Profil uživatele

DeeCee

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 14 % (9)
Helena Grégrová: 17 % (7)
Iva Bryndová: 17 % (9)
Kateřina Jírová: 17 % (3)
Anežka Kotoučová: 18 % (4)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 4.9.2023)
Z pomalého rozběhu na začátku hry byl na konci mega standing ovation, dojatí diváci, herci i režisér. Derniéra jak se patří. Spád hra nabrala zejména v okamžiku, kdy se zjevil Ladislav Hampl jako pomatený chlap s karamelkou v kapse, který prodal svou duši a tak na zemi ubližuje všem (a tak jako i zbylé dvě postavy, vlastně i sobě). Obrovský klobouček všem třem hercům na pódiu, naučit se text v rýmech, s takovou kadencí a tak, aby vás naprosto vtáhnul do děje a dokázali jste si představit scenérie nočního Dublinu a tři zoufalé postavy, plácajíci se životem, to chce kumšt. A klobouček i před Markem Němcem jako režisérem.
(zadáno: 12.8.2023)
Za mě moc dobrý. Ano, jiné, nevšední zpracování, o to víc se mi to líbilo. První polovina ryze komediální - i navzdory tíživému tématu, druhá pak nabrala rychlé a dramatické grády až do tragického vyvrcholení. Osobně ale nechápu "hype" kolem Purkrabství, nějaký zásadní rozdíl mezi Míčovnou a Purkrabstvím nevidím, hlavně co se týče ruchu z okolí. Ten byl i tady, navzdory zavřené vysoké bráně. S tím je nutné počítat. Jaroslav Plesl fantastický jako vždy.
(zadáno: 24.7.2023)
Moc hezké provedení Shakespearovské inscenace. SKUTRovský rukopis očividný, nadpřirozené bytosti a jejich čáry, mnoho páry, dýmu. Největšími tahouny hry jsou jednoznačne D.Prachař a C.Kassai. Hlavně Csongor, jeho Ariel byl skvělej. Viděno v ženské alternaci s E.Kŕenkovou, upřimně, H. Vagnerovou si tam místo Elišky ani neumím představit. Vedlejší postavy mě ale nějak moc nebraly, kromě R.Máchy a Z.Piškulu.
(zadáno: 18.7.2023)
Budu se opakovat z jiného hodnocení jiného představení, ale Pavla Beretová! Ta žena snad zahraje cokoliv a kohokoliv. O to víc, že tady šlo o osud ženy, která stojí za pozornost a kde i bylo co hrát. Skvělá byla druhá polovina a hlavně finiš, který byl mimořádně dojemný. Jenom z délky představení bych málinko ubrala.
(viděno na derniéře)
(zadáno: 16.6.2023)
Pavla Beretová!
(zadáno: 29.5.2023)
Dobrý. Opravdu dobrý. Některí lidi tomu vyčítají délku, mně zase ty 2 hodiny 20 minut uběhli jako voda.
Skvělá scenografie R. Hernándeza, palec nahoru taky za práci Marka Cpina na kostýmech.
Nejlepší dle mého názoru byl dialog Robert Mikluš-Pavlína Štorková
(zadáno: 19.4.2023)
Neni co dodat. Nema to chybu!
(zadáno: 20.3.2023)
Klasika, která nikdy neomrzí. A v tomhle podání rozhodně neurazí. Moc mile překvapil R. Mácha, nezaostávali ani D. Matásek a O. Pavelka, nebo P. Beretová. Do Zlaté kapličky to i svým scénickým stvárnením naprosto hezky sedlo.
(zadáno: 19.1.2023)
Ach jo, prostě paráda. Dokonalé souznění všech, bylo vidět, jak si užívali to hrát. Zážitek pro diváky.
(zadáno: 18.1.2023)
Na inscenaci jsem se moc těšila zejména kvůli vždy skvělé Evě Holubové a Ivě Janžurové, která je jednoduše Pani umělkyně a legenda. Hlavně tyhle dvě dámy hru i táhly - nejen svým obrovským talentem, ale i uměním pobavit lidi třeba při drobném zapomenutí textu. Souhlasím, že jako oddechovka je to moc fajn. Některé vedlejší postavy byly ale dle mého názoru nadbytečné (policajt by stačil i jeden a to Petr Pěknic, kterého Iva Janžurová v rámci jména jeho postavy humorně přejmenovala), některé vtipy byli s očekávanou pointou (opět u vedlejších postav). Každopádně, vidět tyhle dvě skvělé herečky hrát vždy stojí za to.
(zadáno: 17.10.2022)
Naprosto dokonalé. Dojemné i vážné, s geniální výpravou (kostýmy, hudba) a co mě naprosto příjemně překvapilo - že skvělé výkony podávají nejenom bardi (fenomenální František Němec, Iva Janžuová a další), ale i mladší ročníky. Tady prostě nikdo nezaostává. Ovace a pravidelně vyprodaná představení jsou ostatně dostatečně jasným znakem toho, o jakou kvalitou se jedná. Šla bych klidně znovu. Doporučuji všemi deseti!
(zadáno: 29.6.2022)
Komorní, místy dojímavé povídaní o hlubokém vztahu dvou mistrú umění. Ve skvělem podání. Atmosféru umocňuje samotnej prostor divadla. Navíc, je vidět že oba pánové - Dvořák i Langmajer - jsou skvěle sehraní. Konec je dokonalou dojemnou tečkou
(zadáno: 29.6.2022)
Skvělá komedie (nejen) ze světa bulváru. Fantastický Jaroslav Plesl hru tahá od začátku až do konce. Ostatní herci se také nenechají zahanbit a sekundují mu, jak se patří. Zasmějete se dobře a často, najdou se však i okamžiky k zamyšlení. Hlavní postava Maxe Clifforda je tak skvěle zahrána, že z hajzlíka no.1 se v prúběhu inscenace stane člověk se svýma achillovkama, které ho polidšťují. Geniální hláška na konci představení (o tom, jak teď bulváru všechno usnadňují sociální sítě, kde na sebe lidi sami a rádi napráskají, co se dá), je už jen dokonalou tečkou. Doporučuji!