Divadelní spolek Kašpar

Terminus

Premiéra: 3.10.2013. Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: Lenka Bočková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Jurčová. Režie: Marek Němec.
2:00x


Drsná hra se specifickým jazykem, která je přes vážné téma plná osobitého humoru, naděje, očekávání a smíření. Prolínající se monology tří lidí ze současného Dublinu, kteří líčí události jedné noci, během níž došlo i na jejich životní touhy i zklamání. Zpočátku realistickými příběhy postupně začínají prostupovat démoni a andělé...
14!
Nominace na Cenu Marka Ravenhilla (Cenu za nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu.)
Divadelní spolek Kašpar
Hodnocení inscenace
Redakce
72 %
Uživatelé
90 %
90931000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 70 %
Pavel Širmer 70 %
Termíny představení
27.1. (St) 19:30
[Divadlo v Celetné]

24.4. (So) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo v Celetné]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (97)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 18.2.2015, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Tři monology, které zpočátku působí dojmem reálného vyprávění, aby se postupně od reality čím dál víc odpoutávaly. Text je skutečně povedený a je hodně netradiční slyšet současnou hru vyprávěnou ve verších. Velmi dobří jsou všichni tři herci v čele s Ladislavem Hamplem. 75%
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 16.2.2015, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Hlavní předností této inscenace je opravdu výborný text a s tím související i geniální český překlad E. Žantovské, který má hlavní zásluhu na úspěchu této hry. Když se k tomu přičte i velmi dobrá herecká práce všech 3 protagonistů, jednoduchá scéna s pěkně využitým otočným jevištěm a příjemná doprovodná hudba, tak je výsledkem představení, které mile rád doporučuji komukoli k navštívení. Stojí to za to.
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
74,99% Tak předně je Terminus "fucking awesome" hra a přebásnění Ester Žantovskou opět skládám poklonu (stejně jako u inscenace Divadla Letí). Tak silný a co do obsahu i formy podmanivý text snad ani nelze režírovat jinak než se jím nechat vést a v nejlepším případě jej vhodně podpořit. A nutno Markovi Němcovi přiznat, že s některými takovými nápady skutečně přišel, jeho pohled mi přišel veskrze sympatický a to včetně určitých "decentních zlehčení". U jednotlivých herců bych pak viděl rezervy, jež se ale ve vztahu k celkovému dojmu nezdají podstatné.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 23.10.2013, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Nevídanou kvalitu textu jsem objevil již díky zdařilé inscenaci Divadla Letí. Na nastudování Kašparu oceňuji především režijní vidění M. Němce, jenž na základě minimalistických scénických prostředků (podobným způsobem se "popasoval" s ústeckým Wertherem) dokázal znásobit emoce příběhů hry působících na diváka. L. Hampl dostal po delší době roli hodnou jeho talentu (snad už se v DNz konečně blýská na lepší časy), B. Lukešová se dokáže suverénně pohybovat v mantinelech své postavy. Stá premiéra Spolku Kašpar ukazuje jednu z možností, jakým směrem by se seskupení mohlo v budoucnu ubírat.
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 8.10.2013, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
Předně se jedná o pozoruhodnou hru ve výborném překladu, resp. přebásnění Ester Žantovské. S podobně zajímavým textem se často nesetkáme. S některými prvky v režijní koncepci M. Němce nemusíme souhlasit, ale podstatné je, že režisér našel s herci správnou cestu pro zpřístupnění divákům a přišel i se zajímavými nápady. Herci náročné monology zvládli, hráli s velkým nasazením, jen chvílemi se možná příliš soustředili na „popis situací“ na úkor přesahu (výtka směřuje i k režijnímu vedení). Skvělá inscenace Divadla Letí vyšla celkově o něco lépe, ale verze Divadla v Celetné je rovněž zdařilá.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pepca 100 %
(zadáno: 4.6.2020, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé divadlo. Snad ještě nikdy hra na jevišti neprobudila mou fantazii jako tenhle kus, za což děkujeme Marku O'Rowe ale i geniální překladatelce Ester Žantovská. Herci do toho dávali všechno a strhli celé publikum - než jsme se nadáli, byly ty 2+ hodiny pryč. Nikoho ze tří představitelů nevyzdvihuji, líbili se mi všichni!
Valmez 100 %
(zadáno: 2.6.2020, počet hodnocení: 208)
přínosný / zajímavý komentář
Musím znovu!
Čiko 80 %
(zadáno: 1.3.2020, počet hodnocení: 740)
přínosný / zajímavý komentář
Na divadle dost ojedinělý počin. Vynikající hra, text, překlad. Skvělá B.Lukešová, skvělý L.Hampl. T.Rumlová za nimi trochu pokulhává...
Majdin_kulturni_svet 100 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Na začátku se divíte, že je scéna téměř prázdná a přemýšlíte, s čím a kde se bude na jevišti hrát. Po zhlédnutí inscenace pak nevěříte tomu, že bylo jeviště téměř prázdné, protože ve svých představách vidíte naprosto jasně úplně všechny jednotlivé scény inscenace. Tak bravurně je napsaný text téhle hry. Neskutečný zážitek.
Rehor 70 %
(zadáno: 17.12.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Karel Hynek Rowe v prosinci a v Dublinu.
R.JELEN.21 100 %
(zadáno: 11.12.2019, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tohle představení toje MAZEC! Výkony jsou úžasné, samotný text se strašně dobře poslouchá a všechno do sebe zapadá i přes vulgarismy to není zbytečně na sílu. Ten motiv to je síla, člověk neví jestli se smát nebo jen nevěřícně zírat a kolečná maniakální scéna Ladislava Hampla to celé dokona.
Kromě textu se mi velice líbi scéna, která je jednoduchá a přesto účelná. Marek Němec není jen schopný herec ale i režisér. Děkuji za nevšední zážitek.
Svým způsobem to doporučuji, protože něco takového jsem neviděla asi nikde. Jen to tedy určitě není hra pro každého.
Furciferka 100 %
(zadáno: 9.11.2019, počet hodnocení: 247)
přínosný / zajímavý komentář
95 %
Leafeltova 100 %
(zadáno: 3.6.2019, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
úžasné představení, neskutečné výkony herců, skvěle napsané a bravůrně prožité,
klobouk dolů přede všemi, kdo se podílel, opravdu velmi povedené představení
za poslední dobu nejlepší představení, které jsem viděla
Plšík 70 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 523)
přínosný / zajímavý komentář
75%
JirkaS 90 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Tři herci (chválím hlavně L. Hampla) si postupně jeden po druhém kradou pozornost pro sebe, aby na konci došli ke strhujícímu společnému finále, které dává naději na to, že nový začátek je možný. Zoufalost a beznaděj životů zdánlivě obyčejných lidí prolínající se s anděli i ďábly je zde ztvárněna s neuvěřitelným tempem, dokonalostí a bravurou, nad kterou divákovi nezbývá než žasnout. Jednoduchá scéna dává vyniknout dokonalému skvěle přeloženému textu, a výborně vybraná hudba (především ta z Nekonečného příběhu) už jen dotváří výsledný dojem. M. Němec jako divadelní režisér mi sedí! /25.4.2019/
Anah 90 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující závěrečné monology, skvělé herecké výkony i režie
Petruska.z 100 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto fantastické výkony hereckého tria Lukešová, Rumlová, Hamp. Představení, které ve mě zanechá nezapomenutelný zážitek a i když včera jsem si to ještě nemyslela, protože to není lehký a veselý kousek, dneska už si říkám, že se na něj půjdu podívat ještě jednou.
Skvělý je překlad a to, že představení je vlastně ve verších.
Ivo Železný 100 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Totální nářez. Dvouhodinový koncert pro tři virtuosy. Pro Barbaru Lukešovou, Terezu Rumlovou a Ladislava Hampla. Tři monology odehrané v ďábelském tempu. Potlesk vestoje tak na deset opon.
KateDanny 90 %
(zadáno: 5.9.2018, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Velice silná hra, která svým veršovaným pojetím vtáhne diváka a už nepustí. Všichni tři herci byli excelentní. Minimalistická scéna s točnou byla naprosto báječná.
Ambrozka 100 %
(zadáno: 28.4.2018, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších představení, co jsem kdy viděla. Výkony všech tří herců byly skvělé, pro mě byl ale nejlepší Láďa Hampl. Klobouk dolů. Určitě musím vidět ještě jednou.
Orienteering 100 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
A dala bych i víc, kdyby to bylo možné!!! Drsná hra, drsný jazyk, výborná scéna a hudba. A především - fantastické výkony všech tří herců!!!!!

Viděla jsem už podruhé (12.6.), neubrala bych jediné procento z hodnocení. Herecký koncert, famózní Ladislav Hampl, ale dámy nezůstávají pozadu. Určitě půjdu znovu!
Suzana 70 %
(zadáno: 12.3.2018, počet hodnocení: 269)
přínosný / zajímavý komentář
+5% za Ladislava Hampla
Dave164 80 %
(zadáno: 7.2.2018, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
S odstupem času to ve mě stále zanechává velmi pozitivní pocit jak může vypadat hra, která se nebojí ukázat realitu, bolest, nespravedlnost, nenávist aj. podobné extrémy. Pochválit musím hlavně paní Lukešovou, která byla úžasná. Pan Hampl zaslouží také pochvalu za ztvárnění ,,ďábla, maniaka, psychopata" z kterého šel opravdu strach. Rozhodně nedoporučuji představení lidem, kterým vadí sprostá slova. Tohle je totiž koncert české sprostomluvy, až sem se občas červenal za herce :D
Zuzika 90 %
(zadáno: 13.12.2017, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
genialne, putave, vtipne!
Nikolasro 100 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Představení Terminus je to nejlepší z divadelního světa, čeho jsem byla za svůj život svědkem.Minimalistická scéna s točnou uprostřed kolem které se točí pomalu se splétající osudy tří postav, jeden provaz a tři výborní herci. To je vše, co Marek Němec potřeboval k vytvoření této psychologické a naturalistické hry, vykreslující myšlenkové pochody jednoho rozpolceného muže, mladé dívky a její matky a zároveň proces jejich vnitřního vývoje a průchod různými životními etapami.Hra pouhým slovem a mírnými pohyby herců vytváří v mysli diváka živé fantastické obrazy vyjadřující celou filozofii života
Sousekd 100 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto skvělé.
EliAn 100 %
(zadáno: 21.4.2017, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hra, fantasticky přebásněná, dechberoucí výkony herců!
Rivah 80 %
(zadáno: 16.4.2017, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Text, překlad, režie i herci na výbornou, strhující inscenace s gradovanou intenzitou.
Amandab 90 %
(zadáno: 6.4.2017, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
97%. Opravdu neuvěřitelná hra, s neuvěřitelným tempem a hereckými výkony. Skvost na který jen tak nezapomenu. Potlesk ve stoje byl opravdu oprávněný. Doporučuji všem.
Johnes 80 %
(zadáno: 22.1.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný text, u kterého je třeba přemýšlet. Všichni zúčastnění hrají jako o život (i když nejvíce z nich asi Ladislav Hampl). Jednoznačně zážitek.
Magieee 100 %
(zadáno: 23.5.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Naprosto skvěle zpracovaný text, dech beroucí herecké výkony všech tří postav. Úžasné svícení. Tato inscenace ukazuje, že toho není potřeba k dokonalosti mnoho. Nemám slov. Už dlouho jsem neodcházela z divadla takhke nadšena, dojmutá a rozebraná zároveň. Určitě půjdu znova!
Teufel 80 %
(zadáno: 27.4.2016, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Subjektivně bych dal 70% ale uznávám, že na dojmu z představení se hodně podepsaly ruchy okolí (pozdní příchody, brzké odchody, kašel). Mít plnou možnost soustředění, asi by to na mě zapůsobilo víc, ne-li mnohem víc.
Tím, že představení stojí na textu, který je říkán hodně rychle a místy trochu zašumlován je potřeba naprostá koncentrace diváka a v tu chvíli je kromě ruchu problém také stopáž představení. Přestávka by představení určitě poškodila, ale menší zkrácení by pravděpodobně prospělo.
Denisa H. 100 %
(zadáno: 25.4.2016, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
Více na blogu (mimo i-divadlo), viz odkaz v profilu. Pro zájemce.
Marsed 80 %
(zadáno: 22.4.2016, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný text, skvělé herecké výkony,opravdu stojí za zhlédnutí. Bohužel divadelní zážitek mi zkazila partička důchodců, kteří zřejmě ani netušili, na co si koupili lístky, jejich chování bylo opravdu nepatřičné.
Raviolka 90 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
95 % Skvělé představení. Tři příběhy, které rozhodně nejsou z každodenního života, ale naprosto mě pohltily. Barbara Lukešová pobavila, překvapila, její výkon se mi hodně líbil. Ladislav Hampl byl ovšem ďábelský. Představení plné emocí, jednoduchá scéna a práce se světlem fungují skvěle. Základem je ale moc zajímavý text a fantastické herecké výkony.
Mart 80 %
(zadáno: 9.3.2016, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Verše mne na počátku trochu zaskočily, ale vše se v dobré obrátilo. Výtečný překlad, moc pěkná scéna a výborně zahrané.
Ba-jo 100 %
(zadáno: 18.2.2016, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé! Dvě hodiny bez přestávky, dvě hodiny drsného veršovaného až hip-hopového textu ve vysokém tempu a ve skvostném podání tří herců (Lukešová, Rumlová, Hampl), před jejichž výkonem je třeba smeknout - SMEKÁM !!! Osudy všech tří aktérů se postupně proplétají až do strhujícího finále. Scéna jednoduchá, skvěle fungující (zejména točna). To vše v režii Marka Němce (na co sáhne, to stojí za to!) A nikdy bych netušil, kolik rýmů se dá vymyslet na slovo "pí.." vulgarismy zde však vůbec nevadí, ba naopak...Na toto představení musím přijít znovu, musím!!!
Lucie Sykorova 100 %
(zadáno: 24.12.2015, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Respekt!
Vaklav 100 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Souhlasím s pochvalami níže, ale nedá mi to a musím taky napsat, jak skvělé představení to je, jak perfektní večer a nejeden další den jsem díky návštěvě Terminusu prožil. Tohle ve vás bude dlouho hrát... honem do divadla!
Třetí návštěva - zvyšuji na 100%.
Naposledy viděno s druhou mladou dámou, myslím, že A. Doláková byla živelnější, ale T. Rumlová se s rolí popasovala také skvěle. Skoro bych tvrdil, že by mohla v určitých chvílích využít své éteričnosti a jemnosti, kterou v ní vidím, jindy by mohla přitlačit, jestli by jí to šlo.
L. Hampl hru evidentně miluje, nedivím se - já také.
Mau 100 %
(zadáno: 27.5.2015, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení má všechno, co si přeji, aby dokonalé představení mělo. Výborný text, horu emocí a skvělé herecké výkony. Co víc si přát....
Luckaprague 80 %
(zadáno: 15.4.2015, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Tři příběhy osamocených lidí během jedné noci, strhující monology, výborní herci..něco mezi Shakespearem a Tarantinem. Skvělé!
Eviik 100 %
(zadáno: 15.4.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Drama tvořené monology tří herců, kteří se postupně střídají na scéně a odkrývají své životní příběhy. Všichni tři herci podávají výborné výkony a dokážou vtáhnout diváka do děje (zejména ďábelský výkon Ladislava Hampla stojí za zmínku). Hra si tak vystačí s minimalistickou scénou. Text dokresluje dobře zvolená hudba. Pro mě to byl opravdu silný divadelní zážitek. Rozhodně někdy zajdu znovu. - Po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení na 100 %!
Monulinka 100 %
(zadáno: 15.4.2015, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Nečekané. Text je skvělý a český překlad se povedl. Začalo to zvolna, ale pak to jelo strhujícím způsobem až do perfektního finále. Chtělo se mi smát, plakat, běhal mi mráz po celém těle, velké napětí a vtažení do děje, i když občasnému ztracení v záplavě slov jsem se při prvním zhlédnutí nevyhla. Úsporná režie s jednoduchou a funkční scénou, skvělá hudba a světla. Neskutečný L. Hampl hrál do roztrhání těla, B. Lukešová drsná i neuvěřitelně křehká zároveň, A. Doláková také přesvědčivá, i když T. Rumlová u mě výrazně vyhrává, vynikající! Díky ní zvedám na plný počet.
Lucilla 100 %
(zadáno: 15.4.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Koncentrovany emotivni zazitek. Vyborne predstaveni, neuveritelny text (respektive ceske prebasneni - opravdu nadherne), L.Hampl dabelsky - ta jeho zivelnost byla fascinujici. Hra mela vynikajici atmosferu, energii, spad. Moc se mi libila minimalisticka scena, jeste vic to umocnilo zazitek z mluveneho slova, navic hudba (i misty ticho) byla dobre zvolena.
Videno znovu s T.Rumlovou, zvedam na stovku a utvrzuji se v presvedceni, ze to musim videt zase! Tomuhle nemam co vytknout.
Anex 90 %
(zadáno: 19.2.2015, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
nejdřív jsem se smála, pak se hodně strachovala a nakonec mne to pohltilo; dojem přetrval, velmi silná hra - emočně
PavelK 70 %
(zadáno: 22.5.2014, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrá hra se skvělými výkony (nejvíce mne zaujal Ladislav Hampl), režie je hodně minimalistická (na můj vkus možná až příliš). Nemůžu se ubránit pocitu, že se hra dala zkrátit, především rozvleklejší začátek. V podstatě je to celé takový inteligentnější citový kýč. Hra ale strhne, mohu doporučit, jen ne s tak obrovským nadšením jako jiní.
Vladimír Rogalewicz 100 %
(zadáno: 15.1.2014, počet hodnocení: 613)
přínosný / zajímavý komentář
V této sezóně mám štěstí na mimořádná představení.Terminus,to je především úžasný veršovaný text se silným tarantinovským nábojem,dokonale přebásněný Ester Žantovskou.V kontrastu je inscenovaný na prázdné scéně v naprosto civilním stylu: tři postavy,tři monology,tři příběhy jedné noci.Devadesát minut jsem poslouchal bez dechu a nevěděl,jestli se mám soustředit na silný děj,znamenité herce,nebo čistou krásu drsných úderných veršů.Když má pozornost nepatrně opadla,přišel závěr,v němž se příběhy smysluplně uzavřely a který mě opět pohltil.Nenápadné představení je kandidátem na inscenaci roku.
Vitounek 80 %
(zadáno: 13.1.2014, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající veršovaný text přispěl ke spádu představení, dobré výkony všech herců a minimalistická scéna rovněž.
Jirkan 80 %
(zadáno: 9.1.2014, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
9.1. 2014: Myslím, že má Kašpar ve svém repertoáru kousek, který se povedl. Ta inscenace má (co do obsahu) vše - humor, soucit, drsnost, brutalitu, odvahu... a to vše v úsporné výpravě a povedeném světle, což podtrhuje výkony protagonistů. Líbí se mi rozdělení charakterů postav a herecké nasazení (pojetí). Závěr je opravdu ve velkém stylu. Jak jednoduché, ale plné! Veršovaný text k tomuto tématu je hodně zajímavý, zvláštní, působivý. Celé to má zvláštní punc (i přes různá drobná kolísání)... Ještě budu o tom přemýšlet..."kurva drát"...
Arcipes 60 %
(zadáno: 1.11.2013, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zaujal především text. Inscenace je poměrně svižná, ale dost křečovitá. Místy vyděsila mnohá klišé, text je ale většinou úspěšně retušoval. A. Doláková mě bohužel vysloveně štvala. 6/10
Necimart 100 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Toto excelentní představení jsem viděla již dávno, ale nedá se na něj zapomenout. Doufám, že jej opět budeme mít možnost v Ostravě vidět v rámci Kašparova týdne (skvělý projekt). Nezapomenutelné výkony všech tří herců. Blahopřeji, obdivuji ! Tento zážitek si hýčkám.
Stargazer 90 %
(zadáno: 27.2.2018, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších představení, které jsem za poslední rok shlédl. Vynikající text(včetně skvělého přebásnění do češtiny), přesná, i když minimalistická režie, úžasné výkony všech tří herců. Vidět takové nasazení pět let po premiéře je opravdu výjimečné.
Jana Zanajová 90 %
(zadáno: 5.6.2017, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tři herci, tři monology, tři naprosto skvělé výkony.
Martin_stula 90 %
(zadáno: 24.5.2016, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Vlastně nikdy nevíš, kde se ocitneš a co tě potká. Jedna trochu zdivočelá noc plná vášně, smutku i radosti a hlavně poznání věcí nejen pozemských, ale hlavně skrytých a netušených. Co je však důležité, je to Terminus. Na některé věci už prostě není čas, a nikdy už nebude.

Vynikající výkony a nasazení všech tří protagonistů (první, co diváka napadne - jak se tohle dokázali naučit), speciálně tempo Terezy Rumlové je nevídané. Na přemýšlení o textu totiž není čas.

Děkuji!
Parman16 90 %
(zadáno: 27.5.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Musím přiznat, že jsem byl na začátku skeptický. Andělé? Démoni? Představení za tři stovky v ústeckém Činoheráku?
První desítky minut ale moje obavy zcela rozptýlily. Trio se tak skvěle vžilo do rolí, že jsem na ty dvě hodiny zcela zapomněl, že sedím v hledišti. Viděl jsem to, co postavy popisovaly, cítil jsem to, co předváděli. Vlastně ani nevím, jestli to bylo silnými příběhy, skvělými herci, výbornými texty nebo celkovým náporem věrných emocí, ale na konci představení jsem měl opravdu co dělat, abych zadržel slzy. Možná to není zážitek na celý život, ale pár let ve mě zůstane určitě. Díky!
Margaret 90 %
(zadáno: 4.8.2020, počet hodnocení: 92)
Weller 60 %
(zadáno: 9.11.2019, počet hodnocení: 58)
Stolistr 100 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 36)
Eden 80 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 28)
LilianaVess 100 %
(zadáno: 18.6.2019, počet hodnocení: 85)
Maybe 70 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 69)
Xcepek 90 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 551)
JitkaJak 90 %
(zadáno: 30.5.2019, počet hodnocení: 51)
Zachardi 90 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 41)
IgnaciusR 90 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 33)
MikulaF 80 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Ester_L 90 %
(zadáno: 12.3.2019, počet hodnocení: 99)
MartinaEli 100 %
(zadáno: 12.6.2018, počet hodnocení: 58)
Pin pin 100 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 35)
LukasLansky 90 %
(zadáno: 17.5.2018, počet hodnocení: 15)
Mikulin 70 %
(zadáno: 17.5.2018, počet hodnocení: 65)
Betka_S 70 %
(zadáno: 3.5.2018, počet hodnocení: 57)
Volnicko 90 %
(zadáno: 27.4.2018, počet hodnocení: 41)
SaXion 80 %
(zadáno: 3.3.2018, počet hodnocení: 20)
Halirova.jana 90 %
(zadáno: 2.3.2018, počet hodnocení: 76)
Deb 100 %
(zadáno: 30.1.2018, počet hodnocení: 24)
Vladislavka 80 %
(zadáno: 31.10.2017, počet hodnocení: 101)
Sherly 90 %
(zadáno: 12.10.2017, počet hodnocení: 54)
Sluha 80 %
(zadáno: 5.10.2017, počet hodnocení: 176)
Kastan42 90 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 39)
Klob 90 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 128)
Janovskaa 100 %
(zadáno: 12.5.2017, počet hodnocení: 14)
Jeannetta Mayer 100 %
(zadáno: 13.4.2017, počet hodnocení: 24)
Ttchor 100 %
(zadáno: 9.2.2017, počet hodnocení: 63)
Anafil 90 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 20)
Zoe.x 90 %
(zadáno: 11.9.2016, počet hodnocení: 25)
Kolit 70 %
(zadáno: 28.5.2016, počet hodnocení: 23)
Janha 90 %
(zadáno: 6.4.2016, počet hodnocení: 123)
Coriolanus 90 %
(zadáno: 24.3.2016, počet hodnocení: 46)
Bernardblack 80 %
(zadáno: 9.1.2016, počet hodnocení: 277)
Miskova Pet 100 %
(zadáno: 9.1.2016, počet hodnocení: 53)
Dovemummy-Alena S. 100 %
(zadáno: 8.1.2016, počet hodnocení: 147)
Tuxedo 90 %
(zadáno: 10.3.2015, počet hodnocení: 54)
Magdeburg 100 %
(zadáno: 1.3.2015, počet hodnocení: 14)
Marcela 100 %
(zadáno: 23.4.2014, počet hodnocení: 407)
Helcza 90 %
(zadáno: 18.3.2014, počet hodnocení: 15)
Jane.h 90 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.