Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Zavolejte Jeevese

Premiéra: 6.3.2015. Překlad knihy: Milan Žáček. Dramaturgie: Marie Špalová, Olga Šubrtová. Scéna: Jana Špalová. Kostýmy: Aneta Grňáková. Režie: Martina Schlegelová.
2:20


Divadelní podoba knihy jednoho z nejpopulárnějších anglických humoristů, jejímž hrdinou je důvtipný komorník Jeeves, který inspiroval také Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků. V idylickém venkovském sídle to vře a jedině Jeeves je schopen s anglickým humorem a šarmem odvrátit katastrofální důsledky ztřeštěných nápadů...
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
63 %
6331000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Lukáš Dubský 60 %
Termíny představení
27.2. (So) 19:00 Nelze rezervovat
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 27.5.2016, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Režie se snažila přesným timingem, přidáním odkazů na české reálie a jasnou stylizací postav přiblížit českým divákům specifický anglický humor, což se jí ale podařilo jen zčásti. Úvodu zůstala zbytečně monologická tvář, jíž se M. Schlegelová snažila vzdorovat využitím vtipných dotáček. Zdařilá scéna kladoucí důraz na hravost, stejně jako kostýmy a hudba evokovaly dobu "staré dobré Anglie". J. Suchý z Tábora zúročil zkušenosti z CC, jeho vytříbený cit pro pointy je patrný. Škoda, že postava komorníka Jeevese něměla moc prostoru, P. Oubram se jí totiž chopil v adekvátní distingované poloze.
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 31.1.2016, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Slušně udělaná inscenace, která po pomalejším rozjezdu nabírá celkem dobré tempo. Navzdory názvu je Jeeves spíše vedlejší postava, hlavní hvězdou je Jiří Suchý z Tábora v roli Bertieho. Suchý dokáže v přesně zvolené míře nadsázky zahrát sympatického floutka, který sice moc rozumu nepobral, ale zase je velice činorodý. Výborně dokáže využívat mimiku a scény, kdy se snaží vyklouznout z dohodnutého sňatku, jsou zdaleka nejzábavnější část inscenace. Výkony herců ve vedlejších rolích se pohybují od těch dobrých (T.Havlínek) až po ty méně povedené (přejrávající T.Drápela).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Majdin_kulturni_svet 50 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
Matkon1@seznam.cz 80 %
(zadáno: 25.12.2019, počet hodnocení: 46)
Simona Ježková 60 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 32)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.