Profil uživatele

Simona Ježková

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 16 % (5)
Lukáš Dubský: 20 % (4)
Helena Grégrová: 22 % (9)
Jiří Landa: 24 % (16)
Jan Pařízek: 25 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 12.8.2019)
Starci na chmelu - Studio DVA divadlo: 90 %
Tohle je jednoduše muzikálová lahůdka. Michal Hrubý vytvořil nejen výborné divadlo, jakým Studio DVA bezesporu je, ale také dal vzniknout úchvatné letní scéně na Tvrzi Divice, tam kdesi v lánech kousek od Loun. Starci na chmelu dýchají tou opravdovostí smíchánou tak akorát s nadšením, odhodláním a profesionalitou všech zúčastněných. Stejně jako pivo není jen o chmelu, ale též o sladu a vodě.
(zadáno: 5.5.2019)
Otec - Městská divadla pražská: 100 %
Dlouho jsem se z této hry dostávala. Ta tíseň, ta bezmoc z nemoci bez pomoci. Jan Vlasák se stal otcem, prožil i žil. Každý jeho krok, každý pohyb byl promyšlený, přesto spontánní a uvěřitelný. Zdatně mu sekunduje Veronika Gajerová, která je neuvěřitelně pravdivá v těchto vážných, skličujících polohách. Přesně takovéto hry jsou tím důvodem, proč tak miluji divadlo. Protože pro mne to není odpočinek a pobavení, právě naopak. Když jdu do divadla, chci přemýšlet a tiše trpět. Ona pak ta katarze, která se s koncem dostaví, je vskutku očistující, skutečná a neopakovatelná.
(zadáno: 21.4.2019)
Lucerna - Divadlo v Dlouhé: 30 %
Poetika Divadla v Dlouhé míjí mé myšlenky i srdce. Tak snad příště Lucerna posvítí při cestě v tomto divadle lépe.
(zadáno: 11.4.2019)
Zpívání v dešti - Jihočeské divadlo Č. Budějovice: 90 %
Perfektní hudební party, snad ještě lepší části se stepem. Jan Kříž a Jan Révai jako dva nerozluční přátelé, u kterých je možné úplně vše, klidně i přeměna němého filmu na zvukový film s prvky tance a zpěvu. Milé, barevné, výborně zvládnuté po všech stránkách. Člověk poté odchází z divadla, pobrukuje si melodie a skáče jen tak z radosti do kaluží.
(zadáno: 2.4.2019)
Na útěku - Divadlo Ungelt: 90 %
Byl to nádherný pohled. Během necelých dvou hodin jsem dostala jednoduchý příběh dvou navenek rozdílných žen, které však v hloubi duše jednaly stejně - vydaly se na cestu za lepším životem. Za životem. Ty dvě se setkávají jedné bezvýznamné noci někde uprostřed cesty někam. Jinam. Odtud. Ode všeho zlého. Krásný a dojemný rozbor lidské duše, trpící a milující. Herecký koncert Štěpánkové a Adamovské, kterým to spolu slušelo nejen jako hereckým kolegyním a pozdějším švagrovým, ale také jako ženským, které ukázaly, jak doopravdy je srdce křehké a nenahraditelné.
(zadáno: 29.3.2019)
Misery - Studio DVA divadlo: 100 %
Krasojízda Zlaty Adamovské. Ta vytvořila svoji vlastní Annie, zcela jinou než jakou jsem si ji představovala po přečtení Kingovy předlohy. A možná, že to je hlavní důvod, proč je její postava uvěřitelná ve svém jednání, zrůdná a přesto zvláštně lidská. Skutečná. Petr Štěpánek za svoji ženou nikterak nezaostává, naopak - dokáže na malém prostoru jedné postele a invalidního vozíku sehrát strhující drama jednoho pomalu šílícího člověka. Slovní přestřelky mezi Annie a Paulem jsou mistrně zvládnuté, vše je podpořeno geniálně vytvořenou otočnou scénou.
Proto bravo, tleskám a hluboce se klaním.
(zadáno: 25.3.2019)
Jednotka intenzivní lásky - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 20 %
Asi nikdy nepochopím úspěchy her Antonína Procházky. Tato inscenace byla zajímavá snad jen rafinovaně vyřešeným jevištěm. Téma bohužel režisérky i dramaturgicky odfláknuté, výkony herců snížilo i to, že jim téměř nebylo rozumět. Pro mne zklamání, avšak zmírněné faktem, že zatím vše, co jsem od našeho velkého plzeňského mága viděla, mne jednoduše nechytlo za to mé divadelní srdce.
(zadáno: 25.3.2019)
Plzeň 1953 - Divadlo J.K.Tyla Plzeň: 80 %
(zadáno: 25.3.2019)
Ženitba - Divadlo Na Jezerce: 60 %
(zadáno: 25.3.2019)
Archa naděje - Jihočeské divadlo Č. Budějovice: 100 %
Ten nejsilnější zážitek, který jsem na divadle zažila. Ta nedobrovolná cesta do neznáma, jež skončila tak tragicky, je nám skrze písně a příběhy vyprávěné při cestě přiblížena natolik, že až máme pocit, že sami plujeme na té palubě s nimi. Herecké výkony strhující, hudba nádherná, rafinovaně vyřešená scéna. Pláčete, smějete, žijete. A na konci, když už není naděje na lepší život, zpíváte s nimi tu naši nádhernou, milovanou hymnu.
Milí divadelnící, učte se prosím od JD, jak se dělá to správné divadlo!
(zadáno: 25.3.2019)
Takový žertík - Divadlo Na Jezerce: 80 %

Další stránky hodnocení: 1 2 >