Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Archa naděje

Premiéra: 18.12.2015. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Výprava: Jana Zbořilová. Hudba: Aleš Březina. Hudební spolurpáce: Aleš Vítek, Petr Vyroubal. Režie: Jana Kališová.
2:30 | Poslední uvedení: duben 2018.


Velký příběh podle skutečné události. Poslední loď s židovskými uprchlíky, kterým nacisté ještě dovolili odejít z Československa, vyplouvá vstříc nejistému osudu. Pasažéři mají jen své životy a naději, že se dostanou do zaslíbené země. Nad vodou je drží vratká loď a hlavně smysl pro humor a swingová kapela...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
97 %
9731000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Simona Ježková 100 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Ten nejsilnější zážitek, který jsem na divadle zažila. Ta nedobrovolná cesta do neznáma, jež skončila tak tragicky, je nám skrze písně a příběhy vyprávěné při cestě přiblížena natolik, že až máme pocit, že sami plujeme na té palubě s nimi. Herecké výkony strhující, hudba nádherná, rafinovaně vyřešená scéna. Pláčete, smějete, žijete. A na konci, když už není naděje na lepší život, zpíváte s nimi tu naši nádhernou, milovanou hymnu.
Milí divadelnící, učte se prosím od JD, jak se dělá to správné divadlo!
Johanka 90 %
(zadáno: 25.6.2018, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem šťastná, že jsem stihla derniéru a moc mne mrzí, že tato hra v ČB končí.P řední scény by se mohly učit, jak se dělá velké divadlo na malém městě.
Doucha 100 %
(zadáno: 26.6.2018, počet hodnocení: 45)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.