Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Archa naděje

Premiéra: 18.12.2015 | 2:30
Dramaturgie: Olga Šubrtová. Výprava: Jana Zbořilová. Hudba: Aleš Březina. Hudební spolurpáce: Aleš Vítek, Petr Vyroubal. Režie: Jana Kališová.
Poslední uvedení: duben 2018.
Velký příběh podle skutečné události. Poslední loď s židovskými uprchlíky, kterým nacisté ještě dovolili odejít z Československa, vyplouvá vstříc nejistému osudu. Pasažéři mají jen své životy a naději, že se dostanou do zaslíbené země. Nad vodou je drží vratká loď a hlavně smysl pro humor a swingová kapela...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Majdin_kulturni_svet  30 %
19.3.2020 | 176 hodnocení
+ souhlasím
Dělali tomu obrovské promo, ale přitom inscenace neměla vůbec žádný děj. Charaktery postav vůbec nebyly propracované, nepochopila jsem důvod jejich jednání. Na jevišti sice bylo spoustu lidí, ale režisérské vedení dle mého žádné. (5.2.2016)
Simona Ježková  100 %
25.3.2019 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Ten nejsilnější zážitek, který jsem na divadle zažila. Ta nedobrovolná cesta do neznáma, jež skončila tak tragicky, je nám skrze písně a příběhy vyprávěné při cestě přiblížena natolik, že až máme pocit, že sami plujeme na té palubě s nimi. Herecké výkony strhující, hudba nádherná, rafinovaně vyřešená scéna. Pláčete, smějete, žijete. A na konci, když už není naděje na lepší život, zpíváte s nimi tu naši nádhernou, milovanou hymnu.
Milí divadelnící, učte se prosím od JD, jak se dělá to správné divadlo!
Johanka  90 %
25.6.2018 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Jsem šťastná, že jsem stihla derniéru a moc mne mrzí, že tato hra v ČB končí.P řední scény by se mohly učit, jak se dělá velké divadlo na malém městě.
Doucha  100 %
26.6.2018 | 44 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.