Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Bačkorové

Premiéra: 25.10.2019 | 2:10
Překlad: František Karoch. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Kristina Matre Křížová. Režie: Jana Kališová.
Komedie o učitelce Anně, která žije se svým druhým manželem v malém bytě. Peněz není nazbyt, ale jsou spolu šťastní. Jenže pak je z vězení náhle propuštěn Annin první manžel, který, jak se ukázalo, byl odsouzen omylem. Teď nemá kam jít, a tak se pochopitelně vrací do svého. Jenže v jeho pantoflích už se zabydlel manžel číslo dvě! Začíná absurdní soužití bez vyhlídky na změnu. Muži se mohou zabít nebo – skamarádit. A pak se objeví ještě jedna žena...
Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
6.10.19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
11.7.2022 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Na komediích chorvatského dramatika M. Gavrana je patrná, podobně jako u V. Klimáčka či u A. Ayckbourna, autorova nadprodukce. Možná i z toho důvodu si nápady šetří, vystačí si s jedním dvěma, které se posléze snaží sáhodlouze variovat. Bačkorové například těží ze vzniku neobvyklého přátelství mezi bývalým a současným manželem ženy, která byla (je) v případě obou vztahů dominantní. V režii J. Kališové vznikla solidní situační konverzačka, která i přes občasnou ztrátu tempa (kdy se autor cyklí) dokáže pobavit. Čtveřice herců solidně slouží celku, jen T. Drápela občas sklouzává k větší karikatuře, nicméně nepřekračuje únosnou hranici vkusu.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.