Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Advent

Premiéra: 25.10.2013 | 2:30
Dramaturgie: Olga Šubrtová. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Martin Františák.
Poslední uvedení: prosinec 2014.
Horská balada na motivy známého českého románu. Františka prožila krátké štěstí lásky, zásahem osudu však zůstala svobodnou matkou. Když už je smířena, že s tímhle cejchem prožije zbytek života v chudobě a těžké dřině pro svého synka, všimne si její krásy stárnoucí bohatý sedlák. Sňatek přivede mladou ženu do samoty horského statku, kde však kromě nového manžela žije také jeho dlouholetá služka, která je připravena udělat vše, aby nenáviděnou sokyni vypudila...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
84 %
8451000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
7.1.2014 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
75% Moderní inscenace dobré adaptace románu J. Glazarové v přiléhavě chladné výpravě M. Cpina. Největším milým překvapením byl soustředěný výkon R. Nevěčného, jenž v krátké době za sebou podruhé potvrdil, že je ve vážnějších polohách přesvědčivější než v těch komediálních. L. Krčková se stejně jako v Petrolejových lampách postarala o strhující podívanou, která vygradovala v druhé části ve scénách s Rozínou výborné V. Hlaváčkové. Jejich duely byly opravdu působivé. Kladnou postavu Vojnicové nepateticky ztvárnila D. Bambasová. Škoda jen nevhodného obsazení B. Šimonové do role matky Františky.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Doucha  100 %
25.6.2018 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá dramatizace, výborná scénografie a hudba s nádechem folkloru. Z herců patří největší dík Lence Krčkové a Věře Hlaváčkové. Byly naprosto autentické. Ještě dnes, když si vzpomenu na některé scény, tak mi není lehko.
Děkuji!
Kritik  80 %
17.12.2014 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Františákova dramatizace Adventu má jistě právo zařadit se mezi nejlepší venkovská dramata. Nebojím se srovnání s Maryšou bratrů Mrštíkových. Ústřední trojice Lenka Krčková, Věra Hlaváčková a Roman Nevěčný se zhosili svých rolí velmi přesvědčivě. Inscenaci pěkně dokreslovala hudební složka a zpěvy celého souboru. Přesvědčivé blo i nastudování valašského dialektu všemi herci. Ne vždy se to povede. Jen škoda, že hra byla stažena již z repertoáru..Nastudování této hry by se neměla bát ani ostatní divadla.
J.anek  80 %
7.12.2014 | 433 hodnocení
+ souhlasím
Po všech stránkách vynikající inscenace, byla to radost. Výtce k obsazení Bibiany Šimonové nerozumím. Je velká škoda, že už je tu (16. 12. 2014) derniéra!
Piretro  80 %
17.3.2018 | 36 hodnocení
Zuluk  80 %
13.10.2014 | 93 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.