Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Premiéra: 15.3.2014 | 2:35
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Ondřej Nekvasil, Zuzana Ježková. Kostýmy: Zuzana Ježková. Hudba: Vladimír Nejedlý a citace. Režie: Petr Svojtka.
Poslední uvedení: březen 2022.
Slavné komorní drama plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her, hluboká sonda do partnerských vztahů. Na soukromém večírku dvou manželských párů se poklidný rozhovor záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
81 %
811681000

Volby

Hodnocení (179)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  60 %
(zadáno: 29.3.2022, počet hodnocení: 353)
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 23.11.2015, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
"Hup na hostitelku!"
Jako takové dusnější vztahové drama - proč ne? Herci jsou výborně vybraní, zvlášť V. Kubařové role naivní myšky seděla.
66%
Pavla Haflantová  80 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 344)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%
Vše o inscenaci již bylo asi řečeno, proto jen dodám, že zde by se měla Reza inspirovat, kterak psát o dvou manželských párech v jedné místnosti.
Lukáš Dubský  80 %
(zadáno: 1.7.2014, počet hodnocení: 958)
+ přínosný / zajímavý komentář
Herecky velmi vydařená inscenace. Precizní je Veronika Gajerová jako krutě ironická Martha, dobrým protipólem jí je Aleš Procházka, jehož George je napůl břídil, zároveň také ale obratný manipulátor. Hodně překvapuje Veronika Kubařová ve skvěle zvládnutých opileckých etudách naivní Honey. A nezaostává ani Viktor Dvořák, jehož Nick je na první pohled nenápadný univerzitní pedagog, který je ale až nezdravě ambiciózní. Hře z roku 1962 hodně pomohl také nový překlad Jiřího Joska, který jí přiblížil současnosti.
Pavel Širmer  80 %
(zadáno: 9.6.2014, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Na otázku M. Nováka, zda lze drama zahrát lépe / přesněji, bych po zhlédnutí těžko překonatelného filmu odpověděl, že lze. Možná je tomu tak již v autorem zrevidované verzi, kterou jsem nečetl, ale v dialozích mi vadilo vyřčení a následné nelogické opuštění některých motivů. Přesto inscenace P. Svojtky patří k nejzdařilejším českým interpretacím. Výborná herecká souhra. V klíčové roli Marthy jsem něco málo postrádal, ale výkon V. Gajerové byl více než příjemným překvapením. Honey (Drahunku) jsem nikdy neviděl zahrát tak výstižně a barvitě, jako se to povedlo V. Kubařové. Doporučuji.
Veronika Steffanová  60 %
(zadáno: 25.5.2014, počet hodnocení: 87)
+ přínosný / zajímavý komentář
Představení 24. května se se mnou bohužel nepotkalo. Ač také musím ocenit výkony všech zúčastněných, především obou žen, celkově mě příběh nebavil, vulgarity mi nepřišly vulgární a vtipy vtipné. Až po přestávce se náboj představení změnil a mě konečně trochu zaujalo. Závěrečná scéna dala celému představení smysl a vytáhla jeho hodnocení aspoň k šedesátce.
Jan Pařízek  90 %
(zadáno: 30.4.2014, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Výtečná hra, kterou se zde povedlo také velmi dobře zpracovat. Dle mého soudu skoro nemá slabé místo, velmi rychle mě to vtáhlo a až do konce udrželo v napjaté pozornosti. Atmosféra na jevišti byla místy tak silná, že by se dala krájet. Co se hodně povedlo je herecké obsazení, chemie mezi herci funguje báječně a všichni předvádí výborné výkony. Pokud někoho zmínit, tak z mého pohledu byl nejlepší A. Procházka. Ale celkově je to hodně vyrovnané a nutno přiznat, že výsledný zážitek předčil očekávání.
Helena Grégrová  80 %
(zadáno: 18.4.2014, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Nespočítám, kolikrát jsem se cestou z divadla domů v duchu omluvila za pochybnosti, které mě přepadly ve chvíli, kdy jsem si přečetla v obsazení jméno Veronika Gajerová. Činím tak nyní ještě jednou veřejně a přiznávám svůj fatální omyl. Mé obavy rozmetala hlavní aktérka svým suverénním výkonem v prach a popel, který si sypu na svoji předpojatou hlavu.. Vřele doporučuji tento herecký (týká se celé čtveřice) a současně též režijní koncert neminout!
Jiří Landa  80 %
(zadáno: 15.4.2014, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Inscenace mi svým režijním pojetím, které věnuje maximální péči hercům, připomínala Smočkovo výtečné nastudování Tramvaje do stanice Touha, které je k vidění v ČK. Autorem upravenou verzi z roku 2005 pro Divadlo Rokoko nově přeložil J. Josek, což byla dobrá volba. Postavy tak mluví současnějším jazykem, než je tomu v "umravněné" verzi manželů Pellarových. Vyrovnané výkony všech čtyř herců, kteří dosahují maxima možného. Vlastně jsem ještě nikdy neviděl hrát takto naplno a precizně V. Gajerovou. A Honey V. Kubařové je úžasnou studií daného typu žen. Že by životní režie P. Svojtky?
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 7.4.2014, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tři působivé herecké výkony plus jeden strhující Veroniky Gajerové. Ve vyšším procentuálním hodnocení mi však brání má alergie na hry poháněné alkoholickým opojením postav a též na dnešní poměry značná naivita textu, který před padesáti lety dost možná byl pronikavou sondou pod kůži pokryteckého měšťáctví, dnes však (minimálně mně) nepřináší nic objevného.
Michal Novák  90 %
(zadáno: 23.3.2014, počet hodnocení: 1090)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Přes nepravděpodobné dialogy a absurdní situace slyšíme tolik proudů podvědomí, až z překvapení nevyjdeme. Kvalita hry je nesporná. Zprávu o dění pod povrchem Petr Svojtka inscenuje s přesnou balancí mezi drsnou konverzační komedií a psychologickým dramatem, s prvky „perplexovité“ absurdity v obou rovinách. Jestli jsem napočítal jedno tzv. hluché místo, tak se skoro omlouvám, že to zmiňuju. Hodně povedený nový překlad od pana Joska a výkony čtveřice herců? Lze to (na divadle) vůbec zahrát líp (přesněji)? ;-)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vyfuk  70 %
(zadáno: 3.4.2022, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Hra byla neuvěřitelná. V mnoha ohledech. Především tím, že herecké výkony byly neuvěřitelně působivé a silné, ale hra i tak někdy nudila. Asi hlavně tím, že jsem naratista a toto je přesný opak. Inscenace je perfektně atmosférická a celkově ve mě i po tom všem toto divadlo zůstává. I přes nudné pasáže to nemohu jen tak zahodit a říct, že to byl paskvil. Protože si myslím, že to se mnou zůstane dlouho.
RaB  80 %
(zadáno: 28.3.2022, počet hodnocení: 232)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečný herecký výkon Veroniky Gajerové a V. K. Kubařové - obě své role zahrály naprosto dokonale.
I po 8 letech bylo představení skvělé - mělo spád a dynamiku a pár let ještě zůstat na repertoáru mělo (viděna derniéra).
Petaz  90 %
(zadáno: 28.3.2022, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
95%
Valmez  100 %
(zadáno: 27.3.2022, počet hodnocení: 333)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečný výkon Veroniky Gajerové a všech zúčastněných.
Viděno na derniéře.
LavinieCamui  80 %
(zadáno: 26.3.2022, počet hodnocení: 584)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky velice povedené.
Taboreo  90 %
(zadáno: 1.8.2021, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Zazitek. Napeti a herecke vykony skvostne.
Makaluzo1  80 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Tříaktovka Kdo se bojí...byla v době svého vzniku považována za absurdní drama,dnes se jeví spíš jako kritika americké společnosti 60.let a tradičních heterosexuálních vztahů,kterým E.F.Albee jako gay nerozuměl.Své postavy popisuje jako bezcharakterní, prospěchářské alkoholíky bez jakýchkoli morálních zábran.Režiséru P.Svojtkovi se podařilo vést herce tak, aby se svým postavám dostali pod povrch.V.Dvořák,V.Kubařová,A.Procházka i V.Gajerová tak předvádí herecký koncert, jaký nemá na současných pražských scénách obdoby.Skvostný je překlad.J.Joska.Psáno z reprízy 10.12.2019 80%
Honzy  80 %
(zadáno: 11.12.2019, počet hodnocení: 251)
přínosný / zajímavý komentář
Obnovit uvádění hry KDO SE BOJÍ VIRGINIE VOOLFOVÉ? v divadle Rokoko byla dobrá volba.Jde o velice povedenou adaptaci americké hry ze 60.let.Režiséru P.Svojtkovi se povedlo přenést klasickou činohru a též velmi dobré herecké výkony čtyř protagonistů.Jejich herecké umění je uvěřitelné a jde o herecký koncert.Na pěkné funkční scéně sledujeme jedním dechem složité mezilidské vztahy na večírku dvou manželských párů.Přestože si někteří, především mladší diváci, pletou tuto hru s komedií,tak pro většinu jde o silné drama plné vášní a emocí.Psáno z reprízy 10.12.2019 Hodnocení 80%.
Vyjola@gmail.com  60 %
(zadáno: 16.10.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tato hra nebyl můj šálek kávy. Samozřejmě oceňuji výkony herců, ale "tragédií" je v životě dost a nepotřebuji sledovat ještě cizí..
Slamajak  90 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně jsem se bál českého překladu i zpracování na českém jevišti. Před návštěvou Rokoka jsem si našel fotky z inscenace a herci mi na postavy vůbec neseděli, takže další důvod bát se. Navíc je těžké překonat dojem ze skvělého textu hry nebo z vynikajícího filmu. Ale byl jsem na mnoha frontách hodně mile překvapen. Překlad hezký, dramaturgie skvělá, herecké výkony naprosto perfektní, hlavně Aleš Procházka a Veronika Kubařová zářili (rozhodně bych nečekal, že Honey mě bude bavit víc než Martha!), celkový dojem naprosto úžasný. Možná budu potřebovat vidět znovu :)
Viliam  100 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Shlédnuto 19.9.2019 a - skvěle zahraná hra. Za mně naprostý palec nahoru V.Kubařové v roli, kde je dost snadné přehrávat, ostatní herci - rovněž skvěle podané výkony. V první polovině se i člověk zasměje, ve druhé ho spíš mrazí. Každopádně - nedivím se, že v anketě portálu i-divadlo "padlo" i několik cen. Rozhodně budu doporučovat dalším přátelům. V.
Sidmax  100 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem úžasný. Ten několika minutový potlesk si zmíněná herecká čtveřice po právu zasloužila. Opravdu smekám před jejich hereckými výkony.
Lovin  90 %
(zadáno: 16.8.2019, počet hodnocení: 232)
přínosný / zajímavý komentář
Silný zážitek.
Bigrambo  90 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto famózní Aleš Procházka! (viděno 2x)
Maranta  80 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo mi potěšením sledovat tuto psychologickou klasiku. Hra má od prvního momentu tempo, šokuje, je plná emocí, odhaluje charaktery. A to tak moc, že po přestávce ne že by přímo docházel dech, ale už vlastně nemá kam gradovat a divákovi, který se během sledování stal otrlým, se mírně začíná vkrádat nuda. Katarze a závěr je ale opět exploze, Veronika Gajerová má v očích přesvědčivý šílený lesk, Veronika Kubařová úžasně baví a oba pánové s nimi drží krok. Velký divácký zážitek.
Avlis  100 %
(zadáno: 12.2.2019, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to naprosto geniální,od začátku až do konce. Skvělá hra a skvělé herecké výkony, paní Gajerová je třída....
R.JELEN.21  90 %
(zadáno: 26.1.2019, počet hodnocení: 185)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělé výkony :) Těch 10 % chybí jenom protože Čapek je malinko lepší.
Paní V. Gajerová je neskutečná, z pana A. Procházky mi doslova spadla brada, paní V. Kubařová umí zahrat opilou nanynku (bohužel hra jí o moc více prostoru nedává). Pan V. Dvořák byl pro mě skvělým v Čapkovi a je skvělý i zde. Děkuji za výborný zážitek
Monty70  90 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 187)
přínosný / zajímavý komentář
Představení plné emocí. Výborní všichni čtyři herci v této hře. Navštívím znovu.
Anna NNN  90 %
(zadáno: 5.12.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující představení, do kterého jsem se okamžitě ponořila a proklínala přestávku. Nemělo by žádný smysl dávat jednomu z herců pomyslnou korunu za nejlepší výkon, obě herečky a oba herci hráli úžasně.
Michalmusek  100 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasně zahrané strhující drama. Divák je napnutý až do konce, neboť hra velmi graduje, je plná zvratů a nečekaných okamžiků.
Jewel  100 %
(zadáno: 28.11.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší hra Městských divadel pražských.
Drulik  100 %
(zadáno: 19.5.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné. Bol som ako priklincovaný. Vyrušila ma len prestávka. Ani som nerozmýšľal, kto ako hrá, kto je lepší, kto horší, či má niekto niekde slabiny. Boli spoločne fantastický. Nevedel som pochopiť, ako môžu ľudia okolo mňa prestať tlieskať ....
Kvapnik25  100 %
(zadáno: 20.4.2018, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentní inscenace s dechberoucimi výkony zvláště v případě Veroniky Gajerové, která nechá na jevišti naprosto všechno.
Ivelly  90 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi náročné představeni pro herci a diváky. Viděla jsem par lidi odházet o přestávce, asi mají doma vždycky ticho :)... Škoda, protože pravě u konce všechno do sebe skvělé zapadá a vysvětluje. Herecké výkony jsou výtečné! Veronika Kubařová - nejlepší!
Vaklav  80 %
(zadáno: 24.3.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
V rámci žánru mě hra jednoduše dostala, rozebrala a zničila.
Byl bych dal i více procent, ale nelíbí se mi výchozí situace, kdy je někdo do něčeho vtažen a pak je semletý v rámci her někoho jiného. Nicméně musím uznat, že je hra skvěle napsaná, herci skvěle hrají a vše sedí.
Postrádám v hodnoceních a na upoutávce na hru varování. Proto říkám - toto není pro kardiaky, lidi slabších povah a občany momentálně v depresi. Místy mi bylo až fyzicky zle a to nejsem žádná pápěrka. Skoro jsem zvažoval odchod, jak extrémně jsem situace na jevišti vnímal. (Je ale pravda, že jsem šel na hru nepoučen).
Janinka123  80 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
Smekám před výkonem Veroniky Gajerové, ale i všech ostatních. Výborné představení.
Honza1  80 %
(zadáno: 24.2.2018, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné výkony všech. První část se mi zdála lepší. Ke konci mi to přišlo už trochu dlouhé. Myslím, že by zkrácení hře prospělo. Jinak ale určitě nadprůměr na pražské divadelní scéně.
Sasanka_007  100 %
(zadáno: 26.1.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentní herecké výkony, perfektní ztvárnění dusivé i hysterické atmosféry, úžasná inscenace!
E-lisbeth  90 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony paní Gajerové a pana Procházky s hereckými partnery mladší generace, kteří s nimi drží tempo. Opravdu velký zážitek!
Vyjola  60 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Výkony herců úžasné, ale asi je pro mne dramat v životě dost a s tímto divadelním jsem se nějak nepotkala..
Rejpalka  70 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Emocionální kolotoč, který stojí a padá s výkony hlavních představitelů. Vynikající Veronika Gajerová a Aleš Procházka, příjemné překvapení Veronika Kubařová. Místy to bylo velmi emocionální až nepříjemně, ale celkově mě to nchytilo za srdce tolik, abych o tom musela po představení přemýšlet a zaplaťbůh mě neuvedlo do deprese.
Tomas22  100 %
(zadáno: 25.9.2017, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
Nemam slov! Uzasne a zaroven velmi drsne predstaveni. Vykony Veroniky Gajerove a Alese Prochazky byly uzasne!
Samozrejme nezapominam pochvalit i Vercu Kubarovou s Viktorem, se kterymi se zname osobne.
Jednoznacne se prijdu opakovane podivat :)
Mimouch  90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouhá noc, dusná atmosféra, představení, které diváka pohltí a vtáhne do děje, až mu v některých momentech běhá mráz po zádech. Do detailu propracované postavy podtrhují výborné výkony celé čtveřice, ovšem už vzhledem k tomu, jak jsou postavy napsány, V. Gajerová s A. Procházkou na jevišti dominují.
Hoolek  90 %
(zadáno: 27.5.2017, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
no vlastně jsem nic moc nečekal. ke konci to byl masivní nálet emocí. tiché posmrkávání. vlhké oči. obdiv. údiv.
J.S.  90 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Ztotožňuji se s většinou názorů, které příznivě hodnotí inscenaci. K nim pouze doplňuji, že hra byla uvedena o patnáct let dříve ve výtečném nastudování Divadla na Vinohradech s H. Maciuchovou a J. Frejem. Inscenace v Rokoku není ani lepší ani horší než ta vinohradská. Je jednoduše jiná: jiný překlad, jiné herecké osobnosti, jinak vytvořené dramatické postavy. A funguje stejně skvěle.
Terezak  50 %
(zadáno: 24.4.2017, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Příliš ukřičené, ženské role, ač jistě dobře zahrané, byly příliš afektované.
Měla jsem z toho pocit, že hra by mohla mít poloviční délku a o nich moc bychom nepřišli.
Bílek  70 %
(zadáno: 12.4.2017, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
75%
JirkaS  90 %
(zadáno: 9.4.2017, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
Hra o jedné sobotní noci plné tísnivé atmosféry a podivných her, které divákovi přivodí těžkou hlavu, jakoby se to celé týkalo jeho samého. Všichni čtyři herci podali vyrovnané a především kvalitní herecké výkony a byla slast je pozorovat v této konverzační hře, která nabízí velmi těžké téma. Veronika Gajerová mě přiváděla napřed k nepříčetnosti a pak k slzám, Aleš Procházka ve mně vzbuzoval soucit a pochopení, Viktora Dvořáka a Veroniky Khek Kubařové mi bylo líto, do jaké zvrácené hry se to připletli. Tohle byl zážitek, který stálo za to prožít! Více na mém blogu. /viděno 25. března 2017/ (více v článku na blogu)
Jan.bat  80 %
(zadáno: 8.4.2017, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony....
AliV  90 %
(zadáno: 8.2.2017, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Herecký koncert všech čtyřech představitelů (zvláště vyzdvihnu Veroniku Kubařovou a Viktora Dvořáka, kteří jsou rovnocennými partnery již ostříleným a vynikajícím hercům - Veronice Gajerové a Aleši Procházkovi). Momentálně nejlepší inscenace Městských divadel pražských.
Blanuli  100 %
(zadáno: 16.1.2017, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Neuvěřitelně silný divadelní zážitek. Slova nestačí, běžte se sami přesvědčit.
Mart  60 %
(zadáno: 29.12.2016, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Hrají všichni s vervou, ale text je opravdu nic moc. V dob vzniku asi dost nové a provokující, dnes už za zenitem.
Těžko se ztotožnit
Lenkami  90 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalá Veronika Gajerová! A musím říci, že jsem z divadla odcházela, jako kdybych ten večírek absolvovala s nimi. Už dlouho mě žádné divadlo tak "nevcuclo" do děje....
Guildenstern  70 %
(zadáno: 18.10.2016, počet hodnocení: 361)
přínosný / zajímavý komentář
Hra na hranici reality a absurdity, komedie a psych. dramatu - je na ní cosi zneklidňujícího. Myslím, že z této podoby (schválené k inscenování autorem) bylo vytěženo režijně maximum. Podle mého by byl ale efekt mnohem lepší, kdyby byla zkrácena cca o čtvrtinu, některé pasáže působí podobně. Ano, je pravda, že V. Gajerová hraje na hranici svých možností, co ale naplat, když je tato hranice na úrovni takového standardního výkonu V. Kubařové. Také si myslím, že obě hlavní role jsou střídáním poloh prostě dost vděčné... V repeartoáru MDP ale rozhodně perla.
Jaroslavz  90 %
(zadáno: 17.6.2016, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Herecký souboj Gajerová x Procházka, vítězí oba.
Romana35  100 %
(zadáno: 2.6.2016, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Čtveřice herců předvedla na jevišti výkon hodný obdivu, velice emotivní záležitost. Herci hráli na hranici svých možností, dali do hry vše. Nemohu jinak, než hodnotit plným počtem bodů. Nejvíce mne "dostala" svým hereckým projevem Veronika Gajerová.
Fedorocko  80 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 650)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony všech aktérů, ovšem Veronika Gajerová a Aleš Procházka určitě vyčnívali.Představení náročnějšího typu,ale hezky zpracované.
Raviolka  50 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle mě naprosto minulo. Výborné herecké výkony (především Aleše Procházky, líbila se mi i Veronika Kubařová) nemohly vynahradit to, že děj je zdlouhavý a předvídatelný. A pokud máte averzi k poslouchání rádoby důvěrných opileckých výjevů, budete trpět. Místo očekávaného dramatu a hloubky jsem vyhlížela konec se směsí lehkého odporu a nudy a nebyla jsem v hledišti jediná. Potlesk patřil hercům, dali do představení všechno.
Margaret  80 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Na této inscenaci jsou nejzajímavější herecké výkony. Velký potlesk pro Veroniku Gajerovou a Aleše Procházku!
Lukasxy  60 %
(zadáno: 22.3.2016, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Líbily se mi skvělé herecké výkony všech čtyř na place a rychlé přeskakování mezi veselou a mrazivě dusnou konverzací. Proto jsem dokázal po celou dobu téměř bez problémů udržet pozornost. Ale celkově vzato mě hra minula. Jestli měla vypovídat něco skandálního o vztazích, tak z mého pohledu jen o těch dávných.
Daniel Bašus  40 %
(zadáno: 20.2.2016, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
? .. je stále zřejmější: to, co se před padesáti lety jevilo jako absurdní, nám dnes už tak absurdní nepřipadá.?
Autor schválil svou verzi jako jedinou. Hra v této podobě je nesnesitelně dlouhá, a kdyby skončila o přestávce, tak jako exkurze do divadelní historie, by docela ušla. Mezi třetím a druhým dějstvím jsem nenašel jediný rozdíl. Opilecké vynášení hnoje jednoho na druhého v této době není nic převratného. Hra by potřebovala svěží nastudování. Jakýkoli díl Al Bundy lépe shrnuje americký sen ve 20 minutách.
Vynikající herecké výkony všech, paní Gajerové a Kubařové bez chyby.
AlenaV.  100 %
(zadáno: 3.12.2015, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších divadelních představení vůbec. Výkony herců na hranici možností. Být v kůži Veroniky Gajerové, byla bych zralá po představení na pár panáků. Ale i ostatním nebylo co závidět. Hra o krutosti a sarkasmu ve vztahu má obrovský spád.
Lucilla  90 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Hodne drsny, cynicky a depresivni zazitek, kdy mel clovek moznost se nejen zamyslet, ale obcas i zasmat. Ctverice hercu podala skvele vykony, V.Gajerova zahrala vyborne, presto musim vyzdvihnout A.Prochazku, ktery byl naprosto fantasticky. Velice silne a stale uderne predstaveni (prestoze jiz ne tolik sokujici, jako muselo byt v dobe vzniku).
Po druhem videni zvysuji, dnes to bylo opravdu neuveritelne ...
Salisbury  100 %
(zadáno: 24.6.2015, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ? je konverzačně geniální psychologická hra se kterou se může pochlubit divadlo Rokoko. Aleš Procházka drží svůj standard a díky jeho hlasové ekvilibristice postačí jen napnout ušní tětivu směrem k jeho vyřčeným slovům a zaposlouchat se. Velkým překvapením této hry je určitě Veronika Gajerová, která podává nadlidský výkon a troufnu si tvrdit, že tento výkon je jedním z nejlepších co lze na prknech znamenající svět vidět.
Wild  70 %
(zadáno: 17.6.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony skvělé, ale čekala jsem od představení trochu více.
Možná to způsobila moje únava nebo jsem měla přehnaná očekávání.
Majakmp3  50 %
(zadáno: 25.4.2015, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Komorní, rodinné drama o jednom nenaplněném manželství, intrikách, ambicích, marné touze po dítěti, zoufalství, beznaději a alkoholu.
Hlavní roli Marty brilantně ztvárnila V. Gajerová, které zdatně sekundovaly A. Procházka, V. Kubařová a V. Dvořák.
Přes to se mi představení nelíbilo. Po přestávce to konečně začalo mít spád, ale až závěrečná scéna vysvětlila, co se tam ty předešlé dvě a čtvrt hodiny dělo a jaký to mělo důvod.
Dojem z představení bych přirovnal k filmovému Spalovači mrtvol. Zajímavé, brilantně zahrané, nutící k zamyšlení, ale rovněž bych nemohl tvrdit, že se mi film líbil.
Mishka  80 %
(zadáno: 3.4.2015, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Mrazivé. Výkon Veroniky Gajerové byl skutečně skvělý, ale v mých očích ho převyšuje Aleš Procházka jako George a Veronika Kubařová jako Honey.
Eviik  100 %
(zadáno: 14.3.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Hra má spád i patřičnou gradaci. Marně hledám hluchá místa. Oceňuji i překlad Jiřího Josky, který se nebojí vulgárních výrazů. Bez nich by text působil příliš nažehleně. Největší plus jsou ovšem herecké výkony, které jsou opravdu vynikající od všechn čtyř herců. Celkově pro mě byla hra divadelní zážitkem. Velmi ráda zajdu zase.
Monulinka  90 %
(zadáno: 13.3.2015, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Minimálně kvůli čtyřem perfektním hereckým výkonům a skvělé režisérově práci s nimi stojí za to tuhle inscenaci vidět! Gradace v první půlce je děsivá, druhá polovina je poněkud jiná, ale stejně pohlcující. Pointu sice možná člověk tuší docela dlouho, ale i tak je závěr působivý. Rozhodně to nejlepší, co jsem zatím mohla v MDP vidět.
Varan  80 %
(zadáno: 14.2.2015, počet hodnocení: 112)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto se ztotožňuji s předchozím hodnocením. Výkon Veroniky Gajerové byl skutečně fascinující a při děkovačce bylo vidět, že její skvostné podání role Marthy ji totálně psychicky i fyzicky "odrovnalo". Velmi mě zaujala i Veronika Kubařová v roli naivní Honey, ale ani oba pánové svými výkony nezůstali pozadu, i když souhlasím s tím, že jejich společně scémy byly asi jedinými slabšími momenty celého představení, které ale jinak hodnotím velice pozitivně.
Fougeres  90 %
(zadáno: 14.2.2015, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
tolik oprávněného křiku, surovosti a lásky...famózní divadelní zážitek, který vás nenechá vydechnout...skvělé herecké vykony v čele s V. Gajerovou, která roli odžila a při děkovačce bylo vidět, že je fyzicky i psychicky naprosto vyčerpaná...těch pár procent strhávám jen za pár hluchých míst v dialozích pánů
Henry  90 %
(zadáno: 24.1.2015, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Lahůdka. Emocemi napěchované představení. Inscenace šlape jako dobře promazaný stroj, přesně načasované dialogy jsou ostré jako břitva a herci je zvládají s bravurou. Výteční Veronika Gajerová, Viktor Dvořák i Veronika Kubařová. Problém mi zpočátku dělalo ztotožnit se s Alešem Procházkou... Jeho reklamami profláknutý hlas je handicapem pro ty, kteří mají dobré a vycvičené uši. Takže spíše než postavu George jsem na jevišti drahnou chvíli registroval spíš televizní werbung... Nic to nemění na tom, že představení to bylo skvělé. Silný a nevšední zážitek.
Polární Liška  80 %
(zadáno: 13.1.2015, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, břitké, v závěru mě mrazilo. Rozhodně intenzivní zážitek. Brilantní herecký výkon Aleše Procházky.
Banan  100 %
(zadáno: 23.12.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě to není o tom, kam až jsou partneři schopni zajít, místo toho aby své cesty rozdělili, jak tady už jeden uživatel psal. Podle mého je to o odzbrojující soudružnosti, a opravdové lásce, která přečká i ty nejhorší momenty za cenu svého přežití...
Kdo se bojí Virginie Woolfové? Kdo se bojí doopravdy milovat a obětovat srdce a duši, snášet s partnerem to dobré i to ZLÉ?
Čiko  70 %
(zadáno: 29.9.2014, počet hodnocení: 864)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkné herecké výkony, jen Veronika Kubařová asi opravdu neměla svůj den...
Marsed  70 %
(zadáno: 8.7.2014, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony, V. Gajerová byla úžasná. Bohužel příběh se mi zdál zdlouhavý, v první půli byla hluchá místa.
Dovemummy-Alena S.  90 %
(zadáno: 22.6.2014, počet hodnocení: 151)
přínosný / zajímavý komentář
95%
Onsteri  80 %
(zadáno: 22.6.2014, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi působivá hra. Kam až jsou partneři schopni zajít, místo aby své cesty rozdělili...
Mora  90 %
(zadáno: 21.6.2014, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé,působivé,herecky vyrovnané.
Studentice  80 %
(zadáno: 21.6.2014, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se mi libila, dostala se mi pod kuzi. Chtela bych vyzdvihnout vykon hercu, predevsim pana Alese Prochazky a Veroniky Kubarove, dali do te role vsechno a presto neprehravali. Honey byla uzasne prostoucka, takova roztomila mysicka a postavu George bych si prala mit doma:). Na konci predstaveni byli herci viditelne emocne vyzdimani, coz dokazuje, ze hru jen nehrali, ale prozivali. Hra me nezklamala a tesim se na dalsi predstaveni Mestskych divadel prazskych:).
Vladimír Rogalewicz  90 %
(zadáno: 19.6.2014, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky nadprůměrné, režijně dobře zvládnuté představení. Avizované vulgarity se příliš nekonají, Joskův výborný překlad i předchozí překlad Pellarových slouží hře stejně dobře. To, co šokuje, není mluva, ale cynické psychické vzájemné deptání obou manželských párů. Další představení, kterým Petr Svojtka cíleně přivádí do maloměstského prostředí MDP zajímavější repertoár. Je zřejmé, že to hereckému souboru svědčí.
Fr2709  90 %
(zadáno: 31.5.2014, počet hodnocení: 169)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné herecké výkony zejména mužské části souboru.
Luciferie  70 %
(zadáno: 29.5.2014, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Absurdní děj, který ovšem ani na chvíli nenudí, a hlavně výborné herecké výkony - zejména ženské části, Veronika Kubařová se mi líbí čím dál tím více.
Antioch  90 %
(zadáno: 28.5.2014, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 28. 5. 2014
Sloupek6  90 %
(zadáno: 9.5.2014, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Překvapivě výborná inscenace dokazuje,že herec je na jevišti nejvíc.Všichni zúčastnění podali vyrovnané a skvělé výkony. Zážitek!
Johnny  70 %
(zadáno: 5.5.2014, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi vyrovnané a realistické výkony všech účinkujících herců, nabité emocemi, vulgarismy zde nevadí. Mile mne tentokrát překvapila Veronika Kubařová. Výhradu mám k textu samotnému: již posté zpracované téma manželské krize mi skutečně nepřineslo nic objevného. Věřím, že v jisté době byla hra a její téma průlomové. Nyní jí schází něco navíc, jen těžko to však umím pojmenovat...
Jirkan  90 %
(zadáno: 1.5.2014, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
30.4. 2014: Když jsem se dozvěděl, že tuto inscenaci MDP uvedou, obsazení V. Gajerové a A. Procházky bylo první, co mne napadlo. Vyšlo to. Funguje to! Včetně V. Kubařové (ta mne hodně tentokrát zaujala) a V. Dvořáka. Souhlasím s názory, že po herecké stránce je to velmi vydařené. Pokud dosáhnete pocitu, že vidíte před sebou Marthu a George a ne V. Gajerovou a A. Procházku, pak gratuluji, tomu říkám maximální divadelnost. Na vulgaritu textu nehleďte, není prvoplánová a funguje. Sama o sobě je hra drsná. Tentokrát chválím i za obsah programu k inscenaci.
Kevinator  100 %
(zadáno: 1.5.2014, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Herecký a režisérský koncert. Herci nehráli, ale příběh odžili.
Hannah21  100 %
(zadáno: 25.4.2014, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající, vynikají a vynikající. Ani jednu vteřinu jsem nestihla myslet na něco jiného, nic mě nerušilo, nic mi nevadilo. Prvotřídní herecké výkony všech zúčastněných, ale Gajerová byla prostě jedinečná. Její závěrečnou scénu budu mít před očima hodně dlouho!!!
Vladimír10  80 %
(zadáno: 29.3.2014, počet hodnocení: 480)
přínosný / zajímavý komentář
Výkony Veroniky Gajerová a Aleše Procházky jsou nezaměnitelné. Stávají se při vzájemné souhře důvěrnými kopiemi autorových představ.
MSpa  100 %
(zadáno: 13.3.2014, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno na generálce..Famozní herecký koncert a zřejmě životní role Veroniky Gajerové!
Excelentní, deziluzivní studie partnerských vztahů, která jde nekompromisně až na dřeň v alkoholovém opojení jedné dlouhé noci, vděčí už víc jak padesát let za svůj úspěch skvěle napsanému textu a fantastickým hereckým výkonům všech protagonistů. I dnes z jejich výrazů bylo na konci znát, jak moc je představení emočně vyčerpalo.
Vojta  100 %
(zadáno: 28.11.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Nálož emocí, která vydrží ještě dlouho po opuštění divadla. Takové herecké výkony jen tak neuvidíte!
Viděno před delší dobou, ale působí stále.

Kdo se bojí Virginie Woolfové?
... já se bojím, já.
Moonek  80 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 94)
Frankovka  70 %
(zadáno: 31.3.2022, počet hodnocení: 244)
Birter  80 %
(zadáno: 28.3.2022, počet hodnocení: 154)
TKa11  90 %
(zadáno: 27.3.2022, počet hodnocení: 43)
Alorinka  70 %
(zadáno: 18.1.2022, počet hodnocení: 13)
Marek33  70 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 6)
Dajcik  70 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 231)
Kosan  70 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 219)
Kluk.sedu  70 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 86)
Simona Ježková  100 %
(zadáno: 19.2.2020, počet hodnocení: 36)
Leiurus  70 %
(zadáno: 4.2.2020, počet hodnocení: 36)
AjaK  70 %
(zadáno: 20.1.2020, počet hodnocení: 13)
Isa Johanovská  80 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 99)
Chupetica  100 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 136)
Bowiegirl  90 %
(zadáno: 1.7.2019, počet hodnocení: 14)
Zachardi  70 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 42)
Srna  80 %
(zadáno: 21.5.2019, počet hodnocení: 67)
Kkrestova  100 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 28)
Anna Divišová  80 %
(zadáno: 29.3.2019, počet hodnocení: 18)
Vladislavka  90 %
(zadáno: 25.1.2019, počet hodnocení: 124)
Martina123  90 %
(zadáno: 25.1.2019, počet hodnocení: 76)
MMK  90 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 126)
Anah  80 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 184)
Adelafray  90 %
(zadáno: 6.1.2019, počet hodnocení: 21)
Andro  40 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 46)
Munoz  100 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Jindrah  90 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 27)
Kfunky  100 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 28)
Davidus87  70 %
(zadáno: 28.7.2018, počet hodnocení: 19)
VeruS.11  60 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 90)
Freebird  80 %
(zadáno: 27.3.2018, počet hodnocení: 51)
JJRock  50 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 47)
Mazan  70 %
(zadáno: 7.3.2018, počet hodnocení: 24)
Kosticka  100 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 25)
Alcha  100 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 127)
Poristm  80 %
(zadáno: 27.10.2017, počet hodnocení: 87)
Suzana  70 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Adelakle  80 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 36)
Pavlouš  60 %
(zadáno: 22.7.2017, počet hodnocení: 54)
Golftom  60 %
(zadáno: 24.5.2017, počet hodnocení: 53)
Tomsely  80 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 25)
Halirova.jana  70 %
(zadáno: 30.3.2017, počet hodnocení: 76)
Radiator  40 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 87)
Hanichka  90 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 52)
Peetra  60 %
(zadáno: 4.3.2017, počet hodnocení: 156)
Plšík  70 %
(zadáno: 21.2.2017, počet hodnocení: 661)
J64  90 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 55)
Marťus  80 %
(zadáno: 2.10.2016, počet hodnocení: 103)
Pevos  70 %
(zadáno: 26.9.2016, počet hodnocení: 92)
Mau  70 %
(zadáno: 29.8.2016, počet hodnocení: 96)
VerDom  60 %
(zadáno: 16.6.2016, počet hodnocení: 19)
Kaklapak  90 %
(zadáno: 11.6.2016, počet hodnocení: 74)
Poulet  80 %
(zadáno: 2.6.2016, počet hodnocení: 29)
Renée  90 %
(zadáno: 6.5.2016, počet hodnocení: 96)
Andy2009  80 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 40)
Lesovi  80 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 47)
Euforka  70 %
(zadáno: 12.3.2016, počet hodnocení: 36)
Vugrinec  30 %
(zadáno: 28.2.2016, počet hodnocení: 41)
Quite-quiet  100 %
(zadáno: 26.12.2015, počet hodnocení: 16)
Luckaprague  80 %
(zadáno: 10.12.2015, počet hodnocení: 59)
H&M  70 %
(zadáno: 24.11.2015, počet hodnocení: 15)
Zuluk  80 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 93)
Vendula_Z  80 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Luqisek  90 %
(zadáno: 7.9.2015, počet hodnocení: 69)
LadyFrancess  100 %
(zadáno: 29.6.2015, počet hodnocení: 26)
Sabina  100 %
(zadáno: 19.6.2015, počet hodnocení: 21)
Petr-sima  60 %
(zadáno: 16.6.2015, počet hodnocení: 86)
Sonule  50 %
(zadáno: 31.5.2015, počet hodnocení: 21)
Matouš Hájek  90 %
(zadáno: 9.5.2015, počet hodnocení: 57)
Quincampoix  80 %
(zadáno: 21.3.2015, počet hodnocení: 55)
Divačka  90 %
(zadáno: 27.2.2015, počet hodnocení: 42)
Ragunkaa  70 %
(zadáno: 21.2.2015, počet hodnocení: 10)
Filip Dvořák  30 %
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 16)
Tomkom  90 %
(zadáno: 3.1.2015, počet hodnocení: 81)
Lukrativni  70 %
(zadáno: 19.12.2014, počet hodnocení: 76)
Lucianna  80 %
(zadáno: 9.11.2014, počet hodnocení: 39)
Kytina  90 %
(zadáno: 28.10.2014, počet hodnocení: 164)
Bacraj  90 %
(zadáno: 18.10.2014, počet hodnocení: 164)
Marcela  80 %
(zadáno: 1.10.2014, počet hodnocení: 410)
Kirill  50 %
(zadáno: 21.6.2014, počet hodnocení: 71)
Sendy  100 %
(zadáno: 19.6.2014, počet hodnocení: 153)
Togaf  90 %
(zadáno: 22.3.2014, počet hodnocení: 152)
Blumarik  90 %
(zadáno: 20.3.2014, počet hodnocení: 239)
Petr.trep  100 %
(zadáno: 15.3.2014, počet hodnocení: 166)
Haloon  90 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 4)
Hunt  80 %
(zadáno: 14.3.2016, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.