Profil uživatele

Raviolka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 14 % (13)
Jan Pařízek: 14 % (19)
Jiří Koula: 14 % (22)
Jiří Landa: 14 % (27)
Lukáš Dubský: 15 % (17)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 9.4.2016)
Tohle mě naprosto minulo. Výborné herecké výkony (především Aleše Procházky, líbila se mi i Veronika Kubařová) nemohly vynahradit to, že děj je zdlouhavý a předvídatelný. A pokud máte averzi k poslouchání rádoby důvěrných opileckých výjevů, budete trpět. Místo očekávaného dramatu a hloubky jsem vyhlížela konec se směsí lehkého odporu a nudy a nebyla jsem v hledišti jediná. Potlesk patřil hercům, dali do představení všechno.
(zadáno: 9.4.2016)
95 % Skvělé představení. Tři příběhy, které rozhodně nejsou z každodenního života, ale naprosto mě pohltily. Barbara Lukešová pobavila, překvapila, její výkon se mi hodně líbil. Ladislav Hampl byl ovšem ďábelský. Představení plné emocí, jednoduchá scéna a práce se světlem fungují skvěle. Základem je ale moc zajímavý text a fantastické herecké výkony.
(zadáno: 9.4.2016)
Hra o rodinných poutech, o hluboko uložených prožitcích z dětství, o cizím světě tam venku. I když se před námi odkrývají velmi osobní témata, každý divák si v tom najde to své. Herecké výkony vyrovnané, charaktery všech tří osob jsou vykresleny bez zaváhání. Dvě slova, která tu už zazněla od jiných hodnotitelů, jsou naprosto výstižná: aktuální a uvěřitelné. Viděno u Bezručů v Márnici.
(zadáno: 9.4.2016)
Výborné výkony obou protagonistů, zajímavé téma a povedená scéna.
(zadáno: 22.10.2015)
Představení hodně pobaví, ale jakékoliv vážnější téma je jen nesměle naznačeno. Postrádala jsem hloubku, právě proto, že byla naznačena a vzápětí smetena - podle mě mohlo být z některých momentů vytěženo daleko více. Takto to bylo příliš rychlé a povrchní. Navíc mi právě při těch vážnějších promluvách připadal J. Dulava velmi nepřirozený. Dámy hrály výborně, hlavně skvělá M. Pleštilová.
(zadáno: 22.10.2015)
Představení je příliš dlouhé. Je ale také plné laskavosti a lásky, opravdu pohladí na duši. Hodně smíchu, obyčejná milá lidskost a hledání lásky bez zbytečných dramat... ačkoliv i na vážné momenty dojde. Vodítka mě osobně bavila velice a také další neotřelé jevištní nápady.
(zadáno: 22.10.2015)
Výborná komedie. Smích se vracel z hlediště na jeviště a zase zpět, tak uvolněnou atmosféru jsem v divadle už dlouho nezažila. Herci si představení užívali a podali skvělé výkony. Po měsíci si sice už nepamatuju skoro nic, ale bez váhání bych návštěvu představení doporučila, bavila jsem se ohromně. A to nejsem zrovna milovník komedií.
(zadáno: 22.10.2015)
U tohoto představení se nelze nudit, stále se odkrývají další vrstvy a další otázky zůstávají bez odpovědi. Slabinou pro mě byl Kavanův Carson, který byl velmi mdlý. Hra velmi zajímavá, provedení mě až tak neuchvátilo.
(zadáno: 22.10.2015)
Velmi zajímavá podívaná, představení uteklo jako nic. Možná proto nedávám vyšší hodnocení, ačkoliv v některé okamžiky mě dění v ringu naprosto pohltilo. A pak byl najednou konec. Určitě stojí za shlédnutí!
(zadáno: 5.6.2015)
Čekala jsem morbidní komedii. Odcházela jsem z divadla ohromená, pro mě bezesporu jeden z největších divadelních zážitků této sezóny. Ano, zasmála jsem se mockrát. Ale mnohé stmívačky jsem využívala ke vzpamatování se z viděného a slyšeného doslova s pusou dokořán. Některé scénky mě neoslovily (závěr už vůbec ne), ale aspoň jsem se mohla v mysli zabývat tím, co mě skutečně zasáhlo. Moc povedená hudba a především scéna, představení je i vizuálním zážitkem. Ani jsem nestíhala všechny vjemy "pobrat". Kolik že to času v životě věnujeme přemýšlení o tom, jestli bychom neměli dělat něco jiného...?
(zadáno: 5.6.2015)
Zábavné, poutavé, dojemné a především drsné představení. Třaskavá směs na příjemně prožitý divadelní večer, ze kterého mi i pár hlubších myšlenek a pocitů uvízlo na delší dobu. I když nevyhledávám akční zábavu a vulgární slovník, moc se mi představení líbilo. Mezilidské vztahy jsou věčné téma. Skvěle zahráno od všech čtyř interpretů.
(zadáno: 5.6.2015)
Dobré herecké výkony (L. Melník výborný), zajímavá režie a scéna? ale jinak jsem si až příliš připadala jako na povinném školním představení, což ještě umocňovali okolní návštěvníci. Nějak mě to neuchvátilo a nezaujalo.
(zadáno: 5.6.2015)
Autentické, krátké, výborně zahrané. A prostředí Márnice je pro toto představení perfektní. Určitě stojí za shlédnutí.
(zadáno: 5.6.2015)
Pro mě bohužel zklamání, na základě recenzí jsem očekávala mnohem větší zážitek. Bylo to celkem vtipné, bylo to určitě dobře zahrané, mělo to spád ? ale nemělo to jiskru, nepohltilo mě to. Jestli zrovna herci neměli svůj den nebo jestli je to prostě téma, které mě neoslovuje, neumím říct.
(zadáno: 27.3.2015)
Vynikající představení. Až do přestávky svižné a vtipné. Po přestávce jsem pocítila v hledišti občas neklidné zavrtění, že takto by děj pokračovat neměl (zejména u mužů). Ale je to ze života a nakonec zvítězí sice hořké, ale přece jen porozumění. Celkově inscenaci hodnotím jako zábavnou, ale rozhodně ne povrchní sondu do duše lidem, kterým vlak ujel už dávno a to opožděné poznání jim paradoxně nabídne další šanci. Spousta velmi trefných hlášek - nutno podotknout, že jsem v mnohém poznala sebe nebo své vrstevníky. Skvělá Tereza Vilišová a okouzlující Calvin v podání Alberta Čuby.
(zadáno: 26.3.2015)
Představení bylo příjemným zpestřením večera, ale celkový dojem je takový nemastný. Některé části byly zdlouhavé, snad až trapné, jiné zase byly příliš předvídatelné. Moc se mi líbila scéna a hudba. Většinu kouzla ale obstarává fakt, že milovníci zfilmovaných Mayovek prostě nemůžou zůstat lhostejní, když před nimi oživají notoricky známé scény, dialogy, hudba. Od divadelní "nadstavby" jsem čekala více.
(zadáno: 21.3.2015)
Výborná zábava, hned na začátku představení se začne smát celé hlediště... a téměř nepřestane. Tolik absurdit a tolik dialogů o ničem, až je s podivem, že to tak dobře funguje. Herecký koncert, nelze nikoho pochválit zvlášť, i když příchod Alberta Čuby na scénu pobavil nejvíce :-). A zrcadlo nastavené televizní produkci bylo velice trefné.
(zadáno: 4.3.2015)
Kdybych si bývala pozorněji přečetla hodnocení ostatních, mohla jsem si ušetřit zklamání a pocit promarněného času a toto představení vynechat. Tři hodiny, to bylo opravdu dlouhé, a já estrádní ani jiné tzv. zábavné pořady opravdu nemusím. Většina lidí se výborně bavila, i já jsem se mockrát zasmála, ale ten děj neměl žádný vývoj a opravdu to bylo přinejmenším dvakrát delší, než bych snesla. Herci byli velmi uvolnění a nelze jim nic vytknout, ale tento druh zábavy mě neoslovuje.
(zadáno: 4.3.2015)
Pro mě zvláštní zážitek. První polovina se mi nelíbila, stále jsem tápala, v jaké rovině se představení bude ubírat ? groteskní výstupy mi neseděly a mátly mě, útržkovité informace přicházely v příliš rychlém sledu. Bylo těžké udržet pozornost. Druhou polovinu hodnotím ale daleko výše, děj gradoval a nedalo se už jen zmateně přihlížet. Ze závěru opravdu mrazí, dokonalý mix naivní až slepé oddanosti ideologii, hrůznosti, bezmoci, absudrity a prázdnoty. Herecky Aréna nezklamala, A. Sasínová-Polarczyk svou postavu ztvárnila na jedničku s hvězdičkou. Škoda té (pro mě) nepřehledné úvodní části.
(zadáno: 19.2.2015)
Vtipné představení, příjemně jsem se pobavila a zasmála. Herecké výkony skvělé a věrohodné, vynikající byl obzvlášť Michal Dlouhý a také mě moc pobavila role Romana Štabrňáka. Vulgarismy v podání H. Lapčíkové zněly přehnaně a nepatřičně, tohle pro mě bylo snad jedinou slabinou.
(zadáno: 23.1.2015)
Výborné představení, hlavní podíl na tom mají herecké výkony. Určitá zmatenost a nejasnost, která bývá téhle inscenaci vyčítána, je pro mě právě jedním z ústředních bodů - divák, vtažený do děje, pořád tápe, co si vlastně myslet a jak se zachovat. Úplně stejně jako obě spolubydlící - všichni jsme vlastně ti, co se k tomu "nachomýtli", a pravdu odhalujeme krůček po krůčku zpětně. Celé divadlo se několikrát ponořilo do ohromeného a vyděšeného ticha. Opravdu skvělé a mrazivé představení, které mě zaujalo od první minuty.
(zadáno: 19.1.2015)
Pro mě bohužel nejhorší divadelní zážitek za poslední dobu. Na začátku jsem si říkala, že tohle přece nemůže být ono, že to dobré divadlo se z toho teprve vyloupne. Ale nedočkala jsem se: nuda a trapnost, stokrát otřepané fráze, chyběla jakákoliv zápletka. Zasmála jsem se třikrát. Některé ženy ve starším středním věku se bavily mnohem více, ale několik diváků odešlo před koncem, a to myslím o zážitku hodně vypovídá. Kdyby bylo představení s přestávkou, tak hlediště prořídne! Ztráta času a peněz. Z tohoto zážitku mi nezůstane v paměti vůbec nic a bude to tak i lepší. Viděno v Ostravě 18.1.2015.
(zadáno: 18.11.2014)
Ohromný zážitek a já děkuju hercům za perfektní výkony, celému kolektivu za režii, ozvučení, hudbu, scénu, kostýmy a pochopitelně panu Orwellovi za to mrazení. Dokonalé střípky mozaiky, tahle insenace nemá žádnou slabinu. (Ale ano, videoprojekce s anketou byla zdlouhavá a nadbytečná, tak tedy 98 %.) Naopak mě stále dokola udivovalo, jak fascinující může být výraz obličeje, zvuk hlasu z mikrofonu, jak účinná může být kratičká scénka. Téma bude vždy aktuální a Bezruči ho naservírovali efektně. Nutno vidět!
(zadáno: 14.11.2014)
Výborně zahrané ? všichni herci si představení evidentně užívali a publikum s nimi, drobné chybičky a improvizace pobavení diváků násobily. Zasmála jsem se, otřela slzy (pochopitelně od smíchu), přečkala pár vzácných okamžiků hrozících pocitem zdlouhavosti... a šla domů. Spokojenost hlavně s herci, byli opravdu v čele s Josefem Kalužou a Terezou Dočkalovou výborní. Vyšší hodnocení ale dát nedokážu, kromě příjemného rozptýlení mi ze hry nezůstalo vůbec nic.
(zadáno: 10.11.2014)
Zajímavá podívaná hlavně kvůli výborným hereckým výkonům (obzvlášť Iva Janžurová byla perfektní, Vanda Hybnerová také moc příjemná) a vypjatému závěru. Na konci jeviště překypuje emocemi. Ale celkově bylo představení poněkud zdlouhavé. Náhled do cizí kultury, který poučí, ale osobně mě hluboko nezasáhl ? ta kultura je mi opravdu vzdálená. Druhá polovina ale vtáhla do děje každého. Chválím i scénu a hudbu, atmosféra byla na jedničku, jen to téma... Doporučuju koupit si program, ten je poutavý a poučný a udělal na mě asi větší dojem než samotná inscenace.
1 2  >