Klicperovo divadlo Hradec Králové [hlavní scéna]

Jedlíci čokolády

Premiéra: 21.5.2011 | 2:45
Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek.
Poslední uvedení: leden 2022.
Příběh ze současnosti. Tři sestry se po smrti svého otce staví na vlastní nohy. Otec v závěti odkázal jedné z nich svůj růžový supermanský kostým, v němž anonymně zachraňoval životní ztroskotance. Pomůže teď kostým i jeho vlastním dětem...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Klicperovo divadlo Hradec Králové
Hodnocení inscenace
Redakce
62 %
Uživatelé
79 %
79601000
Ke zhlédnutí online naDramox

Volby

Hodnocení (65)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  60 %
(zadáno: 5.4.2017, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
"Vypadáš jako ibalgin."
Je to skutečně typický Drábek se všemi svými přednostmi (skvělé gagy, popkulturní odkazy, zobrazení aktuálních společenských problémů) i slabostmi (sklon k moralizování, místy nekompaktnost, svérázná poetika). Super výběr hudby (Hana Hegerová a Zuzka Navarová!) a Jiří Zapletal, který je kapitolou sám pro sebe. Jako kritik bych neměla přehlížet jeho snahu získat si publikum za každou cenu, jako divák se však nemohu ubránit jeho neskutečnému komediálnímu talentu.
64%
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 3.1.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
55 % Invence Davida Drábka v plné síle se všemi klady i zápory. Můj sen je vidět inscenaci, jež by vznikla dvoufázově, nejdříve by ji vytvořil Drábek podle svého a pak by nastoupil jiný režisér, který by odstranil všechny nápady, jichž se Drábek nedokázal vzdát, přestože odbíhají příliš daleko od "jádra" (možnost, že by tuto roli zastoupil dramaturg v první fázi, už asi vzdávám, tak silná osobnost v Česku zřejmě není).
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 24.3.2015, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
David Drábek dokáže vystihnout problémy dnešní civilizace. Jeho drsnější humor je pro část diváků těžce přijatelný, ale má svou funkci a dodává Drábkovým hrám další nadstavbu. Co Jedlíci čokolády říkají a jakým způsobem baví, je pro české divadlo přínosem. Bohužel dojem značně kazí stopáž. Ve zbytečně dlouhém textu se autor & režisér nedokázal zříci méně podstatného. Efektní výprava a hudba. Silný herecký soubor hradeckého divadla opět obstál, jmenovat si zaslouží především P. Tomicová, P. Štorková a J. Zapletal. Pokračování Velká mořská víla jsem už nenašel sílu absolvovat.
Jan Pařízek  60 %
(zadáno: 26.2.2015, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
Po první části převládali hlavně pozitivní dojmy. Sice by jí neškodilo zkrácení, místy příliš "crazy", ale jinak velice originální, vtipné a zábavné. Druhá část mě ale bohužel zklamala, "crazy" stupeň se zvyšuje, inscenace postrádá vyváženost a pomalu se tak trochu utápí sama v sobě. Samotný konec je pak neskutečně natahován a nijak můj dojem nevylepšil. Přesto ale musím ocenit dobrý nápad a celkový koncept. Též herecké výkony I. Smečkové Bencové, P. Tomicové a P. Štorkové jsou naprosto výborné. K tomu hodně povedená hudba D. Krále. Škoda jen toho nevyužitého potenciálu.
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 22.3.2012, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hudba Darka Krále!!!
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 20.9.2011, počet hodnocení: 957)
+ přínosný / zajímavý komentář
Typický Drábek v tom dobrém i špatném smyslu. Opět je to nesmírně vtipná crazy komedie, ve které jsou cítit i hořké podtóny. Stejně jako v Noci oživlých mrtvol jsou postavy a celý děj hodně bizarní, účel některých nápadů jsem ale příliš nepochopil (herci namaskovaní jako surikaty nebo otec tří sester zobrazovaný jednou jako vlkodlak, podruhé jako satyr atd.). Vynikající je ovšem hudební složka, jejímž autorem je Darek Král.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
VPB  70 %
(zadáno: 7.5.2022, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
na můj vkus to mělo pár slabých míst, které by tam možná ani nemuseli být, ale celkový dojem to udělalo a nasmála jsem se! (viděno na dramoxu)
Bigrambo  50 %
(zadáno: 20.3.2022, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
(Dramox)
Koeman2  90 %
(zadáno: 5.1.2022, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Když se spojí spermie fantasmagorie s vajíčkem geniality, vzniknou Jedlíci čokolády. Jediná hra (a že jsem jich viděl už asi stovku), na kterou jsem šel dnes podruhý a která mě vrátila v čase o 10 let zpět. Stejní herci, stejné Klicperovo divadlo a stejný otec i matka v jednom - David Drábek. A stejný, a možná ještě silnější, divadelní zážitek. Bravo, tleskám, směju se i brečím. Kvůli tomuhle tolik miluju divadlo.
Ivan Andrejevič Bubnov  70 %
(zadáno: 31.1.2021, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
74,99
Anah  80 %
(zadáno: 15.11.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Ke konci už na mne bylo těch emocí trochu moc, ale Pavlína Štorková je pro mně geniální herečka a tak trochu nadpozemská bytos
Bflmpsvz  90 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Dobré, vtipné, neprvoplánové. Ženské výkony fajn, ale Jiří Zapletal super.
Raviolka  80 %
(zadáno: 22.10.2015, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Představení je příliš dlouhé. Je ale také plné laskavosti a lásky, opravdu pohladí na duši. Hodně smíchu, obyčejná milá lidskost a hledání lásky bez zbytečných dramat... ačkoliv i na vážné momenty dojde. Vodítka mě osobně bavila velice a také další neotřelé jevištní nápady.
Cechoslovak  100 %
(zadáno: 15.3.2015, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě Drábek poprvé naživo. Bezpochyby autor, na jehož poetiku si člověk musí zvyknout. Mně to trvalo asi deset minut. To, co zpočátku vypadá jako nonsens, se ukazuje jako úžasná imaginativnost, postavy se z ubohých nereálných kreatur vyvíjejí v dojemné osudy, kterým musíte držet palce, ať najdou aspoň pro zbytek života kousek štěstí. Asi bych dokázal najít argumenty pro to, abych jako kritik dal 50% (roztříštěnost, samoúčelnost některých prvků), ale proč bych to dělal? Je to komplexní, totální autorské divadlo, kde je vše: fantazie, tajemství, třaskavý humor a především hluboké lidství.
Kevinator  90 %
(zadáno: 11.3.2015, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Baví mě svět této rodiny. Baví mě Valerie a Róza. Ovšem postava Heleny již méně.
PavelK  70 %
(zadáno: 27.2.2015, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Dobré, a především originální představení, kterému bych vytkl především délku - materiál podle mě bohatě vystačil na 90 minut bez přestávky a mohla by to být svižná komediální jízda. Takto zábavné pasáže střídaly ty trochu nudnější a zvlášť první půlka už byla ke konci bez tempa. Nesedl mi ani "temný" konec. Vyzdvihnout musím skvělé komediální výkony P. Štorkové, P. Tomicové a J. Zapletala. Jsem zvědavý na Velkou mořskou vílu...
Meresanch  60 %
(zadáno: 27.2.2015, počet hodnocení: 146)
přínosný / zajímavý komentář
65% - první půlku bych osobně trochu proškrtala, ale celkově příjemné a vtipné.
Furciferka  70 %
(zadáno: 26.2.2015, počet hodnocení: 249)
přínosný / zajímavý komentář
Romantická komedie á la David Drábek. 75 %
Tomáš Molík  100 %
(zadáno: 15.5.2014, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Překrásné představení plné lásky, touhy, něhy a nefalšovaného citu, moc děkuji za nádherný zážitek, skvělé, geniální fantastické, díky a bravo !!!
Katkafo  80 %
(zadáno: 18.10.2013, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Náklaďák humoru neztrácející rychlost ani rytmus.
Vratislav Honzálek  100 %
(zadáno: 5.4.2013, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
27.12.2012 Představení,které pohladí na duši. Moc na romanťárny nejsem, ale byly jsme na tom v povánočním čase a bylo to úžasné. Hlavně trojice dam, každá jiná a přeci všechny něco spojuje. "Pometlo" Pavlína Štorková, "pecivál" Pavlína Tomicová i "ta zodpovědná" Isabela Smečková mě dokonale uchvátily.
16.1.2016 Po druhém shlédnutí musím poznamenat, že je to opravdu velmi vydařené představení. Pro někoho možná dlouhé, ale já bych mohl i pokračovat...
Robil  90 %
(zadáno: 2.10.2012, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné, dojemné i veselé, krásná hudba. Životní role sl. Štorkové, crazy-výstupy P.Tomicové a J. Zapletala, misteriozní závěr s čertem... prostě špica, nutno vidět!
Jirkan  70 %
(zadáno: 23.4.2012, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
22.4. 2012 (DPP - České divadlo 2012): Skoro 80%. Téměř vše už tu bylo řečené. Drábek si zase pohrává s absurditou (téměř až Irvingovskou), ironií a humorem. Vše se mu daří vyvážit tak, aby to nebylo trapné. Je to jeho hra s diváky a pokud na tu hru nepřistoupíte, tak Vám to jako celé přijde blbost a otráví Vám to večer (našlo se pár takových). Já na tu hru přistoupil a bavil jsem se... místy něuveřitelně moc... a pak i trochu tuhne úsměv. Herecky velmi vyrovnané.
Jiří Hurt  60 %
(zadáno: 31.1.2012, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
tenhle Drábek mi nějak nesedl, možná zákonitě - rodinné psycho nerad, ale říkal jsem si, že půjde hlavně o velkou řachandu, a to jsem se právě spletl...
asi jako většinu už mě v druhé půlce iritovala "vodítka" a hlavně jsem vůbec nechápal pojetí postavy Ludvíka J. Zapletalem, jeho projev mě vysloveně rušil, asi typově mi tam nesedl nebo co...prohodit si postavy s M. Zavičárem aspoň:)
Dámy byly vynikající!!! (představení 24.1.2012 v Poličce)
Popelka  90 %
(zadáno: 4.1.2012, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
originální námět, skvělé zpracování, výborné herecké výkony, nezapomenutelný buddha. psí provázky mě ke konci spíše unavovali než bavili, ale nápad zajímavý.
Dementikovka  90 %
(zadáno: 5.12.2011, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
David Drábek opět boduje! Velice vtipné situace, avšak v určitých okamžicích úsměv rychle zamrzne. Úžasné herecké výkony! Výborná hudební složka (zamilovala jsem si i do té doby ne tak oblíbenou Dámu s čápem). Doporučuji všem :-)
Ina  100 %
(zadáno: 23.9.2011, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Klicperovo divadlo stále dokazuje, že i na oblasti se dá hrát 1. liga. Tomicová,Bencová, Štorková - princezny, kterým kraluje Dušan Hřebíček (jeden z nejúžasnějších herců, které jsem kdy na jevišti viděla)
Xcepek  100 %
(zadáno: 9.6.2011, počet hodnocení: 610)
přínosný / zajímavý komentář
Zatím nejlepší Drábkova hra - naprosto úžasná!!!! Herci ve skvostných rolích, povedená hudba a kostýmy. Dušan Hřebíček venčící 9 psů je dokonalý, brečel jsem smíchy :-) Opět musíte vidět!!!
Kesi  80 %
(zadáno: 21.9.2012, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
První polovina jednoznačně strhující. Neustále pulzující vtípky, které diváka rozhodně nenechají chladným. Pavle Tomicové je to zřejmě přímo šité na míru, protože ta je v tomto představení skvělá. Druhá polovina už tak dobrá není. V některých chvílích mi to přišlo zbytečně zdlouhavé a utahané. Nicméně celkový dojem mi to nezkazilo. Odcházela jsem velmi spokojena.
Plšík  60 %
(zadáno: 12.3.2022, počet hodnocení: 661)
B.such  90 %
(zadáno: 28.2.2022, počet hodnocení: 25)
Kokosbaba  50 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Tech.KA  70 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 28)
Snekac  100 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 181)
Kosan  70 %
(zadáno: 9.12.2018, počet hodnocení: 217)
Dajcik  90 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 230)
Scrabble  80 %
(zadáno: 22.11.2018, počet hodnocení: 32)
Chonrec  80 %
(zadáno: 16.9.2018, počet hodnocení: 15)
Matab  80 %
(zadáno: 15.1.2018, počet hodnocení: 15)
Euforka  70 %
(zadáno: 13.1.2018, počet hodnocení: 36)
PajaM  80 %
(zadáno: 2.10.2017, počet hodnocení: 25)
Terezak  60 %
(zadáno: 23.9.2017, počet hodnocení: 63)
Michal Vávra  100 %
(zadáno: 11.4.2017, počet hodnocení: 22)
Monule  90 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 17)
Petula  90 %
(zadáno: 21.12.2016, počet hodnocení: 29)
Rivah  70 %
(zadáno: 23.11.2016, počet hodnocení: 259)
Unionboy  100 %
(zadáno: 13.11.2016, počet hodnocení: 315)
Ivi  60 %
(zadáno: 28.2.2016, počet hodnocení: 27)
Kluk.sedu  80 %
(zadáno: 20.11.2015, počet hodnocení: 85)
Dezodoo  70 %
(zadáno: 9.10.2015, počet hodnocení: 102)
Remcoe  70 %
(zadáno: 8.4.2015, počet hodnocení: 60)
Princezna Evženka  60 %
(zadáno: 17.3.2015, počet hodnocení: 95)
Frankovka  80 %
(zadáno: 8.3.2015, počet hodnocení: 244)
Zizzi  70 %
(zadáno: 5.5.2014, počet hodnocení: 43)
Teres  60 %
(zadáno: 4.3.2014, počet hodnocení: 126)
Kata_rina  70 %
(zadáno: 30.12.2013, počet hodnocení: 45)
Capinka  100 %
(zadáno: 21.12.2013, počet hodnocení: 77)
LavinieCamui  100 %
(zadáno: 19.9.2013, počet hodnocení: 584)
Keyja  90 %
(zadáno: 3.1.2013, počet hodnocení: 44)
Lucka.  70 %
(zadáno: 10.11.2012, počet hodnocení: 102)
Betka  50 %
(zadáno: 13.3.2012, počet hodnocení: 19)
Čiko  70 %
(zadáno: 2.1.2012, počet hodnocení: 863)
Martin21  60 %
(zadáno: 2.1.2012, počet hodnocení: 417)
Magenta  100 %
(zadáno: 27.12.2011, počet hodnocení: 21)
Jarin  70 %
(zadáno: 28.10.2011, počet hodnocení: 140)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.