Profil uživatele

Katkafo

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (5)
Jan Pařízek: 10 % (4)
Michal Novák: 13 % (3)
Jiří Koula: 16 % (9)
Jiří Landa: 17 % (22)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 4.5.2014)
25.4.2014: Chci věřit tomu, že herci zrovna nebyli úplně fit a že to, čeho jsem byla svědkem byl jenom "úlet". To se ovšem netýká Vladislava Georgieva, který byl ve své roli SKVĚLÝ a celé představení držel. Zato Jan Fišar se stal VELKÝM zklamáním - jeho pojetí "čtu zprávy v rozhlase" bylo téměř utrpením.
Obrovská škoda, že právě to, co je mi v KSA nejdražší (citlivé zpracování každé postavy a úžasná souhra vyrovnaných hereckých výkonů) se zde nějak vytratilo.
(zadáno: 3.3.2014)
Výborné! Kousavě kritické, ironické, vtipné a absurdní v první polovině a po přestávce vás donutí nejen k smíchu, ale také povytáhnout obočí a uvolnit čelist. Nejvíc jsem si užívala postavu Roberta Rodrigueze - hraje Vojtěch Dvořák.
(zadáno: 3.3.2014)
Úplně mi tato úprava nesedla. Místy, bohužel, až příliš podbízivé a vulgární. Na druhou stranu velmi povedené střídání vážných oduševnělých scén (andělé) s rozvernými (+10%).
(zadáno: 3.3.2014)
Velmi šťastné zpracování! Skvělá je Pavla Gajdošíková v roli šaška a Tomáš Dastlík v obou svých postavách. Velmi dobré výkony Terezy Vilišové a Michala Sedláčka. Zajímavá a povedená scénografie: převlékací "kupé" i jeviště uprostřed. Ovšem ke kostýmu Edgara (Josef Jelínek) nevím, co dodat! :D
(zadáno: 3.3.2014)
Plusové body: Kateřina Krejčí v roli chůvy Mariny, Tomáš Dastlík jako lékař, úvod představení - klavírista, scéna, hudba.
Minusové: Právě Strýček Váňa (Přemysl Bureš) do celého konceptu nezapadal a jeho výkon na mě působil rušivě, rozpačitě a nejistě.
(zadáno: 3.3.2014)
Smutně veselé: Nikdo neposlouchá nikoho, každý se zajímá jenom sám o sebe a přitom všichni svorně lpí na hodnotách bez hodnoty. Senzační je Dana Fialková, ale ani zbytek ansámblu nezůstává herecky pozadu! Přemíra cigaretového i umělého kouře na opravdu malém prostoru (-5%).
(zadáno: 21.1.2014)
Mrazivě skvělé. Smekám před oběma protagonisty - Petrou Kocmanovou a Josefem Kalužou. Věřila jsem jim jejich role tak moc, že si neumím představit, jak spolu dokážou po představení normálně komunikovat. Skláním se (mimo jiné) před tím, že tématu navzdory, se vše obešlo bez nechutnosti, aniž by děj přicházel o cokoli z děsivé a kruté situace, ve které se hlavní hrdinka ocitla. Velmi dobrý a originální nápad simulace fotografií. Výborná hudba i scéna. Prolínání časových rovin má až detektivní charakter a vtahuje diváka do děje celou pozorností. Tím víc se hrůzostrašnost situace zarývá pod kůži..
(zadáno: 29.12.2013)
Surrealismus ve všech směrech.. 2 hodiny naplněné proudem asociací, který se za svou nesmyslnost nestydí, ale hrdě se k ní hlásí a dovádí ji do nebetyčných výšin.
(zadáno: 29.12.2013)
Hořko-sladko-kyselá komedie o životě, snech, naivitě i pesimismu. Přehrávající Eliška Boušková to ostatním dámám trochu kazí (-10%).
(zadáno: 29.12.2013)
Některé nápady nebyly špatné, ale celkově plytké. S trochou nadsázky by se dalo toto představení ve všech svých rozměrech nahradit dobrou (inscenovanou) fotkou.
(zadáno: 18.10.2013)
(zadáno: 18.10.2013)
Nevěra, ideály a realita - vše s nadhledem. Ocení hlavně ženy (a muži bez přemíry ega).
(zadáno: 18.10.2013)
Náklaďák humoru neztrácející rychlost ani rytmus.
(zadáno: 18.10.2013)
Otřesný zážitek, který mě spolu s jinými nepříjemnými zážitky přesvědčil o nízké úrovni činohry NDM.
(zadáno: 18.10.2013)
Moc pěkné! Herci doslova proměnění v děti. Šťastná prvorepubliková nálada střídaná tragickou válečnou tematikou. Povedená scéna.
(zadáno: 18.10.2013)
(zadáno: 18.10.2013)
Celkový dojem pozitivní. Norbert Lichý je zde opravdu dobrý, stejně jako Michal Sedláček a Pavla Gajdošíková. Zato výkon Josefa Jelínka v roli mrzáka byl poněkud jalový (trochu jako by tuto postavu hrál z donucení).
(zadáno: 18.10.2013)
Známá tragédie, které na velikosti a kvalitě neubírá ani komorní prostředí, ani originální a nové prvky. Zdařilá pantomima ve stylu japonského divadla.
(zadáno: 18.10.2013)
Nejsem si jistá, zda vůbec někdo v divadle (včetně těch na jevišti) věděl, co si z této inscenace odnést.
(zadáno: 18.10.2013)
Výborné zpracování tématu. Excelentní Albert Čuba a Marek Cisovský v roli klaunů/StB. Děsivost procesů a donucovací praktiky použité na muži, který je sám schvaloval..něco takového se (ne tak dávno) opravdu dělo (možná ještě děje) a je třeba to mít na paměti.
(zadáno: 18.10.2013)
Dle mého názoru překonává toto nastudování známou televizní inscenaci. Hlavně druhá polovina je hrána s úžasným nasazením Josefa Kaluži a Alberta Čuby. Gradující tempo i přesvědčivé výkony přivádí diváky k divadelní nirváně a celé hlediště se otřásá smíchem. Báječná komedie, na kterou se vstupenky shánějí jen těžko.
(zadáno: 18.10.2013)
Smršť absurdních situací umocněných na třetí. Ani jedno slabší místo!
(zadáno: 18.10.2013)
Prostě perfektní! Každá postava je propracovaná do nejmenšího detailu.. herecký koncert.