Profil uživatele

Katkafo

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (5)
Jan Pařízek: 10 % (4)
Michal Novák: 13 % (3)
Jiří Koula: 16 % (9)
Jiří Landa: 17 % (22)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 4.5.2014)
Přízraky - Komorní scéna Aréna: 40 %
25.4.2014: Chci věřit tomu, že herci zrovna nebyli úplně fit a že to, čeho jsem byla svědkem byl jenom "úlet". To se ovšem netýká Vladislava Georgieva, který byl ve své roli SKVĚLÝ a celé představení držel. Zato Jan Fišar se stal VELKÝM zklamáním - jeho pojetí "čtu zprávy v rozhlase" bylo téměř utrpením.
Obrovská škoda, že právě to, co je mi v KSA nejdražší (citlivé zpracování každé postavy a úžasná souhra vyrovnaných hereckých výkonů) se zde nějak vytratilo.
(zadáno: 3.3.2014)
Noc oživlých mrtvol - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 90 %
Výborné! Kousavě kritické, ironické, vtipné a absurdní v první polovině a po přestávce vás donutí nejen k smíchu, ale také povytáhnout obočí a uvolnit čelist. Nejvíc jsem si užívala postavu Roberta Rodrigueze - hraje Vojtěch Dvořák.
(zadáno: 3.3.2014)
Figarova svatba - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 50 %
Úplně mi tato úprava nesedla. Místy, bohužel, až příliš podbízivé a vulgární. Na druhou stranu velmi povedené střídání vážných oduševnělých scén (andělé) s rozvernými (+10%).
(zadáno: 3.3.2014)
Král Lear - Divadlo Petra Bezruče: 80 %
Velmi šťastné zpracování! Skvělá je Pavla Gajdošíková v roli šaška a Tomáš Dastlík v obou svých postavách. Velmi dobré výkony Terezy Vilišové a Michala Sedláčka. Zajímavá a povedená scénografie: převlékací "kupé" i jeviště uprostřed. Ovšem ke kostýmu Edgara (Josef Jelínek) nevím, co dodat! :D
(zadáno: 3.3.2014)
Strýček Váňa - Divadlo Petra Bezruče: 70 %
Plusové body: Kateřina Krejčí v roli chůvy Mariny, Tomáš Dastlík jako lékař, úvod představení - klavírista, scéna, hudba.
Minusové: Právě Strýček Váňa (Přemysl Bureš) do celého konceptu nezapadal a jeho výkon na mě působil rušivě, rozpačitě a nejistě.
(zadáno: 3.3.2014)
Ruská zavařenina - Komorní scéna Aréna: 90 %
Smutně veselé: Nikdo neposlouchá nikoho, každý se zajímá jenom sám o sebe a přitom všichni svorně lpí na hodnotách bez hodnoty. Senzační je Dana Fialková, ale ani zbytek ansámblu nezůstává herecky pozadu! Přemíra cigaretového i umělého kouře na opravdu malém prostoru (-5%).
(zadáno: 21.1.2014)
Krajní meze - Komorní scéna Aréna: 100 %
Mrazivě skvělé. Smekám před oběma protagonisty - Petrou Kocmanovou a Josefem Kalužou. Věřila jsem jim jejich role tak moc, že si neumím představit, jak spolu dokážou po představení normálně komunikovat. Skláním se (mimo jiné) před tím, že tématu navzdory, se vše obešlo bez nechutnosti, aniž by děj přicházel o cokoli z děsivé a kruté situace, ve které se hlavní hrdinka ocitla. Velmi dobrý a originální nápad simulace fotografií. Výborná hudba i scéna. Prolínání časových rovin má až detektivní charakter a vtahuje diváka do děje celou pozorností. Tím víc se hrůzostrašnost situace zarývá pod kůži..
(zadáno: 29.12.2013)
Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 80 %
Surrealismus ve všech směrech.. 2 hodiny naplněné proudem asociací, který se za svou nesmyslnost nestydí, ale hrdě se k ní hlásí a dovádí ji do nebetyčných výšin.
(zadáno: 29.12.2013)
Dámská šatna - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 60 %
Hořko-sladko-kyselá komedie o životě, snech, naivitě i pesimismu. Přehrávající Eliška Boušková to ostatním dámám trochu kazí (-10%).
(zadáno: 29.12.2013)
Ženy a panenky - Komorní scéna Aréna: 40 %
Některé nápady nebyly špatné, ale celkově plytké. S trochou nadsázky by se dalo toto představení ve všech svých rozměrech nahradit dobrou (inscenovanou) fotkou.
(zadáno: 18.10.2013)
České nebe - Divadlo Járy Cimrmana: 90 %
(zadáno: 18.10.2013)
Žárlivost - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 70 %
Nevěra, ideály a realita - vše s nadhledem. Ocení hlavně ženy (a muži bez přemíry ega).
(zadáno: 18.10.2013)
Jedlíci čokolády - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 80 %
Náklaďák humoru neztrácející rychlost ani rytmus.
(zadáno: 18.10.2013)
Moskva - Petušky - Národní divadlo moravskoslezské: 10 %
Otřesný zážitek, který mě spolu s jinými nepříjemnými zážitky přesvědčil o nízké úrovni činohry NDM.
(zadáno: 18.10.2013)
Bylo nás pět - Klicperovo divadlo Hradec Králové: 80 %
Moc pěkné! Herci doslova proměnění v děti. Šťastná prvorepubliková nálada střídaná tragickou válečnou tematikou. Povedená scéna.
(zadáno: 18.10.2013)
Správkař - Divadlo Petra Bezruče: 80 %
(zadáno: 18.10.2013)
Mrzák inishmaanský - Divadlo Petra Bezruče: 70 %
Celkový dojem pozitivní. Norbert Lichý je zde opravdu dobrý, stejně jako Michal Sedláček a Pavla Gajdošíková. Zato výkon Josefa Jelínka v roli mrzáka byl poněkud jalový (trochu jako by tuto postavu hrál z donucení).
(zadáno: 18.10.2013)
Hamlet - Komorní scéna Aréna: 90 %
Známá tragédie, které na velikosti a kvalitě neubírá ani komorní prostředí, ani originální a nové prvky. Zdařilá pantomima ve stylu japonského divadla.
(zadáno: 18.10.2013)
Amigo - Komorní scéna Aréna: 50 %
Nejsem si jistá, zda vůbec někdo v divadle (včetně těch na jevišti) věděl, co si z této inscenace odnést.
(zadáno: 18.10.2013)
S nadějí, i bez ní - Komorní scéna Aréna: 90 %
Výborné zpracování tématu. Excelentní Albert Čuba a Marek Cisovský v roli klaunů/StB. Děsivost procesů a donucovací praktiky použité na muži, který je sám schvaloval..něco takového se (ne tak dávno) opravdu dělo (možná ještě děje) a je třeba to mít na paměti.
(zadáno: 18.10.2013)
Pension pro svobodné pány - Komorní scéna Aréna: 100 %
Dle mého názoru překonává toto nastudování známou televizní inscenaci. Hlavně druhá polovina je hrána s úžasným nasazením Josefa Kaluži a Alberta Čuby. Gradující tempo i přesvědčivé výkony přivádí diváky k divadelní nirváně a celé hlediště se otřásá smíchem. Báječná komedie, na kterou se vstupenky shánějí jen těžko.
(zadáno: 18.10.2013)
Plešatá zpěvačka - Komorní scéna Aréna: 90 %
Smršť absurdních situací umocněných na třetí. Ani jedno slabší místo!
(zadáno: 18.10.2013)
Hráči - Komorní scéna Aréna: 100 %
Prostě perfektní! Každá postava je propracovaná do nejmenšího detailu.. herecký koncert.