Profil uživatele

Jiří Hurt

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Iva Bryndová: 7 % (3)
Jan Pařízek: 7 % (7)
Lukáš Dubský: 7 % (17)
Pavel Širmer: 8 % (12)
Anežka Kotoučová: 10 % (6)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 9.10.2016)
Opravdu krása, když TAKOVÉ verše "ožijou" v ústech mladých herců! Na papíře si je nikdy nepustíte tolik k tělu, zato na divadle nemáte šanci ubránit se. Potud bych dal 90%, ale bohužel se scénou se nemůžu pořád srovnat. Mě by se prostě pocitově víc líbilo méně křiklavosti pro tento text.
(zadáno: 29.3.2016)
Krásný text, silné generační drama. Dialogy Krále s Marií a Jindřichem řežou "do masa". Možná i díky takovým těm zámlkám (nebo jak to nazvat), co používá M. Mejzlík, žádné zběsilé chrlení textu. Přišlo mi to působivé. A ten zbytek táhnou Smrťák (M. Němec ve mně dokázal chvíli i probudit podvědomou hrůzu) a Husar (J. Pejchal). Jediné, co se mi nelíbilo, byly pneumatiky!
(zadáno: 27.10.2015)
Rozum by dal 80%, ale byl přehlasován. Kabaretní nádech a přitom tolik poezie! Navíc skoro bez veršů...a ty verše, slušná koláž (k Puškinovi Lermontov a Dousková). Taky silná místa (např. "vole!" vmetené mrtvému Lenskému). Plus M. Zavičár, herecký typ, který u mě boduje úplně pokaždé!
(zadáno: 28.3.2015)
Vynikající jednoaktovka, neustálá gradace až k naprostému "odkopání", opravdu ideální kus pro diváka ve středním věku:-). Obě herecké dvojice sympatické, líbili se mi, hráli s chutí. Doporučuji!
(zadáno: 26.2.2015)
64%, rozhodně ne 56 :)
(zadáno: 17.2.2013)
Film jsem neviděl, a asi proto hodnotím vysoko, neboť text (scénář) je to vážně vynikající, k dokonalosti vybroušený! Nekvasilovo divadelní pojetí k němu adekvátně (...až ideálně) pasuje, nebyly zde pro mě žádné iritující prvky (scéna, hudba, herci). Trochu mě vyděsila snad jen "úvodní píseň", ale pak už se to naštěstí neopakovalo.
(zadáno: 20.4.2012)
Hra sama by byla tak na 50%, ale páni herci ty procenta ženou pořádně nahoru! Mě osobně se nejvíc líbil Martin Myšička. (představení 4. března v Pardubicích)
(zadáno: 14.2.2012)
první půle mě strhla víc, po přestávce jsem brzy začal čekat na konec
(psací stroj bych z té kancelářské scény v druhé části škrtnul, spíš než cokoliv jiného rušil)
(zadáno: 31.1.2012)
tenhle Drábek mi nějak nesedl, možná zákonitě - rodinné psycho nerad, ale říkal jsem si, že půjde hlavně o velkou řachandu, a to jsem se právě spletl...
asi jako většinu už mě v druhé půlce iritovala "vodítka" a hlavně jsem vůbec nechápal pojetí postavy Ludvíka J. Zapletalem, jeho projev mě vysloveně rušil, asi typově mi tam nesedl nebo co...prohodit si postavy s M. Zavičárem aspoň:)
Dámy byly vynikající!!! (představení 24.1.2012 v Poličce)
(zadáno: 12.6.2011)
Kniha mi přišla jako totální bizar a musím říct, že od dramatizace jsem v tomto směru čekal minimálně 2x tolik. Dočkal jsem se, a to ve všech směrech! :-) Kdybych si umanutě nemyslel, že věci bez děje na divadle nemají co dělat, tak bych dal 100%.
(zadáno: 7.5.2011)
Herci se tu pěkně vyřádí :-)
(zadáno: 7.5.2011)
Mikulášek jede!
(zadáno: 22.2.2011)
Konec světa se blíží! vs. (namátkou) Trávou to začíná a marihuanou to končí...mám rád tu "hořko-sladkost" D. Drábka
Odcházení se Havlovi povedlo a tahle inscenace textu rozhodně přidala ještě něco navíc.
Není to jen bohapustá řachanda, místy probleskují i temné tóny, což je dobře. Určitě každý občas nostalgicky (vesele i smutně) vzpomíná a tahle inscenace je přesně o tom. A navíc má na skladě chytlavé songy.
Hordubala jsem četl a dostal mě. A dostala mě i tahle inscenace, přestože se držela lit. předlohy možná až příliš otrocky a do všech detailů. Skvělá scéna a hlavně herci, solidní porce emocí... zkrátka divadlo se vším všudy!