Profil uživatele

Michal1982

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Iva Bryndová: 9 % (52)
Jan Pařízek: 9 % (71)
Helena Grégrová: 10 % (60)
Lukáš Dubský: 10 % (61)
Anežka Kotoučová: 12 % (23)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6  >  >>
(zadáno: 1.6.2023)
Černohumorné drama s překvapivým zvratem. Všichni pánové do jednoho mě bavili.
(zadáno: 6.5.2023)
V první půlce jsem se bál, že po přestávce už to nedám, ale udělal jsem dobře-vydržel jsem a ke hře jsem tak nějak přivykl. SKÚTRy mám rád, chvilku jsem nemohl jejich rukopis rozpoznat, ale nakonec bylo vše cajk. Držákem celého představení pro mě byla Zuzana Stivínová. Velmi překvapila Denisa Barešová. K Sašovi a jeho vikomtovi jsem si hledal cestu déle. Nápaditá scéna, krásný hudební podkres. Bohužel jsem v druhé půlce sledoval často hodinky, zda už hra spěje ke svému konci. Za mě lepší než průměr, ale top SKÚTR počin to nebude.
(zadáno: 3.5.2023)
Příjemný, oddychový komorní muzikál v podání studentů JAMU. Studenti překvapili skvělým výkonem a vysokým nasazením. Výborný byl i hudební doprovod. Příjemně strávený večer. Děkuji do Brna!
(zadáno: 23.4.2023)
Za mě jednoznačně taková hra na jeviště národního divadla patří. Začátek první půlky je rozvláčnější, odhaluje se zápletka hry a vztahy a charakter jednotlivých postav, vše postupně graduje k poměrně tragickému finále. Hra na mě působila komplexně - jak po stránce herecké, tak po stránce hudební. Scéna se mi velmi líbila - řešeno jednoduše ale účelně. Herecky všemu trůnila Zuzana Stivínová, Vladislav Beneš a Radůz Mácha. Potěšil i Igor Orozovič a dále Zuzana Stavná jako host. Já jsem se cítil, jako bych byl sám na tom pohřebním karu přítomen. A to je dobře! Za mě to tedy rozhodně nebylo ?velký špatný?, ale hodně dobrý! Děkuji.
(zadáno: 30.3.2023)
Bylo to dlouhé a přišlo mi to chladné a odosobněné. Námět hry zajímavý, ale nějak me to představení nevtáhlo do děje. Musim smeknout před Ondřejem Rychlým a Martou Dancingerovou, ty dva mě zaujali svým herectvím nejvíce, avšak to ke spokojenosti mě jako diváka úplně nestačí.
(zadáno: 23.3.2023)
Po dlouhé době jsem viděl na scéně ND klasiku. Dobře využita hloubka celého jeviště, jednoduchá scéna, výborná hudba, během hry se na jevišti objeví celá řada herců. Za mě všemu kraluje Ondřej Pavelka! Klobouk dolů. Zaujal i Radůz Mácha a krejčí Igora Orozoviče. Z dam především Martina Preissová. Příjemně strávený večer.
(zadáno: 19.3.2023)
Dianiška mě svými nápady baví, Divadlo v Dlouhé mě baví a jejich spojení v Pravomilovi mě taky moc baví. Příběhu válečného veterána, který se do Čech vrací vykonat spravedlnost, to na jevišti sluší. To vše doplněno živou hudbou. Paráda. Ano, taky se připojím k tomu, že scény v gulagu jsou trošku natažené, ale celkovému dojmu to naštěstí moc neubírá. Scéna skvěle vymyšlená (zejména zásah na policejní stanici - z toho až mrazilo). Moc bavila celá anabáze s Jardou Baterkou. Za mě mimořádný výkon Jana Sklenáře tleskám. Děkuji za skvělý divadelní zážitek. Viděno na premiéře.
(zadáno: 17.3.2023)
Tragédie to nebyla úplně ?ale nazval bych tento počin jako směsicí postav zmítajících se na houpajici se lodi někde v meziprostoru a mezičase..jako by strnulí rackové nad jevištěm zvěstovali nulové tempo hry. Naštěstí ten, kdo do vzduchoprázdna vnesl trochu života a energie, byly právě herci. O co méně mě hra pohltila jako celek, o to vic jsem si mohl užívat krásný um herecký u jednotlivců. Velké plus pro Daniela Bambase, Aleše Petráše a Markétu Děrgelovou. Za mě ale pár těchto životadárných jiskřiček je na celé představení málo.
(zadáno: 14.3.2023)
Za mě povedená inscenace. Atmosféra starého anglického penzionu, hosté odříznutí od okolního světa a mezi nimi vrah. Kdo bude druhou a kdo třetí myšku? Bylo to vtipné, svižné, tajemné. Za mě potlesk hlavně pro Viktora Javoříka, Anetu Krejčíkovou, Petra Matyáše Cibulku a Reginu Rázlovou.
(zadáno: 5.3.2023)
Velmi crazy, Kalina, Hron, Zenáhlíková pobavili.
Spousty gagů, v druhé části některé pasáže působily lehce natahovaně/ zdlouhavě, i tak to ovšem neubralo šílenému blaznivému tempu. K ostatním hercům v roli poslíčka, potenciální sekretářky, strážníka - tleskám i jim. Když si ještě člověk přečte o osudu autora předlohy, lehce ho zamrazí. Prostě crazy!
(zadáno: 24.2.2023)
Nekorektní sonda do života jednoho nejmenovaného prezidenta. Vyzdvihuji herectví Zuzany Bydžovské, Vandy Hybnerové a mile překvapil Daniel Krejčík jako posedlý Ovčáček.
(zadáno: 19.1.2023)
Taková excentrická mnohobarevná taškařice, na kterou jsem byl jakžtakž nalazen, avšak k pochopení všech metafor, to nestačilo. Jak mě Drábek bavil v Klicperově divadle, tak tady má sestupující tendenci. Zaujali zejména herci z ústřední čtveřice, kteří mě, a to se přiznám, občas i rozesmáli. Působilo to vše na mě jako bláznivý animák, jen v živém provedení, Kačer Donald však chyběl, howgh.
(zadáno: 15.1.2023)
Je to zase Sokolovina a povedená a to i díky původnímu textu. Tragikomedie o budoucích matkách a otcích, skvěle řešená scéna a téměř všichni herci na jevišti. Bylo nápadité, svižné, vtipné i smutné. Možná jen lehce mi přišlo, že některé motivy v zápletce hvězdné rodičky se dokola opakovaly (Paní Žáčková ale hysterku hrála skvěle). Doporučuji!
(zadáno: 2.1.2023)
30 % za snahu všech účinkujících 10 % za vtipné momenty ( především ty při obchůzce Mikuláše) a IKEA rules..Jaké byly úmysly pana režiséra? Škoda?.
(zadáno: 31.12.2022)
Příjemná hra na silvestrovské odpoledne, typická komedie založená na záměně. Nikdo netlačil na pilu, mělo to svižné tempo a Jana Dolanského si prostě v jeho komické poloze užívám! Palec nahoru i za Petru Horváthovou a Lenku Vlasákovou!
(zadáno: 12.12.2022)
Těžké téma a na pondělní večer dost nálož ? představení táhne Daniel a sekunduje mu Ondřej ..na těch dvou to všechno stojí ..ostatní kluci mě moc nepřesvědčili ?.druhá polovina představení za mě lepší. To co mi chybělo během celého představení přinesl závěr, který mě emočně opravdu dostal- to se povedlo, kluci ..závěrečné Ondrovo gesto, finální ?Maxův comingout? se mi dostalo pod kůži. Slušný počin 3D company.
(zadáno: 5.11.2022)
Strašně moc jsem se bál, že se utopím v kulturním bahně vytékajícím z hoštického JZD, když jsem četl recenze na tuto ?bezduchou patálii? vytvořenou perem Ondřeje Brzobohatého. Vskutku pravda byla ale jinde. Představení mě nijak neurazilo, nezpůsobilo mi mentální kolaps a celkem rychle mi uteklo. Pobavil výkon Ivy Pazderkové, Felicity Prokešové, překvapil i pan Ratajský a Filip Hořejší. Jako oddychová jednohubka neurazilo. Nemyslím si, že teď budu muset chodit kanály?viděl jsem již jiné české počiny, které byly hodny uměleckého podsvětí.
(zadáno: 28.10.2022)
Za mě povedené monodrama o jedné německé židovce, která ?vyhrála nad Hitlerem??Kateřina tato role sedla ?životní příběh Dr.Ruth vylíčila velmi sugestivně! Takovému příběhu malá scéna v Řeznické svědčí!
(zadáno: 23.10.2022)
Bylo to?na mě tuuuuuuze sladké, takových českých muzikálových počinů se doslova bojím..ale tenhle mile překvapil ?příběh sic velmi jednoduchý je celkem smysluplně propleten hity Hany Zagorové, až jsem byl mile překvapen a pod tíhou překvapení pevně vtlačen do sedadla a konečně - přežil jsem. Myslím si, že kdyby nebylo Niny, Denisy a Elišky, hodnotil bych méně ?Holkám to klapalo..jen ten Bořek je pro mě spíše muzikálově za 3-?.každopádně jako pocta Haně Zagorové tento kousek vcelku funguje. Maminkám, babičkám, tetičkám vřele doporučím.
(zadáno: 19.10.2022)
Zajímavé pojetí, kdy diváci sedí na jevišti a divadlo se hraje na forbíně a v hledišti, zapojení krásných prostor divadla do hry za mě funguje. Některé postavy za mě lehce přehrávaly, jiné mi zase přišly upozaděné. V celku povedený kousek. Nejvíce mě bavila Lucie Matoušková, Veronika Bajerová a Vuk Čelebić.
(zadáno: 17.10.2022)
Pokračování příběhů Rózy, Heleny a Valerie tady trošku zvážnělo, posmutnělo, ale i tak pobaví zejména výstupy s Jiřím Zapletalem. Postava Valerie zde dostává nový rozměr a její monolog před koncem příběhu mi přivodil i překročení rosného bodu v okolí očí. Závěrečná scéna v bazénku top. I přes menší kompaktnost hry než v případě Jedliků čokolády, hodnotím vysoko zejména díky výkonům Pavlíny, Isabely, Pavly a Jiřího. A malém jsem zapomněl pochválit titulní píseň, tak chválím?
(zadáno: 17.10.2022)
Viděno na Dramoxu?Škoda, že jsem nestihl shlédnout naživo ?Příběh tří sester Rózy, Heleny a Valerie se mi tak nějak zaryl do srdce ?Celé představení je protknuto pro mě takovou snovou poetikou, jako protipól fungují scény s Jiřím Zapletalem, jehož komediální talent je pro mě jako diváka fenomenální. Za mě top výkon Pavlíny Štorkové!
(zadáno: 14.10.2022)
Z recenzí jsem byl takový rozpačitý, vím, že některé Špinarovy režie mi nesedí, ale tohle bylo krásně vizuálně ztvárněné, hudba, jednoduchá a efektní scéna. Cirkus namísto starého panství vše oživil, palác Zvířete strohý a chladný, krásný kontrast. Ano, mezi hlavními protagonisty jsem necítil vášnivé vzplanutí lásky, nebylo to přeslazené, naopak všeho tak akorát! Pro mě top oživení -sestry Krásky - duo Polišenská&Štorková. Děkuji za hezký večer.
(zadáno: 13.10.2022)
Za mě vcelku povedený divadelní thriller. Co všechno je schopen udělat mladík kvůli lásce a co se stane, když je ta láska neopětovaná? Heřmánkův vyšinutý Mark je top, po rozpačitém začátku se rozjede i Sarah v roli Luisy. Závěrečná scéna v krytu za mě top. Překvapivý závěr, kde za mě Sarah exceluje! Dramatické tempo občas srazí přestavba scény .. za mě poměrně slušný divadelní počin, se kterým se většinou potkáme spíše ve filmové formě . Dekuji DBZ
(zadáno: 10.10.2022)
Viděno podruhé, tentokrát v alternaci Lazorčáková, Fingerhutová, Rychlý a tito tři lidé toto představení pro mě povznesli zase trochu výše .. povedené, české, dotýkající se dnešní doby? jedna z nej inscenací, které jsem měl možnost v Dlouhé vidět !
1 2 3 4 5 6  >  >>