Profil uživatele

Terezak

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Veronika Boušová: 10 % (7)
Anežka Kotoučová: 11 % (12)
Jiří Landa: 11 % (41)
Michal Novák: 11 % (37)
Lukáš Dubský: 12 % (39)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 19.9.2023)
Soubor NODu nezklamal, opět mě moc bavila celá sestava na scéně a neokoukané tváře. Není to tak vtipné, jako Legend of Lunetic, ale oceňuju neotřelý výběr tématu. Poučné, zároveň svěží tempo, představení rychle uteče.
(zadáno: 5.4.2023)
Ubrala bych mírně na délce, místy je to trochu rozvleklé,jinak ale velmi dobré. Má to atmosféru, vyrovnané herecké výkony v čele s J. Vondráčkem a hezkou scénu.
(zadáno: 26.1.2023)
Tohle mě nějak minulo. Jsou tam vtipné momenty a pár "hlášek", ale taky spousta míst, která jsou buď uřvaná nebo nudná, rozvleklý je hlavně závěr. Divadlo formou rozhovorů je sice zajímavý formát, ale nějak vlastně nevím, co se nám takhle hra snaží sdělit.
(zadáno: 18.1.2023)
Má to dobrou atmosféru, scénu a kostýmy. A taky to má pár hluchých míst a trochu rozvleklý závěr. A skvělého Hanuše a Jaškówa. Stojí za vidění.
(zadáno: 17.1.2023)
Ač mě obvykle stereotypy o mužích a ženách a vtipy na tomhle založené moc nebaví a vůči tomuto představení jsem byla trochu skeptická, tohle funguje. Není to trapný, má to spád a neutuchající energii a hodina a půl uteče velmi rychle.
(zadáno: 10.11.2022)
Body za vizuální a pohybovou stránku a poměrně vtipnou scénu s nácvikem tanečního vystoupení. Zbytek tak trochu o ničem a efekty pro nic.
(zadáno: 20.3.2022)
Nemá to moc děj, ale je to fajn :)
(zadáno: 9.2.2022)
Hodně dobré, dlouho jsem se v divadle tak nesmála. Po návratu domů jsem si "Ať je hudba tvůj lék" zařadila do playlistu na Spotify a nestydím se za to.
(zadáno: 6.2.2022)
I přes pár výtek (špatné ozvučení, kvůli kterému nebylo rozumět velké části textů, některá čísla, která byla trochu vycpávková a vcelku o ničem) jde o výborné představení, které táhnou hlavně pěvecké výkony všech zúčastněných a nádherné kostýmy. Charakter Sisi i dobovou atmosféru se podařilo dobře vykreslit.
75 %
(zadáno: 1.2.2022)
Viděno jako náhrada za zrušeného Cyrana, ale zklamaná jsem určitě nebyla. Hra s irskou vesnickou atmosférou a na první pohled jednoduchým příběhem, který v závěru zajímavě vygraduje a postavy získají trochu jiný charakter. Excelentní Ruml a Hofmann, který to zvládl na výbornou i s berlemi. Hra by však mohla být kratší, místy ztrácí tempo a dialogy trochu o ničem.
75 %
(zadáno: 5.1.2022)
Plusové body mají autoři jednoznačně za výběr tématu a zajímavý příběh o tom, jak historie rozdělí tři kluky, kteří si mysleli, že do války jdou na chvíli a do Vánoc budou doma. Dobré byly rovněž herecké i pěvecké výkony a scéna. Jen texty písní opět často plné frází o ničem.
(zadáno: 17.12.2021)
Oproti studentské verzi z Disku slabší provedení, které ničím extra nezaujalo a nevyniklo.
(zadáno: 17.12.2021)
Must see pro každého, kdo má rád Cimrmany a umí aspoň trochu anglicky. Píseň proti trudomyslnosti v angličtině zkrátka nemá chybu. Czech will always addapt! :-)
(zadáno: 1.12.2021)
(zadáno: 8.9.2021)
Nádherná scéna a kostýmy a práce s nimi (např. šaty jako voda v Holoubkovi). Některé balady jsou více propracované (Svatební košile, Vodník, Zlatý kolovrat), některé trochu "odbyté" (zejména Polednice, kterou jen odrecituje F. Němec v pozadí s chechtající se P. Beretovou s kohoutem - přidaná hodnota nulová). Po první polovině jsem měla poněkud rozpačité pocity (plynoucí asi z velkého očekávání), druhá polovina je mnohem lepší.
Místy kazí dojem poněkud rušivá hudba (Vodník).
V poměrech činohry Národního divadla je to však rozhodně vysoce nadprůměrné představení.
75%
(zadáno: 8.7.2021)
65 %
Krásná scéna a kostýmy a ještě krásnější hudba. Mezi postavami,obecně dobře zahranými, herecky vyniká Prachařův Prospero, jehož přítomnost na jevišti posouvá úroveň hry o řád výš. Co ji naopak snižuje a nabourává atmosféru,je místy trapný a laciný humor snažící se reagovat na aktuální dění (opravdu nemyslím že je nutné cpát do Shakespeara vtípky o covidu...),zejména v podání pánů Daniela a Poláška; často není zřejmé, zda to do hry bylo opravdu přidáno, nebo se jedná o improvizační show této dvojice.
(zadáno: 22.6.2021)
Povedené, svižné, dobrá scéna i kostýmy
a sympatičtí herci, často podobní seriálovým předlohám (plukovník Blake, Radar, třešnička je J. Lábus v amplionu). Žádná postava není navíc, ve hře nejsou hluchá místa a hra rychle utíká.
První setkání s vršovickým divadlem, které mě nalákalo na další návštěvu.
Viděno na letní scéně v Heroldových sadech.
(zadáno: 6.3.2020)
Druhá zkušenost s anglickými Cimrmany a opět nadšení. Překlad je výborný, zejména u písniček. Na hercích je, oproti originálu, znát určitá nejistota, ale je vidět, že si to užívají a přistupují k hrám s respektem. Za mě opět top Ben Bradshaw, tentokrát v roli mamky - myslím, že jestli jeho výkon a taneční kreace viděl Miloň Čepelka, určitě byl spokojený.
Pokračujte a překládejte další hry!
(zadáno: 5.3.2020)
Krásná scéna i kostýmy, působivá hra se světlem a dobré, velmi uvěřitelné herecké výkony v čele s knížetem Myškinem, jehož naivní upřímnost se A. Bilíkovi podařilo dobře vystihnout.
(zadáno: 17.2.2020)
Velmi dobré herecké výkony všech, i menších rolí. Dobře se podařilo vystihnout tísnivou atmosféru zapadlé vesnice, kde cokoli, co se vymyká, nemá šanci a kde si všichni hrají na počestné zbožné občany, ačkoli k nim mají daleko. Působivá scéna a práce s hlasy, byť v nich byl zpočátku chaos.
(zadáno: 5.2.2020)
Dobré herecké (méně už pak pěvecké) výkony, mezi kterými vyčnívá a exceluje T. Havlínek.
Děj však není příliš propracovaný, některé linky (Jack Rozparovač) jsou spíš zbytečné a zabírají prostor Slonímu muži a jeho vývoji.
Hudba je poměrně zdařilá, texty písní však vyznívají popově, jsou naprosto o ničem a písně tak nijak neposouvají děj a vytváří dojem pouhé vycpávky v ději.
Je škoda, že se tvůrci nepřiklonili k více emočnímu provedení, které by lépe vykreslilo charakter Sloního muže a vývoj, jakým projde, a dali přednost jednoduššímu ději s množstvím laciných a trapných vtipů.
(zadáno: 25.1.2020)
Anglická verze Cimrmanů mě nadchla. Obavy z toho, jestli se humor neztratí v překladu, byly zbytečné - vtipy fungovaly úplně stejně, hra bavila a herci jsou moc sympatičtí a do rolí i typově dobře sedí. Za mě nejlepší Ben Bradshaw jako Vavroch. Určitě doporučuji.