Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Malá scéna]

Green Day’s American Idiot

Premiéra: 15.2.2020. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Aleš Valášek. Kostýmy: Andrea Pavlovičová. Choreografie a režie: Steve Josephson.
Uváděno v anglickém jazyce s českými titulky.
1:30x


Muzikál vytvořený podle stejnojmenného alba americké punkrockové kapely Green Day. Trojice mladých mužů se pokouší uniknout z nezáživného stereotypu předměstského života, každý se však vydává jinou cestou – kam až je na začátku jednadvacátého století dovedou...?
14! v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
91 %
9171000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 % Tip Michal Novák
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 70 % Tip Michal Novák
(zadáno: 6.4.2020, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Prostor Malé scény DJKT opanovala nevídaná řežba. Přesto s klidem říkám, ať zvukař je ještě více nekompromisní. Generační trojpříběh o cestách ze stereotypu k deziluzi a pak vzhůru ke smyslu života je sám o sobě nevzrušivý, dějově nedovysvětlený a „americky“ banální, chcete-li. Tady jde o způsob provedení! A je to vážně energická jízda na punkové vlně. Opřená o zkušenosti režiséra Steve Josephsona (RENT), o kolektivní souhru i skvělé individuální podání – počínaje Pavlem Klimendou, jehož Johnny padá na dno a nakonec povstává z bažiny (drogové pasti). Muzikál je obdařen vynikajícími choreografiemi i výtvarným vtipem. 75 %
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Anna80 90 %
(zadáno: 8.3.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Originálně zpracovaný příběh plný energie. Všichni byli naprosto skvělí. Vtipné kostýmy....Všichni zpívají s chutí a maximálním nasazením. Představení především pro mladší ročníky.
DivadelniFan 90 %
(zadáno: 7.3.2020, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem PARÁDA! Od začátku mě celá atmosféra naprosto pohltila a já si mohl tak představení naplno užít. Ze všech účinkujících šla výborná energie. Člověk nevěděl, kam koukat dřív. Všude se něco dělo. Zvuk bych ocenil ještě hlasitější, tohle byla pohodička. Oceňuji, že několik účinkujících živě hrálo na hudební nástroje. P. Klimenda dokazuje, že patří opravdu mezi nejlepší a dokáže zahrát úplně všechno. To samé se dá říct o famózním L. Ondrušovi. E. Staškovičová a Ch. Režná krásně zpívaly, hrály i vypadaly, v menších rolích pak hlasově zaujali K. Jägerová, D. Kraus a J. G. Rajnoch.
Mamaria 100 %
(zadáno: 6.3.2020, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
American Idiot je zdá se další, dobře vybroušený a dost specifický střípek do splněného amerického snu, který prožívá plzeňský muzikál. Minimum dialogů, songy Green Day úplně stačí. Pavel Klimenda a Josef Hruškoci opět absolutní top, ale zatraceně skvělí byli opravdu všichni. Jen pro Willa/Adama Reznera prosím příště nějakou méně "nerdskou" roli, skoro to vypadá na komfortní zónu. A mimochodem, "the real Extraordinary Girl" je ve skutečnosti Charlotte Režná, ne?
RaB 90 %
(zadáno: 27.2.2020, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Nastudovat muzikál s čistě americkým tématem a celý v angličtině je už samo o sobě obrovská výzva. Plzeňský soubor ji zvládl s přehledem. Mladí členové mají energie na rozdávání, hraní je baví. Opět byly pokořeny možnosti Malé scény. I přes to, že některým to mohlo připomínat spíš koncert, je velice dobře zpracovaná i dějová linka.
Pěvecky a herecky naprosto vynikají E. Staškovičová a P. Klimenda. Ostatní je velice dobře doplňují a krom A. Reznera se nenajde slabý moment.
Bohužel 10 % dolů za právě A. Reznera a jeho pokusy o angličtinu, zpěv a hraní.
HawkeyeSaw 100 %
(zadáno: 16.2.2020, počet hodnocení: 152)
přínosný / zajímavý komentář
Naprostá bomba! Úžasné zpracování, které chcete vidět vícekrát. Zasloužilo by si to jen vyšší hlasitost.
J.anek 90 %
(zadáno: 15.2.2020, počet hodnocení: 317)
přínosný / zajímavý komentář
Je to veliká paráda. Herecky i pěvecky inscenaci kralují Pavel Klimenda a Jozef Hruškoci. A je super, kolik je v Plzni krásných zpěvaček. Měl jsem radost, že se anglicky i mluví, nejen zpívá. Bavily mě kostýmy, rezervy jsou myslím ve scéně - je taková sterilní, chladná, nešikovná. A celé je to překvapivě tiché - navzdory špuntům do uší, které jsme všichni vyfasovali. Volume doprava, prosím!
Lera 80 %
(zadáno: 18.9.2020, počet hodnocení: 68)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.