Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Nová scéna]

Elisabeth

Premiéra: 30.11.2019 | 2:55
Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Roman Šolc. Hudební nastudování: Kryštof Marek. Pěvecké nastudování: Sára Bukovská. Choreografie: Pavel Strouhal, Denisa Kubášová. Dirigenti: Pavel Kantořík, Kryštof Marek. Režie: Lumír Olšovský.
Celosvětově úspěšný muzikál představující životní osudy proslulé císařovny Alžběty, zvané Sisi, v nichž se prolínala láska, nenávist, radost i smrt. Romantický a zároveň tragický příběh nekonformní manželky císaře Františka Josefa I. na konzervativním vídeňském dvoře odehrávající se na pozadí dramatických událostí upadajícího rakouskouherského mocnářství. Podmanivý příběh nešťastné ženy, která „pouze“ žila na nevhodném místě a v nevhodnou dobu...
Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
88 %
Uživatelé
85 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Iva Bryndová, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Iva Bryndová, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Iva Bryndová, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Iva Bryndová, Jan Pařízek, Michal Novák
85401000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
Iva Bryndová 90 % Tip Iva Bryndová
Jan Pařízek 90 % Tip Jan Pařízek
Michal Novák 90 % Tip Michal Novák
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
18.11.Čt19:00 vstupenky
19.11.19:00 vstupenky
20.11.So19:00 vstupenky
28.12.Út19:00 vstupenky
29.12.St19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (40)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 24.9.2020, počet hodnocení: 892)
+ přínosný / zajímavý komentář
Elisabeth není žádný suchý životopis historické postavy, je to příběh vyprávějící o nezdolné vůli jedné ženy žít podle toho, jak chce ona a ne jak ji diktují tehdejší společenské konvence. To je téma, jehož platnost se asi jen tak nevyčerpá. Hezké Levayovy melodie v přesném podání plzeňského souboru - M.Gemrotová bez problémů zvládá vyklenout životní oblouk kontroverzní císařovny (není to nic lehkého komplikovanost charakteru hlavní postavy je na muzikálové poměry nezvyklá), J.Kříž v roli Smrti často zcela ovládá jeviště, v malé roli se blýskne i P.Klimenda. Nepříliš povedená je scéna, která je zbytečně strohá.
Iva Bryndová  90 %  Tip Iva Bryndová
(zadáno: 22.2.2020, počet hodnocení: 290)
+ přínosný / zajímavý komentář
Muzikál Elisabeth není pro inscenování jednoduchou volbou, klade na tvůrce nároky po všech stránkách, co se týče výpravy i stran obsazení (hlavně pěveckých výkonů účinkujících). V Plzni se obsazení podařilo, Soňa Hanzlíčková podává velmi dobrý výkon, především však Pavel Režný je jako Smrt naprosto skvělý. Vedle ústřední dvojice nezaostávají ani Pavel Klimenda či Martin Holec. Překlad patří k nejlepším v posledních letech a celkově jde o jednu z nejlepších muzikálových inscenací plzeňského divadla. Jediné, co nenaplňuje očekávání a představy, je scéna, která v porovnání s ostatním, zejména s kostýmy, působí poněkud chudě.
Jan Pařízek  90 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 5.1.2020, počet hodnocení: 794)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ač úplně nepovažuji tento muzikál za geniální světový hit, tak zde v Plzni se ho tvůrcům povedlo vytěžit opravdu na maximum a výsledek je nad všechna očekávání. V mém případě naprosto úžasná M. Gemrotová, jejíž zpěv je prostě kouzelný. Vedle ní potom charismatický P. Režný, jehož Smrt byla úchvatná a vytvářela nejlepší momenty celé inscenace. Skvělá též R. Podlipská, ale pochvalu zaslouží i J. Hruškoci nebo P. Klimenda. Výborně fungovala i company, hromadné scény mají svoji potřebnou sílu a dynamiku. Velké plus jsou i krásné kostýmy. A celé to do sebe opravdu náramně pasuje, aniž by přišla slabší pasáž. Rozhodně bravo!
Michal Novák  90 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
Na jeden z vrcholných drama-muzikálů si paradoxně trouflo „regionální divadlo“ a je z toho událost sezony. Libreto Michaela Kunzeho v typické vícerozměrné formě rozpoutává sugestivní hru na pomezí reality a meta-prostoru předurčenosti, zároveň ostře tematizuje otázky osobní svobody člověka. V symbióze s úchvatnou hudbou Sylvestera Levaye (kterou žeru dlouhodobě) vzniklo mnohem více než vyprávění o osudech císařovny Sissi. V hlavních partech excelují Soňa Hanzlíčková Borková a Pavel Režný - a dále zase máme tu čest s parádním kolektivním dílem. Nebál bych se vést postavy ještě po ostřejších a výbušnějších liniích.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Rejpalka  90 %
(zadáno: 8.7.2021, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
Přes rok a koronu k tomu se chystám na hodnocení. Miluju ten muzikál přes 15 let a v ČR jsem si Elisabeth hrozně přála a zároveň se bála. Viděla jsem všechny alternace. Top pro mě zůstává Soňa Hanzlíčková jako Elisabeth. Ano, k uvedení mám spousty výhrad, nejsilnější je asi totální změna charakteru Lucheniho a stupidní věšení hadrů. Mám spoustu výhrad, ale ta hudba, ten příběh, ty výkony to překonají a půjdu znovu a znovu.
Dingo  80 %
(zadáno: 10.6.2021, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem rád, že Elisabeth konečně dorazila do ČR. Kostýmy povedené, scéna bohužel poněkud "chudší", nicméně ji aspoň částečně kompenzuje výborná práce s hledištěm Nové scény. S. Hanzlíčková Borková s J. Křížem výborní. M. Holce bohužel v určitých pasážích nebylo slyšet přes company, jinak také dobrý výkon. Za vyzvednutí stojí také R. Podlipská, kterou jsem měl konečně možnost vidět v nějaké roli, kde má více prostoru pro svůj úžasný hlas. P. Klimenda rovněž fantastický.
Katteřina  80 %
(zadáno: 23.8.2020, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Pokud jste fanoušky jakékoli germánské verze Elisabeth, nelze inscenaci s čistým svědomím přiřknout 100%. Proč? Protože Lucheni a jeho celková stylizace...Můj oblíbený sarkasticko-cynicko-charismatický průvodce dějem je degradován do role voyaerského bojánka, který po scéně pobíhá jako dekapitované kuře. Škoda této režijní volby, neb schopnosti M. Holce jsou jinak skvělé. Představení tak spočívá na bedrech představitele Smrti - Řezný i Kříž jsou naprosto dokonalí. Vrcholem je tak jejich, zde tolikrát zmiňovaný, duet s P. Klimendou. Cením též četné dramaturgické detaily a malé Rudolfíky.
Janule  70 %
(zadáno: 23.8.2020, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Láska na první pohled to bohužel není. Trochu mi vadí zkratkovitost, kdy je v jedné scéně Elisabeth mírná, v další scéně sobecká atd. Jsou trochu i problémy se zvukem, v přední řadě nebylo sborům téměř rozumět, občas ani sólistům. Scéna je zvláštní, věřím, že by šly závoje vymyslet lépe. Vše ale vyváží výkony řady sólistů - dechberoucí J.Kříž, skvělý P. Klimenda (i přes miniprostor, který má), krásně zlá R.Podlipská i rozpolcený J.Hruškoci. M.Holec slušný, ale něco mi chybělo. A nakonec Soňa Hanzlíčková - nesedla mi. V hlavní sólovce to na můj vkus tlačila moc a husí kůže se nekonala :-(
Ala  80 %
(zadáno: 22.8.2020, počet hodnocení: 141)
přínosný / zajímavý komentář
Moc jsem si užila skvělé výkony Pavla Režného, Michaely Gemrotové, Pavla Klimendy, Martina Holce a dalších :-).
Anna80  100 %
(zadáno: 8.3.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle režijně zpracovaný děj. Kostýmy, hudba, zpěv, tanec, herecké výkony všech jedinečné. Elisabeth v podání Soni Hanzlíčkové Borkové úžasný zážitek.
AliV  100 %
(zadáno: 6.3.2020, počet hodnocení: 101)
přínosný / zajímavý komentář
Už chápu, proč všichni o plzeňském muzikálovém souboru mluví jen v superlativech! Skvělé pěvecké a herecké výkony, krásné kostýmy, nádherná hudba. Musím vypíchnout představitelku hlavní role Michaelu Gemrotovou, která pěvecky velmi náročnou roli zvládla s přehledem a s grácií, Pavla Režného v roli Smrti, který si znamenitě poradil s náročným partem a působil velmi charismaticky, dále zaujali i Martin Holec jako Luigi Lucheni a Pavel Klimenda v menší roli arcivévody Rudolfa (duet Rudolfa se Smrtí "Stíny jsou dnes delší" pro mě byl jedním z nejlepších divadelních momentů vůbec). Díky za zážitek!
Makaluzo1  80 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Další staronový muzikál dvojice Levay-Kunze zachovává tradici autorů v jednom muzikálu jedna slavná melodie.Rovněž drží zvyk,že každé provedení je jiné.Přesto se českým tvůrcům v Plzni podařilo vytvořit špičkové představení.Ač se K.Marek ujal svého úkolu na jedničku,sborům často není rozumět.Pěvecky i herecky zastíní své kolegy P.Režný coby Smrt.Upoutají kostýmy R.Šolce,scéna O.Zichy se nepovedla.Závěsné chromované konstrukce na scéně doslova ruší a dlouhé bílé či rudé závěsy spíš překážejí.Psáno z reprízy 7.12.2019
VasekN  70 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající obsazení hlavních rolí - skvělá Soňa Hanzlíčková Borková v tandemu s pěvecky bezchybným Pavlem Režným. Jozef Hruškoci, Venuše Zaoralová Dvořáková, Martin Holec, Roman Krebs, Pavel Klimenda jim výborně sekundují. Nádherné kostýmy, vcelku mi ani nevadila velmi jednoduchá scéna, co mi ale vadilo je vlastně dílo samotné - naprosto "peckovní" píseň střídá odpad... Kdyby bylo představení o hodinu kratší (o tyto odpadové scény), bylo by to mnohem lepší... 50 % dílu, 90 % plzeňské preciznosti inscenace - celkem 70 %
Jarka35  60 %
(zadáno: 31.1.2020, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Světové dílo na prknech českého divadla. Musím uznat, že až jsem se bála, byla jsem mile překvapena. Samotná režie není nic uchvacujícího, představení stojí na výkonech herců. Naprosto okouzlující je Soňa H. Borková v roli Elisabeth a Jan Kříž v roli Smrti nás dostal asi nejvíc. Co trochu pokulhávalo, byla energie v company, chvílemi nám přišlo, že jsou využíváni spíš jako kulisáci, ne jako herci. Ale na to pamatuji od L. Olšovského i z jeho režie West side story. Škoda toho, herci by se dali využít i jinak. Choreografie super.
Enorm  100 %
(zadáno: 5.1.2020, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Jevištní technika neskutečná, velice dobře přizpůsobená a stále měnící se scéna - 100%. Celý příběh mě fascinoval. Herci do toho dávají vše! Bylo to prostě WoW. GREAT JOB EVERYONE kdo se na muzikálu Elisabeth podílel.
Tery1  100 %
(zadáno: 4.1.2020, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
BRAVO!BRAVO!BRAVO!Paní Gemrotová byla úžasná,ikdyž jsme se moc těšili na paní Hanzlíčkovou Borkovou,opravdu nelitujeme.Pan Hruškoci roli sehrál výborně,pan Lukáš Ondruš,který je na podiu dlouhé 3 hodiny,a v podstatě "nesleze dolů" skvělé.Pan Režný,super,opravdu smekáme.Dále všichni z Company,prostě nádhera...jsme na plzeňský muzikál velice pyšní a moc děkujeme :-):-):-)pane Lumíre Olšovský - VELKÁ POKLONA.
MartinB  90 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Viděni M. Gemrotová (až na ústřední sólovku skvělá), geniální L. Ondruš, výborní J. Hruškoci a P. Klimenda, krásně "zlá" R. Podlipská. Z menších rolí a company vyčnívali Topinková-Fořtová, Ježek, Staškovičová, Režná, Rezner a Bečvářová. Ovšem tím, koho budete mít po představení v hlavě, je PAVEL REŽNÝ! Absolutně dechberoucí výkon, komplexní po všech stránkách. Jednu Thálii, prosím!
Krásné kostýmy. Jediná mínus jsou neustálé věšení šálů a špatná práce osvětlovačů.
Lumír Olšovský opět potvrdil platnost hesla #namuzikaldoplzne. Jeho non replica je nápaditá. Praho, pouč se!
MartaB z divadla  80 %
(zadáno: 10.12.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný muzikál.Mám radost, že konečně dorazil z Vídně i k nám.Kostýmy překrásné.Paní Soňa je dokonalá a toto je její životní role. Líbí se mi dokonce víc než rakouská verze.
Lucheni. Dva rozdílní pánové, dva rozdílné výkony. Martin Holec skvělý. Konferenciér, ze kterého sálá energie. Velmi konkuruje Vídni. A jeho zpěv? Velmi překvapil. Na druhou stranu je tu pan Ondruš, který nám vůbec nesedl. Působí arogantně a zároveň tak, že ho představení nebaví a dokonce snad i štve. Pokud je to režijní záměr, tak nerozumíme..Oproti alternaci nulová energie. Role mu nesedla.
Režný = Smrt = Dokonalý
Fridrich  100 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě TOP muzikál! Jednotlivá čísla , měla spád ale hlavně byla úžasně zpívaná. S. Hanzlíčková Borková překvapila stylovou čistotou a herectvím. Zpívala plným hlasem a nesklouzla k operním manýrám jak některé interpretky této role v cizině. P. Režný v doprovodu svých ?stínů? působil tajemně a přesvědčivě.
Sbory dějově dokreslily muzikál a to velmi zdařile. V. Zaoralová Dvořáková přesně vystihla svou roli. P. Klimenda , J. Hruškoci a M. Holec - výborní. Jednoduchá scéna byla záměrem a vyhovovala. O to více vynikly nádherné dobové kostýmy. Opět bodoval tandem Olšovský - Bár. Jak jinak.
Čiko  70 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 770)
přínosný / zajímavý komentář
Plzeň a Lumír Olšovský je spojení, o kterém se bude jistě ještě dlouho mluvit, neboť tamní muzikálovou scénu pozvedl do výšin, na kterou v současné době nedosáhne žádné jiné divadlo v ČR. Krásná hudba, úžasné kostýmy, dobře promyšlená scéna, skvělá práce s propadly. S. Hanzlíčková Borková dobrá, ale úplně neoslnila. Stejně tak Martin Holec a poněkud nevýrazný Jozef Hruškoci. Až nepříjemně uvěřitelná byla V. Zaoralová Dvořáková a absolutním vrcholem byl pro mě skvělý Pavel Režný. Trochu zklamáním je příliš fragmentovitý životopis Sisi. Nejen company, ale i sólistům nebylo občas rozumět.
Honzy  90 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 222)
přínosný / zajímavý komentář
V ČR premiérové uvedení ELISABETH v DJKT lze označit jako great success. Kvalitní nastudování v režii L.Olšovského, choreografie, překrásné kostýmy, funkční střízlivá scéna s využitím jevištní moderní techniky.Vynikající výkony S.Hanzlíčkové Borkové, P.Režného, J.Hruškociho s podporou výborně hrajícího orchestru,pod vedením K.Marka, umocňují silný zážitek z tohoto muzikálu.Dobrý je i překlad M.Prostějovského. Plzeň má další muzikál,za který se nemusí stydět a určitě si najde oblibu u širokého publika.Pokud chcete vidět kompaktní dílo,vyrazte do Plzně.Psáno z reprízy 7.12.19 Hodnocení 90%.
Martin21  80 %
(zadáno: 7.12.2019, počet hodnocení: 373)
přínosný / zajímavý komentář
Edit 27/12: M. Gemrotová je úplně přesnou Elisabeth. Herecky i pěvecky ohromila!
Muzikál těchto autorů mě nezaujal tolik, jako REBECCA. Ovšem i tak má mnoho kladů a je hezkou podívanou. Překrásné kostýmy, funkční scéna a skvělá práce s propadly. Velmi přesvedčivý výkon Soni H. Borkové v titulní roli. Herecky úžasná a taktéž pěvecky Venuše Z. Dvořáková. Hlavní úlohou je zde Smrt v podání P. Režného, který se s každou rolí posouvá výš. Sehraná company je super.
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 7.12.2019, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
Elisabeth je další veleúspěšnou premiérou DJKT. Nádherné kostýmy, výkony všech účinkujících excelentní. Perlí především S. Hanzlíčková, P. Režný a V. Zaoralová Dvořáková. M. Gemrotová podává její standardně skvělý výkon. Martin Holec je správně bláznivý a bavil mě. Režie a choreografie na výbornou, skvěle využité technické možnosti divadla, především propadla.
2021: 1. představení po "corona pauze" - S. Hanzlíčková ještě o level výš, naprosto brilantní a bezkonkurenční výkon a úplně jiný Lucheni (a neméně skvělý) v podání jednoho z nejlepších muzikálových interpretů - L. Ondruše.
Veronika K.  40 %
(zadáno: 2.12.2019, počet hodnocení: 91)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tento muzikál mě bohužel neoslnil. Nemohou za to umělci - ti byli naprosto perfektní (viděno v obsazení Gemrotová, Kříž, Holec) - ale autoři. Muzikál mi hodně připomíná Evitu nebo Liduschku (má vypravěče, začíná od konce, v hlavní roli slavná žena), ale oproti jmenovaným muzikálům postrádá dramatičnost, postavám chybí životnost a osobitost. Ani honosné kostýmy jaksi nezapadly do chudé scény. Nenudila jsem se jen u několik málo scén, ve kterých účinkuje Smrt. Jsou muzikály, na které chodím ráda opakovaně, na tenhle už určitě nepůjdu.
Mamaria  100 %
(zadáno: 2.12.2019, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Výpravná výprava do historie, přitom příběh banální - kam jen se poděla ta veselá holčička, aneb vliv soužití s tchýní na rozvoj partnerského vztahu. Vše vycizelováno do detailu, ale zpěv byl nejvíc. Soňa Hanzličková Borková má nádhernou barvu hlasu a zpívala fenomenálně. Pavel Režný jako Smrt také, s vědomím moci a přitažlivosti. Vizuálně bílá labuť a temný rytíř. Nádherné kostýmy, choreografie, speciální efekty. Všichni, kdo se na představení podílejí, mají být na co pyšní.
HawkeyeSaw  90 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná hudba, skvělé pěvecké výkony, krásné kostýmy, nápaditá a efektní režie. V roli Luigiho Lucheniho je naprosto dokonalý a nepřekonatelný Martin Holec, alternující Lukáš Ondruš bohužel nepůsobí ani trochu přesvědčivě a jeho výkon je vážně slabý. I přes viditelnou velkou investici do kostýmů se bohužel šetřilo na dekoracích, které celkový efekt scény trochu sráží. Ale nakonec i díky rozpohybování jevištních stolů scéna rozhodně nenudí. Bohužel Nové scéně moc nepřidává často špatné ozvučení. Hlavně v prvních řadách není sborovým scénám téměř rozumět.
Jolana  100 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Jsme trvale zvyklí na vysokou úroveň muzikálu v Plzni. Premiéra muzikálu Elisabeth byla něco jiného. Jedinečné představení plné skvělých výkonů tanečních, pěveckých a hereckých všech zůčastněných. Překrásné kostýmy, velmi zdařilý překlad, nápaditá režie. Představení srozumitelné, emotivní. Kdo jej však povyšuje na TOP muzikál je představitelka Soňa Hanzlíčková Borková. Její sametový hlas a herecký projev zdařile vystihuje složitý charakter hlavní postavy. Přirozeně a opravdově. Skvělé představení!!!!!!
Marius  100 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Famózní, bravurní, impozantní. Inscenace po všech stránkách kvalitně provedena. Soňa Hanzlíčková Borková v hlavní roli exceluje. Její výkon předčil snad vše, co jsem měl možnost na českých jevištích vidět a slyšet. Tleskám a smekám. Ani další účinkující však nezůstali ve stínu hlavní hrdinky. Režný, Ondruš, Zaoralová, Klimenda předčili svými výkony všechna očekávání.
RaB  100 %
(zadáno: 30.11.2019, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Soňa Borková jako císařovna exceluje od prvního momentu po svou smrt. Ve všech částech života Sisi ji herecky vystihla velice precizně a všechna její sóla byla dokonalá. Velice překvapila i Venuše Dvořáková. Z company vyniká E. Staškovičová.
Scéna je jednoduchá ale o to funkčnější. Kostýmy nádherné!
Edit po shlédnutí všech alternací: Borková & Gemrotová - fenomenální rovnocenné alternace! Výborná i Podlipská. Kříž o úroveň výš než Režný ve všech ohledech. S přibývajícími reprízami však klesá kvalita v choreografiích (bohužel). Nicméně výborný muzikál!
J.anek  100 %
(zadáno: 30.11.2019, počet hodnocení: 362)
přínosný / zajímavý komentář
Co je Banderas v Evitě, to je Lukáš Ondruš v Elisabeth. Dravost, vztek a energie. No a potom hvězdné hlasy - Sisi, jasně, ale hlavně Pavel Režný! Jsme rázem v jiné lize. Hvězdná je Venuše Dvořáková, výjimečný je v malé roli Pavel Klimenda.
Muzikál promluvil česky. Zmizeli cikáni, nahradili je nomádi, náhrdelník od císaře netíží, ale zní to hezky. Jen sborům je pramálo rozumět.
Vrcholem je pro mě Rudolfova divoká jízda se Smrtí v hitovce Die Schatten werden länger - pohybově i hlasově je jedinečná.
Luxusní jsou kostýmy, slabší tmavá scéna. Pavel Bár a Lumír Olšovský jsou ďábelsky dobří.
Ivan109  90 %
(zadáno: 26.8.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál Elizabeth považuji za velice povedené dílo plzeňského souboru. Muzikál je po režijní stránce citlivě vygradován, divák se nenudí. V roli smrti vyniká Jan Kříž, náročnou roli zvládl po pěvecké stránce výborně, herecky zaujala Renáta Podlipská. Hlavní hvězdou celého muzikálu je však Soňa Hanzlíčková Borková. Náročnou roli zvládla po pěvecké i herecké stránce excelentně. Každá scéna je citlivě rozehrána v široké škále emocí. Každý pohled, pohyb jsem jí věřil. Její noblesa a charizma podporuje její skvělý komplexní výkon. Celý dojem z muzikálu je povýšen výkonem orchestru a sboru.
Julius322  100 %
(zadáno: 4.1.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Děkuji za včerejší mimořádný umělecký zážitek. Na něco tak úžasného budu dlouho vzpomínat.Příběh ztvárněný všemi zůčastněnými umělci mě dostal. Nikdy jsem se po shlédnutí různých představení nerozepisoval ale teď musím!! Dojemný příběh, skvělá režie, překrásné kostýmy.. Všichni s nasazením úžasně hráli, zpívali a tančili. Kdo však byl hvězdou celého představení jednoznačně představitelka Sisi S. Hanzlíčková Borková. Jak ta si dokázala s rolí hlasově a herecky pohrát! Navíc z ní vyzařuje charisma, které umocňuje emocionální zážitek z celého představení. Doufám, že jde vstříc Thálii.
DaenerysT  70 %
(zadáno: 13.12.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Nevím jestli je to standart, ale když jsem byla na představení já, ozvučení bylo špatné. Někteří účinkující občas měli zvláštní ozvěnu. Děj rychle ubíhal, ale mě by se líbilo, kdyby některé scény byly více do hloubky a jiné se třeba škrtly.
TEATRo VADER  20 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
10% hudba! 10% za chvilkové pocity, že se koukáte na dobrou hru (herecké výkony, např. P. Režný, V. Z. Dvořáková)! Ty však brzy odezní. Největším problémem celé hry, jsou přestavby. Kdo se proboha chce koukat na to, jak se např. věší nějaké hadry na konstrukci v druhém plánu???:D To už je víc než zcizovák, to je "oblbovák"!!! Režisér to ZASE přestřelil. Tedy mnoho hezkých požitků u této hry přeju. Já bych se raději šel podívat na hyperaktivní rybičky do AkvaTerária. Je to větší stimul.
P.S.: Druhá verze hry, kde Sisi alternuje M. Gemrotová, je o 10% lepší. Slečna S.Borková je na mě moc.
Jannah.kt  90 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 5)
Janet  100 %
(zadáno: 13.9.2020, počet hodnocení: 48)
HodnaTeta  60 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 80)
Kamaela  100 %
(zadáno: 4.1.2020, počet hodnocení: 40)
Kluk.sedu  90 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 67)
Lera  100 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 71)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.