Profil uživatele

Katteřina

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 9 % (9)
Helena Grégrová: 13 % (12)
Lukáš Dubský: 13 % (14)
Jiří Landa: 14 % (18)
Michal Novák: 14 % (10)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.3.2024)
3. 3.
1) Muzikálovým nehercům starší generace by neměly být svěřovány role vyžadující činoherní herectví. Výjimku představoval Spilka, který byl skvělý po pěvecké i herecké stránce.
2) Ani písničky, jež jsem ocenila potleskem, bych nebyla schopna zanotovat 5 minut po jejich zaznění.
3) Zaráží mě, že uživatelé zde útočí primárně na Koptovy texty, neb neskutečné lacinosti činoherního scénáře zdaleka nedosahují.
4) Pro mě trójskou válku vyhráli Trójané už jen díky svým výkonům (tedy v případě, že by svorně vydědili Parida). Bartošová, Vágner, Ochmanová a Spilka byli výborní, ale na záchranu celku to nestačilo.
5) Víc bodů se sem nevejde...
(zadáno: 2.10.2020)
35%
Tohle se bohužel nepovedlo. Domnívám se, že problém spočívá hned v textu samotném, i když v první půlce tomu napomáhají i herci. Druhá půlka je pak o poznání lepší, ale celkový dojem z inscenace nezachrání. Nudila jsem se a nebyla jsem jediná.
(zadáno: 21.9.2020)
85%
Dlouho se mi nepoštěstilo, aby mě inscenace takhle příjemně pohladila po duši a já v divadle seděla s přáním: Nechť nikdy neskončí! Tento kus je zkrátka krásný. Zaujme scénografií, hudebním podkresem, celkovým režijním řešením i samotným textem. Je však sympatický i svými hereckými výkony. Přesto, navzdory neuvěřitelné energii a dokonalé souhře celé ústřední trojice, zaujal zejména V. Braunreiter v roli Wessona. Více takovýchto komedií, prosím!
(zadáno: 23.8.2020)
Pokud jste fanoušky jakékoli germánské verze Elisabeth, nelze inscenaci s čistým svědomím přiřknout 100%. Proč? Protože Lucheni a jeho celková stylizace...Můj oblíbený sarkasticko-cynicko-charismatický průvodce dějem je degradován do role voyaerského bojánka, který po scéně pobíhá jako dekapitované kuře. Škoda této režijní volby, neb schopnosti M. Holce jsou jinak skvělé. Představení tak spočívá na bedrech představitele Smrti - Řezný i Kříž jsou naprosto dokonalí. Vrcholem je tak jejich, zde tolikrát zmiňovaný, duet s P. Klimendou. Cením též četné dramaturgické detaily a malé Rudolfíky.
(zadáno: 23.8.2020)
Svižná zábavná oddechovka, která možná paradoxně zasáhne emoce více než leckterý prvoplánový doják.
(zadáno: 23.8.2020)
Velká část hodnocení patří výhradně skvělému D. Sitkovi. Viděno ve velkém sále, na Malé scéně snad inscenace bude více působivá a získá pár procent navíc.
(zadáno: 22.2.2020)
65%
Inscenace za zhlédnutí určitě stojí, má spád, je příjemná na pohled i hudebně. Herecky potěšil L. Veselý. Bohužel si myslím, že pokud se zde něco nepovedlo, tak to bylo obsazení Doriana.
(zadáno: 22.2.2020)
Pokud jsem něco nečekala, tak to, že tento krásný text zde skončí jako průměrná repertoárová inscenace. Domnívám se, že největším úskalím je fakt, že toliko nutná hysterie a afektovanost díla je obalena množstvím dalších nadbytečných divácky vděčných gagů a "inovací", které inscenaci strhávají až k laciné frašce. Z hereckého osazenstva zaujme zejména L. Končoková. Výběr hudebního doprovodu je vynikající. Bohužel jakákoli pozitiva, ve scénografii, která vypadá, že se každou chvíli zřítí, ustupují do pozadí.
(zadáno: 12.2.2020)
64,9%
Zcela upřímně se stydím za to, že jsem se dobře bavila. Jedná se o jednoduchou komedii, která s ubíhajícím časem postupně nabývá na lacinosti a pokleslosti vtipů. Spíše než celek pobaví jednotlivé dobře vypointované gagy a herecké výkony.
(zadáno: 31.1.2020)
Co mi na celém muzikálu připadalo nejvíce "šokující", byl ten neočekávaný víceméně indiferentní pocit, který ve mně vyvolal. Je pravdou, že druhá půlka je značně poutavější, závěrečná dialogická výměna mezi Tommym a Dívkou je i vcelku dojemná a scénografie je prostě skvělá...ALE!...Nad průměr běžné muzikálové šedi vynáší Lazara pouze výkon E. Stárkové a "sborovka" ve finále první půlky. Velice těžce hodnotitelné...
(zadáno: 15.12.2019)
84,9%
Ono to mělo všechno, co na divadle nenávidím, ale přesto, nebo právě proto, to dokonale fungovalo. Ano, objevily se i zcela nadbytečné a do krajností vyhnané "gagy", ale bylo jich pomálu. Scénografie je naprosto skvělá, stejně tak herecké výkony.
(zadáno: 15.12.2019)
44.9%
Pokud dramatikovi neholdujete, inscenaci se obloukem vyhněte. Ani skvělé zpracování (nádherná scéna, skvělý soundtrack, kostýmy i herecké výkony) inscenaci mnoho nepomáhá. Upřímně nevím, zda je horší ta nekonečná nuda, nebo samotné poslání, které redukuje ženskou roli na objekt mužské touhy.
(zadáno: 29.9.2019)
Dost možná nejlepší Cyrano, kterého jsem zhlédla. 2:45h, bez jakýchkoli slabších chvilek, utekly jak voda. Vizuálně i hudebně je inscenace krásná. Všudypřítomná kouřová clona v kombinaci s prostou scénou kolikrát vykreslila atmosféru lépe, než by to zvládla kdejaká pompézní scénografie. Herecké výkony byly skvělé. Cyrano, Kristián a Roxana se vzájemně dokonale doplňovali. Nesouhlasím s tím, že by v tomto podání byla Roxana vykreslená jako ultimátní slípka. Slušnou dávku naivity vyzařuje, ale to neznamená, že by byla zcela bez kouzla. (28. 9., premiéra)
(zadáno: 26.9.2019)
Během prvních 10 minut jsem si říkala, jak bude vtipné do recenze napsat, že inscenace minula onen zmiňovaný a dosti podstatný "střed". Zbylé dvě hodiny jsem přemýšlela nad tím, co je se mnou špatně, když mě jako jednu z mála v sálu nedusí smích, nýbrž čiré utrpení. Je tristní, že dvouhodinová inscenace stála na Kateřině Sedlákové, která se bohužel objevila na cca 10 minut. Dále oceňuji S. Skopala, M. Zahálku a E. Janouškovou. Nakonec jsem však nedošla k závěru, zda byly na vině dispozice, kterých se hercům během hostování dostalo, nebo zda je zkrátka problém v inscenaci, textu či mně samotné.
(zadáno: 21.9.2019)
65%
Muzikál víceméně naplnil má očekávání. Nejsem fanouškem filmu, tudíž mi změny v ději nepřišly na škodu, spíše naopak. Výborné herecké i pěvecké výkony (21. 9. 14:30), scéna nápaditá. Vytkla bych jen hrstku extrémně bolestivých činoherních míst, které do extrémů dovádějí opravdu laciné vtipy. Díky za ten závěrečný rap, za mě nejsilnější moment představení.
(zadáno: 14.9.2019)
85%
Slyšela jsem o tomto počinu strašné věci, o to více jsem byla skutečně mile překvapena. Inscenace má bezesporu svá slabá místa, ale hromady těch dobrých je zcela přehluší. Aby jste si tuto inscenaci užili, je nejspíše zapotřebí disponovat specifickým smyslem pro humor, pokud ho nemáte, oceníte snad aspoň geniální scénografii.
(zadáno: 11.9.2019)
95%
Naprosto geniální. Skvělá režie, herci i soundtrack.
(zadáno: 20.8.2019)
Úžasná podívaná. Mínusy se jistě najdou a ne všechny segmenty každému "sednou", ale nedostatky byly zcela vykoupeny pasáží s houslemi.
(zadáno: 14.6.2019)
84,9 %
Ach, ta Maggie. Slečna Pachlová je zkrátka intrikánská Kočka se vším všudy. Panu Ligačovi v roli Bricka alkoholismus vyloženě sluší. Jsou dokonale sehranou dvojicí. Inscenace je svižná, nenudí. Jak scénografie, tak zvolený soundtrack tvoří v kombinaci s herci působivý celek. Jedná se o inscenaci s přesahem, proto je škoda, že téma alkoholismu, sexu, nemoci, homosexuality a samotný divadelní jazyk jsou v Boleslavi takové tabu. Přesto doufám, že si Svojtkova Kočka vyslouží svých 9 životů.
(zadáno: 10.6.2019)
74,9%
Škoda toho vzájemného "odbourávání". Jinak jsou Jastraban a Elsnerová geniální.
(zadáno: 3.5.2019)
Násilná modernizace a plno zbytečných laciných vtipů, které boří emotivní momenty. Tak vysoké hodnocení dávám za herecké výkony, scénografii a spásnou druhou půlku.
(zadáno: 26.4.2019)
Skutečně Krásné, emoce však tolik nezasáhne.
(zadáno: 13.4.2019)
Zajímavé. Neokoukané.