Profil uživatele

Katteřina

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 7 % (7)
Helena Grégrová: 12 % (9)
Lukáš Dubský: 12 % (6)
Kateřina Jírová: 13 % (4)
Jiří Landa: 15 % (14)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 29.9.2019)
Cyrano z Bergeracu - Indigo Company: 90 %
Dost možná nejlepší Cyrano, kterého jsem zhlédla. 2:45h, bez jakýchkoli slabších chvilek, utekly jak voda. Vizuálně i hudebně je inscenace krásná. Všudypřítomná kouřová clona v kombinaci s prostou scénou kolikrát vykreslila atmosféru lépe, než by to zvládla kdejaká pompézní scénografie. Herecké výkony byly skvělé. Cyrano, Kristián a Roxana se vzájemně dokonale doplňovali. Nesouhlasím s tím, že by v tomto podání byla Roxana vykreslená jako ultimátní slípka. Slušnou dávku naivity vyzařuje, ale to neznamená, že by byla zcela bez kouzla. (28. 9., premiéra)
(zadáno: 26.9.2019)
Příbuzné si nevybíráme (Švagřičky) - agentura Harlekýn: 20 %
Během prvních 10 minut jsem si říkala, jak bude vtipné do recenze napsat, že inscenace minula onen zmiňovaný a dosti podstatný "střed". Zbylé dvě hodiny jsem přemýšlela nad tím, co je se mnou špatně, když mě jako jednu z mála v sálu nedusí smích, nýbrž čiré utrpení. Je tristní, že dvouhodinová inscenace stála na Kateřině Sedlákové, která se bohužel objevila na cca 10 minut. Dále oceňuji S. Skopala, M. Zahálku a E. Janouškovou. Nakonec jsem však nedošla k závěru, zda byly na vině dispozice, kterých se hercům během hostování dostalo, nebo zda je zkrátka problém v inscenaci, textu či mně samotné.
(zadáno: 21.9.2019)
Vlasy (květiNOVÉ děti) - Divadlo Kalich: 70 %
65%
Muzikál víceméně naplnil má očekávání. Nejsem fanouškem filmu, tudíž mi změny v ději nepřišly na škodu, spíše naopak. Výborné herecké i pěvecké výkony (21. 9. 14:30), scéna nápaditá. Vytkla bych jen hrstku extrémně bolestivých činoherních míst, které do extrémů dovádějí opravdu laciné vtipy. Díky za ten závěrečný rap, za mě nejsilnější moment představení.
(zadáno: 14.9.2019)
Kanibalky: Soumrak samců - Městská divadla pražská: 90 %
85%
Slyšela jsem o tomto počinu strašné věci, o to více jsem byla skutečně mile překvapena. Inscenace má bezesporu svá slabá místa, ale hromady těch dobrých je zcela přehluší. Aby jste si tuto inscenaci užili, je nejspíše zapotřebí disponovat specifickým smyslem pro humor, pokud ho nemáte, oceníte snad aspoň geniální scénografii.
(zadáno: 11.9.2019)
Dobrý proti severáku - Městské divadlo Mladá Boleslav: 100 %
95%
Naprosto geniální. Skvělá režie, herci i soundtrack.
(zadáno: 20.8.2019)
Isole - Cirk La Putyka: 80 %
Úžasná podívaná. Mínusy se jistě najdou a ne všechny segmenty každému "sednou", ale nedostatky byly zcela vykoupeny pasáží s houslemi.
(zadáno: 14.6.2019)
Kočka na rozpálené plechové střeše - Městské divadlo Mladá Boleslav: 80 %
84,9 %
Ach, ta Maggie. Slečna Pachlová je zkrátka intrikánská Kočka se vším všudy. Panu Ligačovi v roli Bricka alkoholismus vyloženě sluší. Jsou dokonale sehranou dvojicí. Inscenace je svižná, nenudí. Jak scénografie, tak zvolený soundtrack tvoří v kombinaci s herci působivý celek. Jedná se o inscenaci s přesahem, proto je škoda, že téma alkoholismu, sexu, nemoci, homosexuality a samotný divadelní jazyk jsou v Boleslavi takové tabu. Přesto doufám, že si Svojtkova Kočka vyslouží svých 9 životů.
(zadáno: 10.6.2019)
Detektor lži - Divadelní spolek Kašpar: 70 %
74,9%
Škoda toho vzájemného "odbourávání". Jinak jsou Jastraban a Elsnerová geniální.
(zadáno: 3.5.2019)
Hamlet - Švandovo divadlo: 60 %
Násilná modernizace a plno zbytečných laciných vtipů, které boří emotivní momenty. Tak vysoké hodnocení dávám za herecké výkony, scénografii a spásnou druhou půlku.
(zadáno: 26.4.2019)
Za krásu - Národní divadlo: 70 %
Skutečně Krásné, emoce však tolik nezasáhne.
(zadáno: 13.4.2019)
Racek - Divadlo v Dlouhé: 70 %
Zajímavé. Neokoukané.
(zadáno: 12.4.2019)
Cesta kolem světa za 80 dní - Městské divadlo Mladá Boleslav: 0 %
Umělci přijeli, aby duchaprostým humorem, přístupem, kulturními stereotypy a tristní hudbou zabili dětské idoly. Inscenace postrádá originalitu, vše už jste někde viděli. Zdařilá scénografie, jako by z oka vypadla té DRAKovské "Prodance". Divácky vděčné to bude, kdo by se neplácal do kolen nad vtipy utvrzujícími, že i celebrity vědí, že existuje MB. Tohle je obraz toho, co si pražská honorace myslí o výši IQ maloměšťáků. Právě proto se inscenace udrží na repertoáru desítky let.
(zadáno: 11.4.2019)
Kytice - Divadelní spolek Kašpar: 90 %
94%
Působivé. Bohužel se jedná o formát, který neodpouští chyby a přeřeky.
(zadáno: 17.3.2019)
Legenda jménem Holmes - Hudební divadlo Karlín: 30 %
Když chcete již během první půlky skopnout představitele Sherlocka Holmese (Dyk) z jeviště, tak je asi něco špatně. Na muzikály chodím s malým očekáváním, abych měla možnost být následně příjemně překvapena. Toto překvapení se tentokráte skutečně nekonalo. Počet dobrých písniček dokážete spočítat na prstech jedné značně zmrzačené ruky. Tak vysoké hodnocení dávám čistě za činoherní pasáže, které vezmete na milost, pokud se během nekonečně dlouhých 3 hodin nebudete chtít unudit k smrti.

Jako plus vidím Chýlkovou, Sklenáře a scénické řešení písně ve vlaku.
(zadáno: 16.3.2019)
Pravda - Městské divadlo Mladá Boleslav: 80 %
Vskutku příjemné překvapení po všech stránkách. Pobavíte se, zamyslíte se a i v případě, že nenávidíte růžovou barvu, oceníte působivé řešení scény.
(zadáno: 23.2.2019)
A pak už tam nezbyl ani jeden - Městské divadlo Mladá Boleslav: 60 %
Režisér plně využil veškerého potenciálu, který nabízí předloha. Vše je do detailu promyšlené, herecké výkony potěší, ponurá atmosféra diváka udržuje v napětí. Problém spočívá v textu samotném, vše se odehrává velice, velice, velice pozvolna. Tento kus nebude zřejmě pro všechny, své fanoušky si však jistě najde.
(zadáno: 22.1.2019)
Pankrác ´45 - Švandovo divadlo: 60 %
(zadáno: 22.1.2019)
Deštivé dny - Divadlo Ungelt: 70 %
(zadáno: 25.10.2018)
Legenda 997 (V+V) - Městské divadlo Mladá Boleslav: 90 %
edit: Po třetím zhlédnutí navyšuji o 10%.
Nejspíš nebude překvapením, že nejsilnějším prvkem představení je právě ten muzikální. Perfektní atmosféra, skvostná živá hudba, skvělá choreografie, dobré texty, výborné duo V+V (jeden z mála případů, kde mi koncept hlavního hrdiny, jako průvodce dějem nevadí), zpěv Aleny Hladké a Malvíny Pachlové velmi potěší. Co však musím vytknout, je jedna konkrétní scéna, která svým "humorem" až moc okatě tlačí na pilu. Plně chápu její symboliku, ale pro mě zcela nabourala atmosféru příběhu.
(zadáno: 5.10.2018)
Králova řeč - Západočeské divadlo v Chebu: 50 %
54%
Aneb když je Mikeskův režijní génius a Seidlerův překrásný text ubit hereckými výkony. Po perfektní úvodní scéně nastalo zklamání.
(zadáno: 5.10.2018)
Válka Roseových - Divadlo A.Dvořáka Příbram: 70 %
Skvělá první půlka, skvělí herci. Druhá půlka bohužel až moc sází na laciné vtipy.
(zadáno: 23.5.2018)
Srnky - Divadlo F.X.Šaldy Liberec: 90 %
(zadáno: 12.5.2018)
Ples upírů - Goja Music Hall: 40 %

Další stránky hodnocení: 1 2 >