Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Famílie

Premiéra: 12.6.2020. Překlad: Adam Novák. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.


Dojemná komedie o vztahu dvou generací. Nick je mladý svobodný muž z New Jersey, který pravidelně navštěvuje prarodiče z matčiny i otcovy strany. Jeho italsko-američtí příbuzní, jsou plní temperamentu a k hádce nemají daleko. Jde jim především o blaho jejich vnuka, kterému se rozhodnou najít vhodnou partnerku, aby také zapustil své vlastní kořeny. Má mladá generace úctu k tradicím a rodinnému zázemí...?
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
73 %
7341000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Termíny představení
23.10. (Pá) 19:00 A
26.10. (Po) 19:00 E1
7.11. (So) 19:00 vstupenky G Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
20.11. (Pá) 19:00 vstupenky P Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 17.6.2020, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Solidní inscenace pro mě však s několika ale… Tím prvním je věkově neodpovídající obsazení M. Hrubého, který ne zcela přesvědčivě ztvárnil o generaci starší postavu prarodiče Nunzia. Zbytečné využití mikrofonu v monologických částech, a to ne vždy důsledné, značně narušovalo celistvost a jemnost inscenace, jejíž první část působila herecky i režijně nevyrovnaně. M. Ligačovi se navíc nedařilo najít pro rozhněvanost Nicka zcela přesvědčivou polohu. Druhá část už byla jakýchkoli „ale“ prosta, byla vztahově kontaktnější a režie ji spolehlivě dovedla do citlivého finále, které v tomto balení přineslo i příjemně střídmé dojetí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Katteřina 70 %
(zadáno: 23.8.2020, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Svižná zábavná oddechovka, která možná paradoxně zasáhne emoce více než leckterý prvoplánový doják.
Barka 80 %
(zadáno: 3.7.2020, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Další z her, které k člověku promluví a ukáží mu vztyčený ukazováček. I já mám dvě babičky a uvědomuji si, že bych s nimi měla trávit více času, děkuji MDMB, že mi to připomnělo takhle hezkým způsobem. Dojemný příběh, velmi dobré herecké výkony, já jsem odcházela spokojená.
Čiko 60 %
(zadáno: 24.6.2020, počet hodnocení: 732)
přínosný / zajímavý komentář
65% Zajímavý střet dvou generací v poměru jeden ku čtyřem. Příběh plný lásky a laskavosti, ale i nepochopení a egoismu. Nejlepší je to, co chci já! Pro mě i pro tebe.. Čtyři lidé zapikolovaní do svého konzervativního světa nejen že nejsou schopni akceptovat potřeby toho druhého, ale nejsou o tom ochotni ani aspoň přemýšlet. Asi i proto je pro mě tento příběh obtížně uvěřitelný. Navíc ne úplně přesvědčivý výkon podává Milan Ligač a druhá polovina inscenace je o poznání lepší, než ta první..
DivadelniFan 80 %
(zadáno: 11.6.2020, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
85% - veřejná generálka
Tato hra je krásná a každý divák se v ní najde, popř. někoho jemu blízkého, a pokud je to zahráno věrohodně, má to neuvěřitelnou sílu. A to se mladoboleslavskému souboru povedlo. Nedokážu vyzdvihnout, kdo z účinkujících byl lepší či slabší. Všichni byli krásně přirození (děkuji, že ještě existují herci, kteří diváky rozesmějí bez všelijakého pitvoření), dokázali vtáhnout diváka na chvíli do života této famílie. Zasmál jsem se, poplakal jsem si a odjížděl jsem s hezkým zážitkem z mé malé premiéry v tomto divadle. Slibuji, že se určitě ještě vrátím!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.