Profil uživatele

Barka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Iva Bryndová: 14 % (39)
Lukáš Dubský: 14 % (61)
Helena Grégrová: 15 % (98)
Jan Pařízek: 15 % (82)
Jiří Koula: 16 % (83)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>
(zadáno: 26.9.2022)
85% Zase neskutečnej úlet, kterej ale skvěle baví. Líbí se mi, že se mladí tvůrci dokáží zabývat i dobou, kterou si sami nemůžou pamatovat a přesto na ni mít jasný názor. Názor, který souzní s tím mým, o to je mi to celé sympatičtější :) Jen jsem čekala, že když už se hlavní postavy převtělily do akčních hrdinů, budou tam ty své akční schopnosti využívat víc, přišlo mi, že na tento fakt se v průběhu děje dost rezignovalo.
(zadáno: 13.9.2022)
(zadáno: 13.9.2022)
Omlouvám se, ale já to tu trochu srazím. Ocenila jsem, že se tvůrci nepouštěli do přílišné modernizace, ale to je tak vše. Výprava je krásná, ale za mě nevyužitá. Dominuje obrovský bazén, ale je využit jen jednou a to ne moc kreativně, balkonová scéna naprosto bez nápadu a náboje, seznámení R a J to samé. Proč Julie s "jedem" nejde do ložnice, ale někam bokem, když celou dobu víme, za kterými dveřmi ložnice je? Redukci postav chápu, ale třeba v případě Parise a vévody je dost nešťastná, Paris je ňouma, vévoda je vůdce, jak mohou tyto dvě postavy splynout v jednu? Přiznávám, že jsem se nudila a těšila se na konec, ačkoli herci byli dobří.
(zadáno: 7.9.2022)
Inteligentní, svižná a opravdu vtipná komedie. Děkuji, že to jde i vkusně :)
(zadáno: 13.6.2022)
75% Pro mě velké překvapení v podobě hereckého výkonu Daniely Šinkorové. Tato role jí opravdu sedla, sarkasmus jí nesmírně sluší. Rozhodně jedna z těch chytřejších komedií, nebojím se doporučit.
(zadáno: 13.6.2022)
75% Milé, vtipné, z hereckých výkonů musím vyzdvihnout Radima Madeju. Co mě ale nejvíc oslnilo je výprava, takovýhle byt bych si nechala líbit taky :)
(zadáno: 19.5.2022)
V jeden den jsem si dala Pusťte Donnu k maturitě i Discoland, takže trochu přejonákováno :) Bylo ale zajímavé posuzovat, jak se s tématem Discolandu každé divadlo vypořádalo jinak.Obě inscenace jsou humorné, ale Na zábradlí se drnkne i na vážnější strunu. Byla to šílená doba a šílený podnik a přitom všichni zúčastnění na něj vzpomínají s láskou, z toho mě trochu mrazilo. No a co, že se tam scházelo podsvětí, no a co, že Jonák dal zavraždit vlastní ženu, hlavně že my jsme se měli dobře. Bohužel tohle uvažování vidím stále okolo sebe, devadesátky nikdy neskončily, jak trefně říká jedna z postav.
(zadáno: 18.5.2022)
75% milá inscenace. Text není nijak objevný, ale ani nenudí, je to prostě oddechovka. Anička Polívková je v roli skvělá, uvěřitelná a její pohybové kreace jsou prostě boží :)
(zadáno: 21.4.2022)
Po dlouhé době jsem si zašla na trochu "alternativnější" divadlo. A bylo to pro mě úžasné osvěžení. Chvilku mi trvalo, než jsem se v inscenačním klíči zorientovala, ale pak jsem si představení náramně užívala. Krásné melodie a oku lahodící využití vody v prostoru. Moc hezký zážitek.
(zadáno: 21.4.2022)
Nejsem úplně příznivcem nenáročných komedií, ale musím přiznat, že u téhle jsem se bavila. Určitě je to dáno hlavně hereckým obsazením, které šlape jak hodinky a herci na sebe skvěle slyší.
(zadáno: 21.4.2022)
85% Milá a dojemná hra. Herci tradičně dobří, nejvíc zaujal Jaromír Dulava.
(zadáno: 11.4.2022)
Mrazivé. Nápad inscenovat hru nikoli na jevišti, ale ve zkušebně byl opravdu geniální. Divák se stane součástí děje, vše na něj působí mnohem intenzivněji, má hlavní hrdinku na dosah ruky a přesto jí nemůže pomoci. Oba představitelé hlavních rolí jsou velice autentičtí. Všichni víme, že toto je jen jeden příběh z mnoha, že tohle se opravdu děje, možná právě teď, možná dokonce někde blízko nás... Přesto ale postavy nejsou prvoplánově černobílé, člověk si chtě nechtě musí klást otázku, kdo je tady vlastně oběť. Děkuji celému inscenačnímu týmu za silný zážitek.
(zadáno: 2.2.2022)
Geniální, asi k tomu nemám co víc říct :)
(zadáno: 4.1.2022)
Krásná inscenace, pro oko i pro duši.
(zadáno: 4.1.2022)
75%. Poctivě zinscenovaná hra. Bohužel s Vlastníky mám ten problém, že jsou prostě pořád stejní. Ať je to film nebo divadlo, jakoby tam nebylo co režírovat, vše je dané. Takže pokud je nevidíte úplně poprvé, ničím nepřekvapí. A pokud jste viděli původní inscenaci od VOSTO5, tak o to spíš, originál je prostě jen jeden. Boleslavská inscenace je milá, se skvěle vybranými hereckými typy, jen je to pro mě prostě takové nějaké ohrané, ale za to Boleslavští nemohou. Jediné co bych vytkla, je podivný rusko-anglický přízvuk Milana Ligače, takhle Slováci opravdu nemluví :)
(zadáno: 4.1.2022)
Ano, konečně Komorní Kalich sáhl po vážném tématu. Chce to odvahu v takto "komediálním" divadle nasadit úplně jiný žánr, kasovní trhák z toho asi nebude, bohužel. Tahle inscenace by si diváky rozhodně zasloužila. Je to krásný a velmi silný příběh a Polášek i Tomicová jsou přesní a dojemní. Děkuji za tento počin, odcházela jsem se slzou v oku.
(zadáno: 4.1.2022)
Miluju starý rubínovský inscenace, ty nové mě bohužel neoslovují. Jsem tedy ráda, že jsem mohla konečně vidět i "Trampy". Sranda převeliká, Lukáš Příkazký opět na Thálii :)
(zadáno: 14.12.2021)
Myslím, že touhle inscenací si herci udělali radost. Musí je to strašně bavit, někdy možná víc, než diváky. Ale celkově je inscenace milá, absolutně nenáročná a taková roztomilá :)
(zadáno: 28.11.2021)
Absolutní must see pro všechny, kteří prožili pubertální léta v devadesátkách. Nostalgie jako hrom podaná neskutečně vtipnou formou. Tady je dobře prostě úplně všechno. Někdo bude celý večer vzdychat, o jiného se bude pokoušet reflux, ale smát se budete všichni. Vsadím se, že většina diváků po návratu domů sjela všechny jejich klipy... a kdo tvrdí, že ne, kouká na ně ještě teď! Klobouk dolů před zaskakujícím Jankem Lesákem, zvládnout se tohle naučit za dva dny je obdivuhodné. Jsem ráda, že jsem v roli Vaška viděla jeho, myslím si, že by se s Lumírou měli nastálo alternovat :) Díky, půjdu zas.
(zadáno: 9.11.2021)
55% V tomto případě je nutno přičíst body za odvahu, ta Švandovu divadlu obecně nechybí. Musím se ale bohužel přidat k hodnotitelům přede mnou. Nápad s živými přenosy je jistě dobrý, ale nefunguje. Je jich tam totiž moc a přenosy jsou příliš dlouhé. Navíc poměrně dlouho trvá, než divák vůbec pochopí, že je to live stream a ne nekvalitní předtáčky (nedivila bych se, kdyby to někdo nepochopil vůbec). Konkrétně první přenos z bytu Litviněnkových je doslova k nepřečkání. V první polovině jsem hodně ztrácela pozornost, druhá už je dynamičtější, napínavější, takže tam jsem ožila. Na konci ale mrazí.
(zadáno: 9.11.2021)
Na útěku je krásná hra, která je opravdu výjimečnou příležitostí pro dvě herečky. A pokud jsou herečky ve skutečnosti matka s dcerou, funguje to ještě lépe. Souhra C. Mayerové a T. Kostkové je dojemná a dává inscenaci další rozměr. Jediné, co musím vytknout, je přehrávání T. Kostkové v začátku inscenace, tam by to chtělo trošku ubrat.
(zadáno: 9.11.2021)
Dobře napsaná hra a výborné obsazení, to je záruka kvality. Tady to sedlo na výbornou. Pokud chcete chytrou komedii, která ale vybízí k zamyšlení, jsou Královny ideální volbou.
(zadáno: 9.11.2021)
Neurazí nenadchne. Věřím, že inscenace bude fungovat lépe, až si trochu sedne. V mnou viděném představení se publikum zasmálo jen málokdy, i když herci se velmi snažili, nějak to nefungovalo a nešlo to tzv. přes rampu.
(zadáno: 2.11.2021)
Přesně pro tyhle příležitosti bych zde uvítala možnost "procentuálně nehodnoceno", protože tohle se divadelními měřítky hodnotit nedá. Dávám tedy 60%, jako takový zlatý (trochu lepší) střed. Pořád nějak nevím, co si o tom myslet, hlavní myšlenku asi chápu, ty paralely k historii VOSTO5 mi docházejí... ale asi výsledkem nejsem úplně saturována. Každopádně na tuhle "inscenaci" opravdu musí jít lidé, kteří VOSTO5 dobře znají, mají je rádi a jsou otevřeni prakticky čemukoli :) Příště více chleba, pánové ;)
(zadáno: 5.10.2021)
Další komedie ze stáje Pantheonu, která se povedla. Skvělý výběr herců, chytře napsaný text. Ano, pokud si chcete fakt oddechnout, tak tohle je dobrý tip.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  >  >>