Činoherní studio Ústí nad Labem

Bratrstvo kočičí pracky

Premiéra: 14.6.2020
Podle knih Jaroslava Foglara. Dramaturgie: Lukáš Černoch. Výprava: Anežka Škrnová, Simona Pekařová. Hudba: kol. Režie: Jan Plouhar.
Autorská variace světa Jaroslava Foglara. Dobrodružství populární pětice z perspektivy údajně největších záporáků v dějinách Mladého hlasatele. „Šokující odhalení! Tajemství, která neměla být nikdy vyzrazena! Jací byli doopravdy chlapci z Bratrstva kočičí pracky, Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš? Je vše, co se píše v TAM-TAMU neochvějná pravda? Nebo bylo všechno trochu jinak? A co na to Jan Tleskač?“
D8+  
Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
72 %
7291000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
31.5.Út20:00Letní štace - muzeumvstupenky
31.5.Út20:00 vstupenky
Letní štace - muzeum

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Suzana  80 %
(zadáno: 14.4.2022, počet hodnocení: 299)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé, zábavné, vtipné, chytré a pro všechny - od juniorů po seniory.
Vaklav  60 %
(zadáno: 27.12.2021, počet hodnocení: 259)
přínosný / zajímavý komentář
Prijemna jednohubka, je jen skoda, ze nebyla lepe dotazena.
Souhlasim s V. Rogalewiczem nize.
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 1.6.2021, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
67%
Co když skutečně ty tři hochy historie poškodila? Jejich pravé charaktery by pak mohly skutečně vyjit na světlo až nyní...nápad opravdu dobrý a herecky neodbytý. Má však na rozvinutí bohužel příliš krátký čas...
Vladimír Rogalewicz  60 %
(zadáno: 29.1.2021, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Od znamenitého nápadu k dobré realizaci je velký kus cesty. V Ústí rozhodně boduje zajímavé a nosné zachycení příběhu z pohledu "padouchů" i posun děje do současnosti. Také Stí-nad-la a jejich umístění je pěkný fór. Tady pozitiva končí. Vlastní provedení je hodně nedotažené, na půli cesty. Pro děti je potřeba hrát chytře a kvalitně, rozhodně to neznamená menší nároky. Celkový dojem je ovlivněn také extrémně levnou výpravou. (Ze záznamu.)
Denisa H.  90 %
(zadáno: 16.7.2020, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
Rychlé šípy jsem jako dítě hltala! Není tak snad s podivem, jak moc jsem se celý festival Za dveřmi, kde jsem nakonec představení zhlédla, na Bratrstvo kočičí pracky těšila! Těšit se předem ale bývá ošemetné... No, tady to naštěstí dopadlo dobře. Sice jsem byla ze začátku mírně překvapená zasazením více do současnosti, ale protože to výborně fungovalo, ničemu to nevadilo. Skvěle jsem se bavila, ústřední trio bylo vynikající! A Červenáček, no, to snad ani komentovat nebudu :-D Nejgeniálnější je ovšem zasazení Stínadel do Ústí nad Labem... ;-)
Lykos  90 %
(zadáno: 13.7.2020, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Dala bych sto, kdyby mi to u v podstatě dětského představení nepřišlo trochu nepatřičné. I když dětské, kolik dětí dnes vlastně zná Rychlé šípy? Je to pro rodiče, kteří si chtějí užít značně cynický návrat do dětství, tak si vezmou do divadla nějaké to děcko a předstírají, že jsou tam kvůli němu. Nesmírně zábavné a příjemné uvedení Jana Huška do souboru.
Janek.kenaj  90 %
(zadáno: 6.8.2021, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Ne, nejde o hóch umění, ale o naprosto parádní klauniádu. Skvěla myšlenka, spousta nápadů, herecky a režijně skvěle pojatých. Jako naprostá většina podobně rozvinutých skvělých myšlenek má jen trošku problém s tím, "jak to uzavřít". Ale kdo má jen trochu vzpomínky na komiksové Rychlošípáky, bude se skvěle bavit.
Plšík  50 %
(zadáno: 29.5.2021, počet hodnocení: 648)
Terrysh  60 %
(zadáno: 31.1.2021, počet hodnocení: 56)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.