Profil uživatele

Hana.kubikova

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (24)
Veronika Boušová: 10 % (9)
Michal Novák: 12 % (10)
Pavla Haflantová: 12 % (9)
Anežka Kotoučová: 13 % (11)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.6.2024)
Tohle je vyloženě feel-good představení. Herecké výkony skvělé a i ta kritizována hudební složka (hudba: Darek Král) mě vlastně docela bavila, asi víc, než kdyby tu zaznívala původní hudba z filmu ("jednu whisky s ledem, ať trochu popojedem, a dámám Hennessy"). Posun do současnosti se povedl, na aktuální narážky místní reality diváci hodně slyšeli.
(zadáno: 1.3.2024)
Vizuálně atraktivní, pohybově zdařilé, ale jinak jsem se moc nechytala... Čtyři havrani z pěti.
(zadáno: 1.3.2024)
Viděno v Mánesu na Dni vzácných onemocnění. Zajímavá hra, chtělo by to trochu dotáhnout...
(zadáno: 13.12.2023)
Divadlo Na zábradlí: O Pavlovi. Poměrně oceňovaná inscenace, která mi ale vůbec nesedla. Nicméně výborná Anežka Kubátová.
(zadáno: 13.12.2023)
Tajemný pan Zet v Malém divadle. Tomáš Dianiška, variace na detektivní romány (od Agathy po Smrt jí sluší a Věc Makropulos), úlet a legrace to je, ale druhá půlka moc nedrží pohromadě. Biografie jdou Dianiškovi líp... Hostující Jakub Albrecht byl fajn.
(zadáno: 12.6.2023)
Divadlo v Dlouhé: Pravomil. Adaptace románu Petra Stančíka v režii Tomáše Dianišky. Drsné, ale dobré. Kniha trochu obsáhlejší, Pravomil v ní nebyl takový Mirek Dušín jako na divadle, ale obojí stojí za to.
(zadáno: 12.6.2023)
Beránku náš na nebesích, stůj při nás, až přijde tma... Derniéra Aloise Nebela v Malém divadle. Měla bych si vybírat míň temný kusy, zdá se mi. Ale dobré to bylo.
(zadáno: 12.6.2023)
Divadlo Bravo: Sancti. Letní scéna v Anežském klášteře. Těšila jsem se velmi, neb Losers a moderní cirkus, navíc to nádherné prostředí. O to větší zklamání, bylo to laciné, amatérské, exhibicionistické... Vizuálně ještě jakž takž působivé, ale ten scénář a ten zpěv.. Moderního cirkusu pomálu, jen několik scén. Fakt nedoporučuju (leda se předtím opít).
(zadáno: 12.6.2023)
Divadlo bratří Formanů, Česká filharmonie a DEKKADANCERS společně uvádějí v Azyl78 fakt vydařené představení Kniha džunglí. Je to pro děti od 6 let (ale jestli je máte s sebou nebude nikdo kontrolovat:-) Živá muzika, špičkové taneční výkony, světové parametry. Rozhodně doporučuju.
(zadáno: 3.6.2022)
Docela mě to překvapilo, taneční a výrazové představení právě tady? Ale bylo to dobré, skvělá Antonie Talacková a i Regina Rázlová vypadá v 74 letech výborně. První setkání s Antonínem Přidalem na scéně.
(zadáno: 3.6.2022)
Shlédnuto na premiéře. Pokud bylo cílem ukázat, že Rusové jsou nešťastný národ, pak se to povedlo. Jako divadlo mi to ale nedrželo úplně pohromadě - jde o několik z knihy vybraných osudů pospojovaných do jednoho celku v rámci jedné rodiny. Pár hluchých míst (promluvy malého chlapce), vadilo mi i zmenšení scény. S ohledem na aktuální události to vyšlo hodně angažovaně. Možná se ale představení s dalšími reprízami usadí...
(zadáno: 3.6.2022)
Shlédnuto v rámci hostovačky v divadle Archa, enviromentální žal v přímém přenosu. Bavilo, dobře napsané dialogy i postavy.
(zadáno: 3.6.2022)
Ondřej Volejník mi úplně neseděl, ale Radka Fidlerová i Máša Málková skvělé. Zajímavá a vlastně i edukativní hra, dobré divadlo.
(zadáno: 3.6.2022)
Myslíte si, že jdete na vtipnou a chytrou komedii a na místě shlédnete bezduchou klaudiádu, při které se občas za herce stydíte. Opilecké blábolení, sprosté slovo na scéně, lascivní scény - prostě "bžunda". Oba herci byli skvělí, ale hra je dost hloupá a předvídatelná. Shlédnuto na letní scéně na poněkud nepohodlných sedačkách. Nějak mi tohle představení do dramaturgie Ungeltu nezapadá, snad to nebude nový trend.
(zadáno: 27.8.2021)
Ztvárnění skvělé, ale prostředí Azyl78 hodně nevlídné. Hluk kolem projíždějících vlaků, špatná akustika, nepohodlné sezení, v kombinaci s délkou představení smrtící kombinace. Asi si to dám ještě jednou v divadle.
(zadáno: 27.8.2021)
Příběh moc nedrží pohromadě, u herců záleží na alternaci, prostředí Sovových mlýnů přidává na atraktivitě. Osobně se mi ale mnohem víc líbilo představení Korespondence V + W Na zábradlí.
(zadáno: 20.12.2019)
No, Milan Hein nebyl úplně přesvědčivý, ale v rámci předvánoční tolerantní atmosféry to docela ušlo:-) Langmajer i Liška dobří jako vždy.
(zadáno: 16.11.2018)
Ufff. Jsem nějak labilní asi, ale z tohohle kusu jsem odcházela s dost rozhoupaným žaludkem. Hra o násilí, které se skrývá v každém z nás.... školní šikana, násilí na stadionech, domácí násilí, násilí na ženách, zopakované všechny ty experimenty hrající si na věznice apod., které se většinou brutálně zvrhly... Pokud máte na jevišti problém s krví, tak se Hodným chlapcům snad raději vyhněte...
(zadáno: 23.4.2018)
Pohled do života ortodoxní židovské komunity je dost exotika, takže + bod. Na druhou stranu mi nepřišlo úplně šťastné obsazení. Z 8 žen je jich polovina o generaci až dvě starší, než jejich postavy mají dle logiky věci být. Jasně, při premiéře před 10 lety jim bylo o deset míň, ale Boušková (63) jako žena po porodu? Neustále se hihňající Janžurová (76) s dcerou na vysoké? Zvlášť, když správná židovská žena začíná rodit v 18? Nakonec tedyhlavně přehlídka významných žen Národního divadla (Janžurová, Salzmannová, Medvecká, Hybnerová), aneb to máme štěstí, že je vidíme ještě všechny pohromadě...
(zadáno: 20.4.2018)
85% - viděno při hostovačce v Celetné. Výborná Kateřina Krejčí, zajímavá scéna i režie, trochu navíc a dlouhé byly dotáčky ze současnosti na téma život v socialismu.
(zadáno: 20.4.2018)
Těšila jsem se. Můj oblíbený Palahniuk, legenda, která tohle zpracování předchází (světová premiéra, nastudování povolil Činoheraku sám autor), nadšené recenze... No, bylo to dobré, ale má očekávání byla asi přehnaná, kniha je lepší. Na divadle se z toho téměř vytratil humor, zbylo hodně brutality. Dáma v první řadě to neunesla a zkolabovala, muselo se přerušit představení a volat sanitka (ještěže má Marek Němec tolik zkušenosti z tech doktorských seriálů, první pomoc zvládl na jedničku). Hodně akční, fyzicky náročné, výborný Nemec i Plouhar, melo to spád, ale...
(zadáno: 20.1.2018)
No, nevím. Má to být hořká komedie a absurdní drama, které má do divadla přilákat diváky mladší a střední generace. No, tak jsem to asi nepochopila. Je to dost drsná hra o tom, jak je obtížné žít se vzácným onemocněním, které zasahuje psychiku a vyjadřování a jak je těžké se o někoho takového starat, to celé na druhou, neb se jedná o dvě manželské dvojice. Původně to bylo napsané pro dva cca čtyřicetileté manželské páry, tam by to asi fungovalo. Jenže tady hraje jeden pár Hybnerová/Táborský (cca 50 a 60 let) a druhý Hampl/Štěpánková (36, ale vypadají tak na 25). Max. 65%
(zadáno: 16.6.2017)
Dost infantilní, ale taky velká legrace. "Ak niesi moja, tak potom neviem čia si, aneb Pinďa nebude sedět v koutě". Napaditá scéna a hodně nakažlivá muzika. Na večerním představení byla spousta dětí, ale musím uznat, že popkulturními odkazy se bavily i mnohem starší ročníky.