Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Zahraj to znovu, Same

Premiéra: 13.12.2019 | 2:10
Překlad: Dana Hábová. Dramaturgie: Kateřina Suchanová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Dana Hávová. Režie: Vít Vencl.
Poslední uvedení: říjen 2020.
Brilantní komedie Woodyho Allena, která velmi trefně vypráví o strastech i radostech partnerského života. Co byste si počali, kdyby vás z ničeho nic opustila manželka? Vrhli byste se do víru společenského života nebo se naopak schovávali v ústraní? A co když jste navíc filmový kritik, který má s láskou odjakživa problémy? Hlavní hrdina Felix je navíc velký fanoušek filmu „Casablanca“, a tak mu rádcem v jeho milostném trápení je jeho idol Humphrey Bogart. Bohužel jen skrz televizní obrazovku, a tak všechno není tak, jak si to ve své fantazii vysnil...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
43 %
4361000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Barka  40 %
20.12.2019 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Nesouhlasím s tím, že text je špatný, což potvrzují jiné zdařilé inscenace této hry. Špatné je režijní vedení a především obsazení. Herci jsou šikovní, to víme, ale absolutně se do daných rolí nehodí (až na M. Pachlovou a celkem i L. Končokovou). Hlavní postava musí být tragický Allenovský typ už sama o sobě, brýle a tepláky nestačí. I. Theimerovi jsem neuvěřila ani na moment, být roztomilý nestačí. Nápad s projekcí fajn, ale stokrát dokola to samé je úmorné, mít epilepsii, tak dostanu záchvat. Navíc to působí strašně agresivně. Ženy jako prvoplánové samice taky děs, o manželce radši nemluvím.
KSnow  30 %
15.12.2019 | 102 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Zajímavá scénografie a režie dávají naprosto vyprázdněnému textu přitažlivý háv, ale s typicky allenovským námětem o zakomplexovaném čtyřicátníkovi, který se mentálně zasekl ve dvanácti letech (aniž by to bylo jakkoliv problematizováno), víc udělat nejde. Jedná se prostě o selhání dramaturgie divadla, která se z neznámého důvodu rozhodla v dnešní době tuhle inscenaci nasadit.
Katteřina  40 %
15.12.2019 | 55 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
44.9%
Pokud dramatikovi neholdujete, inscenaci se obloukem vyhněte. Ani skvělé zpracování (nádherná scéna, skvělý soundtrack, kostýmy i herecké výkony) inscenaci mnoho nepomáhá. Upřímně nevím, zda je horší ta nekonečná nuda, nebo samotné poslání, které redukuje ženskou roli na objekt mužské touhy.
Lenka.H.  30 %
14.6.2021 | 8 hodnocení
Etfu  70 %
8.10.2020 | 65 hodnocení
Scoobi  50 %
14.12.2019 | 104 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.