Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Kočka na rozpálené plechové střeše

Premiéra: 14.6.2019
Překlad: Zuzana Josková. Dramaturgie: Kateřina Suchanová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Vladimír Nejedlý. Úprava a režie: Petr Svojtka.
Poslední uvedení: červen 2021.
Klasické americké drama, které je sondou do problémů rodinného života. Každá rodina má svoje skrytá tajemství, která když vyjdou na povrch, nic už není jako dřív. Je možné se cítit opuštěný v rodinném kruhu? Je touha po penězích silnější než touha po životě? A znamenají peníze vždycky štěstí...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
76 %
7651000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
19.8.2019 | 1890 hodnocení
+ souhlasím
Dialog Bricka (M. Ligač) s otcem (P. Bucháček) je nejsilnějším místem inscenace, niterný prožitek a vnitřní pravdivost obou pánů doznívá ještě dlouho po skončení představení. Vděčné až dojemné jsou též kratší výstupy omezené matky (I. Nováčková). Méně čitelná je klíčová postava „kočky“ Maggie, již M. Pachlová zcela neobsáhla. Tvůrčí tým Williamsovo slavné drama nepokazil, nicméně si lze představit účelnější využití textu a nového překladu k vyjádření tápání v mezilidských a partnerských vztazích, které v trochu jiné formě přetrvává i po více než šedesáti letech od vzniku hry.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eliška Tobolkková  80 %
28.4.2020 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Opět jedna z povedených inscenací. Oceňuji výkon M.Páchlové v hlavní roli.
Majdin_kulturni_svet  70 %
30.1.2020 | 174 hodnocení
+ souhlasím
Malvína je pohotová, proměnlivá, vypočítavá, milá a krásná zároveň. Moc se mi líbily takové ty malé niance, "skryté" pohledy a reakce, které nám divákům dávají na srozuměnou, o co jde, v momentech, které ještě zbytek postav na jevišti neprokoukl. Tennessee Williams je skvělou volbou pro všechny, kdo se chtějí v divadle nejen zasmát, ale i trochu zamyslet. Do Mladé Boleslavi se vždycky vyplatí jet, i přesto, že je to z Českých Budějovic už docela dálka. Nikdy jsem nelitovala.
KSnow  70 %
17.6.2019 | 102 hodnocení
+ souhlasím
Je to výborné, o tom není sporu - ale nějak se nemůžu ubránit dojmu, že je to výborné prostě a jen proto, že je výborná předloha. Nemůžu přijít na jediný aspekt, který by tomu tahle konkrétní inscenace dala navíc. Všechny scénografické složky byly standardní, režijní uchopení očekávatelné, herecké výkony ok, žádný zajímavější výklad postav se nekonal, ani hlubší ponoření do některého z témat, které text nabízí. A na tom asi není nic špatného, pořád je to skvělé, Williams byl mistr a držet se ho k úspěchu zaručeně vede - jen mi to prostě u takovéhle klasiky nestačí k vyššímu hodnocení.
Katteřina  80 %
14.6.2019 | 55 hodnocení
+ souhlasím
84,9 %
Ach, ta Maggie. Slečna Pachlová je zkrátka intrikánská Kočka se vším všudy. Panu Ligačovi v roli Bricka alkoholismus vyloženě sluší. Jsou dokonale sehranou dvojicí. Inscenace je svižná, nenudí. Jak scénografie, tak zvolený soundtrack tvoří v kombinaci s herci působivý celek. Jedná se o inscenaci s přesahem, proto je škoda, že téma alkoholismu, sexu, nemoci, homosexuality a samotný divadelní jazyk jsou v Boleslavi takové tabu. Přesto doufám, že si Svojtkova Kočka vyslouží svých 9 životů.
Scoobi  80 %
15.6.2019 | 101 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.