Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

William Shakespeare

Král Lear

Premiéra: 21.10.2016. Překlad: Martin Hilský. Úprava: Pavel Khek, Lenka Smrčková. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Václav Kořínek. Režie: Pavel Khek.
3:10 | Poslední uvedení: duben 2018.


Proslulá Shakespearova tragédie, jež začíná jako pohádka a končí apokalyptickým obrazem světa, který by nás mohl potkat, pokud by nás definitivně ovládla touha po moci a zahodili bychom lidskost.
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
73 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 7.11.2016, počet hodnocení: 1534)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace připomíná nedávné nastudování P. Svojtky v Divadle ABC, v moderní výpravě se P. Khek možná dostal o kousek dál. Zaujaly scénické prvky, nápady související s postavou Šaška i drobné dějové úpravy. Živá hudba pozitivně ovlivňovala atmosféru. Soubor hrál semknutě a určité chybky byly odpustitelné. Bohužel inscenaci chyběl vhodný představitel titulní role, raději měl být zvolen hostující herec. Part byl P. Bucháčkovi přizpůsoben, podal jej uvěřitelně, ale Learem prostě nebyl! Představení však během více než tří hodin neztratilo působivost a divadlo se za výsledek rozhodně stydět nemusí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
KSnow 70 %
(zadáno: 28.4.2017, počet hodnocení: 83)
J.anek 60 %
(zadáno: 4.2.2017, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi slušný Lear, ale hvězdou inscenace je Petr Mikeska. Hrát Leara bez charismatického Leara nelze. Málo platné.
Scoobi 70 %
(zadáno: 13.1.2017, počet hodnocení: 80)
Al Bunda 90 %
(zadáno: 5.1.2017, počet hodnocení: 37)
Pavel.Tomas 70 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 113)
přínosný / zajímavý komentář
Modernizace určitě pomohla! Bez živé muziky bych si představení jistě také užil, ale nepřekážela. Rozhodně zaujal Radim Madeja a Libor Stach.
Lukasxy 60 %
(zadáno: 1.12.2016, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Můj první Lear, takže nemám srovnání s žádnou jinou klasickou verzí, ale jemné ladění do moderna mi rozhodně nevadilo. Osobně jsem ale měl problém s cca tříhodinovou délkou. V mých očích si ji příběh nedokáže obhájit, ačkoliv nemůžu říci, že bych se nudil. Jde rozhodně o nadčasový příběh, který má co říct i dnes.
Katteřina 90 %
(zadáno: 25.10.2016, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Dechberoucí a působivé! Moderní zasazení příběhu na síle neubralo, právě naopak, vyústění působí ještě tragičtěji. Z výkonů se nedá jinak než vyzdvihnout Petra Bucháčka a Radima Madeju, přesto ostatní ve své důvěryhodnosti nezaostávají. Také musím patřičně ocenit živou hudbu, která posouvala inscenaci na zcela jinou úroveň. Další potlesk ve stoje pro Pana Režiséra Kheka.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.