Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Krás(k)a na scéně

Premiéra: 17.2.2017 | 3:00
Překlad: Zdeněk Bartoš. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudební spolupráce: Zdeněk Dočekal. Pohybová spolupráce: Svatava Milková, Petr Nůsek. Režie: Petr Mikeska.
Poslední uvedení: duben 2022.
Historická freska s aktuálním tématem lidské identity. Londýn. Rok 1662. Král Karel II. vydává zákaz hraní ženských postav mužskými herci. Edward Kynaston, herec, který je na vrcholu díky svým ženským hrdinkám, začíná hrát zásadní hru svého života. Co když žije skutečný život jen na prknech s vůni divadelních šminek a v reálném životě je jen bezradným pozorovatelem? To vše ve světě, který se stal navíc nelítostným a bez náznaku soucitu či pochopení...
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
86 %
86481000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 80 %
Jiří Landa 80 %
Helena Grégrová 80 %
Volby

Hodnocení (52)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
14.4.2018 | 1066 hodnocení
+ souhlasím
D.Bambas získal Thálii za ztvárnění hlavní role zaslouženě. Jeho Kynaston je pochopitelný hrdina, který se ocitl v hluboké životní krizi, kdy musí znovu definovat vlastní identitu, kterou dosud schovával za své ženské role. Z ostatních herců zaujme především H.M.Maroušková, která asistuje ve skvělé závěrečné scéně z Othella. Rej figurek kolem dvora je ztvárněn v lehké nadsázce, historickou tragikomedii podbarvuje moderní hudba a nadhled je vidět i v kostýmním řešením. Jedno z přdstavení, kde délka tři hodiny příliš nevadí, jelikož je zde minimum hluchých míst.
Pavel Širmer  80 %
6.3.2017 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Neobehrané a autorem dobře zpracované téma v Boleslavi zdařile inscenovali a vystihli, o čem hra je. Pečlivá práce s herci. Možná životní výkon výborně zvoleného hostujícího D. Bambase, jenž přesně zachytil Edwardovo rozpolcení i osobní drama; suverénně a bez známky trapnosti si poradil i s pasážemi, kdy Edward ztvárňoval ženské hrdinky. K silnému zážitku, za nímž stojí zato se do Boleslavi vydat, přispěla velkorysá výprava i hudební výběr (moderní skladby se překvapivě netloukly s dobou děje).
Jiří Landa  80 %
20.2.2017 | 3002 hodnocení
+ souhlasím
75% Moderní inscenace klaudoucí důraz na odvyprávění silného příběhu a na doslova precizní režijní práci s hercem. Vyrovaným výkonům dominuje D. Bambas, jenž dokázal věrohodně postihnout i ty nejjemnější odstíny náročné postavy E. Kynastona, který si během příběhu prochází velmi složitými proměnami (výborně si poradil i s travesti scénami, jež většinou bývají kamenem úrazu). Přestože inscenace trvá tři hodiny, nemá hluché místo. Za vrchol večera považuji ztvárnění závěrečné scény z Othella. Vlastně jsem ještě neviděl její působivější zpracování. Poctivá inscenace, která si zaslouží pozornost.
Helena Grégrová  80 %
18.2.2017 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Krás(k)a! Tahle hra stojí a padá s ní(m). Role Edwarda Kynastona je kláda, kterou Daniel Bambas se suverénním přehledem rozsekal na třísky. Charismatický, kouzelný, uvěřitelný herecký výkon. Tleskám a děkuji! Drobné inscenační nedostatky se našly, ale v rámci celkového dojmu a diváckého zážitku jsou zanedbatelné, a navíc věřím, že spolu s premiérovou trémou a reprízami postupně odezní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Leafeltova  100 %
30.12.2021 | 126 hodnocení
+ souhlasím
moc krásné představení, nejenom Daniel Bambas, ale i všichni ostatní byli výborní, nezapomenutelný zážitek, velmi živelné představení, i prvky moderna, moc se mi to líbilo
Lenin79  100 %
23.10.2021 | 20 hodnocení
+ souhlasím
To takhle v sobotu večer nemáte plán a náhodou narazíte v Chebu na hostující divadlo Mladá Boleslav. Dorazíte bez velkého očekávání zabít prázdný večer a pak se modlíte, aby to nikdy neskončilo, protože vás to neskonale vtáhlo. D. Bambas byl naprosto úžasný!!! Nezapomenutelný zážitek.
Denisa H.  90 %
4.9.2020 | 361 hodnocení
+ souhlasím
85 %. Daniel Bambas je možná mlád, ale teda je to divadelní velikán! Další jím ztvárněná postava/role, která ohromí. Bravurně si poradil se vším, co role obnášela. Jako kráska byl opravdu úchvatný. A nejen tehdy, i jeho (postupný) přerod v Othella je dechvyrážející. Nemohu jinak, ale všechny ostatní na jevišti strčil do kapsy a výrazně přehrál.
Z dalšího obsazení mě více oslovila V. Bajerová jako Nell.

Zaujal mě občasný hudební podkres - moderní muzika, nicméně nakonec vůbec nerušila.

Jsem moc ráda, že jsem hru před její derniérou stihla zhlédnout a určitě byste ji měli vidět taky!
Majdin_kulturni_svet  90 %
19.3.2020 | 175 hodnocení
+ souhlasím
Dechberoucí výkon Dana Bambase. Skvěle pracující scéna, výborná hudba, vizuálně poutavé obrazy. Nepřekonatelné.
Matěj Konečný  80 %
25.12.2019 | 189 hodnocení
+ souhlasím
Inscenací jsem byl mile překvapen, představení bylo naplněno emocemi a to nejen ze strany skvělého D. Bambase, ale i od všech ostatních herců. Inscenace mě přenesla do časů Shakespearových a to nejen svou atmosférou.
Honza_v_botach  100 %
11.11.2019 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Při prvním zhlédnutí hry mě překvapilo (velmi příjemně!), kolik lidí je do této inscenace zapojeno.
Podruhé jsme hru viděli v prostorách zámku Sychrov, který ještě více podpořil atmosféru příběhu.

Přechod mezi dobou, kdy muži hráli ženské role a dobou, kdy se v divadle začaly objevovat ženy, vyjádřený skrze ženskost v mužském těle nemohl být lepší. Hře nechybí nic.
Je dlouhá i napínavá. Je vtipná i zoufalá.
Je nudná i akční. Je romantická i živočišná.
Je veselá i smutná.
Je staromódní i moderní. Je uťáplá i extravagantní.
Je neotřelá.

D. Bambas předvedl vyjímečný výkon.
Michvon  80 %
13.9.2019 | 193 hodnocení
+ souhlasím
Mé první setkání s mladoboleslavským divadlem se velice vydařilo. Dobře vystavěné klasické představení s pěknou hudbou, klasickou scénou i kostýmy a výtečnými hereckými výkony. Kromě Daniela Bambase bych vyzdvihla i výkon Aleny Hladké.
Guildenstern  70 %
13.7.2019 | 419 hodnocení
+ souhlasím
Dobře napsaná, dobře zrežírovaná a dobře zahraná věc. Jen k vychvalované závěrečné scéna z Othella bych rád podotkl, že je to trochu vystavěné na efekt, že v kontextu hry to příliš nedává smysl a je otázkou, jestli by tehdy takový civilní výkon bez okázalých gest přihlížející zaujal tak jako nás. Ale tak to je jen drobnost :-) Výborně zvolený hudební doprovod.
LavinieCamui  60 %
16.6.2019 | 732 hodnocení
+ souhlasím
Sama hra mě moc nezaujala. Scéna a zejména kostýmy byly dost slabé. Výkon Daniela Bambase v hlavní roli byl výborný, ale hodně jiných typově podobných herců by tuto roli také zvládlo na výbornou.
Lovin  100 %
4.6.2019 | 254 hodnocení
+ souhlasím
To byla jízda! Excelentní výkon Daniela Bambse. Zaujali mě také Petr Prokeš, Malvína Pachlová, Martin Hrubý a skvělý hudební doprovod. Díky, Boleslaváci, že jste přijeli do Prahy.
Ivo Železný  80 %
31.5.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Dobré dívadlo o zavedení pohlavní vyváženosti do shakespearovského divadla. Daniel Bambas za roli Edwarda Kynastona Thálie 2017.
Za závěrečnou scénu přerodu v Othella by si ji i zasloužil. Ale pokud by se dávala za celé představení, mnohem víc by si ji zasloužil za Dobrý proti severáku (3D company, premiéra 30. 12. 2016). Jenže to bylo sice úžasné představení, ale neokázalé a o dva dny před termínem.
Hrál občas jako kopie Borise Rösnera. U koho že to studoval? Aha.

Kouř občas nebyl.
Kateřina Vodáková  100 %
31.5.2019 | 173 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Naprosto STRHUJÍCÍ výkon D. Bambase v hl. roli! Ač jsem v divadlech pečená vařená, nestává se mi často, že bych sledovala herce s otevřenou pusou. Jeho výkon je unikátní. D. Bambas hraje o život, patří roli. Zcela zasloužená Thálie! Inscenace je celkově zdařilá, výborná modernější hudba, jednoduchá scéna funguje a postačuje. Ani minuta nudy, humorná místa nejsou trapná. Kvalitní výkony i dam - L. Končokové, M. Pachlové a A. Hladké. Nejsilnější je závěrečná scéna s Othellem, docházel mi dech... DĚKUJI za zážitek! Smekám.
Lenka458  90 %
31.5.2019 | 123 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné představení, zcela zasloužená Thalie pro D. Bambase.
Lukasxy  80 %
19.2.2019 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Téma mě trochu minulo a příběh není nic objevného, ale dostalo mě provedení hry. Výběr hudby, herecké výkony, režie, použití "hlediště" nebo jemný humor, to vše je prostě skvělé.
Marsden  90 %
23.9.2018 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Vynikajici vykon Daniela Bambase v hlavni roli je mimoradnym zazitkem.
Povedena scena, hudba, atmosfera i sekundujici clenove souboru. Povinnost se prijet do MB podivat.
Vladimír Rogalewicz  70 %
20.9.2018 | 763 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý Daniel Bambas v představení, které zejména v první polovině výrazně padá pod hranici šmíry. Celkové pojetí, režie, výběr (a kvalita) hudby, vše katastrofa. Druhá polovina, která je výrazně lepší, se zasloužila alespoň o těch 70 % (spíš 65 %). Velké očekávání vzhledem k hodnocení ostatních a (asi z něj vyplývající) velké zklamání. Nicméně kvůli hostujícímu D. Bambasovi představení stojí za cestu do MB.
Michkyse  80 %
20.9.2018 | 100 hodnocení
+ souhlasím
Velmi podařený a soustředěný výkon Daniela Bambase, zcela zasloužená cena Thálie.
Čiko  90 %
30.3.2018 | 1011 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z nejlepších inscenací minulé sezóny s famózním Danielem Bambasem v hlavní roli. Skvělá režie Petra Mikesky. Z těch 3 hodin jsem se ani minutu nenudil, ba naopak.
Martin21  100 %
10.3.2018 | 445 hodnocení
+ souhlasím
95%.
Výborné zpracování krásné hry se skvělým Danielem Bambasem v hlavní roli!
2mig1  80 %
10.3.2018 | 25 hodnocení
+ souhlasím
S Hatcherovou hrou jsem se setkal poprvé. Inscenace MDMB zaujme svým provedením, kde je soudobé prostředí dokreslené současným hudebním doprovodem. Hudba vyzdvihuje už tak dramatické scény a některé obrazy jsou skutečně dechberoucí (reje královského dvora vs. Kynastonova ztráta své herecké osobnosti). Přesné je i herecké obsazení, kde mi nesedl pouze M. Hrubý jako Karel II. V paměti nejvíc zůstala výtečná králova milenka A. Bazalové a samozřejmě především D. Bambas v hlavní roli, který je zde pro mě doslova zjevením. Jediným negativem pro mě bylo až příliš rychlé Kynastonovo prozření.
Attt  100 %
10.2.2018 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Dávám 100%, už dlouho jsem neměl na tak skvělé představení. Výkon D. Bambase je úžasný.
Ba-jo  100 %
11.1.2018 | 240 hodnocení
+ souhlasím
Po VŠECH stránkách skvělé představení, na které se do MDMB prostě vyplatí zajet! Tři úchvatné hodiny ve společnosti promyšlené režie, funkčně stylizované scény, krásných kostýmů, moderně pojaté scénické hudby, nápadité choreografie a především díky poctivému a propracovanému herectví. A ačkoliv se jedná o téměř celosouborové představení, přeci jen zde bez vší pochybnosti skvěle vyniká hostující D. Bambas. Jeho podání proměny titulního E. Kynastona je naprosto uchvacující. Po strašně dlouhé době jsem se ocitl u brány své divadelní nirvány, která ve mně bude ještě hodně, hodně dlouho rezonovat!
Osgood  90 %
6.6.2017 | 77 hodnocení
+ souhlasím
95% Překvapení sezóny. Smutná bulvární komedie nelítostně nastavuje zrcadlo životní krizi legendárního herce. Nebo herečky?:-) Daniel Bambas je neskutečně skvělý v jakékoliv poloze, finálové vraždění Desdemony Othellem v přímém přenosu je naprosto démonické a fascinující. Moderní pojetí Krás(c)e sluší, výtečně zvolená hudba spolu s vtipnou choreografií přispívají k neuvěřitelně podmanivé atmosféře. Kromě bezkonkurenčního D.Bambase jsou nepřehlédnutelní Alena Bazalová a Martin Hrubý jako milenka a její král:-), a v závěru doslova exploduje supernova H.M. Matoušková.
Máša  70 %
26.5.2017 | 22 hodnocení
+ souhlasím
velmi dobrý Daniel Bambas, náročná role. hezká jednoduchá scéna s centrální kruhovou postelí. strašně nekvalitní zvuk, což se u výrazné a dost hlasité hudby nedalo odfiltrovat. jen závěr textu nepřesvědčivý, nebo inscenačně nedotažený, takže působí jako happyend přinýtovaný k tragédii
Bedrich.spesny  80 %
31.3.2017 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Za takovým divadlem mě baví i popoject.
Barka  90 %
18.2.2017 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Mám pro mladoboleslavské divadlo slabost, to přiznávám, ale myslím, že určitě nebudu nesoudná, když napíšu, že Krás(k)a na scéně je skvělá inscenace a Daniel Bambas prostě umí! :)
Kit Marlow  100 %
26.3.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Dan Bambas je Pán jeviště, Pan trubadúr emoce, co zhlédl se v nesmrtelné múze. Požitkář, faun. Hořící anděl i mág. Spiklenec i samotář. Charismatický, temný, živočišný, horečnatý, snový i éterický hráč.
Snekac  90 %
25.9.2020 | 248 hodnocení
Dave  90 %
12.4.2020 | 112 hodnocení
Unionboy  90 %
6.11.2019 | 398 hodnocení
VeNi  100 %
5.7.2019 | 26 hodnocení
Suzana  60 %
4.6.2019 | 321 hodnocení
Verapi  80 %
31.5.2019 | 96 hodnocení
Plšík  80 %
30.5.2019 | 738 hodnocení
Veronika H.  90 %
2.2.2019 | 23 hodnocení
Kosan  60 %
15.12.2018 | 258 hodnocení
Dajcik  60 %
25.11.2018 | 269 hodnocení
Janisska  80 %
10.10.2018 | 5 hodnocení
Piretro  80 %
30.6.2018 | 36 hodnocení
Katteřina  100 %
22.4.2018 | 55 hodnocení
Xcepek  80 %
15.4.2018 | 622 hodnocení
Kajavhaji  100 %
29.3.2018 | 55 hodnocení
Anah  80 %
5.3.2018 | 184 hodnocení
Kytina  90 %
31.5.2017 | 177 hodnocení
Al Bunda  100 %
15.5.2017 | 37 hodnocení
KSnow  100 %
28.4.2017 | 102 hodnocení
Pavel.Tomas  80 %
22.2.2017 | 154 hodnocení
Scoobi  90 %
17.2.2017 | 104 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.