Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Krás(k)a na scéně

Premiéra: 17.2.2017 | 3:00
Překlad: Zdeněk Bartoš. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudební spolupráce: Zdeněk Dočekal. Pohybová spolupráce: Svatava Milková, Petr Nůsek. Režie: Petr Mikeska.
Historická freska s aktuálním tématem lidské identity. Londýn. Rok 1662. Král Karel II. vydává zákaz hraní ženských postav mužskými herci. Edward Kynaston, herec, který je na vrcholu díky svým ženským hrdinkám, začíná hrát zásadní hru svého života. Co když žije skutečný život jen na prknech s vůni divadelních šminek a v reálném životě je jen bezradným pozorovatelem? To vše ve světě, který se stal navíc nelítostným a bez náznaku soucitu či pochopení...
  
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
85 %
náš tip
Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Jiří Landa, Helena Grégrová
85461000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
Jiří Landa 80 % Tip Jiří Landa
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
30.10.So19:00 vstupenky
28.12.Út19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (50)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 14.4.2018, počet hodnocení: 890)
+ přínosný / zajímavý komentář
D.Bambas získal Thálii za ztvárnění hlavní role zaslouženě. Jeho Kynaston je pochopitelný hrdina, který se ocitl v hluboké životní krizi, kdy musí znovu definovat vlastní identitu, kterou dosud schovával za své ženské role. Z ostatních herců zaujme především H.M.Maroušková, která asistuje ve skvělé závěrečné scéně z Othella. Rej figurek kolem dvora je ztvárněn v lehké nadsázce, historickou tragikomedii podbarvuje moderní hudba a nadhled je vidět i v kostýmním řešením. Jedno z přdstavení, kde délka tři hodiny příliš nevadí, jelikož je zde minimum hluchých míst.
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 6.3.2017, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
Neobehrané a autorem dobře zpracované téma v Boleslavi zdařile inscenovali a vystihli, o čem hra je. Pečlivá práce s herci. Možná životní výkon výborně zvoleného hostujícího D. Bambase, jenž přesně zachytil Edwardovo rozpolcení i osobní drama; suverénně a bez známky trapnosti si poradil i s pasážemi, kdy Edward ztvárňoval ženské hrdinky. K silnému zážitku, za nímž stojí zato se do Boleslavi vydat, přispěla velkorysá výprava i hudební výběr (moderní skladby se překvapivě netloukly s dobou děje).
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 20.2.2017, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% Moderní inscenace klaudoucí důraz na odvyprávění silného příběhu a na doslova precizní režijní práci s hercem. Vyrovaným výkonům dominuje D. Bambas, jenž dokázal věrohodně postihnout i ty nejjemnější odstíny náročné postavy E. Kynastona, který si během příběhu prochází velmi složitými proměnami (výborně si poradil i s travesti scénami, jež většinou bývají kamenem úrazu). Přestože inscenace trvá tři hodiny, nemá hluché místo. Za vrchol večera považuji ztvárnění závěrečné scény z Othella. Vlastně jsem ještě neviděl její působivější zpracování. Poctivá inscenace, která si zaslouží pozornost.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 18.2.2017, počet hodnocení: 1458)
+ přínosný / zajímavý komentář
75 %. Krás(k)a! Tahle hra stojí a padá s ní(m). Role Edwarda Kynastona je kláda, kterou Daniel Bambas se suverénním přehledem rozsekal na třísky. Charismatický, kouzelný, uvěřitelný herecký výkon. Tleskám a děkuji! Drobné inscenační nedostatky se našly, ale v rámci celkového dojmu a diváckého zážitku jsou zanedbatelné, a navíc věřím, že spolu s premiérovou trémou a reprízami postupně odezní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Denisa H.  90 %
(zadáno: 4.9.2020, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Daniel Bambas je možná mlád, ale teda je to divadelní velikán! Další jím ztvárněná postava/role, která ohromí. Bravurně si poradil se vším, co role obnášela. Jako kráska byl opravdu úchvatný. A nejen tehdy, i jeho (postupný) přerod v Othella je dechvyrážející. Nemohu jinak, ale všechny ostatní na jevišti strčil do kapsy a výrazně přehrál.
Z dalšího obsazení mě více oslovila V. Bajerová jako Nell.

Zaujal mě občasný hudební podkres - moderní muzika, nicméně nakonec vůbec nerušila.

Jsem moc ráda, že jsem hru před její derniérou stihla zhlédnout a určitě byste ji měli vidět taky!
Majdin_kulturni_svet  90 %
(zadáno: 19.3.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Dechberoucí výkon Dana Bambase. Skvěle pracující scéna, výborná hudba, vizuálně poutavé obrazy. Nepřekonatelné.
Matěj Konečný  80 %
(zadáno: 25.12.2019, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Ze začátku jsem vlastně netušil, co mě bude čekat, jelikož jsem si o představení dopředu nic nezjistil. Výsledkem jsem pak byl mile překvapen, představení bylo naplněno emocemi a to nejen ze strany skvělého D. Bambase, ale i od všech ostatních herců. Inscenace mě osobně přenesla do časů dávno minulých a řekl bych že se řadí k těm více povedeným, proto dávám 80%.
Honza_v_botach  100 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Při prvním zhlédnutí hry mě překvapilo (velmi příjemně!), kolik lidí je do této inscenace zapojeno.
Podruhé jsme hru viděli v prostorách zámku Sychrov, který ještě více podpořil atmosféru příběhu.

Přechod mezi dobou, kdy muži hráli ženské role a dobou, kdy se v divadle začaly objevovat ženy, vyjádřený skrze ženskost v mužském těle nemohl být lepší. Hře nechybí nic.
Je dlouhá i napínavá. Je vtipná i zoufalá.
Je nudná i akční. Je romantická i živočišná.
Je veselá i smutná.
Je staromódní i moderní. Je uťáplá i extravagantní.
Je neotřelá.

D. Bambas předvedl vyjímečný výkon.
Michvon  80 %
(zadáno: 13.9.2019, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Mé první setkání s mladoboleslavským divadlem se velice vydařilo. Dobře vystavěné klasické představení s pěknou hudbou, klasickou scénou i kostýmy a výtečnými hereckými výkony. Kromě Daniela Bambase bych vyzdvihla i výkon Aleny Hladké.
Jenda.matousek  70 %
(zadáno: 13.7.2019, počet hodnocení: 337)
přínosný / zajímavý komentář
Dobře napsaná, dobře zrežírovaná a dobře zahraná věc. Jen k vychvalované závěrečné scéna z Othella bych rád podotkl, že je to trochu vystavěné na efekt, že v kontextu hry to příliš nedává smysl a je otázkou, jestli by tehdy takový civilní výkon bez okázalých gest přihlížející zaujal tak jako nás. Ale tak to je jen drobnost :-) Výborně zvolený hudební doprovod.
LavinieCamui  60 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 310)
přínosný / zajímavý komentář
Sama hra mě moc nezaujala. Scéna a zejména kostýmy byly dost slabé. Výkon Daniela Bambase v hlavní roli byl výborný, ale hodně jiných typově podobných herců by tuto roli také zvládlo na výbornou.
Lovin  100 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 219)
přínosný / zajímavý komentář
To byla jízda! Excelentní výkon Daniela Bambse. Zaujali mě také Petr Prokeš, Malvína Pachlová, Martin Hrubý a skvělý hudební doprovod. Díky, Boleslaváci, že jste přijeli do Prahy.
Ivo Železný  80 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
Dobré dívadlo o zavedení pohlavní vyváženosti do shakespearovského divadla. Daniel Bambas za roli Edwarda Kynastona Thálie 2017.
Za závěrečnou scénu přerodu v Othella by si ji i zasloužil. Ale pokud by se dávala za celé představení, mnohem víc by si ji zasloužil za Dobrý proti severáku (3D company, premiéra 30. 12. 2016). Jenže to bylo sice úžasné představení, ale neokázalé a o dva dny před termínem.
Hrál občas jako kopie Borise Rösnera. U koho že to studoval? Aha.

Kouř občas nebyl.
Kateřina Vodáková  100 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 119)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Naprosto STRHUJÍCÍ výkon D. Bambase v hl. roli! Ač jsem v divadlech pečená vařená, nestává se mi často, že bych sledovala herce s otevřenou pusou. Jeho výkon je unikátní. D. Bambas hraje o život, patří roli. Zcela zasloužená Thálie! Inscenace je celkově zdařilá, výborná modernější hudba, jednoduchá scéna funguje a postačuje. Ani minuta nudy, humorná místa nejsou trapná. Kvalitní výkony i dam - L. Končokové, M. Pachlové a A. Hladké. Nejsilnější je závěrečná scéna s Othellem, docházel mi dech... DĚKUJI za zážitek! Smekám.
Lenka458  90 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné představení, zcela zasloužená Thalie pro D. Bambase.
Lukasxy  80 %
(zadáno: 19.2.2019, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Téma mě trochu minulo a příběh není nic objevného, ale dostalo mě provedení hry. Výběr hudby, herecké výkony, režie, použití "hlediště" nebo jemný humor, to vše je prostě skvělé.
Marsden  90 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikajici vykon Daniela Bambase v hlavni roli je mimoradnym zazitkem.
Povedena scena, hudba, atmosfera i sekundujici clenove souboru. Povinnost se prijet do MB podivat.
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 20.9.2018, počet hodnocení: 671)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý Daniel Bambas v představení, které zejména v první polovině výrazně padá pod hranici šmíry. Celkové pojetí, režie, výběr (a kvalita) hudby, vše katastrofa. Druhá polovina, která je výrazně lepší, se zasloužila alespoň o těch 70 % (spíš 65 %). Velké očekávání vzhledem k hodnocení ostatních a (asi z něj vyplývající) velké zklamání. Nicméně kvůli hostujícímu D. Bambasovi představení stojí za cestu do MB.
Michkyse  80 %
(zadáno: 20.9.2018, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi podařený a soustředěný výkon Daniela Bambase, zcela zasloužená cena Thálie.
Čiko  90 %
(zadáno: 30.3.2018, počet hodnocení: 770)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z nejlepších inscenací minulé sezóny s famózním Danielem Bambasem v hlavní roli. Skvělá režie Petra Mikesky. Z těch 3 hodin jsem se ani minutu nenudil, ba naopak.
Martin21  100 %
(zadáno: 10.3.2018, počet hodnocení: 372)
přínosný / zajímavý komentář
95%.
Výborné zpracování krásné hry se skvělým Danielem Bambasem v hlavní roli!
2mig1  80 %
(zadáno: 10.3.2018, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
S Hatcherovou hrou jsem se setkal poprvé. Inscenace MDMB zaujme svým provedením, kde je soudobé prostředí dokreslené současným hudebním doprovodem. Hudba vyzdvihuje už tak dramatické scény a některé obrazy jsou skutečně dechberoucí (reje královského dvora vs. Kynastonova ztráta své herecké osobnosti). Přesné je i herecké obsazení, kde mi nesedl pouze M. Hrubý jako Karel II. V paměti nejvíc zůstala výtečná králova milenka A. Bazalové a samozřejmě především D. Bambas v hlavní roli, který je zde pro mě doslova zjevením. Jediným negativem pro mě bylo až příliš rychlé Kynastonovo prozření.
Attt  100 %
(zadáno: 10.2.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Dávám 100%, už dlouho jsem neměl na tak skvělé představení. Výkon D. Bambase je úžasný.
Ba-jo  100 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 220)
přínosný / zajímavý komentář
Po VŠECH stránkách skvělé představení, na které se do MDMB prostě vyplatí zajet! Tři úchvatné hodiny ve společnosti promyšlené režie, funkčně stylizované scény, krásných kostýmů, moderně pojaté scénické hudby, nápadité choreografie a především díky poctivému a propracovanému herectví. A ačkoliv se jedná o téměř celosouborové představení, přeci jen zde bez vší pochybnosti skvěle vyniká hostující D. Bambas. Jeho podání proměny titulního E. Kynastona je naprosto uchvacující. Po strašně dlouhé době jsem se ocitl u brány své divadelní nirvány, která ve mně bude ještě hodně, hodně dlouho rezonovat!
Osgood  90 %
(zadáno: 6.6.2017, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
95% Překvapení sezóny. Smutná bulvární komedie nelítostně nastavuje zrcadlo životní krizi legendárního herce. Nebo herečky?:-) Daniel Bambas je neskutečně skvělý v jakékoliv poloze, finálové vraždění Desdemony Othellem v přímém přenosu je naprosto démonické a fascinující. Moderní pojetí Krás(c)e sluší, výtečně zvolená hudba spolu s vtipnou choreografií přispívají k neuvěřitelně podmanivé atmosféře. Kromě bezkonkurenčního D.Bambase jsou nepřehlédnutelní Alena Bazalová a Martin Hrubý jako milenka a její král:-), a v závěru doslova exploduje supernova H.M. Matoušková.
Máša  70 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
velmi dobrý Daniel Bambas, náročná role. hezká jednoduchá scéna s centrální kruhovou postelí. strašně nekvalitní zvuk, což se u výrazné a dost hlasité hudby nedalo odfiltrovat. jen závěr textu nepřesvědčivý, nebo inscenačně nedotažený, takže působí jako happyend přinýtovaný k tragédii
Bedrich.spesny  80 %
(zadáno: 31.3.2017, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Za takovým divadlem mě baví i popoject.
Barka  90 %
(zadáno: 18.2.2017, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Mám pro mladoboleslavské divadlo slabost, to přiznávám, ale myslím, že určitě nebudu nesoudná, když napíšu, že Krás(k)a na scéně je skvělá inscenace a Daniel Bambas prostě umí! :)
Kit Marlow  100 %
(zadáno: 26.3.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Dan Bambas je Pán jeviště, Pan trubadúr emoce, co zhlédl se v nesmrtelné múze. Požitkář, faun. Hořící anděl i mág. Spiklenec i samotář. Charismatický, temný, živočišný, horečnatý, snový i éterický hráč.
Snekac  90 %
(zadáno: 25.9.2020, počet hodnocení: 139)
Dave  90 %
(zadáno: 12.4.2020, počet hodnocení: 112)
Unionboy  90 %
(zadáno: 6.11.2019, počet hodnocení: 269)
VeNi  90 %
(zadáno: 5.7.2019, počet hodnocení: 19)
Suzana  60 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 274)
Verapi  80 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 96)
Plšík  80 %
(zadáno: 30.5.2019, počet hodnocení: 591)
Veronika H.  90 %
(zadáno: 2.2.2019, počet hodnocení: 22)
Kosan  60 %
(zadáno: 15.12.2018, počet hodnocení: 192)
Dajcik  60 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 203)
Janisska  80 %
(zadáno: 10.10.2018, počet hodnocení: 5)
Piretro  80 %
(zadáno: 30.6.2018, počet hodnocení: 36)
Katteřina  100 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 55)
Xcepek  80 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 555)
Kajavhaji  100 %
(zadáno: 29.3.2018, počet hodnocení: 55)
Anah  80 %
(zadáno: 5.3.2018, počet hodnocení: 184)
Kytina  90 %
(zadáno: 31.5.2017, počet hodnocení: 162)
Al Bunda  100 %
(zadáno: 15.5.2017, počet hodnocení: 37)
KSnow  100 %
(zadáno: 28.4.2017, počet hodnocení: 102)
Pavel.Tomas  80 %
(zadáno: 22.2.2017, počet hodnocení: 125)
Scoobi  90 %
(zadáno: 17.2.2017, počet hodnocení: 89)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.