Profil uživatele

Lukasxy

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavel Širmer: 8 % (12)
Helena Grégrová: 11 % (7)
Lukáš Dubský: 11 % (8)
Jiří Koula: 12 % (6)
Iva Bryndová: 13 % (3)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.4.2019)
Nečekal jsem, že půjde o až tak levnou zábavu, s dějem nestojícím za řeč, zbytečně dlouhou, se zbytečnými písničkami a plnou křečovitých pokusů o improvizaci. Zasmál jsem se jen párkrát v první polovině. Shnilou třešničkou na levném dortu byl opilý Ota Jirák, který se asi rozhodl oslavit své sedmdesátiny ještě před koncem představení. Ale tetky okolo se smály naplno, tak asi jen nejsem cílovka.
(zadáno: 19.2.2019)
Téma mě trochu minulo a příběh není nic objevného, ale dostalo mě provedení hry. Výběr hudby, herecké výkony, režie, použití "hlediště" nebo jemný humor, to vše je prostě skvělé.
(zadáno: 29.3.2018)
Poměrně hořká pilulka, současná, zjemňovaná černým humorem, které nechybí emoce. Hodně jim také pomáhá dobrý výběr hudby. Osobně mi ale chybělo něco víc než povrchní dojmutí. Něco, co by mě podnítilo i k zamyšlení. Téma si o to říkalo.
(zadáno: 27.3.2017)
(zadáno: 7.3.2017)
Dějově nic objevného a hlubokého a pár písniček mi přišlo jako vata, ale skoro celé první dějství jsem měl úsměv na tváři z výborných pěveckých výkonů, živé hudby, celkově veselé atmosféry a sexy kitkat girls. V druhé půli už trochu mrzne úsměv na tváři, ale tak to má vzhledem k vývoji v ději být. Celkově spokojenost, hodně slušné.
(zadáno: 1.2.2017)
Jednoduchá, ale stylová scéna, fajn herecké výkony, padnoucí hudební doprovod a pár povedených zvratů. Jenže zvláště první polovina je utahaná a skoro bez vtipu, což sice trochu láme ta druhá a celkový dojem je hlavně díky ní spíš pozitivní. Stejně si ale říkám, jestli si hra označení komedie vůbec zaslouží. Přišla mi spíš starosvětsky úsměvná.
(zadáno: 1.12.2016)
Můj první Lear, takže nemám srovnání s žádnou jinou klasickou verzí, ale jemné ladění do moderna mi rozhodně nevadilo. Osobně jsem ale měl problém s cca tříhodinovou délkou. V mých očích si ji příběh nedokáže obhájit, ačkoliv nemůžu říci, že bych se nudil. Jde rozhodně o nadčasový příběh, který má co říct i dnes.
(zadáno: 24.10.2016)
Dřív jsem viděl My Fair Lady a stejně jako u ní mi úplně nesedl rychlý vývoj Lízy a zakončení. Překvapivě mě ale Pygmalion více vtáhnul. Chvílema svým vtipem (hlavně prosťáčci P. Prokeše a M. Babuského jsou super), jindy zase chytnul za srdce procítěný výkon L. Matouškové a hudba... Jen na začátku bylo přes hudbu, množství postav a "slang" hůř hercům rozumět. Tedy nejde určitě o dokonalou hru, ale chytla mě za srdce a to se počítá.
(zadáno: 24.5.2016)
Klasická střeštěná komedie ala starší francouzské filmy, plná záměn postav a přehnaných, absurdních situací. Přesně tento styl komedií na první dobu moc nemusím, ale podle reakcí publika jsem byl spíš v menšině.
(zadáno: 16.4.2016)
Ke konci tomu možná trochu dochází dech, ale náplastí mi v té chvíli byla trojice Ruml, Petráš, Černodrinská, na kterých bylo z druhé řady vidět, jak se sami baví a vyvádějí vzájemně z konceptu. Takže většinu času jsem měl úsměv na tváři. Jednoduše velmi slušná, zábavná oddychovka.
(zadáno: 4.4.2016)
(zadáno: 22.3.2016)
Líbily se mi skvělé herecké výkony všech čtyř na place a rychlé přeskakování mezi veselou a mrazivě dusnou konverzací. Proto jsem dokázal po celou dobu téměř bez problémů udržet pozornost. Ale celkově vzato mě hra minula. Jestli měla vypovídat něco skandálního o vztazích, tak z mého pohledu jen o těch dávných.
(zadáno: 12.2.2016)
Zajímavý náhled do světa ortodoxních židů a jejich problémů vyplývajích (nejen) z jejich víry, plný emocí a dobrých hereckých výkonů. Občas odlehčený překvapivě i vtipem. Doporučuju.
(zadáno: 4.2.2016)
Několik scének mě pobavilo a Hrzánová byla fajn, chyběl mi ale děj, narážek na minulý režim jsem čekal víc a hlavně byl na můj vkus humor často dost prvoplánový ala groteska.
(zadáno: 29.1.2016)
Možná bych neměl hodnotit, protože nejsem zrovna fanoušek životopisných her a filmů kvůli jejich lineárnosti a epizodnosti. V tomto směru není Chaplin logicky jiný a přestože herci jsou většinou skvělí, inscenace chvílema vtipná a přechody mezi životními obdobími přirozené, stále je to jen klasický kolovrátek epizod.
(zadáno: 29.1.2016)
Líbil se mi nadšený herecký výkon hlavního představitele, vzhledem k malosti scény nápaditá výprava, klavírní výkony a komunikace s diváky. Zklamal mě ale děj.