Hudební divadlo Karlín

Dracula

Premiéra: 5.3.2015 | 2:35
předpremiéry od února 2015
Na motivy stejnojmenného románu Brama Stokera. Dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Roman Šolc. Hudební nastudování: Kryštof Marek. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Kryštof Marek, Martin Kumžák, Miloš Krejčí, Chuhei Iwasaki. Režie: Filip Renč.
Nová inscenace legendárního českého muzikálu, uvedená k 20. výročí jeho vzniku.
Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
76 %
náš tip
Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Jiří Landa, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Jiří Landa, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Jiří Landa, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Jiří Landa, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Jiří Landa, Michal Novák  Tip od redaktorů: Lukáš Dubský, Pavel Širmer, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Jiří Landa, Michal Novák
76621000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
16.11.St19:00 vstupenky
17.11.Čt19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (69)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 935)
+ přínosný / zajímavý komentář
Karlínská verze dává vzpomenout, proč je Dracula mezi muzikály takovým fenoménem. Hudba K.Svobody a písňové texty Z.Borovce neztratily nic ze svých kvalit. D.Hůlka je jako Dracula stále velmi charismatický a jeho hlas spolehlivě vyvolá mrazení v zádech. Přesná je herecky i pěvecky K.Nývltová (Adriana/Sandra). L.Machálkové se jako Lorraine daří více v závěrečném dějství jako zklamané, žárlivé ženě. Z menších rolí zaujme hlavně Steven v podání T.Löbla a jeho bravurní pěvecké sólo. Dracula je stále emotivní podívanou o sváru Dobra a Zla, která nemá skoro žádná hluchá místa. (více v článku na blogu)
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 11.4.2018, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
Důstojná oslava výročí nejúspěšnějšího a kvalitního českého muzikálu. Ve výtvarné a choreografické koncepci by se našly kýčovitější prvky, ale v míře minimální. Změny v aranžmá a zdynamičtění poslední epochy veskrze dobré, snad jen přearanžování některých modernějších motivů za původním řešením zaostalo. I s přibývajícím věkem D. Hůlka titulní roli udrží a dokáže v ní stále pěvecky oslnit. Bohužel L. Machálková začala Lorraine „přezdobovat“ hlasovými a hereckými manýrami tolik, až přebila její podstatu. Výborný T. Trapl ve vděčné trojroli a J. Vágner. V repertoáru HDK rozhodně to lepší!
Iva Bryndová  40 %
(zadáno: 3.10.2016, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hodnocení v blogu. (více v článku na blogu)
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 7.6.2015, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
85 %. Muzikálová legenda legend se vrátila opravdu v plné parádě, se šmrncovním švunkem a s neuvěřitelnou energizující razancí, s níž se do publika zakousne hned při prvních tónech a svůj stisk nepovolí až do závěrečné děkovačky. Nebojte, krev vám rozhodně nikdo pít nebude, všichni naopak dělají všechno pro to, aby ji divákům příjemně a nostalgicky rozproudili. Tleskám nadšeně, přičemž nesmím zapomenout na sehranou taneční company s obdivuhodnými výkony bezchybného tria Krvinek.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 4.6.2015, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
Bohužel předchozí zpracování tohoto muzikálu jsem neviděl, takže nemohu srovnat. Ale z mého pohledu je toto nastudování bezesporu vydařené. Po hudební stránce nemá slabých míst a ani libreto není nijak špatné. Jednotlivé scény a jejich choreografie fungují dobře, takže má pozornost a zájem nijak neupadaly. D. Hůlka zvládá svoji roli naprosto přesvědčivě, není výtek. Vedle něj pak potěšil výborný T. Trapl a nijak nezklamala ani L. Machálková a též vynikající E. Burešová. Celkově velice zdařilé provedení, které by bylo škoda minout. 85%
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 13.3.2015, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dracula neztratil nic se svého půvabu. Ačkoli mám velké výhrady k současné dramaturgii a směřování HDK, objektivně musím přiznat, že nová verze muzikálu v režii F. Renče (vycházející z původní Bednárikovy) se povedla. Možná i v mnohém předčila i tu původní - velké klady spatřuji zejména v živém orchestru (některé písně vyzněly krásně "nově") a v jemném zkrácení - inscenace má neuvěřitelný spád a ani chvíli nenudí. Navíc máme nového Draculu - L. Kumpricht je pro něj ideálním představitelem - vlastně na mě působil podobně osvěžujícím dojmem jako kdysi D. Hůlka. Výborné E. Burešová a K. Nývltová.
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 8.3.2015, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hůlka, Machálková, Nývltová, Trapl, Lévi, Strenáčik, Genzer, Křížková… Legenda se vrátila. Muzikál světových parametrů má svou sílu i po letech. Zásluhu na tom má stále fenomenální Daniel Hůlka, vynikající Adriana & Sandra Kamily Nývltové, neméně tak Tomáš Trapl v té krásné trojroli, ale nezapomínejme ani na lehké zmodernizování pro dnešní jeviště ze strany režie nebo naprosto perfektní nazvučení. Myslím, že Dracula se také konečně setkal s prostorem...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Makaluzo1  80 %
(zadáno: 6.10.2021, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
V současné době nemá mezi původními českými muzikály konkurenci. Pamatuji premiéru 13.10.1995 a nutno říci, že od té doby uzrál Dracula jako dobré víno.Součaná verze nadchne výkony D.Hůlky,E.Burešové,T.Trapla.Nadčasová hudba K.Svobody a Borovcovy texty jsou zaručená kvalita.Orchestr šlape,hudební nastudování je perfektní.Jen někteří členové a členky company díky vyššímu věku a nadbytečné hmotnosti své role neudýchají a působí komicky, což je na závadu.
Krocka  40 %
(zadáno: 29.3.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Na tento muzikálový fenomén jsem se velmi těšila, ale nakonec jsem byla docela zklamaná. Děj mě příliš neoslovil, možná to ani nebylo tak dějem jako spíš způsobem zpracování a obsazením. Snad jen výkon Moniky Absolonové se mi líbil.
-viděno ze záznamu (2009)
Annikka  80 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Lukáš Dubský to napsal dokonale ? Karlínská verze dává vzpomenout, proč je Dracula mezi muzikály takovým fenoménem. Velmi působivá inscenace, která napravila prohřešky verze z r. 2013. Kumpricht velmi příjemně překvapil.
Dingo  80 %
(zadáno: 7.12.2019, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Dracula je rozhodně jeden z nejlepších původních českých muzikálů. Hudba, texty i libreto jsou výborné a ani za více než 20 let od svého vzniku neztratily svoje kouzlo. Obsazení skvělé v čele s výborným Danielem Hůlkou. Za zmínku stojí také orchestr, který hraje výborně a představení živá hudba dodává na kvalitě. Jenom je škoda, že došlo k zbytečnému zkrácení druhé půle oproti původní verzi.
Klarinka90  50 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Po čtvrté na Draculovi a znovu nepůjdu, od dob kdy byl v Kongresáku se toho hodně změnilo. Býval to pro mě nejlepší muzikál, který nemá konkurenci. Verze v Hybernii mě zklamala, nepochopím, jak mohl v roli šaška nahradit Jiřího Korna Jiří Langmajer nebo Aleš Háma, v Karlíně nám ho nahradil Tomáš Trapl, který je skvělý. Eva Burešová předvedla skvělý výkon i Kamila Nývltová je o dost lepší než v Hybernii, ale Draculu nám hrál Lukáš Kumpricht a jeho podání mě vůbec nenadchlo. Třetí část muzikálu byla nejlepší v první verzi. Také chybí skvělé písničky a přibyla jedna, která tam být ani nemusela.
Janinka123  90 %
(zadáno: 15.6.2019, počet hodnocení: 119)
přínosný / zajímavý komentář
Dracula i po tolika letech stále neztratil své kouzlo a drží si laťku nejlepšího českého muzikálu.
RaB  50 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Verzi s Lucií Bílou znám i pozpátku. Bohužel už 2x jsem měl ve stejné roli v Karlíně Leonu Machálkovou, která na roli nestačí. Omlouvám se, ale v jejím věku opravdu už nemůže hrát mladou ženu, která je zamilovaná do Draculy. Nestačí na to herecky a už ani pěvecky. Skvělá je kombinace Vyoralová-Burešová - ty 2 dokážou zastínit i stabilně dobré výkony Vojtka. Představení mi místy přijde zbytečně moc přeexponované.
Petra152  100 %
(zadáno: 18.3.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Kultovní klasika.
Studentice  80 %
(zadáno: 18.11.2018, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherný muzikál s nepřekonatelným Danielem Hůlkou, který je pro roli Drákuly stvořen:). Zážitek navíc umocňuje živý orchestr a příjemné prostředí divadla Karlín. Obsahově se mi více líbila první polovina představení, ale všechny pěvecké i herecké výkony byly na jedničku. Na konci zaslouženě tleskalo celé divadlo vestoje.
Marketa.ziva  80 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší původní český muzikál všech dob! První nastudování bylo lepší.
Guildenstern  60 %
(zadáno: 6.8.2018, počet hodnocení: 356)
přínosný / zajímavý komentář
No nevím, od vychvalované režie a potkání se s prostorem jsem přece jen čekal trochu víc. Mám pocit, že inscenace je mnohem blíže Hybernii, než ke KC. Mrzí mě škrty v geniálních verších Borovce, i když musím uznat, že pro jiného může být tato podoba svižnější, logičtější. Nějaké větší režijní vklady jsem nezaznamenal. Buď bych do toho řízl pořádně nebo bych to pojal jako pietní poctu původní inscenaci. D. Hůlka typově samozřejmě úžasný, nicméně už občas více chrčí, než zpívá, a je vidět slabší fyzička. Burešová a Vyoralová bez výhrad. Potěšil i T. Löbl a samozřejmě živá hudba!
VasekN  50 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Režie:Filip Renč. Kde?! Režie je Bednárikova, Renčovy jsou trapné škrty, které třetí epoše jen ublížily. Divák si možná po čase zvykne, ale nezbaví se otázky: proč? Na toho starého dobrého z PaKulu to mít může jen těžko, ale že se stále hraje je jedině dobře. Dan Hůlka je stále pánem démonů, Leona Machálková se musí lépe vyspat, totéž Kamila Nývltová, jejíž pěvecké manýry jsou občas k pláči, občas umí potěšit. Eva Burešová je nadějná nastupující Lorraine, Veronika Vyoralová Adriana. Magda Malá měla možnost ukázat, že Lorraine je její, jen dvakrát a Tomáše Trapla za tu ostudu někam zavřít! 50 %
Jackmartas  50 %
(zadáno: 24.3.2018, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
Nevím z představení mám smíšený pocity. Právě asi proto, že se jedná o legendu českeho muzikálu tak jsem očekával více. Bohužel zpracovaní mě nenachtlo
Rejpalka  60 %
(zadáno: 29.12.2017, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Jako krásná vzpomínka to funguje, ale do původní verzi v KCP to má daleko, rozhodně lepší než verze v Hybernii, je to takový návrat ke kořenům, ale vadilo mi zkrácení a ačkoli byla obsazena část původní obsazení, věk je znát. Bohužel záleží hodně na obsazení, vynikající Eva Burešová v obou rolích (Adriana-Sandra i Lorraine), Kamila Nývltová jako Lorraine ani zdaleka nedosáhne na Lucii Bílou. K připomení dobré, ale kultovního statusu už tento Dracula nedosáhne.
PajaM  80 %
(zadáno: 10.12.2017, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
První polovina mě bavila víc. U Draculy oceňuji oproti jiným (českým) muzikálům, že je hudba díky skladateli Svobodovi jasně jednotná a identifikovatelná.
Míša812  100 %
(zadáno: 16.3.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Od prvního tónu naprosto strhující! Karlín je nádherné a komfortní divadlo, hudba v podání živého orchestru je dechberoucí, výkony všech představitelů strhující. Ani chvilku jsme se nenudila, představení má neuvěřitelný spád. Chtěla bych vidět v v trojroli Tomáše Trapla, ráda půjdu tedy ještě jednou. Ale i Ivo Hrbáč byl naprosto perfektní, nebylo slabého místa
Muzidrál  100 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Legendární záležitost. Tohle je dílo děl. Ze staré gardy chybí Bílá, Korn a Magda Malá, ale obsazení je více než solidní. Jana Zenáhlíková vždycky skvělá.
Mayday  60 %
(zadáno: 12.12.2016, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Na starou znamou puvodni verzi to nemá, ale je to krásný muzikál.
JOP  80 %
(zadáno: 3.2.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Jen stručně - původní verzi jsem neviděl, nemohu porovnávat, ale současné představení stojí za to vidět. Marian Vojtka - klasika, perfektní zpěv i projev Evy Burešové, mile překvapila Kamila Nývltová, Tomáš Trapl - úžasný šašek, sluha i profesor, pouze trošku kazí celkový dojem Martin Pošta... možná by se měl věnovat jinému zaměstnání... Ale celkově hodnotím velice kladně.
DivadelniFan  80 %
(zadáno: 20.9.2015, počet hodnocení: 254)
přínosný / zajímavý komentář
Vydařené představení. Živý orchestr je skvělý, příjemná změna. Marian Vojtko v hlavní roli Draculy byl ze začátku dobrý, postupem času mi ale přijde, že svou roli fláká. Daniel Hůlka neztrácí kouzlo, ale Lukáš Kumpricht byl nejlepší (herecky naprosto přesvědčivý) Leona Machálková byla famózní a Eva Burešová se mi také moc líbila. Kamila Nývltová jako Adriana nezklamala. Tomáš Trapl mi poslední dobou začíná vadit. Neskutečně přehrává a opravdu "méně znamená více". Skvělý Ivo Hrbáč. U nymf nezklamaly Sylva Schneiderová, Jana Zenáhlíková, ani Hanka Křížková. Nejslabší z nich je Renáta Drössler.
Fedorocko  80 %
(zadáno: 4.5.2015, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
I z verze 2015 jsme odcházeli spokojeni,představení se nám moc líbilo. Tradičně výborný Marian Vojtko, skvělý rovněž i Bedřich Lévi ve své menší roli.Nezbývá než doporučit.
Irena  100 %
(zadáno: 3.5.2015, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné představení, úžasná atmosféra a měla jsem i štěstí na skvělé obsazení. Daniel Hůlka, Leona Machálková, Eva Burešová, Tomáš Trapl, Josef Vágner, ale samozřejmě všichni - taneční company byli prostě na 1.
Martin21  90 %
(zadáno: 3.5.2015, počet hodnocení: 409)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující návrat této legendy. Výrazně lepší než před pár lety v Hybernii, byť jen živý orchestr dodá muzikálu "říz". D. Hůlka je až na vizáž stále geniálním Draculou. L. Machálková jako Lorraine též skvělá, i když rád bych viděl Kamilu Nývltovou. Eva Burešová coby Adriana / Sandra překvapila (mile) :-), do teď jsem ji neznal. Dále výborné nymfy v čele s Hankou Křížkovou. Jedinou výhradu mám k M. Poštovi, který je opět tragický! - proč tento pán nemá soudnost a už neučinkuje v muzikálu :-/ Celkově jsem ale nadšený, bouřlivé ovace můj dojem jen stvrzují ;-)
Tomass  90 %
(zadáno: 23.3.2015, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Hůlka je nejlepší Dracula!
Honzy  80 %
(zadáno: 8.3.2015, počet hodnocení: 245)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Nové nastudování muzikálu skladatele Karla Svobody DRACULA 2015 v Hudebním divadle Karlín oslavilo důstojně výročí 20 let jeho prvního uvedení.Největší devízou je živý orchestr a výborná orchestrace s dirigenty K.Markem a M.Kumžákem.Přidáme-li výborný zvukový design,hned výrazně stoupne jeho kvalita.Z hlavních představitelů nelze nikomu nic podstatného vytknout.Snad jen k T.Traplovi,že méně v jeho případě znamená více.Nepatrné zkrácení muzikálu prospělo,získal tak na dynamice a rozhodně stojí za připomenutí.Jde o jeden z nejlepších českých muzikálů v naší historii.Psáno z reprízy 8.3.2015
Abrakus79  90 %
(zadáno: 10.4.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Naprostá jednička u nás v ČR. 10.4.2019. Živá kapela na výbornou a konečně po dlouhé době muzikál, kde jsem neohluchnul a pěkně ozvučeno. V hl.roli Dan Hůlka je prostě famózní. Leona Machálková a Eva Burešová taky. Jediný kdo mě zklamal a vůbec se mi nelíbil byl Tomáš Trapl. Přehráváné a dá se říci spíše odříkané, než odzpívané. Pro mě jediný rušivý element a proto 10% dolů. Klidně bych šel znovu.
Kjama  60 %
(zadáno: 9.2.2022, počet hodnocení: 101)
Lucas89  70 %
(zadáno: 12.12.2021, počet hodnocení: 27)
Birter  40 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 141)
PavelakK  80 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 7)
Ryccoly  80 %
(zadáno: 2.5.2020, počet hodnocení: 26)
HodnaTeta  70 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 105)
Mapinho  70 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 38)
Isa Johanovská  80 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 97)
Hulajdala  80 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 12)
Applause  70 %
(zadáno: 18.9.2019, počet hodnocení: 6)
Beran-ek  80 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 21)
Elabra  70 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 7)
Mr.Schaffer  90 %
(zadáno: 2.3.2019, počet hodnocení: 58)
LuKrej  80 %
(zadáno: 4.1.2019, počet hodnocení: 64)
Rind  80 %
(zadáno: 17.12.2018, počet hodnocení: 15)
Munoz  90 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Katkrau  70 %
(zadáno: 19.11.2018, počet hodnocení: 46)
Michalmusek  80 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 253)
Coward  70 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 241)
Mazan  60 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 24)
Zakmilda  80 %
(zadáno: 12.2.2018, počet hodnocení: 14)
Terezajirickova  100 %
(zadáno: 11.2.2018, počet hodnocení: 42)
Plšík  80 %
(zadáno: 8.2.2018, počet hodnocení: 652)
Hacko  80 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 58)
Alice  90 %
(zadáno: 26.1.2018, počet hodnocení: 20)
Leafeltova  80 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 107)
Veronikaw  70 %
(zadáno: 12.1.2018, počet hodnocení: 65)
RadekKarkovsky  60 %
(zadáno: 14.9.2017, počet hodnocení: 12)
HawkeyeSaw  80 %
(zadáno: 11.12.2016, počet hodnocení: 185)
Tomkom  90 %
(zadáno: 13.6.2016, počet hodnocení: 79)
Janul.  80 %
(zadáno: 16.5.2016, počet hodnocení: 31)
Zuzi  80 %
(zadáno: 6.4.2016, počet hodnocení: 10)
Ivulin  90 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 43)
Čiko  80 %
(zadáno: 8.5.2015, počet hodnocení: 840)
Bartimaeus  80 %
(zadáno: 1.5.2015, počet hodnocení: 10)
SirThompson  70 %
(zadáno: 2.3.2015, počet hodnocení: 53)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.