Hudební divadlo Karlín

Jak se dělá muzikál

Premiéra: 20.3.2019 | 1:20x
HDK Junior
Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigent: Kryštof Marek. Režie: Antonín Procházka.
Zábavný pohled do divadelního zákulisí, jak vzniká muzikál - dělat muzikál opravdu není nic obtížného. Stačí zvládnout zpěv při zánětu hrtanu, hrát s horečkou, stepovat s vyvrtnutým kotníkem. Nebo se tvářit se vesele, i když ti odpoledne přejeli tvého oblíbeného kocoura. Anebo být dvě hodiny navlečen do brnění, nebo stát v průvanu oděn jen svým talentem (což je leckdo velmi nalehko)...
D7+  
Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
62 %
62101000
Hodnocení redakce
Michal Novák 30 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  30 %
(zadáno: 5.5.2019, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jevištní procházka zákulisím vzniku muzikálové inscenace obsahuje řadu bodů: průvodní slovo režiséra (jeho ostrovtip míří spíše na dospěláky), přeexponované zobrazení situací ze zákulisí příprav (děcka si odnesou zkreslenou informaci o divadelní práci, nadsázku nerozšifrují), herci vyseknou parádní čísla ze svého arsenálu (spokojeni všichni), slovní pohled do orchestřiště (školometský výklad dirigenta Kryštofa Marka) a sekvence z vybraného muzikálu uváděného v HDK, jakože finále (hurá, muzikál je hotov). Myslím, exemplární případ, jak nemá vypadat dramaturgie edukativního projektu pro 7+.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Klarinka90  40 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé, ale čekala jsem víc, asi spíš nějaký lepší příběh, který by mě vtáhl do děje a přípravy muzikálu. Krátké představení, které vás seznámí s celým týmem, orchestrem a přípravou muzikálu.
Fedorocko  60 %
(zadáno: 3.5.2019, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Zejména díky recenzím jsem čekal trošku více. Nebylo to dlouhé,ale mohlo to být nabito ještě více úryvky
z předcházejících představení v HDK.
RaB  90 %
(zadáno: 21.4.2019, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé přestavení kterému vévodí Markéta Procházková, Noid a zejména Iva Pazderková. Rozhodně to není jenom pro děti ale i pro dospělé - zábavné, hravé, veselé se skvělými výkony (oceňuji zejména nejlepší čísla z Bonnie a Clyde a Sestry v akci). Jen mi chvílemi přišly zbytečně dlouhé promluvy režiséra, nicméně vzhledem k typu představení byly nutností.
DivadelniFan  80 %
(zadáno: 21.4.2019, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Tolik jsem rozhodně nečekal! Příjemné překvapení. Skvěle jsem se bavil! Geniální Iva Pazderková, které sekundovaly neméně skvělé M. Procházková, B. Šampalíková a D. Býmová. Z mužů vynikal především Denny Ratajský. Diváky pobavil mluveným slovem i Kryštof Marek, který bývá většinou k divákům otočený zády jakožto dirigent. Toto představení uvidím rád ještě jednou :-).
Martin21  80 %
(zadáno: 21.3.2019, počet hodnocení: 406)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené, nad mé očekávání. Jen v druhé půli bych vybral možná jiná hudební čísla. Obsazení za mě vévodí Iva Pazderková s Noidem :-)
Skliba  80 %
(zadáno: 21.3.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Je to takové dílko pro muzikálového fandu, který muzikály v Karlíně viděl a má rád divadlo. Je to teď v módě, jak je seriál Zkáza Dejvického divadla tvořit věci o divadle, ale mě moc baví. Oproti Času růží nebo Kvítku mandragory to je fakt vtipný kousek. Viděli jsme ho na generálce a fakt jsme se bavili, vůbec to není jenom pro děti. Všichni hrajou a zpívají s takovým elánem, že se do každého, kdo tam hraje musíte zamilovat. Rozhodně na něj půjdu ještě jednou, protože takhle má vypadat, když se baví herci na jevišti i diváci v hledišti a nemusí to být ani sprostý anebo laciný.
HodnaTeta  40 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 105)
Mapinho  50 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 38)
Papirek32  70 %
(zadáno: 25.10.2019, počet hodnocení: 155)
Zachardi  30 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 42)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.