Blog redakce i-divadla

Dracula v podání HdK
vydáno: 3.10.2016, Iva Bryndová

Je skvělé, že se tenhle dnes již legendární muzikál vrátil znovu s živou hudbou, živými sbory, v odpovídajícím prostoru.

Je strašné, v jaké se vrátil kvalitě. - Vždy jsem prostě byla zvyklá a přesvědčená, že muzikál je ta hra, která hraje, tančí a zpívá. Takže sbor schovaný kdesi v orchestřišti či za scénou a company sice tančící, ale němá, zpěv jen předstírající tomu prostě neprospěly.

Výprava - zejména scény hradu a kláštera byly původně prostě působivější, trocha strohosti tomu slušela mnohem víc než přemíra kýčovitosti. Nevadí seškrtání scén v druhé polovině, tam se to celkem hodí, potěší částečný návrat jiných v první polovině, ale mrzí, že jsou zesekané zase jinak - když už je vraceli, mohli a měli je vrátit celé, nejsou useknuté úplně logicky.

Velký problém jsou i výkony.
Eva Burešová i Josef Vágner byli skvělí, ale Steven a Adriana/Sandra tento muzikál sami prostě neutáhnou.
Leona Machálková roli Lorraine už prostě nestačí - zejména pěvecky je už úplně mimo, ovšem ani herecky to tentokrát není ono, jakoby se s tou správnou polohou postavy Lorraine prostě nemohla potkat.
A Marián Vojtko - u něj už těřko říct, je-li vážně tak špastný, aniž by si toho kdokoli z tvůrců všiml, nebo jestli to prostě má být parodie - to by snad ještě bylo uklidňující...


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.