Profil uživatele

Annikka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 12 % (25)
Helena Grégrová: 13 % (24)
Iva Bryndová: 13 % (34)
Jiří Landa: 13 % (49)
Jiří Koula: 14 % (22)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6  >  >>
(zadáno: 17.11.2021)
Viděno open-air a - wow! Studenti velmi příjemně překvapili. To mě tak bavilo, že jsem si jednak koupila hru v knižní podobě a taky ráda půjdu znovu.
(zadáno: 17.11.2021)
Viděno online.

Nevadilo by mi hru trochu prostříhat, nicméně na strávení nedělního večera rozhodně příjemný kus, zejména pro milovníky klasických her.
(zadáno: 17.11.2021)
Díkybohu, že se na současné brněnské divadelní scéně dá ještě na něco chodit opakovaně.

Rouge et noir, pair et impair, manque et pass, zero!

Vynikající dramatizace Dostojevského, která je sice temná, ale zároveň blýskavá a třpytivá. Naprostá provokativní extáze. Neskutečný Buš, skvělá Hloužková a velmi podařená glosa i na stádnost společnosti.
(zadáno: 17.11.2021)
85 %.
Viděno online, přesto velmi silné.
(zadáno: 17.11.2021)
Bláznivé až absurdní, nicméně výborně řemeslně provedené se zapamatovatelnými hláškami. Zatím jeden z lepších počinů současné sezony NdB.
(zadáno: 17.11.2021)
Velmi důstojná retrovzpomínka. Prodloužení o písně dává smysl, přiznivě kvituji zachování spousty skvělých scén (Co to děláte, pane domácí! / Můj otec je z Turčianských Klačan pri Martine) a obsazení velmi padnoucí.

Viděno: 2x
Hlavní role: Sarah Salloum (2x), Roman Tomeš (2x)
(zadáno: 7.7.2021)
Takových pěkných 69 % :)
Viděno open-air v Brně.

Skvělé herecké výkony, obdiv s tou slovenštinou, skvěle zvládnutý minimalismus hry. Nicméně zejména první půle by si zasloužila proškrtat a zkrátit. Příjemná, ale hodně hodně divoce-neslušná komedie.
(zadáno: 18.3.2021)
(zadáno: 31.10.2020)
Oddechovka; pokud od ní nic extra neočekáváte, tak příjemně pobaví.
(zadáno: 31.10.2020)
45 %
Hlavní problém bych viděla v tom, že je příběh vystavený naprosto uměle na písničkách, a tímpádem spolu příliš nedrží působí poměrně zvláštně, v podivném cirkusovém prostředí a s nedůvěryhodnými zvraty (na rozdíl třeba od Mamma mia, která využívá stejného mechanismu, ale dobře to tam funguje). Na druhou stranu některé herecké výkony byly vynikající (neskutečná Burešová, skvělý Kopečný; Nosek moc příjemně překvapil s písní Dívkám:). Začátek docela drhne, konec zanechá aspoň nějaký dojem. Písničky každopádně chytlavé.
(zadáno: 31.10.2020)
Mně to docela vtipné přišlo. Tohle je hodně chlapská a docela sprostá komedie o složitosti vztahů z mužského úhlu pohledu, ve které nechybí i punc naprosté absurdity (to v těch zvratech :). +10 % za počeštění vč. kulturních referencí.
(zadáno: 31.10.2020)
Upřímně vtipná dokonalost. Vynikající Štěpán, skvělé duo Musilová a Herfortová, komediální role Koláře (jde vidět, jak moc se v ní vyžívá) a naprosto neskutečný, neskutečný, neskutečný Ondříček (já takhle skákat z jednoho stylu mluvení do druhého, spletu se v 90 % případů. On snad ani jednou a to jsem to viděla snad 4× :). Velmi kvalitní komedie a záruka skvělé zábavy.
(zadáno: 31.10.2020)
Vynikající Šnytová, perfektní Adam.
JChS v NDM má ty správné grády a (punk)rockový feel. Majestátní scéna a výborné nastudování, bavila jsem se celou dobu, a to ten muzikál znám nazpaměť. :)
(zadáno: 31.10.2020)
65 %
Poklona Františákovi za převod velmi složitého (zejména konstrukcí postav a vztahů mezi nimi) na divadelní prkna. Metalová modernizace mi nevadila a Kateřina byla nádherně šílená. :) Heathcliff a Linton odpovídali mým představám a větve mi přišly zajímavé. Jen bych škrtala, skoro 3 hodiny jsou hodně. Nejsilnější dojem vyvolala Štípková svou Kateřinou.
(zadáno: 31.10.2020)
Velmi silná studie toho, kde je vlastně morálka, jestli je možné vyčíslit cenu lidského života a jestli ti nahoře musí vždycky vědět, co dělají. Viděno původní obsazení se skvělým Janem Grundmanem.
(zadáno: 31.10.2020)
75 %
Poslední zhlédnutá hra před podzimním uzavřením divadel. Čím méně herců, tím důležitější jsou jejich herecké výkony? a musím říct, že ve K.Š.E.F.T.u jsou ty herecké výkony hodně kvalitní a pěkně zvládnutá komediální i vážnější stránka. Jen mě to nevtáhlo tolik jako jiné příběhy s podobným tématem; možná bych hru trochu osekala pro větší poutavost.
(zadáno: 5.10.2020)
Občas už je ta absurdita a komediálnost trochu přehnaná, nicméně v téhle komedii se smí všechno. Rasisti, náckové a lidé, co neumí používat selský rozum, tu dostávají značnou režijní nakládačku, Hloužková je neuvěřitelná a láska prostě hory přenáší. Rozhodně je třeba vidět, ale musíte přijít s otevřeným přístupem.

V roce 2017 chvíli po premiéře se mi ta hra napoprvé nelíbila ? v roce 2021 jsem seděla na derniéře a málem jsem to obrečela. Strach bude chybět.
(zadáno: 5.10.2020)
Alt. Adam/Pekárek.

Asi nejkomornější muzikál, jaký jsem kdy viděla. Pro dva herce, jeden klavír, šedesát diváků a necelou hodinku a půl. A funguje to velmi dobře. Písně chytlavé, atmosféra sžíravá, emoce málem hmatatelné, psychologie postav neuvěřitelná, zvlášť na muzikál. Takhle dobře utáhnout postavy dvou géniů s víc-než-lehce psycho-/sociopatickým chováním, navíc ve velmi intenzivním dom/sub vztahu a ještě v aranži, která hlasově neodpustí ani tón? Klobouček.

Pokud něco musíte vidět na současné muzikálové scéně, je to Thrill Me!
(Se 100 % dost šetřím, ale kluci si je zaslouží.)
(zadáno: 5.10.2020)
85 %
Vyplatí se vidět zejména na Biskupském dvoře pod Petrovem, který s atmosférou udělá svoje. Velmi kvalitní pocta nesmrtelnému filmu. Holišová je dokonalá.
(zadáno: 5.10.2020)
55 %
Kupcová!
Představení výborně táhne Řehořová, ale sneslo by i délku cca hodiny třicet bez pauzy. Psychologicky zvládnuté slušně, ale po nějaké době poměrně statické.
(zadáno: 5.10.2020)
Velmi kvalitní Groszmannová, Bláha i herečky Štvrtecké a Briešťanské. Pokud máte rádi komedie, které se zabývají vztahy mužů a žen, bude vás tenhle klasický kousek bavit.
(zadáno: 5.10.2020)
65 %, spíš oddechovka na zasmání, ale kvalitní herecké výkony a poměrně svižně odsýpá.
(zadáno: 5.10.2020)
Skvělý Siničák (zapal si kočku!), Šulaj (ten by nezrežíroval ani nymfomanku v kasárnách) i David (To byl skoro Wagner / Psychotičtí Wágneři). Moc příjemná oddechovka, která se nebere moc vážně, ale zároveň pomáhá od-tabuizovat a od-stigmatizovat psychiatrická onemocnění. Nejsme vlastně blázni všichni?
1 2 3 4 5 6  >  >>