Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Jesus Christ Superstar

Premiéra: 17.3.2016 | 2:10
České texty: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Patrick Fridrichovský. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudební nastudování: Jakub Žídek. Pěvecké nastudování: Adam Sedlický, Jakub Žídek. Choreografie: Ivana Hannichová. Dirigenti: Jakub Žídek, Marek Prášil. Režie: Jiří Nekvasil.
Nejslavnější rocková opera 20. století, která se stala legendární klasikou. Téměř pašijový příběh, klasická rocková hudba a neklidné srdce světa, ve kterém žijeme...
Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
85 %
85391000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Iva Bryndová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
9.12.So18:30
10.12.Ne16:00
28.12.Čt18:30
9.12.So18:30 
10.12.Ne16:00 
28.12.Čt18:30 

Volby

Hodnocení (43)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
4.12.2018 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
Ostravská inscenace Jiřího Nekvasila je zpracována moderně a tohle pojetí ji sluší. Scéna Davida Baziky inscenaci umisťuje do ostravských kulis, konkrétně přímo na plac před baziliku Božského Spasitele, která stojí naproti Divadlu Jiřího Myrona, posléze se s tím ale v inscenaci nijak nepracuje. Hvězdou ostravské verze je R.Tomeš ve vděčné úloze Jidáše, P.Cmorik obsáhne svým chraplákem Ježíše hlasově, ale trochu mu chybí to charisma strhávat davy. Naopak herecky i pěvecky excelentní je H.Fialová jako Máří Magdaléna. Zaujmou i R.Harok (Pilát) či J.Čiernik (Kaifáš). Více viz blog (více v článku na blogu)
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
31.5.2017 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
75%. Filmové zpracování kultovní rockové opery, v němž autobus přivezl hippies do pouště, možná vnuklo tvůrcům nápad situovat inscenaci do ostravských kulis. Text je však daný a podobně jako ve filmu se nepodařilo do důsledku dotáhnout přenesení, zůstalo spíše u odkazů, byť vesměs místně rezonujících a sympatických. Nápaditě koncipované a skvěle ukočírované davové scény, v nichž se účinkující vyvarovali hereckých manýr. Pro roli Ježíše se P. Cmorik hodil, pěvecky výrazný a osobitý. Herecky vděčnější part Jidáše nabídl L. Adamovi prostor, který skvěle využil; na mé repríze ji obsáhl i hlasově.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
11.9.2016 | 868 hodnocení
+ souhlasím
Až na Ježíše to byl opravdu výborný Jesus. L. Vlček bohužel z mého pohledu úplně neobstál a pěvecky hlavně u výších tónů měl trochu problém. Vedle něj byl Jidáš L. Adama o něco lepší, hlavně po herecké stránce, ale ve zpěvu to občas též pokulhávalo. To naopak Máří byla naprosto výborná, jelikož V. Příhodová předvedla opravdu fantastický výkon. Hlavním kladem této inscenace je však hodně povedené moderní zpracování, které mě naprosto nadchlo. A potom neskutečná souhra a síla company v kombinaci se skvělým živým orchestrem. Hromadné scény jsou famózní. Celkově tedy rozhodně velmi vydařený Jesus.
Iva Bryndová  80 %
5.6.2016 | 466 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý posun celé inscenace k dnešku a k Ostravě, u kterého zamrzí, že není víc dotažený. Nadbytečný mi přišel přidaný duet Kaifáše s Annášem. Při druhé premiéře výborný zvuk. Skvělí R. Tomeš a H. Fialová, L. Vlček a skvělá početná company.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Avlis  100 %
30.3.2023 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Jedním slovem, zážitek...
Ostravacka  100 %
24.2.2023 | 86 hodnocení
+ souhlasím
Perfektní muzikál s krásnou scénou zasazenou do Ostravy, vyzdvihla bych také povedené kostýmy. Muzikál jsem viděla několikrát v různých alternacích, nedokážu vybrat nejlepší alternaci, všichni jsou výborní a energická company dojem jen doplňuje. Srdcová záležitost.
Guildenstern  80 %
9.1.2023 | 418 hodnocení
+ souhlasím
Viděno v květnu 2017 a lednu 2023. Inscenace si stále drží svou vysokou úroveň, davové scény mají díky výtečné company štávu a "gule". Režijní koncepce je zajímavá, bohužel ale trochu nedotažená. Peter Cmorík zpívá jako Bůh, poněkud ale postrádá charisma a herecky je nejistý. L. Adam je plastický a výrazově si s rolí krásně hraje, ačkoli ne každý tón je úplně čistý. H. Fialová i M. Horká skvěle vystihly postavu Máří. J. Lekeš se za ta léta naučil pracovat s fistulí a démonický J. Čiernik je tím správným kořením celé inscenace. Ostravského Jesuse mohu všem s klidným srdcem doporučit!
Anwen  80 %
26.7.2022 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci jsem viděla čtyřikrát, poprvé na generálce, a za ta léta určitě vyrostla. Škoda jen, že kvalita různých alternací se dost liší a zvukaři pořád nedokáží korigovat zvuk tak, aby neválcoval zpěváky.
Úžasná hudba v podání skvělého orchestru, příběh k zamyšlení, který je pořád relevantní. Jesus je neprůstřelný argument pro odpůrce muzikálů, že je to jen plytká zábava bez přesahu a větších kvalit.
Kavěna  90 %
14.6.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto dokonalé s obsazením Cmorik, zaskakující Horkou a Adamem a dalšíma. Skvělé moderní pojetí, energičnost, živé a parádní pěvecké, herecké a taneční výkony. Doporučuji
Elisa  90 %
2.12.2021 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Dle mého názoru perfektní zpracování. Viděno několikrát v různých alternacích, výkony všech alternací u hlavních rolí jsou excelentní. Velice mě uchvátila interpretace Máří Magdalény v podání V. Příhodové.
Annikka  90 %
31.10.2020 | 133 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající Šnytová, perfektní Adam.
JChS v NDM má ty správné grády a (punk)rockový feel. Majestátní scéna a výborné nastudování, bavila jsem se celou dobu, a to ten muzikál znám nazpaměť. :)
RaB  90 %
2.12.2019 | 326 hodnocení
+ souhlasím
Fialová, Vlček, Adam - skvělé výkony. Company výborně sehraná, tanečně dokonalá. Jen Lukáš Vlček měl občas slabší herecké momenty.
Ježíše ukřižovali těžkooděnci. Ale proč ne? Je to rocková opera - moderní nastudování příběhu naprosto sedí. Velice dobré představení. Ostrava nikdy nezklame.
Žíža  80 %
27.9.2019 | 69 hodnocení
+ souhlasím
Výborné "modernější" podání Ježíše. Snad s výjimkou Venduly Příhodové viděny již všechny alternace. Vyzvedáváme Jidáše Romana Tomeše (ale výborný je i Lukáš Adam). Geniální výběr hlasu byl u Kaifáše - Juraje Čiernika - je skvělý i když to musel dát třeba i s berlemi. Výborně expresivní Honza Vlas, přesvědčiví oba Piláti - Savka i Roman Hárok. Cmorik jako Ježíš s chraplákem OK ( občas trochu problém), L. Vlček hlasově výborný, ale příliš "studený" - jakoby odtažen od děje. Pokud je někde problém, je to u Anáše - když se P. Svetlík (jinde úžasný) pustí do výšek, člověku se hrůzou "rulují nehty".
Kluk.sedu  90 %
9.9.2019 | 122 hodnocení
+ souhlasím
pánové Vlček a Adam a paní Šnytová.
Rejpalka  50 %
19.11.2017 | 187 hodnocení
+ souhlasím
Ježíš v Ostravě je jiný. Pro ty, kteří viděli pražskou nebo brněnskou verzi bude jistě překvapením částečná modernizace, kdy se děj vlastně odehrává před kostelem (naprosto skvěle koncipovaná scéne) odkud vychází věřící a mezi nimi sám Ježíš. Mým nějvětším problémem na shlednutém představení byla naprostá absence jakékoli chemie mezi hlavními představiteli (Ježíš-P. Cmorik, Jidáš-R. Tomeš, Máří-V. Příhodová). Peter Cmorik na měl nepůsobil vůbec charismaticky. V. Příhodová mě velmi mile překvapila svým podáním Máří, kde skutečně nešlo o kopii již viděného. Vynikající company a orchestr!
Irena  100 %
14.10.2017 | 65 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto jedinečný zážitek. Všichni byli skvělí, ale Lukáš Vlček, Lukáš Adam
a Martina Šnytová úžasní. A nádheru árie Gethsemane v podání Lukáše Vlčka jsem vydýchávala ještě notnou chvíli.
Prochasan  90 %
29.6.2017 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Jesus v NDM stojí za to. Když jdete na něco, co znáte i pozpátku, máte pochopitelně obavy, jestli nové nastudování splní očekávání. Včera sice bylo znát, že ne všechno se povedlo na 100%, ale i tak bylo zcela evidentní, že zpěváci jsou skvělí (i herecky!) a i kdyby spadlo divadlo, tak ti tři by na troskách odehráli skvostné představení (Jidáš, Ježíš a Máří / Adam, Cmorik, Šnytová). Scéna se moc povedla - katedrála, po celou dobu perfektní práce s mizanscénou. Jen mě mrzí, že v našem obsazení chyběla dvojice Čiernik - Vlas, protože na ty jsme se těšili stejně jako na ústřední trojici.
Kapybara_2  50 %
19.5.2017 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Mám obvykle ráda různá moderní pojetí, ale tentokrát jsem inscenační záměr úplně nepochopila. Hlavně v první půli je dění na jevišti hrozný zmatek. Všude spousta lidí a pomalu ani není poznat, kdo právě zpívá. Druhá půlka dojem trošku spravila, ale celkově je pro mě ostravský Jesus spíše zklamání.
Čiko  80 %
18.5.2017 | 1005 hodnocení
+ souhlasím
Tohle mě (a vidím že zdaleka nejen mě) opravdu bavilo. Skvěle uchopené, má to šmrnc, spád, jeden se nenudí... Nelepší za mě Lukáš Adam.
Martin21  60 %
16.5.2017 | 445 hodnocení
+ souhlasím
Z účinkujících mne zaujal jen Peter Cmorik v titulní roli Jesuse, který, si myslím, by svým výkonem "strčil do kapsy" Kamila Střihavku z pražského nastudování, které se mi i tak přeci jen líbí více....
EliAn  100 %
23.10.2016 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Tohle se prostě moc povedlo! Viděli jsme ho několikrát a vždy končil dlouhým nadšeným potleskem vyprodaného sálu ve stoje a vřelou děkovačkou účinkujících. Funguje krásně jako celek. Nás strašně baví Jidáš Lukáš Adam, je charismatický, výborně zpívá a po herecké stránce je naprosto úžasný. Stojí za to, všímat si postavy Jidáše, i když není právě středem dění. Petr Cmorik má krásný rockový chraplák a Ježíš mu moc sluší, hezká milá Máří Vendula Příhodová přenádherně zpívá, Kafiáš Juraj Čiernik má hluboký sametový hlas - zážitek, Pilát Tomáš Savka má šmrnc. A k tomu skvělý živý orchestr!
Antonio  100 %
4.6.2016 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Byly jsme 3.6. Lukáš Vlček, Roman Tomeš, Tomáš Savka, Vendu Příhodová, a další. Spokojenost velký kulturní zážitek děkujeme ....
Fedorocko  70 %
15.4.2016 | 716 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě, vzhledem na pěvecké výkony hlavních představitelů, menší zážitek oproti Karlínu. Scéna i herecké výkony výborné,ale Praha přeci jenom u mě tentokráte, s ohledem na pěvecký výkon Ježíše i Máří Magdalény, zvítězila.
Honzy  100 %
10.4.2016 | 274 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Čtvrté uvedení JChS v ČR,nyní v Ostravě lze hodnotit jako obrovský úspěch.Nápaditá režie,vynikající scénografie a v neposlední řadě profesionální výkony všech sólistů,včetně company.(posílenou i o např."pražské" tanečníky T.Smičku a P.Dolinajece.Za zmínku stojí i výborné hudební nastudování živého orchestru divadla.Absolutorium patří L.Vlčkovi(Jesus)R.Tomešovi(Jidáš)M.Šnytové(Magdaléna)T.Savkovi(Pilát).Celý muzikál je nastudován na vysoké úrovni a není mu co vytknout.L.Vlček i R.Tomeš hrají svoje role výborně nejen pěvecky ale i herecky.Několikamin.potlesk ve stoje je zasloužený.Repríza 8.4.16
Michaela Kunčarová  100 %
28.3.2016 | 58 hodnocení
+ souhlasím
Perfektní nastudování! Nápaditá režie, skvělá scéna, živý orchestr, dynamická choreografie + samozřejmě dechberoucí výkony všech umělců (vyzdvihnout však musím Lukáše Adama, Lukáše Vlčka, Juraje Čiernika, Jana Vlase a Vendulu Příhodovou). V Ostravě se zkrátka dělá velmi kvalitní muzikál a Jesus je další obrovský úspěch! Bravo bravo bravo!
MilanDivák  100 %
26.3.2016 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Dokonalé, úplně včechno a všichni. Skvělý zážitek! Mnohem lepší zpracování než v Hudebním divadle Karlín. A Na konci dlouhotrvající potlesk ve stoje, který jsem ještě v Ostravě nezažil...
Cindy.92  100 %
22.3.2016 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejpovedenějších profesionálně udělaných muzikálů. Aktuální aranžmá, vynikající výkony od hlavních rolí až po precizní synchronizaci company. Energií nabitý muzikál, který stále má co říct!
Plasmavp  100 %
3.2.2023 | 24 hodnocení
Divačkaobčasná  100 %
15.12.2022 | 15 hodnocení
Prokop Dveře  80 %
11.11.2021 | 175 hodnocení
KatkaL  90 %
1.5.2020 | 11 hodnocení
Janka01  100 %
28.12.2019 | 23 hodnocení
Kritik Václav  90 %
24.2.2019 | 23 hodnocení
LuKrej  60 %
16.12.2018 | 87 hodnocení
Natlacna  80 %
9.9.2017 | 18 hodnocení
Víťa84  80 %
14.5.2017 | 89 hodnocení
PetaSk  70 %
30.4.2017 | 8 hodnocení
Terrisek  90 %
28.4.2017 | 37 hodnocení
Moony  80 %
17.4.2017 | 11 hodnocení
Pavlamitrengova  90 %
16.2.2017 | 15 hodnocení
KatyO  100 %
15.1.2017 | 21 hodnocení
PavelK  50 %
3.11.2016 | 221 hodnocení
MSpa  80 %
19.6.2016 | 47 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.