Profil uživatele

Elisa

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 5 % (2)
Jiří Landa: 7 % (3)
Lukáš Dubský: 10 % (2)
Pavel Širmer: 10 % (2)
Iva Bryndová: 15 % (2)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 19.4.2024)
Negativní vliv má podle mého názoru hudební aranž známých písní, podle výrazů diváků v mém okolí jsem nebyla jediná, které tyto aranže nepřišly příliš lichotivé. Přívětivá byla scéna i kostýmy, z hereckých výkonů musím vyzdvihnout výkon zejména Z. Hrabala a D. Urbana. Zajímavá byla také B. Sedláčková jako Eržika.
(zadáno: 19.4.2024)
Devízou této inscenace jsou za mě výkony "staršího" hereckého souboru (L. Waclawiecová, manželé Hrabalovi). Lepší byla druhá polovina, která již měla oproti první větší spád. Rovněž se přikláním k plochému vztahu Mortimera k Elen.
(zadáno: 19.4.2024)
Dle mého názoru velmi zdařilá inscenace, určitě se na ni vydám znovu. Byla jsem velmi mile překvapena z pěveckých výkonů, nápadité byly kostýmy, ale i barokní scéna.
(Viděno v neděli 14. 3. 2024.)
(zadáno: 23.10.2023)
Zdařilá inscenace po všech stránkách (od strohé, avšak funkční scénografie přes originální kostýmy až po znamenitý výběr hudebních děl Mozarta). Herecké výkony taktéž výborné, pouze místy mi vadily úseky, kdy O. Frydrych ztvárňoval starého Salieriho. Z dalších hereckých výkonů mne zaujal K. Malec, B. Sedláčková a D. Kuboň.
(zadáno: 23.10.2023)
Velice zajímavé, netypické představení. Jak tu již bylo zmíněno, nejedná se o představení pro každého diváka. Je potřeba si na tuto stylistiku navyknout, ale po určité době vás vtrhne do děje. Zúžení příběhu na nejdůležitější postavy mělo své výhody, pro znalce a milovníky knižní předlohy to však může být odrazující.
Velmi se mi líbilo ztvárnění Anny Kareniny v podání Markéty Slowikové.
(zadáno: 3.4.2023)
Inscenace, která se hodí pro velikonoční období. Skvělý výkon Denise Kuboně jako Ježíše. Za mě velice dobrá práce s veršem - mimo D. Kuboně se mi líbil projev např. herce M. Lišky či Z. Hrabala.
(zadáno: 3.4.2023)
Velice zajímavé představení, tuto hru jsem viděla poprvé právě v podání Těšínského divadla. Byla jsem překvapená netypickou formou a interakcemi s diváky.
Bylo znát, že se všichni diváci baví, někdy už ale na mě bylo humoru příliš (někdy se mi zdálo, jako by každá replika musela diváky pobavit, tento pocit jsem měla především z Ondřeje Frydrycha). Jinak interakce byly velmi dobře připraveny, všichni herci skvěle reagovali na otázky diváků. Zvažuji jít znovu, abych viděla jiné verze zakončení.
(zadáno: 11.11.2022)
Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená výkony herců, jediné, co mi příliš neimponovalo, bylo pojetí Lopachina.
(zadáno: 11.11.2022)
Dobré výkony paní Hrabalové a Waclawiecové.
(zadáno: 11.11.2022)
Velmi povedená inscenace, opravdu klobouk dolů před všemi složkami, které se na této inscenaci podílely (od hudebníků až po garderobiérky - jak se stihli herci tak rychle převlékat?). Skvělé výkony všech herců, jak po herecké, ale zejména po pěvecké stránce - Těšínské divadlo již nějakou dobu dokazuje, že i na oblastním divadle se může dělat kvalitní muzikál.
Inscenace je oddechová, zábavná, má spád.
(zadáno: 13.9.2022)
Kladné hodnocení zejména pro zdařilé ztvárnění Báry a Elišky a pro hudební složku inscenace. Bohužel scény s vesničany mi přišly zbytečně ukřičené.
(zadáno: 6.6.2022)
Pokud očekáváte nenáročnou komedii, určitě se dobře pobavíte. Všichni herci ztvárňovali své postavy skvěle, děj ubíhal adekvátně. Na inscenaci není nic, co by mi vadilo.
(zadáno: 6.6.2022)
Krátké, stručné, výstižné. Tato inscenace nabízí netradiční a neotřelé pojetí klasiky. Na představení se mi zdálo, že herci ztvárňující Maryšu a Francka nebyli na sebe napojení, chyběl tam bližší vztah. Z hereckých výkonů bych vyzdvihla zejména Zdeňka Hrabala jako Vávru a Miloslava Čížka jako Lízala.
(zadáno: 6.6.2022)
Toto představení není úplně můj šálek kávy. Více než z členů Rychlých šípů vycházela energie z Bratrstva kočičí pracky. Z herců mě zaujal Denis Kuboň, Zdeněk Klusák a místy Kryštof Malec. Některým hercům jsem bohužel nerozuměla, to by se stávat opravdu nemělo.
(zadáno: 6.6.2022)
Až na pár nepodařených scén/písní se jedná o podařený muzikál. Nejzdařilejší mi přišly scény s rodinou Prokopových (herci Zdeněk Klusák, Lenka Waclawiecová, Barbora Vidomská a Kryštof Malec).
(zadáno: 2.12.2021)
Inscenace neurazí, ba naopak v předvánočním shonu potěší jistě dost diváků. Plynulý průběh příběhem narušovaly zejména neefektivní přestavby (stačilo by alespoň, aby technici byli převlečeni do dobových kostýmů, ne pracovního oděvu) a neukázněnost dětských herců. Od výborného herce V. Kryškeho bych očekávala větší výkon, ale této inscenaci to zřejmě stačí. Zaujala mne J. Ferencová jako paní Cratchitová (v programu uvedena P. Sklářová, nejspíš záskok).
(zadáno: 2.12.2021)
Dle mého názoru perfektní zpracování. Viděno několikrát v různých alternacích, výkony všech alternací u hlavních rolí jsou excelentní. Velice mě uchvátila interpretace Máří Magdalény v podání V. Příhodové.
(zadáno: 4.10.2021)
Velmi podařené zpracování klasického muzikálu. Inscenace má nápaditou, funkční scénu. Z hereckých výkonů bych vyzdvihla především výkon M. Lišky - Tovjeho ztvárňuje přesvědčivě, jeho monology (tedy "dialogy s Bohem") jsou zcela uvěřitelné, jeho celkový pěvecký i herecký výkon je excelentní. Skvělé výkony podávají také J. Ferencová jako Golde a B. Vidomská jako Hodl. Rozhodně stojí za to vidět!
(zadáno: 4.10.2021)
(zadáno: 4.10.2021)
Nezapomenutelná H. Fialová jako Edith, která je jednoznačnou "tahounkou" inscenace.
(zadáno: 4.10.2021)
Excelentní ztvárnění klasického dramatu, skvělá práce s textem, vynikající herecké výkony, zejména ztvárnění Maryši P. Gajdošíkové. Víc takových inscenací!