Profil uživatele

Irena

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Holubec: 12 % (6)
Lukáš Dubský: 13 % (17)
Pavla Haflantová: 13 % (6)
Anežka Hrebiková: 14 % (7)
Michal Novák: 15 % (14)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 21.10.2018)
Smrt a dívka - Divadlo Ungelt: 80 %
Rozhodně inscenace o které budete přemýšlet. Lucie Štěpánková - 90%.
(zadáno: 16.7.2018)
Cyrano - Divadelní léto pod plzeňským nebem: 100 %
Opravdu nádherné letní představení. Musím pochválit všechny herce, ale trojice hlavních hrdinů: Michal Dlouhý, Andrea Mohylová a Miloslav Tichý to byl Cyrano, Roxana a Kristián jak mají být. Asi nejkrásnější balkónová scéna jakou jsem viděla. Jediným kazem dle mého byla válečná scéna, která se do tohoto představení nehodila.
(zadáno: 14.5.2018)
Lucerna - Divadlo v Dlouhé: 80 %
Líbila se mi scéna, povedla se až pohádková atmosféra u lípy v druhé polovině představení. Nadšená jsem z Jana Vondráčka (na každý jeho výstup jsem se těšila) - za mě 100 % výkon, líbila se mi moc i přesvědčivá Eva Hacurová, samozřejmě výborný Miroslav Hanuš i Magdalena Zimová. Přesto se mi zdálo, že představení něco chybělo a občas se mi zdálo, že text je až zbytečně parodován. Úplný závěr zbytečný a na efekt.
(zadáno: 5.4.2018)
Mrzák inishmaanský - Divadelní spolek Kašpar: 80 %
Očekávala jsem asi více, ale zklamaná nejsem. I když jsem se dost nasmála, je pro mě příběh smutný. Výborní herci, především úžasný Matouš Ruml a skvělý Martin Hofmann.
(zadáno: 4.3.2018)
Fantom Londýna - Národní divadlo moravskoslezské: 90 %
Další skvělý muzikál v ostravském provedení. Martina Šnytová, Hana Fialová byly úžasné, skvělý Lukáš Adam a Ondřej Bábor. Líbil se mi i vtipný výstup Jitky Zelenkové a pochválit musím opravdu všechny.
(zadáno: 13.1.2018)
Evžen Oněgin - Městská divadla pražská: 80 %
Musím především pochválit Petru Tenorovou - ta Taťánou opravdu byla, dále výborná Jitka Smutná a Aleš Bílík. Jiří Hána se mi líbil až úplně v závěru, kdy příběh gradoval. Naprosto strašná a zbytečná postava byl Milan Kačmarčík. Úplně se mi nelíbila hudba, moc dohromady nesouznila, "nahý" začátek mi přišel rovněž zbytečný.
(zadáno: 27.11.2017)
Neumím jinak než láskou - Divadlo Viola: 90 %
Moc se mi to líbilo. Chápu postavy Tomáše Pavelky, ale rušili mě. Hra gradovala v dialozích výborné Táni Vilhelmové a Aleše Procházky. Dlouho jsem nezažila tak tiché a soustředěné diváctvo.
(zadáno: 12.11.2017)
Rebecca - Národní divadlo moravskoslezské: 90 %
Velice se povedlo přenesení románu na divadelní scénu včetně pocitů a charakterů postav. Při vystoupeních paní Danversové šel mráz po zádech. Z výkonu Michaely Horké jsem byla nadšená a musím souhlasit s ostatními - to je výkon na Thálii. Skvělý Lukáš Vlček, výborní Tomáš Savka, Juraj Čiernik, Veronika Prášil Gidová.
(zadáno: 14.10.2017)
Jesus Christ Superstar - Národní divadlo moravskoslezské: 100 %
Naprosto jedinečný zážitek. Všichni byli skvělí, ale Lukáš Vlček, Lukáš Adam
a Martina Šnytová úžasní. A nádheru árie Gethsemane v podání Lukáše Vlčka jsem vydýchávala ještě notnou chvíli.
(zadáno: 21.8.2017)
Hamlet - Letní shakespearovské slavnosti: 60 %
Vzhledem k hodnocení a příšernému zážitku v předloňském roce (Romeo a Julie) jsem se docela představení obávala. Naštěstí zbytečně. Ano, vyškrtaný text chyběl a představení mě nezasáhlo, ale slušné divadlo to bylo. Dobří herci, kteří bohužel měli málo prostoru, ale scéna Gertrudy a Hamleta se povedla. Rovněž vtipný nápad divadelního představení se mi líbil. Situování u Míčovny nebylo vůbec špatné - jen moc v rovině a nevím, ale provoz mě netušil vůbec. Zvon ze sv. Víta zněl magicky. Za mě 65%.
(zadáno: 12.5.2017)
Funny Girl - Studio DVA divadlo: 100 %
Skvělý muzikál, výborní herci, úžasná Monika Absolonová. S ní toto představení stojí a padá.
(zadáno: 30.12.2016)
Noc na Karlštejně - Slezské divadlo Opava: 100 %
Úžasné, vyváżené představení, skvělé pěvecké výkony.
(zadáno: 5.12.2016)
Pýcha a předsudek - Národní divadlo: 40 %
Také já jsem se na představení těšila. Znám dobře knížku i výborný seriál z roku 1995. Na představení jsem se nudila, často nechápala, ale co mi vadilo nejvíc, byly chybně podané charaktery některých postav. Líbila se mi Iva Janžurová a její dialog s Magdalenou Borovou, Pavel Batěk byl ucházející, ale takový nijaký, výtečná byla Eva Salzmannová, Filip Rajmont, dobrý Patrik Děrgel. Bylo mi líto výborné herečky Jany Preissové, která má roli o "5" větách. Chvílemi bylo představení spíše parodií. Zdá se mi, že vysoká hodnocení mohou psát jen diváci, kteří vůbec tento příběh neznají.
(zadáno: 27.9.2016)
Žítkovské bohyně - Městské divadlo Zlín: 80 %
Skvělé přenesení knihy na divadelní prkna, nevěřila jsem, že u téhle knížky je to možné. Výborní herci - všichni, Hana Briešťanská skvělá.
(zadáno: 17.4.2016)
Manon Lescaut - Národní divadlo: 90 %
Překrásné představení! Ne tedy, že by se mi líbily pro mne naprosto zbytečné vulgární a oplzlé výstupy sboru, ale dokázala jsem je odclonit a soustředit se na skvělé vyjádření příběhu hlavních hrdinů. Patrik Děrgel, Jana Pidrmanová
a Radúz Mácha mají mých plných 100 %. Láska, zranitelnost, hledání, nenávist, odpuštění to vše tam je.
(zadáno: 2.4.2016)
Romeo a Julie - Divadelní spolek Kašpar: 100 %
Dnešní představení v Ostravě bylo překrásné: romantické, veselé, smutné, dojemné, něžné. Herci skvělí a ústřední dvojice Matouš a Tereza byli skuteční Romeo a Julie. Překrásná balkónová scéna. Bezvadný nápad s živou hudbou, vtipný tanec Honzy Potměšila.
(zadáno: 31.3.2016)
Bosé nohy v parku - agentura Harlekýn: 80 %
Za mě 85 %. Všichni byli dobří, ale Veronika Freimanová úžasná.
(zadáno: 24.2.2016)
Sekretářky z Ostrožné - Slezské divadlo Opava: 100 %
Skvěle jsem se bavila, úžasní herci, úžasné oddechové představení, miluju Martina Valoucha.
(zadáno: 19.2.2016)
Ženitba - Slezské divadlo Opava: 70 %
Dala bych 75%, představení se povedlo, herci byli výborní.
(zadáno: 7.12.2015)
Limonádový Joe - Slezské divadlo Opava: 60 %
Bohužel si myslím, že autoři nevyužili svou šanci a mohlo to být mnohem lepší. Kdyby bylo celé představení v duchu skvělé šou - Whisky, to je moje gusto od Kataríny J. Kramolišové bylo by to na 100%. Jinak výborná Katarína Kramolišová, super skvělý Martin Valouch jako Hogo Fogo, výborný Roman Harok, ale pro mě nevýrazná Tereza Bartošová jako Winnifred, líbili se mi i ostatní, kromě Michala Stalmacha (Dough), ale to je spíš chyba příšerného kostýmu a divně napsané postavy.
(zadáno: 26.7.2015)
Romeo a Julie - Letní shakespearovské slavnosti: 30 %
Bohužel hra byla strašná. Hodně zbytečných, nicneříkajících, uječených a křečovitých momentů - takže hru hodnotím takto nízko. Herce ohodnotím zvlášť: především úžasný Jan Sklenář - 90%, výborný Jiří Vyorálek - 80%, Saša Rašilov - 70%, naopak strašná Tereza Voříšková - 10%. Její odříkání veršů v duchu "Co bylo dnes k obědu" bylo strašné, ale i její "Má lásko" ve stejném pojetí a naprosto bez emocí ..... Romeo a Julie je nádherná hra, která má vzbuzovat dojetí, úsměv, zasnění - toto pojetí ale ve mě nezakřeslo vůbec nic. Bohužel.
(zadáno: 3.5.2015)
Dracula - Hudební divadlo Karlín: 100 %
Nádherné představení, úžasná atmosféra a měla jsem i štěstí na skvělé obsazení. Daniel Hůlka, Leona Machálková, Eva Burešová, Tomáš Trapl, Josef Vágner, ale samozřejmě všichni - taneční company byli prostě na 1.
(zadáno: 10.4.2015)
Cry Baby Cry - Švandovo divadlo: 90 %
Výborné představení u kterého jsem se pobavila, ale i zamyslela. Konečný "ortel" kouče byl krutě přesný. Vynikající Michal Dlouhý, Kristýna Frejová, Klára Cibulková, ale dobří byli všichni.
(zadáno: 22.3.2015)
Eva tropí hlouposti - Divadlo Na Fidlovačce: 80 %
Člověk samozřejmě srovnává aniž chce s filmem, který je geniální. Ale divadelní zpracování se mi i tak líbilo. Skvělá Martina Randová, okouzlující Marie Doležalová a Ludmila Molínová, muži sekundovali víc než zdatně.

Další stránky hodnocení: 1 2 >