Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

West Side Story

Premiéra: 6.2.2020. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Tomáš Novotný. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Hana Knotková. Choreografie: Lucie Holánková. Dirigenti: Marek Prášil, Jakub Žídek. Režie: Jiří Nekvasil.


Legendární muzikál inspirovaný nesmrtelnou Shakespearovou tragédií „Romeo a Julie“. Na pozadí násilného souboje mládežnických part domácích Tryskáčů a portorických přistěhovalců Žraloků o nadvládu nad newyorskými ulicemi se odehrává love story mladých milenců – Američana Tonyho a Portoričanky Marii. Je možné, aby jejich osudová láska přežila ve světě plném předsudků, nenávisti a násilí...?
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Fedorocko 50 %
(zadáno: 13.2.2020, počet hodnocení: 530)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle mě úplně nesedlo. První polovinu bych zkrátil na polovinu. je zde spousta hluchých míst, hudba působí někdy až rušivě a celkově,zejména v mužských partech není moc líbivá.Snad s výjimkou písní Tonyho.
Druhá půle už je svižnější i kratší. Celkově ale podruhé už bych nemusel.
RaB 40 %
(zadáno: 9.2.2020, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle se stane, když je špatně obsazený muzikál s nevhodnou režií. Typově se na postavy nehodí hned několik osob - zejména T.Savka (ten se na Tonyho typově nehodí vůbec-kazí celý dojem), Strenačik či J. Daniel. Samostatnou kategorií je J. Rusnák, který byl 2. nejrušivějším elementem. Z pánů nadějný jen Novák. Holky jednoznačně dominují představení (M. Polyáková byla výborná, Jelínková potřebuje na Anitu dopilovat hereckou důraznost). Režie postrádá energii, nápaditost - je příliš stojická. Mnohdy se na jevišti jen sedí. Se scénou bojují i herci - Savka na schodech málem upadl.Zklamání.Velké.
Irena 100 %
(zadáno: 9.2.2020, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
2. premiéra: Tomáš Savka a Marianna Polyáková naprosto úžasní, Klára Jelínková, Lukáš Adam, Peter Strenáčik, Jiří Daniel skvělí. Krásné představení, všichni byli výborní.
Antonio 90 %
(zadáno: 9.2.2020, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
2.premiéra 8.2. Tomáš Sávka byl super i Mariana Polyáková.Všichni úžasní Jakub Žídek jako dirigent hudba orchestr nádhera doporučuji návštívit. Děkujeme za fajn kulturní zážitek.
Žíža 90 %
(zadáno: 7.2.2020, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Tak máme za sebou premiéru a jednu generálku a musím konstatovat, že se opět v Ostravě trefili do černého. Vynikající hudební nastudování Jakuba Žídka + jeho energický způsob dirigování (sledovat jeho "taneční" styl dirigování hned z první řady je úžasné) daly představení jasný řád. Z představitelů musíme samozřejmě vyzvednout obě hlavní protagonistky -M.Šnytovou a V.Gidovou - mezi nimiž dokonale fungovala "chemie". Další skvělý výkon byla Kristýna Štarhová - v roli Čáry byla tak živelná, že člověk často očima sledoval jen ji - blahopřejeme! No a dále pak zaujal nesmělý Chino Lukáše Adama.
Eliška DJM 100 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná inscenace! Skvělé obsazení, krásné kostýmy, úžasná scéna a famózní hudba! Tohle a ještě mnohem více lze vidět v této inscenaci. V hlavních rolích famózní M.Šnytová a P.Vyskočil. Roli China perfektně zahrál L.Adam. Temperamentní V.P.Gidová úžasně zahrála roli Anity. V roli Bernarda skvěle tančil a hrál P.Pecha. Veselá Rosalia v provedení A.Gabrišové vždy dokázala hezky odlehčit situaci. Tento muzikál je velmi tanečně náročný, ale všichni účinkující předvádějí excelentní výkony!
(Viděna premiéra 6.2.)
Ester_L 10 %
(zadáno: 20.2.2020, počet hodnocení: 92)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.