Profil uživatele

Aperolka

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Dubský: 10 % (22)
Jan Pařízek: 12 % (6)
Michal Novák: 13 % (13)
Pavel Širmer: 15 % (10)
Helena Grégrová: 17 % (7)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 7.4.2024)
Já si nemůžu pomoct. Mě to fakt hodně bavilo. Přestavení přináší velmi naivní a jednoduchý příběh, ale vše je podáno tak, že je jasné, že nic nemůžete brát úplně vážně. Své si tak najdou nejen děti, ale i dospělí, pokud se naladí na stejnou vlnu. Na hercích bylo vidět, že je to strašně baví. Překvapila mě velmi hezká scéna, kostýmy i choreografie. Výborná živá hudba v čele s Felixem Slováčkem jr.
(zadáno: 7.4.2024)
Představení neskutečně odsýpalo a příběh mě naprosto pohltil. Jan Brožek si mě jako Evan Hansen okamžitě získal. Zejména finále první půlky bylo neuvěřitelné silné. Výborní byli též Dagmar Křížová a Daniel Rymeš, ale řekla bych, že obsazení celkově dopadlo skvěle. Jedinou výjimkou je Alena Antalová v roli Evanovy matky, jejíž výkon mi tentokrát bohužel připadal už trochu moc afektovaný.
(zadáno: 7.4.2024)
Až na pár výjimek velmi dobré obsazení. Vyzdvihnout musím hlavně Roberta Urbana, Ditu Hořínkovou a Josefa Vojtka. Bohužel naopak Marian Vojtko nebyl podle mě jako Kerchak vůbec přesvědčivý. Velmi hezká scéna a nápadité využití projekcí, u kostýmů goril mi chvíli trvalo, než jsem si na ně zvykla, ale pomohla výborná choreografie. Začátek mi připadal trochu rozvleklý, postupně ale představení nabírá správné tempo a zaujme. Velký plus vidím v živé hudbě.
(zadáno: 7.4.2024)
Představení, které mě ihned vtáhlo do děje, má spád a zejména jeho druhá polovina (včetně úvodní písně) má ohromnou sílu. Vedle výborné Adély Víchové v roli Dolores musím vyzdvihnout také Anetu Růžičkovou coby ženu v rozhlasu, především pak jejich dialog téměř v závěru. Z dalších rolí mě pak nejvíce zaujali Štěpán Zahálka a Aleš Petrovka jako dvojčata Kornel a Petr.
(zadáno: 18.2.2024)
Pro fanoušky HP ideální příležitost vidět tu část příběhu, která je v knize zmíněná pouze okrajově. Některé postavy byly obsazené tak skvěle, až jsem měla pocit, jako by vystoupily přímo z knížky. Výborní byli všichni ze čtveřice Pobertů (především Dominik Roneš jako Sirius a Remus v podání Aleše Petrovky), Snape (Ondřej Vaněk), Malfoy (Karel Venhoda), Bellatrix (Iva Drbohlavová) a dvojice Brumbál - Voldemort (Martinové Bára a Broum). Některé scény jsou opravdu hodně vtipné, velmi dobře napsaná je ale hlavně vážnější dějová linka včetně skutečně mrazivého finále.
(zadáno: 29.10.2023)
Já vlastně nevím, kde začít... Na jednu stranu mišmaš poněkud bizarních čísel, který bohužel zastíní i to, co se povedlo. Na druhou stranu jednoduchý příběh s romantickou zápletkou, ve kterém sehraný divadelní soubor bojuje o záchranu divadla, který mě vlastně docela bavil. Je v něm však řada nelogičností a zejména první půlka se hodně vleče. Obsazení se, až na výjimky, povedlo. Zajímavá postava Denyho dopadla výborně v obou alternacích (Jiří Šup a Jan Fanta), výborná též Ivana Korolová v hlavní roli a Tomáš Novotný. Naopak jejich alternace - Lucie Vondáčková a Jan Révai - mě už bohužel oslovili podstatně méně.
(zadáno: 28.10.2023)
Tohle se hodně povedlo. Představení, kterému nechybí vtip, má spád a podařilo se zachovat náladu, kterou si vždy odnáším z původní filmové pohádky. Navíc i obsazení snad všech rolí dopadlo skvěle. Marek Lambora a Ondřej Rychlý jsou skvěle sehraní a výborně se doplňují. Oceňuji i výborné choreografie a působivou výpravu.
(zadáno: 15.10.2023)
Představení, jehož silnou stránkou je působivá výprava a zajímavý nápad propojení osudů poněkud nesmělého autora a jeho značně sebevědomého legendárního hrdiny. Bohužel melodie, ač mi v danou chvíli zní v představení velmi pěkně, nejsou zapamatovatelné natolik, aby mi některá utkvěla v paměti déle. Stejně tak i scénář by si zasloužil určité zkrácení. Z celkově povedeného obsazení musím vyzdvihnout Lukáše Janotu, jehož charisma, alespoň dle mého názoru, jednoznačně zastínilo i jeho známější kolegy v titulní roli.
(zadáno: 15.10.2023)
Tušila jsem, že mě Srdeční záležitost osloví svým tématem, protože s Annie v řadě ohledů soucítím, ale možná jsem od tohoto představení očekávala o něco víc. Ve srovnání s Maminami, mě totiž toto představení příliš neoslovilo. Myslím, že hlavním důvodem je samotný příběh, který zkrátka nemá až takový spád, ale také výkon Lucie Bílé v hlavní roli. Zatímco v pěveckých partech byla velmi přesvědčivá, v těch činoherních jsem tento dojem již bohužel neměla. Velmi dobře ale dopadlo obsazení dalších rolí, mezi nimiž zazářila Tereza Hálová v roli nejlepší kamarádky a Robert Jícha coby Anniin manžel Steve.
(zadáno: 9.10.2023)
Přiznám se, že jsem měla trochu obavy, zda mě tato Čechovova hra osloví, ale už během prvních pár minut bylo jasné, že byly zbytečné. Toto zpracování se opravdu povedlo a zaujalo mě, jak moc je jeho téma stále aktuální. Toto představení je důkazem toho, že výprava není až tak důležitá, pokud vás dostatečně zaujme příběh a obsazení. Nejsilnější dojem na mě udělali Aneta Růžičková, Dominik Roneš, Karel Venhoda a Martin Bára. Jako bonus musím vyzdvihnout krásné prostory Divadla Kolowrat, dodávající dostatečně slavnostní ráz i příjemnou komorní atmosféru.
(zadáno: 9.10.2023)
Krásné zpracování a skvělé obsazení. Igor Ondříček je za mě asi nejcharismatičtější Cyrano, co jsem měla kdy příležitost vidět. A představení mě nejen díky němu naprosto pohltilo. :-) Oceňuji jednoduchou, ale účelnou scénu, rozumnou masku (Cyranův nos vypadá uvěřitelně a vlastě mu i docela sluší :-)), ale především povedené úpravy překladu, jejichž zásluhou je tato inscenace dostatečně srozumitelná a atraktivní i v současné době.
(zadáno: 9.10.2023)
Příjemná oddechovka, která vás spolehlivě zbaví špatné nálady a přinutí na chvíli "vypnout", i kdybyste nechtěli :-), nabízí ale i řadu momentů skutečně dojemných. Strašně jsem si tohle představení užila. Povedená výprava, skvělá hudební čísla a především dokonalé obsazení, v němž mě vedle Jozefa Hruškociho a Tomáše Savky v hlavních rolích zaujali také fantastičtí Pavel Klimenda a Adam Rezner.
(zadáno: 29.8.2023)
Na toto představení se i po letech ráda vracím hlavně kvůli nesmírné energii, kterou z něj pokaždé cítím. Výborné je obsazení i choreografie, pouze některé přeměny scény jsou zbytečně dlouhé. Na letní scéně je třeba počítat s určitým zjednodušením, technické možnosti jsou zde oproti divadlu omezené.
(zadáno: 29.8.2023)
Oceňuji hlavně velmi dobré herecké a pěvecké výkony, a to nejen Bereniky Kohoutové, ale také Denise Šafaříka a především všech herců/hudebníků v menších rolích. Mnohem víc jsem ale očekávala od příběhu, který mi místy připadal zbytečně natahovaný a neměl příliš spád. Zajímavé a povedené momenty, tak střídaly scény, které mě nudily. Myslím si, že životní příběh paní Kubišové je zajímavé téma na zpracování, jeho potenciál ale nebyl v tomhle představení dostatečně využitý. Možná jsem po Werichovi, ze kterého jsem byla naprosto nadšená, očekávala příliš mnoho, Marta tak pro mě byla trochu zklamáním.
(zadáno: 18.8.2023)
Interaktivní představení, jehož kvalitu i samotný průběh značně ovlivní to, jaké se v daný večer sejde publikum. A já měla v tomto ohledu štěstí. Začátek mi připadal trochu zdlouhavý, ale ve chvíli, kdy dojde na vyšetřování vraždy, mě to celé začalo moc bavit. Z obsazení nejvíce zaujala dvojice Brousek - Gondík.
(zadáno: 5.8.2023)
75% Kateřině Průšové se podařilo zaujmout výborně napsaným příběhem o osudech velmi zajímavých postav, bohužel však již podstatně méně mě oslovila svým hereckým výkonem. Naopak velmi výrazně na mě zapůsobil Mikuláš Matoušek a dále dvojice Jakub Mauer a Tereza Bílková.
(zadáno: 1.8.2023)
Přiznám se, že jsem čekala mnohem víc. Caveman mě moc bavil, tentokrát jsem se bavila bohužel již podstatně méně. Nemyslím si ale, že by byl problém ve špatném hereckém výkonu. Naopak, ten celé představení značně pozvedl. Problém vidím spíš v textu, který bohužel nepřinesl již vůbec nic nového. Pravděpodobně nejvíc mě bavily improvizace vzešlé z nečekané odezvy ze strany diváků.
(zadáno: 29.7.2023)
Nenáročná oddechovka, která mě sice v danou chvíli dost pobavila, ale trochu se bojím, že si z ní za pár dnů už nebudu nic moc pamatovat. Osobně si myslím že potenciál, který příběh měl, nebyl zcela využit, a jednotlivé postavy, ač zábavné, nejsou příliš uvěřitelné.
(zadáno: 22.7.2023)
Ideální letní představení, kterému prostředí tvrzi Divice i Vyšehradu rozhodně svědčí. Bavilo mě úplně stejně, i když jsem se k němu znovu vrátila s odstupem několika let. Líbí se mi nápaditě řešená scéna, do které se podařilo šikovně umístit i orchestr, výborné choreografie i skutečnost, že představení ctí filmovou předlohu, ale nekopíruje ji. V obsazení jednoznačně zaujme Ivan Lupták v roli Filipa, v menších rolích pak Vendula Příhodová, Jan Fanta a Richard Pekárek.
(zadáno: 18.7.2023)
Představení, které mi v době Adventu dalo přesně to, co jsem od něj očekávala - naladilo na Vánoce. Jednoduchý sentimentální příběh o Vánocích a plnění přání, sympatický výkon Lucie Vondráčkové a Roberta Urbana, výborný Aleš Háma a roztomilý Jakub Barták. Nechybí ani pořádný záporák skvěle ztvárněný Ondřejem Báborem. To vše doplněno známými hity Janka Ledeckého. Zkrátka takový příjemný vánoční koktejl, ale vánoční zázrak nikoliv. :-)
(zadáno: 18.7.2023)
Pokud přistoupíte na to, že si jdete do divadla odpočinout a budete mít štěstí na obsazení, jedná se o příjemnou oddechovku, která pobaví a řekla bych, že nepřekročí hranici trapnosti. Já na alternace štěstí měla a Ondřej Bábor i Petr Ryšavý v hlavních rolích bratrů i Josef Vojtek ztvárňující jejich otce byli rozhodně trefou do černého. Písně Waldemara Matušky do příběhu relativně dobře zapadají. Je možné, že bych hodnotila níž, pokud bych viděla jiné obsazení. Takhle mi představení vlastně docela sedlo.
(zadáno: 18.7.2023)
Knižní předlohu mám moc ráda a do divadla jsem šla s velkým očekáváním. Bohužel, ač Jane Eyrová rozhodně není špatné představení, mě příliš neoslovila. Nezaujala mě hudební stránka ani způsob jakým byl příběh zjednodušen. Chyběla mi podstatná část příběhu (prakticky polovina knihy) a namísto toho byl kladen důraz na vyvíjející se vztah hlavní dvojice. Na jednu stranu to chápu, ale čekala jsem prostě něco trochu jiného. Co se ovšem povedlo bez výjimky skvěle, bylo obsazení. Kristýna Daňhelová Jane Eyrovou rozhodně byla a Thálii za tuto roli bych jí moc přála. Výborný byli i Lukáš Janota a Alena Antalová.
(zadáno: 16.7.2023)
Mám West Side Story moc ráda a ani její ostravské uvedení nebylo vůbec špatné. Ovšem některé alternace byly při nejmenším hodně nešťastné. Za největší "přešlap" považuji obsazení Tonyho Tomášem Savkou. Přestože jeho pěveckému ani hereckému výkonu nemůžu nic vytknout, na tuto roli se zkrátka nehodí typově ani věkem. Obecně si myslím, že pokud v souboru není větší počet mladších herců (jako tomu bylo např. v Plzni), nejedná se úplně nejvhodněji zvolený titul. V Ostravě toto představení patřilo hlavně dámám. Patricia Janečková a Klára Jelínková, byly skutečně výborné, zejména ve společném duetu. Zaujal mě i Lukáš Adam v roli China.
(zadáno: 12.7.2023)
Mám tenhle muzikál moc ráda, baví mě texty Gabriely Osvaldové i hudba Ondřeje Soukupa, výborné choreografie i působivá scéna. Romantická dějová linka není "přeslazená", najdou se zde momenty vtipné, dojemné i vysloveně napínavé. Z celkově povedeného obsazení musím vyzdvihnout Michala Pleskota a Filipa Grögera, kteří jsou, ač v menších rolích, nepřehlédnutelní. Rozhodně bych se ale obešla bez postav skřetů. Obecně mi tento trend včlenění rádoby vtipných postav, bez kterých by se příběh docela dobře obešel, trochu vadí a Robin Hood není v tomto ohledu výjimkou.