Divadlo Bez zábradlí

Cabaret

Premiéra: 2.9.2021 | 2:40
Překlad: Jiří Záviš. Překlad textů písní: Jiří Josek. Dramaturgie: Kryštof Pavelka. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Jozef Hugo Čačko. Hudební nastudování: Jakub Šafr, Jana Balašová-Trčková. Choreografie: Jana Burkiewiczová, Linda Fernandez Saez. Režie: Adam Skala.
Slavný muzikál, který se odehrává v proslulém berlínském kabaretu Kit Kat Klub, místě, kde všechny trable hodíte za hlavu! Venku se proslulá dekadentní dvacátá léta nachýlila ke svému konci, ale uvnitř se nepřestává tančit. Do Berlína přijíždí mladý americký spisovatel Cliff a seznamuje se se Sally, mladou tanečnicí a zpěvačkou z Kit Kat Klubu. Dvojice se sbližuje, vypadá to na bezstarostný milostný příběh – ale dějiny neodvratně dospěly k létům třicátým a zanedlouho se veškeré moci v zemi chopí nacisté. Přicházejí trable, které se za hlavu jen tak hodit nedají...
Divadlo Bez zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
74 %
Uživatelé
74 %
74471000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
26.9.Čt19:00 vstupenky
17.10.Čt19:00 vstupenky
24.10.Čt19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (52)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
20.1.2023 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
75%. Čeští inscenátoři se u muzikálů častěji drží předepsaného libreta a místo vlastních vkladů se soustředí na nastudování hudby a písní doplněné výpravou a choreografií. Dramaturg K. Pavelka a režisér A. Skala zvolili těžší cestu; v libretu se snažili vyzdvihnout, co pokládali za podstatné a jejich inscenace disponuje nesamozřejmým bonusem. Přestože se některé úpravy a nápady mohou jevit polopatičtější, vždy mají smysl. V povedené scénografii není prvořadý vnějškový oku lahodící efekt, ale služba inscenaci. Vhodně vybrané obsazení zvládá hereckou, pěveckou i pohybovou složku. Nejslavnějších písní večera se M. Tomešová zhostila bravurně.
Jan Pařízek  70 %
5.11.2021 | 914 hodnocení
+ souhlasím
Veskrze zdařilé provedení tohoto, myslím již klasického, muzikálu, jenž trefně ukazuje snad až příliš krutý střet s realitou po životě ve snovém kabaretu. Výborná živá kapela je zde velké plus a díky ní si o to více užijete všechny ty povedené jazzové melodie. K nim opravdu skvěle zpívá R. Havelková, jejíž výstupy rozhodně dokáží zasáhnout. Z ostatních bych ještě rád vyzdvihl především dvojici H. Seidlová a D. Sitek, jenž přináší moc pěkný protipól místy, pro mě až trochu příliš, výrazného kabaretu.
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
18.10.2021 | 578 hodnocení
+ souhlasím
Další z dokladů toho, že se dá udělat kvalitní muzikál i na malém divadle a málem jevišti. Skvělá živá hudba, velmi dobré herecké i pěvecké výkony (vyzdvihnout mezi nimi zaslouží v roli Kabaretiéra Karel Heřmánek ml., Jan Fanta i představitelé starší milenecký dvojice, Jitka Sedláčková a Dušan Sitek), a i při malém prostoru velmi dobré choreografie. Obludnost nastupujícího režimu v Německu třicátých let podtrhuje i výrazná výtvarná stylizace, která se projevuje zejména v líčení.
Lukáš Dubský  70 %
12.10.2021 | 1166 hodnocení
+ souhlasím
Koncepce režiséra Adama Skaly akcentuje téma plíživého zla, které se může vkrást do našich životů v jakékoliv době. To trochu upozaďuje milostný příběh Cliffa a Sally v povedeném podání J.Fanty a R.Havelkové. Inscenaci se vyplatí navštívit minimálně kvůli skvělým jazzovým melodiím v podání živé kapely, ale i mrazivému vyznění druhé části představení. Více v recenzi.
Helena Grégrová  80 %
9.10.2021 | 1688 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Díky citelné souhře všech insenačních složek se daří DBz v tomto jazzovém muzikálu trefně vystihnout atmosféru tíživé doby, kdy bláhové lidské sny a touhy válcuje bezútěšná realita. Ve vzduchu je cítit válečné nebezpečí, smutek i slzy jsou téměř vyčerpány a suplovány jakýmsi šklebem společnosti, která volí východisko nálady ubavit se do bezvědomí. Kabaret je tu současně i metaforou začátku konce světa, v němž dekadence udává směr. Nejvděčnější herecký part Kabaretiéra využil K. Heřmánek ml. bezezbytku, na strunu diváckého dojetí mně příjemně zabrnkali D. Sitek a H. Seidlová. Neroňte slzy do piva, navštivte Cabaret!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Harrycert  70 %
20.2.2024 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Dobře nazkoušené a udělané představení. Soubor hraje skvěle. Líbilo se.
Trpisko  70 %
21.12.2023 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Spokojenost. Nádherně strávený večer, kdy jsme se pobavili a nelitujeme peněz za vstupenky.
Tvidatko  60 %
19.11.2023 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Příšerně nazvučené divadlo, reálně jsem téměř přišla o sluch. Velmi náhodné obsazení, typově se mi do role víceméně nehodil nikdo. Musím však ocenit zpěv Tomešové a skvělé tanečnice. Díky nim jsem nakonec zvládla mít z představení docela pozitivní zážitek.
Kristina Kurcová  100 %
7.6.2023 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Za mě super klasický muzikál (nic úplně rozjuchaného alá Broadway atd.), kde sice nejsou top strop celebrity (herci, zpěváci), ale ohromí vám to. Život v berlínském cabaretu, tanec, vystoupení krasavic, drogy a hudba (zde kapela na jevišti, velké plus!) na pozadí velkých dějin od meziválečna. Nakouknete k lidem v kabaretu, funkcionářům i obyčejným lidem, co jen chtějí žit v klidu. Kapela a velmi dobré herecké výkony, naprosto famozní Rozálie Havelková i Karel Heřmánek ml. (Thálii by zasloužil!) Některá čísla a efekty jsou prakticky cirkusové. Půjdu znovu. Za mě 100 % i pro lidi, co by běžně do divadla nešli.
Madamkriticka  70 %
29.5.2023 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Zdařilé provedení muzikálu v činoherním divadle. Skvělý, živý orchestr, hezké choreo, jednoduchá, ale efektní scéna. Bohužel chvílemi tristní, pěvecké výkony činoherních herců. Vynikla především Michaela Tomešová, která jediná opravdu zpívala. Chtělo by to lepší výběru herců, kteří umí zpívat, herecky skvělí, pěvecky neposlouchatelní. Herecky na hraně geniálního výkonu a protivnosti lezoucí na nervy byl výkon Karla Heřmánka ml. chvílema jsem nevěděla zda mi kabaretně přehnaným výkonem vadí nebo naopak geniálně hraje svou úlohu. Bavila mě i Linda Caridad Fernandez Saez. Každopádně jako celek představení hezké, stojí za to vidět.
Jerry12  80 %
28.3.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Cabaret táhne příběh, ale v českém podání i Míša Tomešová, která je neuvěřitelná. Role Sully jako kdyby byla napsaná přímo na tělo, herecký i pěvecký výkon Míši je fascinující, ale co je naprosto dechberoucí je výkon taneční. I ostatní herci však skvěle sekundují, choreografie je povedená, chytlavá, stejně tak písničky, příběh dává smysl, není chaotický. Možná škoda scénografie, s kterou by si asi šlo víc pohrát. Jinak parádní zážitek, z nějž zůstává v hlavě zejména mimořádný výkon naší muzikálové jistoty Tomešové. Tady však překonala i sama sebe.
Kateřina Vodáková  40 %
22.1.2023 | 226 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Žel nesdílím zdejší nadšení. Chápu, že v ČR jsou některá divadla "rodinné podniky" a jsou tedy do všeho dokola obsazováni příbuzní (nemyslím však, že je to příliš k dobru), ale když v muzikálu na tento žánr půlka lidí prostě nemá, tak je to rozpačitá podívaná. Vyzdvihla bych zde ale talentovaného J. Fantu, který mě pěvecky mile překvapil! M. Tomešová a H. Seidlová jsou hudebně rovněž dobré. Naopak K. Heřmánek ml. je pro mě celkově natolik nestravitelný interpret, že mi četnost jeho výstupů a afektu otrávila celý večer. Živá kapela je fajn nápad, ale scéna by mohla být živější a proměnlivější. Pláten, sprejování a beden už bylo nějak moc.
JirkaS  90 %
17.12.2022 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál je pro mě synonymem pro cosi rozjásaného, komerčního, jednoduchého. Vlastně ani nechápu, proč jsem si tu vstupenku koupil. Ale začalo představení, mé pochyby se postupně rozplynuly a zbyl jen zájem, zvědavost a nadšení z toho, že muzikál může být i na vážnou notu a zahraný v jazzovém žánru. Příjemně to plynulo, postupně se přidávaly tíživé pocity a nakonec zůstal smutek z osudů jednotlivých postav. Skvělé herecké výkony (viděno v alternaci R. Havelková, H. Seidlová, J. Carda), kdy hlavním účinkujícím není co vytknout, to vše doplněno skvělou živě hrající kapelou a funkční scénografií. Za mě spokojenost! /14.12.2022 v Č. Budějovicích/
Monty70  90 %
25.11.2022 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle představení se mi moc líbilo. Poctivě odvedená práce na této inscenaci, ve všech aspektech od obsazení herců, přes scénu, hudbu, kostýmy, choreografii. Melodie mám naposlouchané a tento muzikál patří k mým oblíbeným. Vyzdvihuji zejména Karla Heřmánka (konferenciér) a Michaelu Tomešovou (Sally) a Jana Fantu (Cliff). Skvělý orchestr na jevišti pod vedením J. Šafra už jen dodává tu správnou atmosféru.
Aleska  60 %
25.11.2022 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Cabaret jsem viděla Na Fidlovačce a v Divadle Disk a z těchto 3 zpracování mi Bez zábradlí vychází jako nejslabší. Nelíbila se mi scéna ani obsazení konferenciéra - to je přeci úžasná role, která se dá vymazlit. Tady se to nepodařilo a zcela ho zastínila Sally v podání R. Havelkové. Škoda. A vynechat nejlepší skladbu muzikálu? Proč? Druhá polovina představení tím byla dost ochuzená. Pochválit se dají R. Havelková, J. Sedláčková a J. Carda, který se postupně z milého chlapíka ve vlaku, mění ve fanatickou bestii. Finále částečně patří jemu a povedlo se. Největší pochvala pro živý orchestr, který vytvářel skvělou atmosféru - moc dobrý nápad.
Antonio  100 %
22.10.2022 | 125 hodnocení
+ souhlasím
Krásné přestavení všichni byly super pěkný kulturní zážitek....Děkujeme ....
Michal1982  90 %
17.6.2022 | 167 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, skvělé, skvělé?dvacátá léta končí a v Německu se schyluje k ?dekadentní kabaret Kit Kat Vás vítá?skvělá Míša Tomešová jako Sally, úžasný Karel Heřmánek ml. v roli kabaretiéra a v neposlední řadě vynikající živá kapela na scéně. Zaslouženě byl potlesk ve stoje. Doporučuji!
Teddy  90 %
3.6.2022 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Režijně i herecky velice podařené. V roli kabaretiéra charismatický Karel Heřmánek ml. Vystupuje bez alternace, což je fajn. Diváky si podmaní nejen svým zpěvem, ale celým vystupováním. O roli Sally se střídají Michaela Tomešová a Rozálie Havelková. My měli první jmenovanou a mohu říci, že jsem byla jejím výkonem nadšena. Jak pěvecky, tak tanečně přesná. Zmíním zajímavý tanec s věšákem a kabátem. Vůbec celá choreografie v tomto muzikálu, jakož i živá hudba na jevišti zaslouží pochvalu.
Romana35  100 %
15.5.2022 | 335 hodnocení
+ souhlasím
Podařené zpracování známého muzikálu z prostředí berlínského kabaretu v době začátku nacismu v Německu. Líbila se mi scéna (velké závěsné houpačky na jevišti... skvělý nápad), oceňuji živý orchestr na jevišti (hezké zapojení do děje), povedená choreografie, nápadité kostýmy a výrazně líčení navozují atmosféru kabaretního světa. Karel Heřmánek ml. v roli kabaretiéra nepřekonatelný. Z naší alternace výborní Josef Carda, Jitka Sedláčková, Dušan Sitek. A Míša Tomešová jako Sally. Dávám plný počet procent, pro mě vynikající představení.
Vladimír Rogalewicz  80 %
14.5.2022 | 812 hodnocení
+ souhlasím
Poctivá inscenace,která předvádí muzikál jako živé dobré divadlo a nikoli jen jako dobře namazaný stroj.Velkou zásluhu na úspěšné inscenaci má skvělá živá hudba pod vedením Jakuba Šafra.Oproti jiným inscenacím je tato mnohem více dryáčnická a vulgární.Takový je německý kabaret, ale zde to pro mne bylo za hranicí únosnosti (zejména pojetí role kabaretiéra,i když Karel Heřmánek byl herecky skvělý; kritika jde spíše za režisérem).Přidaná závěrečná scéna s popravami v Kit Kat Klubu je zbytečně doslovná a spíše rušivá.Skvělá Rozálie Havelková jako Sally,jako zpěvačka dozrála,a také Filip Kaňkovský.
Žíža  60 %
11.1.2022 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Cabaret jsme brali jako nouzovku za zrušená představení a nakonec velmi příjemně překvapil. Výborně podaný duch doby, která se z totálního uvolnění a svobody velmi rychle posouvá do hluboké totality. Velmi dobré výkony Honzy Fanty a Rozálie Havelkové si zaslouží pochvalu. A do důsledku vlastně překvapil i Heřmánek mladší - jeho standartní "přehrávání" (které nám velmi vadí) se do této role nakonec hodilo. Výborné výkony byly i ve vedlejších rolích - Viktor Novák, Šampalíková, Vendula Příhodová... Plus musím dát i za živou kapelu, v jejímž podání swing opravdu šlapal.
65%
Terezak  60 %
17.12.2021 | 73 hodnocení
+ souhlasím
Oproti studentské verzi z Disku slabší provedení, které ničím extra nezaujalo a nevyniklo.
Barbora  80 %
11.12.2021 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Velmi podařený muzikál, skvělé výkony, především Karla Heřmánka a Michaely Tomešové. Představení má mrazivou atmosféru, sálá z něj groteskně - skličující pocit z doby, ve které se odehrává, a označila bych ho za jako takovou šťavnatou divadelní třešničku.
Čiko  60 %
21.11.2021 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
65%.
Není to úplně dotažené, myslím, že to šlo udělat ještě trochu lépe. Nicméně jsem se bavil. Výborní jsou Rozálie Havelková, Jan Fanta, Hana Seidlová, Dušan Sitek, ale především Filip Kaňkovský.
Sluší tomu živá hudba, má to energii.
RaB  80 %
8.11.2021 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý K. Heřmánek v roli Cabaretiéra, který je na pomezí ironie, sarkasmu a neuvěřitelného předvádění - to je ale Cabaret! Činoherní pasáže jsou fantastické, hudební složka také funguje výborně. Menší výhrady jen k R. Havelkové, která by mohla v roli Sally být dravější (vypadalo to spíše naštvaně) a N. Koukalové.
Z company jednoznačně vyniká P. Kosková.
Konečně se v Praze vidí muzikál, který spojuje činoherní část, zpěv i tanec. Není to nic pozitivního ale zanechá to "něco" ve vás.
DivadelniFan  80 %
7.11.2021 | 357 hodnocení
+ souhlasím
Představení je povedené, je z toho cítit poctivá práce, divák má možnost obdivovat nespočet nápadů, živý orchestr je parádní, ale jako celek se to malinko táhne. I tak se ale jedná o velmi zdařilé dílo v tom pražském muzikálovém rybníčku. R. Havelková má nádhernou barvu hlasu, ale Sally si představuji trochu dravější. Jako vždy byli výteční J. Fanta, F. Kaňkovský a D. Sitek. Objevem je pak kouzelný A. Pavlovčin. Kabaretiér je zde na můj vkus až moc klaun, ale za to skvělý K. Heřmánek nemůže.
Pokud chcete vidět poctivé divadlo, určitě neprohloupíte, když zajdete na Cabaret.
Makaluzo1  40 %
7.11.2021 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Skvělou hudbu v dnes již klasickém muzikálu skvěle hraje orchestr Jakuba Šafra. Ostatní složky poněkud pokulhávají a kladou otázky proč:střídmá Dvořákova scéna skládající se ze dvou tu a tam svítících kvádrů a lešení, dvě zavěšené houpačky a ananas,všechy postavy jsou nalíčeny jako klauni, hlavní představitel neustále vleče na scéně těžké bedny,některé pěvecké výkony doslova tahají za uši, není souhra všech inscenačních složek.Herecký výkon F.Kaňkovského v roli E.Ludwiga však doslova ční nad ostatními.
Martin21  70 %
9.10.2021 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Režijně a choreograficky nadmíru povedené. Neotřelý muzikál, na který člověk rád zajde. Pevně věrím, že se zvýší návštěvnost, byla by škoda rušení repríz. Skvělá Míša Tomešová v hlavní roli Sally, dost dobrý její partner Jan Fanta a herecky úžasný Karel Heřmánek ml. jako Kabaretiér (zpěv slabší). Naopak méně zajímavá Jitka Sedláčková - tuto roli bych obsadil někým, kdo ovláda zpěv na lepší úrovni a hned bych přidal dalších 10%;)
Celkem krásných 75%.
Rejpalka  60 %
25.9.2021 | 213 hodnocení
+ souhlasím
Povedená inscenace, ve které mi ale chybělo to něco víc, co dělá hit. Příjemně mě překvapila Rozálie Havelková jako Sally, ale možná by to chtělo víc repríz na rozehraní. Rozhodně je ale svěží vítr v pražském rybníku. Skvělý byl i K. Heřmánek ml jako konferenciér. Malá company, živá hudba a pár velmi dobrých nápadů (např. Tanec se sakem) ale bohužel postrádám ten wow efekt, který by mě donutil jít znovu.
JakubSeda  90 %
29.11.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé!A mrazivé?těžká tématika zpracovaná velmi zdařile po všech směrech.
Nefezz  90 %
24.11.2021 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Přesto že, nemám v oblibě muzikály tak tato hra mě naprosto překvapila. Karel Heřmánek ml. postavu kabaretiéra zvládl naprosto skvěle.Rozálie Havelková, která ztvárnila postavu Sally byla fenomenální svým zpěvem. Celou hru doprovázel sympatický živý orchestr.
Antrey  80 %
19.5.2024 | 86 hodnocení
Johanmrk  60 %
7.4.2024 | 9 hodnocení
Alis  80 %
21.3.2024 | 44 hodnocení
Avalon820  90 %
16.2.2024 | 27 hodnocení
Gattino  50 %
22.1.2024 | 31 hodnocení
Lovin  60 %
28.10.2023 | 272 hodnocení
Gimli35  70 %
4.10.2023 | 290 hodnocení
Lussinka7  80 %
20.6.2023 | 8 hodnocení
LavinieCamui  70 %
28.5.2023 | 842 hodnocení
Petr-sima  80 %
11.5.2023 | 121 hodnocení
Šárka Holoubková  80 %
10.5.2023 | 17 hodnocení
Teres  70 %
9.5.2023 | 267 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 379 hodnocení
Plšík  80 %
22.9.2022 | 782 hodnocení
HodnaTeta  70 %
22.9.2022 | 184 hodnocení
Michelle97  90 %
15.5.2022 | 152 hodnocení
Kluk.sedu  80 %
13.5.2022 | 131 hodnocení
Valmez  70 %
20.12.2021 | 527 hodnocení
Slavek53  70 %
8.11.2021 | 98 hodnocení
HawkeyeSaw  50 %
7.11.2021 | 224 hodnocení
Kubca  80 %
22.4.2023 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.