Profil uživatele

Tvidatko

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Lukáš Dubský: 17 % (30)
Iva Bryndová: 18 % (33)
Jan Pařízek: 18 % (39)
Jiří Landa: 18 % (26)
Helena Grégrová: 19 % (36)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 19.11.2023)
Příšerně nazvučené divadlo, reálně jsem téměř přišla o sluch. Velmi náhodné obsazení, typově se mi do role víceméně nehodil nikdo. Musím však ocenit zpěv Tomešové a skvělé tanečnice. Díky nim jsem nakonec zvládla mít z představení docela pozitivní zážitek.
(zadáno: 19.11.2023)
Miluju výpravu i herce, text jsem však příliš neocenila, intelektuální a nepříliš převratné monology mě bohužel nudí.
(zadáno: 19.11.2023)
Kdybych neměla v čerstvé paměti geniální předlohu,tak jsem si poměrně jistá, že by mě to zcela minulo. Takto jsem se zvládla trochu orientovat a inscenaci nakonec i částečně ocenit.
(zadáno: 19.11.2023)
Milovala jsem scénografie i hudbu. Bakchantky mají v mém srdci speciální místo a ani v ND mě nezklamaly.
(zadáno: 5.5.2023)
Původně jsem čekala tíživý příběh s hutnou atmosférou, ale tohle byla hlavně legrace, což mi prospělo, protože jsem tématicky měla v den návštěvy úzkostný incident při objednávání palačinek. Jsem tedy ráda, že jsem si mohla vyčistit hlavu a myslím, že si tohle představení může užít každý, a to i bez předešlých nešťastných incidentů.
(zadáno: 5.5.2023)
Jelikož je inscenace převyprávěním Pravomilova deníku, lze pochopit, že postavy jsou buď bezchybné (Pravomil a ti, které má rád) nebo zlé (ostatní) a nic mezi tím. Tímpádem jsou však postavy poměrně ploché a pro mě osobně to bylo trochu nudné sledovat, a to i přes pár zajímavých scén, které vždy na chvíli oživily mou pozornost. Za mě 50 % ve smyslu - lze vidět - herecky to bylo skvělé! Mimo hodnocení inscenace ještě veřejně manifestuji, aby česká divadla zahodila "pojďme se intelektuálně pobavit na účet humorné postižené postavy" zvyk, děkuji.
(zadáno: 17.4.2023)
Nepoužívejte blackface jako zábavu pro bílé lidi - mission impossible v této republice.
Jak v inscenaci správně zazní, je to jen detail, úplné minimum v tom, jakým příkořím musí nebílí lidé čelit, ale jak inscenace ironicky ukázala, i toto minimum je pro někoho nesplnitelný úkol.

Nevěřila jsem, že mě letos čeká traumatičtější zážitek než Pupek paříže, navíc tedy od jednoho z mých oblíbených uskupení, ale člověk míní a Bůh mění, že ano.
(zadáno: 24.3.2023)
Já nejsem nějaký znalec muzikálů, takže jsem na základě místních komentářů očekávala, že budu trpět a nechápat, ale je to mega vtipné. Pokud nežijete pod kulturním kamenem, tak si myslím, že většinu narážek pochopíte, a pokud to je zrovna nějaká echt perlička, tak neznalému nepřebývá ani nechybí (minimálně soudím podle sebe). Smála jsem se celou dobu, mé oblíbené momenty si pořád přehrávám v hlavě, za sebe doporučuji velmi. Skvělá inscenace s výbornými herci, výprava taky super. Výletů na plzeňské muzikály nelze litovat, konstantně boží!
(zadáno: 24.3.2023)
Vtipná a odpočinková návštěva divadla. Tento typ inscenace bych uvítala o malinko kratší, ale je to fajn!
(zadáno: 13.3.2023)
Skvěle řešené přestavby, vizuálně boží, herecky skvělé, příběhově silné, vlastně sama nedokážu popsat, co mi tam chybělo k vyššímu hodnocení, proč mě to nedokázalo více strhnout na svou stranu, nicméně myslím, že (téměř) každý, kdo Laskavé Bohyně stihnul, nelitoval. Výborná inscenace!
(zadáno: 22.2.2023)
Můj nejméně oblíbený typ můžu ke mně promlouval skrz 4 výborné herce a já jsem ani nekroutila očima. Poměrně zázračný výkon! Než jsem si zjistila, že se jedná o dokudivadlo, čekala jsem dle názvu komedii, kde se těmto lidem budeme tak trochu vysmívat. Ono to je tedy i tak místy úsměvné, ale kromě pár uchechtnutí mě čekalo i zamyšlení a celkově to pro mě byl zajímavý vhled do hlav těchto stvoření. Zdejší anotace zní mnohem více edgy, než jak to pak ve skutečnosti je a ano, je to takové suché, nikoliv však nudné. Minimálně podle mě poměrně podhodnocená inscenace.
(zadáno: 9.2.2023)
Krvavá svatba mě uhranula. Poměrně jednoduchý příběh podaný formou, která vás ani na chvíli nenechá klimbat, já to miluju!
(zadáno: 3.2.2023)
Jsem ráda, že jsem konečně někde pořádně viděla Anežku Šťastnou, je výborná! Stejně tak ostatní (a David Punčochář především) předvedli skvělý výkon. Co se týče inscenace, tak její věrnost předloze nás vytrestá velmi zdlouhavým a únavným divadlením zážitkem. Každopádně středoškolákům, kteří nestíhají čtení, se podle mě návštěva vyplatí.
(zadáno: 27.1.2023)
Stihla jsem předposlední uvedení a hned jsem si koupila lístek na derniéru. Scéna je boží, kostýmy miluju, Šoltýsová je královna, Vykus je hot, dobře to zní, líbilo se mi to moc! Jakub Šmíd ve mně už podruhé vyvolal silnou potřebu přečíst nějakou epickou ruskou klasiku, což považuji za poměrně nadpozemský výkon, miluju, děkuju.
(zadáno: 25.1.2023)
(zadáno: 25.1.2023)
Mělo by být ilegální takovéto hry inscenovat i někým jiným než amatérskými soubory. Každopádně vizuálně to bylo nápadité a bavilo mě se na to dívat. Kdybych zvládla úplně vytěsnit, že tam někdo taky něco hraje, možná bych dala % o trochu více.
(zadáno: 19.1.2023)
Herecky výborné! Matulová především! Špinarku vnímám jako inscenaci hlavně pro starší publikum a fanoušky. Nešla moc do hloubky, kdo ví o Špinarové max to, že zpívala (já), nejspíš bude postrádat větší vhled do situací, které se na jevišti dějí. Minimálně mně to tam chybělo. Ale babičku i rodiče na to pošlu a vím/věřím, že to budou milovat (pokud někdy zvládnu sehnat vstupenky, že ano...)
(zadáno: 19.1.2023)
Občas cením, když mě dokáže inscenované trauma zaujmout i bez toho, aby mě posílalo v traumatu domů. To se Dějinám násilí provedlo, takže doporučuji. Nataša Bednářová udělala z Clary snesitelnou postavu! Nerozumím, jak to je možné, ale miluju. Výborný Hes! U Redy mi nedávalo úplně smysl, že byl od začátku hrozně creepy, ale vlastně mi to nakonec nevadilo.
(zadáno: 9.12.2022)
Zajímavá forma, v které jsem ne vždy našla smysl.
(zadáno: 9.12.2022)
Příjemná oddechovka. Od MASO KRŮTÍ jsem zvyklá inscenace milovat o trochu více, asi potřebuju, ať si v hrách najdu kousek sebe. I tak mile strávený čas v divadle.
(zadáno: 9.12.2022)
Relatable
(zadáno: 9.12.2022)
Miluju! Dlouho jsem se takto nepobavila. Jakožto nevzdělanec jsem velmi ocenila i skvělý lektorský úvod, pokud stíháte do divadla přijít dříve, doporučuji nevynechávat :)