Masopust

Tisíce radostí

Premiéra: 21.12.2022 | 1:15x
Podle autobiografické knihy Scotta Stossela „Můj život s úzkostí“. Výprava: Michaela Semotánová. Hudba: Petr Erbes a citace. Dramaturgie a režie: Boris Jedinák, Petr Jeřábek.
Poslední uvedení: červen 2024.
Autorská inscenace volně vychází z autobiografické knihy žurnalisty Scotta Stossela, v níž popisuje, jak úzkost může ovlivnit jak ty nejbanálnější všednodenní situace, tak zlomové momenty našeho života, jakými jsou například pracovní pohovor, slavnostní ples nebo svatební obřad, který by přeci měl být tou nejkrásnější chvílí našeho života. Nikoli ale ve chvíli, kdy se do něj vloží úzkost...
15!  
Masopust
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
7011000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
14.8.2023 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Ze Stosselovy knihy o úzkostech byl pro inscenaci užit zejména motiv spojený se svatbou. Diváci jsou pozváni na „zkoušku“ svatebního dne, která má pár potýkající se s úzkostmi na náročnější den připravit. Podstatnou úlohu má v inscenaci živá hudba. Hranice mezi herci a publikem jsou stírány nenásilnou interakcí, během níž dojde k zapojení některých diváků. Ve své podstatě ponuré téma je zpřístupněno vhodným humorem, aniž by bylo zlehčováno. S některými z „odboček“ se sice divák ztotožnit nemusí, nesporně však jde o počin, který vzhledem k originální koncepci stojí za vidění a může překvapit i častého návštěvníka divadel.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Tvidatko  70 %
5.5.2023 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Původně jsem čekala tíživý příběh s hutnou atmosférou, ale tohle byla hlavně legrace, což mi prospělo, protože jsem tématicky měla v den návštěvy úzkostný incident při objednávání palačinek. Jsem tedy ráda, že jsem si mohla vyčistit hlavu a myslím, že si tohle představení může užít každý, a to i bez předešlých nešťastných incidentů.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.