Profil uživatele

Kristina Kurcová

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 12 % (15)
Jiří Koula: 12 % (6)
Pavla Haflantová: 12 % (5)
Jiří Landa: 13 % (10)
Michal Novák: 13 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 30.10.2023)
Zajímavý psychothriller z pera S. Kinga se stal velmi napínavým a emotivním hereckým koncertem Petra Štěpánka a Zlaty Adamovské. Klobouk dolů. Ani jednoho jsem si v těchto rolích prvně neuměla představit, ale potěšili. U některých scén tuhne krev v žilách, někdy se trochu hořce smějete a gradace je skvělá. Za mě velmi dobrý kus.
(zadáno: 30.10.2023)
Za mě opravdu úchvatný divadelní počin na téma Anthropoid, stylové místo (Libeň), skvělé doplnění v hledišti. Moje první setkání se scénářem a režií Tomáš Dianišky a bylo to skvělé. (Určitě mě zajímají i další kusy.) Střídají se těžké tóny pochmurné historie s veselejšími (až "akčňákovými") scénami a lidskými aspekty historie. Oni hrdinové nejsou vždy a ve všem hrdinští, jsou i "normálními lidmi". A zajít občas do frašky vůbec není od věci... Herci asi méně známí, ale herecké výkony parádní. Velmi důstojná a přijatelná forma pocty všem 294 statečným, zapojeným do operace Antropoid. Na tohle jděte. Fakt. 100 %.
(zadáno: 30.10.2023)
Autorské divadlo Rozálie Havelkové, doplněno zpěvem, tancem, hrou na akordeony a tak vůbec. Chcete vidět v divadle něco, co jste ještě neviděli? Autorské divadlo dvou hereček: tak trochu divadlo, trochu koncert, trochu cirkus, burleska i pantomima... Každopádně odejdete spokojení, obohacení a s chutí si pustit nějakou tvorbu Rozálie i doma. Tahle dáma nám ještě ukáže... 90 %.
(zadáno: 30.10.2023)
Hezké představení, určitě vhodné i pro děti a rodiny. Film převeden na divadelní prkna, děj všichni známe, ale bude vás to každopádně bavit. Příjemná pěvecká vystoupení, hvězdné obsazení, velmi kreativní kostýmy a určitě je na místě vyzdvihnout kouzla a efekty, které jsou uvěřitelné i pro dospělé diváky. Nejvíce mě bavily výstupy S. Remundové. Je to oddychovka. 65 %.
(zadáno: 30.10.2023)
Komedie podle mého gusta. Skvělá, vtipná, má švih, graduje, neloudá se a není trapná. Jan Vondráček mě bavil, kdykoliv se objevil na jevišti, ale líbilo se mi celé herecké obsazení. Skvělá dvojí perspektiva - jedna do přestávky a druhá po. Druhá část je už velmi "akční" a člověku unikají některé hlášky, což je možná trochu škoda. Zvládne to i méně náročný divák, tak vemte i rodinu. Za mě určitě ano. 90 %.
(zadáno: 24.7.2023)
Oddechovka. Děj plyne, smějete se, občas jsou vtípky lepší, občas spíše trapné. Ve čtyřech mužích je zde ztvárněno mnoho postav, a to včetně pubertálních slečen. Zpěv a hudba pěkně doplňují děj. Je na místě vyzdvihnout výkon E. Čekana i zpěv P. Pálka. Slabší kus (třeba Letušky v posteli či Drahoušku, toužím po Tobe jsou zde lepší!), ale na odragování dobré, veselé... 55 %.
(zadáno: 24.7.2023)
Pokud chcete jít do ND na něco klasického, klasiky zpracovaného (žádná alternativa a divočina) a zároveň vidět přehlídku hereckých es (Němec, Janžurová, Preissová, Medvecká, Beretová, Polišenská, Kassai, Orozovič?), tak toto je přesně TO PŘEDSTAVENÍ. Ono je skvělé vidět všechny ty balady pěkně pohromadě. Část poctivě odehraná, část odrecitovaná. Z projevu F. Němce vám půjde husina po zádech. Scéna, kostýmy a vše je prostě velkolepé. Koukáte na jednotlivé příběhy, všechno to prožíváte a vše pěkně zapadá do mozaiky této básnické sbírky. O skvělé myšlenky dua SKUTR vzít snad nejznámější české básně na divadlo asi netřeba mluvit. Za mě 100 %.
(zadáno: 24.7.2023)
Co všechno je báječné natolik, že za to stojí žít? Přesně to se komediálně, ale i těžce dozvíte z této inscenace, monodramatu Richarda Krajča, v režii jeho ženy Karin Krajčo Babinské. Hra je interaktivní, komunikace s diváky úchvatná, improvizace na místě. Minimální scéna a kostýmy, vše ale vyvažuje skvělá myšlenka celé hry a neskutečně charismatický projev R. Krajča. Letos byla premiéra a stále vyprodáno, chce to číhat. Za mě není co vytknout, i když nejde úplně o klasický formát činohry (spíše mix se stand-upem) ? 100 %. (Stejnou hru hrají i v Semaforu a docela by mě zajímalo srovnání?)
(zadáno: 24.7.2023)
"Upozorňujeme diváky, že v této hře se nestane vůbec nic. Dvakrát za sebou." (to mě v úvodu úplně rozsekalo)

Klasické poválečné drama od Becketta asi netřeba tematicky představovat. Zpracování z brněnského národního vás ale vtáhne myšlenkově a zároveň upevní do sedaček. Chcete čekat, chcete poslouchat... Zpracování je bravurní, oba hlavní představitelé jsou báječní, uvěřitelní a plně vcítění do svých postav. Scéna se proměňuje, je originální, vše do sebe zapadá. Báječná klasická činohra. 95 %.(P. S.: Nakonec nepřišel)
(zadáno: 24.7.2023)
Co se asi může stát, když se v čekárně psychiatra sejde množství pacientů, kde každý má svůj specifický tik či poruchu? Pro mě to bylo první představení od Míru naživo (viděno v Praze na zájezdu) a rozhodně mohu doporučit. Budete se smát až k slzám. Situace jsou až absurdní, místy sprosté, místy dojemné, závěr překvapivý. Je potřeba být hodně na pozoru, vtipy lítají a ne všechny se mi povedlo dobře chytit. Výkony herců každopádně obdivuhodné. Standing ovation na místě. Komedie, co Vás na 100 % rozbije a zničí vaše bránice. Takže 100 %. (Hru hraje i Kalich v Praze, možná by taky bylo dobré srovnání, zda by to byla podobná řachanda?)
(zadáno: 7.6.2023)
Toto představení bylo úplně jiné, nesrovnatelné. Životní příběh velké české osobnosti, uměleckého světa, velkého nadšení a odhodlání a tak vůbec. A hlavně obdivuhodný výkon Beretové. Za mě stojí za vidění, i když znám literární životopis z Academie, ano, je to hodně osekáno, ale hrát divadlo celý den by asi nešlo. Mně se to zdá být velmi povedené a koukatelné. oceňuji i zasazení do Muzea Kampa, tato hra se mi tam moc hodí.
(zadáno: 7.6.2023)
75 %. Elefantazie je muzikálem ohavnosti s neotřelými písněmi a hodně WOW kostýmy, reálný příběh a Drábkova režie. Zde je Drábek příjemný a na hranici hezké divokosti. Určitě jsem tam nešla kvůli Klusovi (i když překvapil), spíš Havránek velmi mile překvapil a snad yb si i zasloužil nějakou cenu, nicméně celý výsledek byl neskutečný! Určitě stojí za zmínku vidět i z MDP hru Panoptikum, podobný příběh, ale diametrálně jiné zpracování. Spolu tvoří moc zajímavé duo. Doporučuji v pořadí Elefantazie a potom Panoptikum.
(zadáno: 7.6.2023)
Divočina, ale jakou u Bowieho čekáte. Žádné jiné zpracování osobně neznám. Skvělá hudba (překvapivě), kapela, příběh a tak vůbec. O. Ruml jako hlavní postava super, moc se mi to líbilo. Ráda bych viděla i verzi s Orozovičem. Odejdete rozbití a přeskládaní, se spoustou myšlenek... Doporučuju!
(zadáno: 7.6.2023)
Tohle chcete vidět. První polovina je pomalejší rozjezd a náznaky, druhá je už pořádný zásah a tíha života této legendy. Viděno s H. Holišovou, její intepretace je úchvatná, mráz běží po zádech... Imitace hlasů všech Golden Kids je neuvěřitelná (ŠALA-LALA-LI-JÉ!), nejslabší mi přišla S. Sandeva, ale nejslabší zde neznamená špatná. Skvělá živá kapela (která hraje i hraje), herecké výkony všech (Kopta, Šafařík, Havelková...), ale především Hana Holišová jako Marta? To šel člověku mráz po zádech. Moc zajímavé místo, stálo by za to to posunout i do kamenného divadla během roku. Tohle chcete vidět.
(zadáno: 7.6.2023)
Asi jediné "normální" (řekněme klasické a staromilské) divadlo v Komedii, které jsem viděla. Praha 1930 cca. Vánoční příběh ze školy, kde každý má svou víru, ale Vánoce všechny spojí. I přes všechny útrapy, jako Josef s Marií, dojdou k happy endu. Moc hezké už třeba pro školní děti. Viděli jsme to 2021, ale nechávají to v repertoáru na Vánoce i dál. Hezké pro dospělé i děti, žádné "vánoční kýče", pro děti je asi dobré trochu dovysvětlit kontext.
(zadáno: 7.6.2023)
Havelkova režie a Mellody Makers, kteří doprovázejí celou tuto hru. Celé představení si budete podupávat a pobrukovat. Pokud milujete swing, starší módu a vůbec klasické divadlo, tak tento muzikál prosím ano. Děj je sice předvídatelný, ale bude Vás bavit celé to ztvárnění a milý průběh. Snad všichni herci jsou výborní, energie z nich srší a zjevně je to velmi baví. A mě bavilo taky, už 3x. Vytáhla jsem i divadelní odpůrce, kterého jsem přesvědčila, že je to spíše koncert. No, jak chcete. Potěší vás pokaždé, když na něj půjdete.
(zadáno: 7.6.2023)
Dvouhodinová konverzace D. Švehlíka a R. Krajča, který za tuto hru dostal Thálii. Právem. Tuto hru hrají spolu už přes 10 let. Oba herci jsou skvělí, prakticky bez kulis hrají mnoho dnů svého života, vyprávějí, chvílema se s nimi smějete a chvílema je vám do breku. Žijete ten příběh s nimi a mrzí vás, že to skončí. Viděno na Letní scéně na Novém Světě, která je kouzelná a s každou další viděnou hrou se stává krásnější. Tohle ano. Skoro permanentně vyprodáno a právem. 95 %
(zadáno: 7.6.2023)
Znáte ten Havlíčkův román? Tak v této hře vystupuje celá ta psychóza na jeviště. Kačmarčík podává výbornej výkon, i když je hrozně odpornej (pardon). Ve zkratce: skoro všichni tu jsou blázni, i když to na začátku tak nevypadá a bláznivě působí jen "strýček". A zhoršuje se to vývojem a vy pořád doufáte v happy end... Nepřijde. A po představení doufáte, že ALE VY jste normální a máte chuť si dát panáka. Psycho, jak má být. Konášův výkon byl také skvělý. Hodně mě to zaujalo, pravdou je, že znám literární předlohu.
(zadáno: 7.6.2023)
Tady je člověk trochu rozpačitý. Hra je dobrá ztvárněním tzv. STORY TELLINGU, tj. postavy vyprávějí u ohně příběhy, které slyšely či se jim staly. Velmi volné zpracování Londona, někdo by řekl, že příliš alternativní, možná.. Vlastně je to takový sestřih spousty malých vyprávění o životě na Aljašce. Určitě nedoporučuju vyznavačům klasického divadla, to fakt není. Zajímavý zážitek, ale znovu bych asi nešla.
(zadáno: 7.6.2023)
Muzikál pro děti, o víkendu jej hrají do/odpoledne. Moc se líbil i 4letému synovci, který byl prvně v divadle a jinak je hyperaktiv. Spoustu kouzelných efektů, hezké písničky, Země nezemě, Zvonilka, piráti, zvířata... A Krhovják jako Petr Pan je boží, rychlá jako mumlající Zvonilka taky baví! ???? Dospělého diváka už trochu překvapí, že se "vypravěč" obrací do publika, a děti, které radí hercům, co mají dělat. Ale díky bohu za ty rodiče, které děti do divadla berou a ukáží jim ten kouzelný kulturní svět ? Doporučuju i rodičům s dětmi. I dospělým, co si chtějí připomenout, jak kouzelný je dětský svět. Občas mrzí chování dětí, co jen ruší. 75 %.
(zadáno: 7.6.2023)
Taneční hra (asi nejblíž k baletu?), v 90 minutách uslyšíte tak 4 věty, ale tanečními kreacemi se dozvíte všechno. Každopádně se budete cítit jako ve 250 let starém panoptiku, kde budete překvapení, zhnusení, okouzlení i pohoršení zároveň. Klobouk dolů nad umělci. Je to skvělé! (BTW: Městská divadla pražská mají se stejným tématem hru Elefantazie, je to zajímavé srovnání, protože jedna hra je o naději a končí tragicky a druhá je tragická a končí nadějí). Jo a Elefantazie je klasická hra. Pokud chcete vidět obě, tak Elefantazí začněte.
(zadáno: 7.6.2023)
Viděno v kině. Hra těžká, existenciální, smutná a místy ale i vtipná. Ne všechny narážky se mi dařilo rozklíčovat. Posaďte do hospody vraha po propuštění z basy, jeho nevěrnou ženu, jeho divné kamarády a Boha.... No a jste tam. Herecké obsazení je skvělé (Trojan, Krobot, Melíšková, Čermák, Neužil...), zpracování hodně sprosté (ale sedne k postavám), ale znovu bych na to nešla. Nicméně moc si cením novinky přenést divadlo do kin "pro všechny". Je to nový a velký krok pro kulturu. Díky za skvělé nápady DD. I když nejsem na takto těžká témata, zpracování excelentní, i když sprosté. 90 % zaslouženě.
(zadáno: 7.6.2023)
Moc příjemná one man show Romana Zacha. Hra o humoru, kde se střídá formát přednášky, stand-upu, divadla a dalších monologických forem. Hodně improvizace a zapojení publika do hry. Hodně smíchu, že vás bránice bude bolet i druhý den. Nenáročná oddechovka k předlouhému smíchu, co divákům prodlouží život - 85 % je hlavně za srandu a charisma R. Zacha, no. Nevím, zda bych šla znovu, ale za mě je to jedna z her, kterou zvládne i divadelní "zavlečenec".
(zadáno: 7.6.2023)
Úchvatná one woman show E. Balcerové. Ona ztvární všech cca 15 osob v životě své postavy. Povídá o útrapách rozvodu, samoty, hledání partnera i životního klidu s takovým elánem a umem, že vás to bude bavit, i když nejste rozvedená padesátnice (cca jako hlavní postava). Balcerová je úchvatná, celá hra (byť kostýmy a scéna jednodušší) je jeden velký herecký koncert - za mě tak 95 %. Lístky vyhlížejte kdykoli, já jsem na ně čekala asi půl roku.
(zadáno: 7.6.2023)
Za mě super klasický muzikál (nic úplně rozjuchaného alá Broadway atd.), kde sice nejsou top strop celebrity (herci, zpěváci), ale ohromí vám to. Život v berlínském cabaretu, tanec, vystoupení krasavic, drogy a hudba (zde kapela na jevišti, velké plus!) na pozadí velkých dějin od meziválečna. Nakouknete k lidem v kabaretu, funkcionářům i obyčejným lidem, co jen chtějí žit v klidu. Kapela a velmi dobré herecké výkony, naprosto famozní Rozálie Havelková i Karel Heřmánek ml. (Thálii by zasloužil!) Některá čísla a efekty jsou prakticky cirkusové. Půjdu znovu. Za mě 100 % i pro lidi, co by běžně do divadla nešli.
1 2  >