agentura ADF

Madame Rubinstein

Premiéra: 8.11.2018. Překlad: Benjamin Kuras. Scéna: Jiří Hlupý. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Petr Svojtka.


Komediální drama inspirované posledními deseti lety života průkopnice kosmetického průmyslu (a obchodního marketingu), nezdolné a originální Australanky Heleny Rubinstein. Malovali ji Salvator Dali i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul princezny. Byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame... „Neexistují ošklivé ženy, pouze líné.“
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 40 %
(zadáno: 1.2.2019, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Ani se mi nechce věřit, že ten samý autor napsat vynikající Sonátu pro lžíci. Dramatik se snaží divákovi sugerovat myšlenku, že jde o hru postihující završující životní etapu Heleny Rubenstein. Ano, jenže ji každou replikou bulvarizuje, aniž by se tuto osobnost snažil postihnout v širších souvislostech. Hra je pouze sledem výstupů, scén, jež na sebe kontinuálně nenavazují. Dost možná by zde pomohlo výrazné krácení a dramaturgické propojení scén, ovšem to by asi tvůrci narazili na autorská práva. Začarovaný kruh… Nejvěrohodněji zpracovaná postava pro mě zůstala E. Arden M. Steinsmasslové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Michkyse 60 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v Městském divadle Mladá Boleslav.
Janis 90 %
(zadáno: 29.3.2019, počet hodnocení: 247)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobře napsaná hra s výbornými hereckými výkony a břitkým humorem. Suverénní je v titulní roli Dana Syslová, která hraje opravdu bravurně a přitom zcela přirozeně a nenásilně. Oceňuji ale i M. Steinmasslovou a J. Hánu, zvládnuto i po režijní stránce, jen ta scéna byla jaksi nemastná neslaná... a hudba mě taky příliš nezaujala.
Domi.Mac 60 %
(zadáno: 4.2.2019, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Mile bulvární. Studio Dva nasadilo lehkou a štiplavou hru o ikoně kosmetického průmyslu. Nic víc za tím hledat nejde. Krátké estrádní scény z jejího života utečou jako voda, přestože scénografie je nijaká a kostýmy bez nápadu. Syslová v titulní roli baví, hraje lehce a sledovat jí je zábava. Hána a Steinmasslová jsou dobří herci a odvádějí dobrou práci. Divadlo, na které vezmu babičku. Nenáročné. 60%
Čiko 60 %
(zadáno: 28.1.2019, počet hodnocení: 740)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Hodnotil bych asi méně, ale až když jsem si dodatečně přečetl stručný životopis Heleny Rubinstein, pochopil jsem, jak dobře ji Dana Syslová ztvárnila.
Neja 60 %
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony výborné, ale mě rušil zvolený typ změn scén.
Drulik 90 %
(zadáno: 18.12.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Výborne, skutočne výborne som sa bavil. Vždy je problém pri životopisných (alebo skoro životopisných) hrách, ako ich vystavať. Kozmetický priemysel nie je zrovna moja šálka kávy, ale toto bolo svieže, vtipné a pri tom primerane dojemné, bez toho, aby to bolo lacné. Super.
Pavel.Tomas 90 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý text, excelentní výkony. Prostě podívaná... A těch pár peprných výrazů, které tam prostě musí kvůli ději být, znějí z úst skvělých hereček tak nějak jinak a nepohoršují.
Wetty 90 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentně podaná tragikomedie, kdy se mísí výbuchy smíchu s dojemnýma momentama. Místy hrubší až vulgární vyjadřování, občasné drsnější narážky na geye, ale obé však zřejmě vychází ze skutečné postavy a tehdejší doby.
Boo 80 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 119)
Plšík 60 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 523)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.