Národní divadlo [Stavovské divadlo]

Audience u královny

Premiéra: 19.3.2015 | 3:00
Překlad: Zuzana Josková. Dramaturgie: Martin Urban. Scéna: Matěj Cibulka. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Jan Ponocný a citace. Režie: Alice Nellis.
Hra o každodenní politice a politicích obecně, „pohádka“ o monarchii v moderním světě, ve které se autor pokouší konfrontovat politiku se všemi svými záludnostmi s jistým nadčasovým archaickým principem kontroly demokratické vlády. Její Veličenstvo Alžběta II., královna Spojeného království a dalších dominií britské koruny, vždy jeden den v týdnu přijímá své premiéry ke konzultacím...
  
Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
62 %
Uživatelé
73 %
731801000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
23.5.Po19:00vstupenky
1.6.St19:00vstupenky
14.6.Út19:00vstupenky
3.9.So19:00vstupenky
11.9.Ne19:00
23.5.Po19:00 vstupenky
1.6.St19:00 vstupenky
14.6.Út19:00 vstupenky
3.9.So19:00 vstupenky
11.9.Ne19:00 

Volby

Hodnocení (184)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 16.9.2021, počet hodnocení: 347)
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 6.3.2017, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
Autor vzdal hold královně Alžbětě II. a pod povrch elegantního a noblesního vystupování dramatik nahlédl pouze letmo. Hra je pouhou „konverzačkou“, o realitě či vývoji Británie během několika desetiletí vypovídá jen málo. Se statičností textu si režisérka příliš neporadila. Zahrané solidně, s respektováním žánru. Pokud někdo nechodí do divadla jen svátečně, může pro něho být tříhodinové sledování společenské konverzace až útrpné. Diváckému úspěchu pomohlo atraktivní obsazení I. Janžurové do role stále žijící známé osobnosti, pak se to jen za pomoci médií rozkřiklo a hit byl na světě.
Jiří Landa  50 %
(zadáno: 3.6.2015, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Průměrná hra, jejíž autor vsadil na atraktivnost tématu, což mu také z hlediska diváckého zájmu vyšlo. Dialogy jsou napsány sice celkem obratně, jenže kromě několika vtipných glos nepřinášejí nic nového, zajímavého a ani neumožňují výraznější hereckou akci. Režie A. Nellis je statická, jen aranžuje. Lépe v tomto směru dopadlo 2. dějství, i když umístit na 10 minut jeho začátku před první řadu velké křeslo (z každé strany), aby diváci ze čtyř prvních řad neviděli, je poněkud školácká chyba. Solidní výkony I. Janžurové, J. Hartla a I. Bareše. Je i otázkou, zda tato hra vůbec patří do ND...
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 3.6.2015, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
55%. Inscenaci bez výraznějšího vnitřního napětí, omezující se v podstatě na scénosled několika královských audiencí premiérů, které mně již krátce po zhlédnutí téměř splynuly, se nepodařilo udržet adekvátně mou pozornost. Příjemným osvěžením poměrně monotónního temporytmu byly výstupy mladé Alžběty, živelná Margaret Thatcherová Taťjany Medvecké a komorník v bezchybné herecké kreaci Jana Hartla. Enormní divácký zájem připisuji spíše účinné mediální propagaci a atraktivitě samotného námětu než kvalitám a přínosnosti celku.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 2.4.2015, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ano, je to trochu delší a hlavně v druhé části by se dalo více škrtat. Přesto mi to nepřišlo rozvleklé a nudné. Spíše naopak, líbil se mi celkový koncept několika různých dialogů, které mají společného jmenovatele. Myslím, že hra dobře reflektuje celé období vlády královny Alžběty a i pěkně znázorňuje vlastní institut monarchie jako takové. Příjemně překvapila scéna, jednoduchá, ale účelná. Největším kladem je však vynikající I. Janžurová, která na jevišti opravdu kraluje. Těžko si pro tuto roli představit někoho lepšího. Z ostatních zaujali hlavně I. Bareš a I. Orozovič. Určitě doporučuji.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  90 %
(zadáno: 14.3.2022, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
Přiznám se, že jsem velkým fanouškem britské královské rodiny, což mě jistě velmi ovlivnilo.
Kdo zná dobře Její královskou výsost Alžbětu II., musí vidět, jak dokonale ji Iva Janžurová ztvárnila. A to včetně nuancí, které běžnému divákovi často asi uniknou. Obdivuji i množství textu, který se musela naučit. Zkrátka právě Iva Janžurová zde herecky exceluje. Líbil se mi také Igor Bareš a Taťjana Medvecká. Skvostný byl sluha Jan Hartl. Naopak si myslím, že role příliš nesedla Igoru Orozovičovi.
Je vidět, že Alice Nellis si pustila Alžbětu II. pod kůži...
Coward  60 %
(zadáno: 9.3.2022, počet hodnocení: 237)
přínosný / zajímavý komentář
Celkem obyčejná konverzačka, kterou z průměru vyzdvihují vtipné momenty (hlavně v podání Igora Bareše jako premiéra Harolda Wilsona). Zdařilý výkon podala také Taťjana Medvecká v roli Margaret Thatcherové. Zajímavá byla taky postava mladé Alžběty (obsazení Anna Ester Čapková). Jsem rád, že to ale bylo mnohem lepší než velmi nudná Božská Sarah (rovněž s Ivou Janžurovou).
Před zakoupením vstupenky jsem trochu váhal, zda nejít spíše na nový balet Romeo a Julie (na ten si ale taky zajdu).
Šípal  20 %
(zadáno: 1.3.2022, počet hodnocení: 116)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno 27. února 2022.
Nápovědu pro Ivu Janžurovou jsem slyšel až do 13. řady.
Dal jsem 790 Kč, abych se ve Stavovském divadle koukal na to, jak herci neumí text.
Tak díky, čau.
Martin21  90 %
(zadáno: 12.2.2022, počet hodnocení: 406)
přínosný / zajímavý komentář
Klobouk dolů a veškerou pokoru před paní Janžurovou. Dokazuje zde, jak skvělá herečka je. Role Královny Alžběty II. jí sedí jak na míru ušitá. Hraje si s detaily, dbá na to, aby byl viditelný kontrast mezi přechody ve ztvárňovaných letech věku britské panovnice, atp. Role jí skutečně sluší a sedí! Dále mne zaujali T. Medvecká nebo I. Bareš a I. Orozovič.
Miysak  70 %
(zadáno: 11.1.2022, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace ve Východočeském divadle v Pardubicích se mi osobně líbila mnohem více.
Monty70  80 %
(zadáno: 9.1.2022, počet hodnocení: 171)
přínosný / zajímavý komentář
Představení důstojné a vhodné pro uvedení v Národním (Stavovském) divadle. Paní Iva Janžurová se zhostila své role se ctí. V jejím věku má energie na rozdávání. Představení jsem si užil, i když jen ze záznamu. Doufám, že se zadaří a uvidím naživo. Nedivím se, že představení jsou trvale vyprodaná.
LavinieCamui  50 %
(zadáno: 8.1.2022, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
Průměrná režie.
Radarrius  50 %
(zadáno: 2.1.2022, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Jako opakování britské historie za posledních 70 let vcelku dobré. Ovšem průměrnou hru nemohou zachránit ani dobré herecké výkony.
Xaver  40 %
(zadáno: 30.12.2021, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Hra inscenována zřejmě jako pocta Ivě Janžurové, která je zde opravdu skvělá, ale jinak bída, kvalita textu nedonutila ostatní herce něco zahrát.
TerJan  70 %
(zadáno: 1.10.2021, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Stojí za to vidět hlavně pro tu hereckou sestavu, co se během jednoho večera na jevišti sejde. Nejvíc to šlape Taťjáně Medvecké a Igoru Barešovi. Paní Iva už občas loví text, ale to se vzhledem k jeho množství dá chápat. Kolegové ji vždycky podrží. Pěkný odpočinkový kousek. /termín 30.10.2021/
Teddy  90 %
(zadáno: 15.6.2021, počet hodnocení: 208)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno z televizního záznamu, i tak na mě představení udělalo dojem. Plánuji navštívit v divadle. Iva Janžurová na svůj věk velice dobrá. Téměř po celou dobu nesleze z jeviště.
Bova  50 %
(zadáno: 12.6.2021, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Asi jsem od toho čekala víc.Dobré herecké výkony,ale zbytečně dlouhé představení.
Romana35  90 %
(zadáno: 23.5.2021, počet hodnocení: 248)
přínosný / zajímavý komentář
Konverzační hra o životě anglické královny Alžběty II se zaměřením na její audience s  premiéry za její vlády. K pochopení situace je nutné mít alespoň základní povědomí o politické situaci, protože jednotlivé výstupy s premiéry nejsou zobrazovány chronologicky v čase. Kdo viděl známý seriál Koruna, bude mít výhodu. Herecké výkony výborné, zmiňuji především Táňu Medveckou v roli Margaret Tchatcherové a Igora Bareše jako premiéra Harolda Wilsona. O skvělém herectví Ivy Janžurové v titulní roli nelze pochybovat. Pro mě velice přínosné a nezapomenutelné představení.
Kolemjdouci  80 %
(zadáno: 18.5.2021, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
Hutný text, přesné herecké výkony.
Krocka  90 %
(zadáno: 18.5.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Paní Janžurová jako královna Alžběta II. byla skvělá, avšak paní Medvecká jako Margaret Thatcherová byla excelentní. Jan Hartl jako komorník se mi také velice líbil. Velmi mne překvapil výkon Igora Orozoviče, kterému jeho role náramně sedla. Celé představení mě velmi bavilo. Místy mi až přišlo, že se nedívám na Audienci, ale na seriál The Crown, což mi ale nevadilo, naopak mne to spíše fascinovalo. Krásné kulisy, které podtrhovaly celé představení a krásně vytvářely atmosféru. Jen dialogy ,,staré´´ Alžbety s malou Alžbětou mi tu moc nesedly.
- viděno 18. 5. 2021 ze záznamu
Michal Ernat  60 %
(zadáno: 18.10.2020, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že hra je zbožňována, žádána, z důvodu hlavní herečky. Jinak si myslím, že je to sice dobrá hra, ale ne taková, aby byla pořád vyprodaná. Nicméně hezké připomenutí dějin, snadno a v kostce.
Michalmusek  90 %
(zadáno: 9.3.2020, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající konverzační hra o pravidelných schůzkách premiéra s královnou. Obdivuhodný výkon paní Janžurové, která je téměř po celou dobu na jevišti. Zasloužený standing ovation.
RaB  90 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, která dává naprosto vyniknout hereckému talentu Ivy Janžurové (následované skvělou Táňou Medveckou) - hraje královnu snad i lépe než sama královna. Režie Alice Nellis funguje skvěle - herci mají možnost vyniknout a vy se nenudíte.
Scéna jednoduchá ale pro konverzační představení dostačující.
Možná by pomohla chronologie audiencí pro lepší orientaci (i já, který se v UK reáliích celkem vyznám, tak jsem chvílemi přemýšlel, co za premiéra to vlastně přišlo).
Rightak  80 %
(zadáno: 29.12.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Hra je možná příliš utahaná a v závěrů už může lehce unavovat. Nicméně já se dobře bavil. Iva Janžurová v roli královny je skutečně skvělá, perfektně napodobila i šouravou chůzi královny ve vyšším věku. Aby si divák hru náležitě užil, měl by znát trochu britské reálie a mít zájem o politiku, minimální znalosti jsou nezbytné. Kdo přijde pouze na herce může být zklamán, jako dámy ve frontě na chlebíčky přede mnou :)
Ady_111  90 %
(zadáno: 9.12.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Naprosto dokonalá Paní Iva Janžurová, která na pódiu byla skoro pořád. Tedy až na chvíle, kdy si odskočila pro jiné kostýmy. Ukazuje Alžbětu II. nejen jako královnu, ale především jako člověka. Opravdu velký obdiv a klobouk dolů. Jinak herecké obsazení je výborné. Z dalších herců zaujal např. I. Bareš, J. Hartl nebo T. Medvecká. Jinak je nutno se alespoň trošku orientovat v historii, ale opravdu stačí i základy, a samozřejmě je důležité dávat pozor, vzhledem k tomu, že děj není chronologicky uspořádán ;)
Simonn  60 %
(zadáno: 21.10.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Anglická královna 100x jinak....výborná paní Janžurová (to je 10% navíc), výborný pan Hartl (bohužel jeho mimika není v zadních řadách vyšších patrech vidět)?.hodně britských premierů (normální člověk snad pamatuje jen tu jejich jedinou MT...výborná paní Medvedcká) ...a málo anglického humoru. Byl by nám víc pochopitelný Mr.Bean...i v současné brexitové patálii.
Olala  80 %
(zadáno: 24.9.2019, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkná konverzačka. Asi by neuškodila domácí příprava. Nastudovat trochu dějinné souvislosti.
Skvělé herecké výkony. Janžurová, Bareš.
R.JELEN.21  100 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 181)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě je to výkon, plně adekvátní té budovy. Pro mě je to výkon, plně hodný toho potlesku ve stoje. Pro mě je to výkon, který za cenu vstupenky stojí.
Co více říci k Ivě Janžurové? Co více říci k ženě, kterou sám Jan Werich označil jako jednoho ze dvou klaunů. Strašně mě baví její projev, člověk u ní dokáže vidět až dětskou radost, když právě jako 5 letá holčička, klepe nožkami.
Nějak nemám moc více co říci, tohle se musí vidět. Snad jen, že mě mrzí, že jsem v roli W. Churchilla nestihla Václava Postráneckého.
MIR  60 %
(zadáno: 26.1.2019, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Na to, že po 2 minutách po otevření předprodeje nebylo již téměř možné sehnat lístek ... tak bylo očekávání hodně vysoko. Bohužel nás představení do děje moc nevtáhlo. Děj se neodehrával postupně a tak se skákalo v čase dopředu a zpět ... což bylo dost náročné na pochopení kdo je vlastně kdo. Doporučuji před představením si za domácí úkol nastudovat historii VB a po příchodu do divadla si pořídit program - jsou tam všechny dialogy a pomůže to pochopení souvislostí.
Jinak Iva Janžurová, Jan Hartl a Igor Bareš výborní ...
MMK  50 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 123)
přínosný / zajímavý komentář
Souhlasím s hodnocením P. Širmera. Rozvláčné s minimem zajímavých myšlenek, ale lidem se to zjevně líbí - nakonec byly ovace vestoje.
Bylo tam zajímavé dilema - královna několikrát podpoří premiéra, i když s jeho jednáním osobně nesouhlasí. Co ve hře chybí - nestává se tím "spolupachatelem" nepravosti, se kterou nesouhlasí?
Ema123  100 %
(zadáno: 31.12.2018, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto úžasná hra. Smekám před výkonem Ivy Janžurové. Dále z herců mě zaujal Igor Bareš, Jan Hartl, Martin Pechlát a Taťjána Medvecká . Doporučuji si před představením prostudovat některé Britské reálie. Potlesk ve stoje byl zasloužený.
Viděno 30.12.2018
Juagustin  90 %
(zadáno: 22.11.2018, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné po všech stránkách, stojí za zhlédnutí.
(Stavovské, 31.10.2018)
AliV  80 %
(zadáno: 17.11.2018, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Velká činohra "par excellence". Paní Janžurová téměř nesleze z jeviště a předvádí neskutečný výkon, kdy během chvíle ztvární stařičkou či mladou Alžbětu. Samozřejmě, že ostatní jí pouze přihrávají, za vyzdvihnutí stojí Igor Bareš, Jan Hartl a Taťjana Medvecká. Hra je sice pouhou "konverzačkou", ale právě herecké výkony (většinou) udrží divákovu pozornost. Hra je po právu na dlouho vyprodaná, na lístky si opravdu vyplatí počkat.
J.S.  80 %
(zadáno: 13.10.2018, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Konverzační veselohra o životním údělu britské královny, jehož symbolem jsou pravidelné každotýdenní rozhovory s předsedou vlády. Potenciál textu spočívá v chytrých a vtipných dialozích povětšinou redukovaných do formy rozhovoru dvou osob. To přirozeně vede k určité scénické statičnosti představení, kterou by bylo možné narušit jen za pomoci ozvláštňující stylizace. Touto cestou se naštěstí inscenátoři nevydali. Inscenační pojetí jde v souladu s textem, je dobře (bez kontraproduktivních experimentů) scénicky, režijně i herecky provedené. Výsledkem je divácky atraktivní představení.
Zuzanan1  60 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Celkem slušná konverzačka, kde bych ale víc než výkon paní Janžurové vyzdvihla Hartla, Postráneckého, Bareše a Medveckou.
Marcellina  90 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony byly bezvadné (nejen pí Janžurová, ale třeba i paní Medvecká v roli Thatcherové byla skvělá) a celková atmosféra představení byla vyloženě milá. Nepřipadalo mi, by byla inscenace příliš dlouhá, celé mi to až moc rychle uteklo. Naštěstí se mi podařilo sehnat vstupenky ještě jednou, což není vždy snadné. A jsou tedy na můj vkus dost drahé (790Kč do parteru, chce-li člověk vidět), ale za kvalitu se platí.
Mjetelova  90 %
(zadáno: 26.6.2018, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný výkon paní Janžurové. Krásně vystavené dílo, moc mne zaujalo využití obrazů. Třešničkou na dortu byla hudba a konkrétně píseň Free as a bird, která mi vhání pokaždé slzy do očí (píseň J. Lennona natočená až po jeho smrti členy Beatles). Jednoduché kulisy dávaly prostor náročným konverzačním výměnám s jednotlivými premiéry. Nástup pana Postráneckého v roli W. Churchilla mi předpověděl, že tento večer se na hodinky dívat nebudu. Všem doporučuji, Stavovské divadlo jako nádherný prostor skvěle podtrhuje tuto hru.
Petr Jan  90 %
(zadáno: 19.4.2018, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Moc hezké představení a úžasná paní Jančurová! Děkuji za skvělý zážitek!
Adelakle  80 %
(zadáno: 2.4.2018, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Vykony hercov, scena, dialogy velmi dobre, oplati sa vidiet. Paní Iva Janžurová excelentná.
Leafeltova  80 %
(zadáno: 26.3.2018, počet hodnocení: 107)
přínosný / zajímavý komentář
krásné představení a skvělý výkon Ivy Janžurové, je to Herečka s velkým H
Lenkami  90 %
(zadáno: 25.2.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Hra je skutečně dokonalá - ač se celou dobu vlastně nic moc neděje, nenudíte se ani chvíli. Postava královny není ani přehnaně důstojná, ani komická, ani patetická, ani laciná. Klobouk dolů před paní Janžurovou, výkon musí být i fyzicky náročný a její ztvárnění je dokonalé, přiměřeně zábavné a hlavně vkusné. Z dalších postav bych zmínila skvělého Jana Hartla a Igora Bareše a samozřejmě paní Medveckou. Zklamal mě Igor Orozovič. Skvělé představení!
Lavialee  70 %
(zadáno: 11.2.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Iva Janžurová dodává celému, jinak trochu vleklému, představení šmrnc. Pravda je, že po několika premiérech se téma začne trochu moc opakovat, ale těch několik výraznějších vás zase příjemně probudí.
Plšík  60 %
(zadáno: 16.12.2017, počet hodnocení: 648)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Kliste  80 %
(zadáno: 28.10.2017, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá scéna, ale především výborný výkon paní Janžurové (a také pana Hartla). Přestože se v představení za celou dobu nestane nic dramatického či akčního, odcházela jsem nadšená.
JirkaS  90 %
(zadáno: 11.9.2017, počet hodnocení: 234)
přínosný / zajímavý komentář
Od vynikající scény, přes úžasně distingovanou režii až po kvalitní herecké výkony mě tato inscenace přesvědčila o své smysluplnosti a o svém výsostném právu být uváděna na scéně takového svatostánku, jakým Stavovské divadlo je. Paní Janžurová byla bezchybná a za její kostýmy si tvůrci zaslouží jedno velké WAU. I. Bareš, T. Medvecká a V. Postránecký byli rovněž skvostní. Ale především exceloval Jan Hartl. Je to kvalitativně vyvážená inscenace, kde nic nechybí ani nepřebývá. Bohužel ale ve mně neprobudila žádné vnitřní emoce, a proto nehodnotím plným počtem. /10.9.2017 ve Stavovském divadle/
Lucilla  60 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Konverzacni hra, jejimz nejvetsim lakadlem je herecke obsazeni. Dialogy kralovny a jejich predsedu vlady jsou bohuzel po chvili stejneho typu a hra je dost staticka. Mozna jsem cekala o trosku vic anglickeho humoru, ale naopak potesilo, ze nebylo treba nijak zevrubne znalpsti britskeho politickeho deni. Velikou pochvalu zaslouzi I.Janzurova, ktera jevisti opravdu kralovala, T.Medvecka, I.Bares a D.Matasek. A co bylo opravdu velice vydarene, to byly masky a kostymy, za Zeleznou lady zaslouzi vsichni smeknuti :)
M.T.U.  40 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu dlouhé
Eviik  70 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Konverzační, tak trochu statická hra, založená na dialozích mezi britskou královnou a "jejími" premiéry. Není jednoduché udržet pozornost po celou dobu. V orientaci pomůže znalost britských reálií, ale není to nezbytné pro pochopení. Hlavním lákadlem je Iva Janžurová v titulní roli a určitě zaslouženě. Skvěle ji sekundují J. Hartl v roli komorníka a I. Bareš, T. Medvecká či. D. Matásek v roli předsedů vlády. Pochválit musím i práci maskérů a kostymérů.
MartinB  60 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodoval jsem se mezi 50% a 60%. Nakonec z důvodu mého obdivování tvorby Alice Nellis a herectví Ivy Janžurové dávám 60%.
Dialogy s některými z premiérů vyloženě nudí. Příjemným osvěžením jsou zde Jan Hartl, Igor Bareš a temperamentní Taťjana Medvecká.
Nea  80 %
(zadáno: 27.5.2017, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Paní Iva Janžurová je neuvěřitelná. Dokonale ztvárnila královnu, vážně skvělé.
NinadeL  80 %
(zadáno: 13.5.2017, počet hodnocení: 128)
přínosný / zajímavý komentář
Je vpravdě fascinující sledovat vzestup hvězdy Ivy Janžurové, komičky, do které by to nikdo ještě před pouhými padesáti lety neřekl.
Pevos  50 %
(zadáno: 12.4.2017, počet hodnocení: 90)
přínosný / zajímavý komentář
Příšerná nuda, hlavně 1. část byla k nepřežití... Scéna a kostýmy to opravdu nezachrání.
Kluk.sedu  80 %
(zadáno: 6.4.2017, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám rád politiku, nemám rád statické hry.... ale z vynikajících výkonů všech herců v čele s paní Janžurovou jsem byl doslova HIN.
Dzaamek  70 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony.
Jaja70  50 %
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne bohužel zklamání. Výkony herců jsou dobré, ale celkově je hra zbytečně dlouhá a statická.
Lenkakebulka  100 %
(zadáno: 22.2.2017, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení, kde není slabších herců. Všichni výborní, paní Janžurová excelentní. Klaním se před maskéry, např. paní Medvecká byla od Thatcherové k nerozeznání :-) Chce to jen předem trochu znalostí z anglické politiky, nic zásadního.
Lentilie  70 %
(zadáno: 30.1.2017, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Vzhledem k tomu, že jsem měla tu možnost nejdřív vidět Helen Mirren via přenosy NTLive, trochu jsem se toho bála. Naštěstí si ale jak Alice Nellis tak Iva Janžurová vzaly Audienci u královny pevně do rukou a přivlastnily si ji, aniž i zbavily její britskosti. Herecké výkony byly solidní, tempo uměřené a přestože se první polovina zdála trochu pomalejší, všechny linky v ní nastavené pak v druhé půlce přinesly ovoce. Celkově velmi podařené.
Varan  50 %
(zadáno: 10.1.2017, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Iva Janžurová je v roli královny Alžběty II. nepochybně skvělá, ale tím za mě veškeré klady této hry bohužel končí. Pro Brity je ústřední téma jistě velmi atraktivní, ale pro našince bez potřebné znalosti reálií, politických orientací a vzájemných vztahů se bohužel hra stává nudnou a statickou přehlídkou jednotlivých obrazů.
Margaret  80 %
(zadáno: 31.12.2016, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Tato inscenace mne velmi mile překvapila. Scéna je sice statická a ve druhé půli by se dalo skutečně škrtat, ale hra stále udržela moji pozornost. A samozřejmě největším kladem je bravurní herecký výkon I. Janžurové v roli Alžběty II. Dále mne zaujali I. Bareš a T. Medvecká.
Slavek53  60 %
(zadáno: 28.12.2016, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá Iva Janžurová, hra sama o sobě nevzrušivě plyne a je zbytečně dlouhá.
BaTerka45  80 %
(zadáno: 26.11.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Hra dostála svému hodnocení, výkon paní Janžurové byl vynikající. Chytne se i člověk, který se o tuto tématiku tolik nezajímá. Zaujala mě ještě Taťjana Medvecká v roli železné lady.
Michvon  60 %
(zadáno: 16.10.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
V podstatě milé překvapení. Ač je hra velmi statická, založená pouze na dialozích povětšinou sedících postav, nudné to překvapivě není. Scéna krásně zapadá do Stavovského divadla. Herecké výkony výborné. Příjemná hudba, geniální kostýmy. Ale ta délka! Zkrácení o půl hodiny by hře prospělo.
Rak61  100 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Paní Janžurová vynikající.
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 7.9.2016, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Milé překvapení. Čekal jsem maloměstský bulvár a potkal jsem milý inteligentní text (pravda, nijak zvlášť překvapivý) a solidní řemeslo. Pro Čecha, který nezná přesně všechny zákruty britské moderní historie a mnohé ho ani nezajímají, zbytečně dlouhé, v druhé polovině začíná chvílemi nudit. Výteční herci to však více než vyváží.
Fr2709  60 %
(zadáno: 10.7.2016, počet hodnocení: 166)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud budu hodnotit v kontextu s ostatními inscenacemi uváděnými na prknech Národního divadla Praha, tak ty jednoznačně předčí. Ale jinak lehký nadprůměr a to zvláště díky výkonům hlavních představitelů.
Monulinka  80 %
(zadáno: 17.5.2016, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemně mě překvapil text, který byl srozumitelný i pro diváka nijak extra znalého britské politiky (i když program pomůže), pravdivý a dobře odlehčený. Měla jsem z toho trochu obavy, ale nakonec mě svým výkonem I. Janžurová moc potěšila, roli dala přesně to, co bylo třeba. Určitě jí (a i ostatním hercům podávajícím velmi solidní výkony) pomohly i skvělé kostýmy a paruky, i díky tomu byly skoky v čase/věku velmi věrohodné. Trochu škrtat by se v druhé půli ale dalo. 75 %
Johnny  90 %
(zadáno: 10.5.2016, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Na inscenaci jsem se chystal s obavami, které u mne provázejí počiny, které se těší mimořádnému diváckému zájmu. Často totiž nemá zájem diváků nic společného s kvalitou inscenace, mnohokrát spíše naopak... Výkon paní Janžurové byl naprosto uchvacující. Potěšilo mne, že tentokrát dokázala svůj temperament pro roli zkrotit, a vyhnout se pro ni tak typickému chichotání. Úžasné byly i kostýmy, líčení a paruky, a to nejen královny, ale všech účinkujících. Naprosto dokonalou maskérskou kreací byla paní Medvecká. Velmi potěšil Igor Orozovič, který mne poprvé svým hereckým výkonem přesvědčil.
Bethrezen  100 %
(zadáno: 30.3.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto geniální představení. Paní Janžurová zde v roli královny naprosto exceluje a všichni ostatní jí v tom dokonale sekundují, nelze jmenovat nikoho komu by role neseděla. Hra jako taková je složena z jednotlivých audiencí ministrů, které ale nejsou seřazeny chronologicky, takže kdo si nekoupí program nebo se alespoň trochu neorientuje v britských dějinách se může ztrácet. Dialogy jsou velmi kvalitně napsané i zahrané a celkový dojem ještě zlepšuje výborně navržená scéna. Tato hra je klenot, který bych už od vedení činohry ND nečekal a asi se už v budoucnu něčeho takového ani nedočkám.
Eninae  70 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Konverzační drama mediálně favorizované.
Honza1  70 %
(zadáno: 21.1.2016, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá I.Janžurová! Kvůli ní představení stojí za vidění. Proto dávám 70%. Velmi dobré výkony také od I.Bareše a T.Medvecké. Celkově jsem ale čekal od představení více. Zbytečně dlouhé. Určitě bych v druhé části trochu škrtal a krátil. Vyskytla se hluchá místa, málo zajímavé pasáže.
Vendula_Z  50 %
(zadáno: 9.12.2015, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi průměrná hra, která bohužel nedosahuje kvalit anglické inscenace s Helen Mirren. Snad je to vinou překladu, který hercům nesedne, snad tím, že kontext anglické politiky je pro českého diváka jen dějepisným exkurzem. Každopádně 10% navíc za Ivu Janžurovou.
Janica  70 %
(zadáno: 9.12.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Mám ráda edukativní představení, které mě podněcují k dostudování v tomto případě britských reálií, mám ráda britský humor, kterého bylo jen tolik, aby ho zase nebylo moc a mám ráda Ivu Janžurovou. Pochvalu za vedlejší role si zaslouží I. Bareš a T. Medvecká.
Fedorocko  60 %
(zadáno: 18.11.2015, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá Iva Janžurová, pěkné její kostýmy. Můj zážitek z představení devalvován špatnými vstupenkami až v druhé galerii. 65 %
Luckaprague  50 %
(zadáno: 13.11.2015, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Iva Janžurová byla dokonalá, T. Medvecká skvělá, taky Igor Bareš trochu oživil jinak docela nudné a zdlouhavé představení.
Pavel.Tomas  90 %
(zadáno: 7.8.2015, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná role pro paní Janžurovou, ale i ostatní byli výborně obsazeni.
Luciferie  60 %
(zadáno: 5.8.2015, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Především skvělá I. Janžurová, na kterou se vyplatí si zajít.
Bedrich.spesny  60 %
(zadáno: 16.7.2015, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Planý humbuk.
Fougeres  70 %
(zadáno: 5.6.2015, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Většina procent z mého hodnocení patří paní Janžurové, která podala absolutně famózní výkon! Thálii prosím!:-)
Antioch  80 %
(zadáno: 1.6.2015, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 23.3.2015
HonzaB  100 %
(zadáno: 29.5.2015, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Životní role Janžurové. Zajímavé určitě nejen pro ty, co se trošku zajímají o politiku a orientující se v britské novodobé historii (byť ti jsou maličko ve výhodě).
Sloupek6  90 %
(zadáno: 26.4.2015, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající Iva Janžurová! BRAVO! I přes délku představení,zážitek.
Tomass  90 %
(zadáno: 26.4.2015, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Paní Janžurová je herečka s velkým H.
Jirkan  80 %
(zadáno: 27.3.2015, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
26.3. 2015: Povedený a chytře vtipný text. Dá se inscenovat jinak, když ty postavy jsou "současné"? Pěkné využití "interiéru" SD, ale kýč ve scéně s J. Callaghanem. Proč dramaturgie na Audienci nepozvala všechny premiéry? Ovace pro I. Janžurovou zasloužené! Sice roli trochu pomáhá kostým (ne tolik jako v londýnské inscenaci). Své proměny zakládá na své energii a dovednostech, moc pěkně pracuje s hlasem. Tím nechci shazovat další herce. Naopak! Nic akčního, konverzačka, co snese menší prostor. Jen snad si publikum uvědomí o čem to je a nebude z toho další Sluha...
Vladimír10  80 %
(zadáno: 26.3.2015, počet hodnocení: 464)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Po dvou letech strmého poklesu úrovně jednotlivých inscenací se na scéně StD z čista jasna objevil titul, který díky scénografii velmi dobře koresponduje se samotným prostorem, kde je uváděn. Královna Alžběta II. se ve zřetelně odlišených časových rovinách setkává s mnoha svými premiéry, mezi nimiž herecky září I. Bareš, V. Postránecký a T. Medvecká. Iva Janžurová se pod vedením hostující režisérky vrátila na svoji obvyklou úroveň herectví, pro níž je typický precizně naučený text a upuštění od hlasových manýr. Patrně se bude však jednat na delší dobu o poslední činoherní klenot zde vzniklý.
Kritik  50 %
(zadáno: 25.3.2015, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel i přes výborné herecké výkony. v čele s Ivou Janžurovou, mě hra nezaujala. Jednak mi přišla stopáž zbytečně dlouhá a chyběla mi nějaká jiskra nebo spád ve hře.
Pbulin  90 %
(zadáno: 22.4.2022, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobré herecké obsazení. Sice dlouhé, ale za mě vůbec ne nudné. Prima konverzační hra, ale asi vyžaduje minimální znalost britských reálií.
Ikimelov  50 %
(zadáno: 18.5.2021, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný herecký výkon pí Medvecké, O třídu níž Pí Janžurové a sekundují ostatní herci. Hra nudná, dlouhá a režijně chudá. Paní Janžurová se snaží, ale mám pocit, že to není její parketa. To je znát. Celé to na mne působí křečovitě a neuvolněně.
Fragile  70 %
(zadáno: 14.1.2020, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Janžurka! - 100%
Janíček  100 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné představení, úžasná Iva Janžurová. Neuvěřitelný zážitek.
Koljan003  90 %
(zadáno: 25.9.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
V repertoáru ND ojedinělá herecká příležitost, málokdo z bardů první scény (Němec, Štěptička...) má takový prostor, jaký dostala Iva Janžurová. Kdo zná seriál Koruna, může porovnat jevištní verzi - dialogy P. Morgana opravdu nezapřou.
Step  90 %
(zadáno: 28.6.2017, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Po Sluhovi dvou pánů se mi zdá, že tato hra převzala žezlo výkladní skříně ND. Právem! O Ivě Janžurové netřeba se zmiňovat - hra je o ní a jejím skvělém herectví, ale v této inscenaci nezůstává nikdo pozadu. Role všech ministerských předsedů a zcela jistě i jediné předsedkyně jsou skvěle ztvárněné. Režie a kostýmy rovněž na 1. Smutné a dojemné se vkusně střídá s veselým a hravým a člověk si odnese hluboký zážitek.
HodnaTeta  60 %
(zadáno: 15.3.2022, počet hodnocení: 105)
Boo  70 %
(zadáno: 17.2.2022, počet hodnocení: 123)
Marťus  80 %
(zadáno: 14.2.2022, počet hodnocení: 101)
Kjama  90 %
(zadáno: 5.2.2022, počet hodnocení: 101)
VeronikaB  100 %
(zadáno: 13.1.2022, počet hodnocení: 21)
Wolverine  20 %
(zadáno: 6.1.2022, počet hodnocení: 18)
CercaTrova  50 %
(zadáno: 3.1.2022, počet hodnocení: 34)
Eliskamikova  80 %
(zadáno: 3.1.2022, počet hodnocení: 27)
Braddy  80 %
(zadáno: 15.12.2021, počet hodnocení: 66)
Kaptah  70 %
(zadáno: 1.12.2021, počet hodnocení: 14)
Nikoss  60 %
(zadáno: 2.10.2021, počet hodnocení: 90)
Leopold  60 %
(zadáno: 30.9.2021, počet hodnocení: 12)
Rivah  60 %
(zadáno: 25.9.2021, počet hodnocení: 259)
Vero-nika  80 %
(zadáno: 9.9.2021, počet hodnocení: 28)
Taboreo  70 %
(zadáno: 7.8.2021, počet hodnocení: 35)
Semtamťuk  80 %
(zadáno: 15.6.2021, počet hodnocení: 78)
Lukáš Jeníček  60 %
(zadáno: 7.6.2021, počet hodnocení: 39)
Zdarda  70 %
(zadáno: 23.5.2021, počet hodnocení: 78)
Unionboy  70 %
(zadáno: 22.5.2021, počet hodnocení: 302)
Snekac  80 %
(zadáno: 22.5.2021, počet hodnocení: 171)
Klaras  90 %
(zadáno: 18.5.2021, počet hodnocení: 12)
Chupetica  60 %
(zadáno: 18.5.2021, počet hodnocení: 132)
Cujo  60 %
(zadáno: 17.5.2021, počet hodnocení: 76)
Bernardblack  50 %
(zadáno: 17.5.2021, počet hodnocení: 304)
HawkeyeSaw  70 %
(zadáno: 8.10.2020, počet hodnocení: 185)
1521993  80 %
(zadáno: 28.9.2020, počet hodnocení: 7)
K_kovandova  60 %
(zadáno: 28.9.2020, počet hodnocení: 48)
Alzbeta.m  80 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 48)
Dave  70 %
(zadáno: 12.4.2020, počet hodnocení: 112)
Karel.jakubec  70 %
(zadáno: 23.3.2020, počet hodnocení: 27)
Kamčari  80 %
(zadáno: 17.2.2020, počet hodnocení: 61)
J.jiraskova  80 %
(zadáno: 15.2.2020, počet hodnocení: 7)
DarkMatter  50 %
(zadáno: 5.1.2020, počet hodnocení: 26)
Anna737  80 %
(zadáno: 1.11.2019, počet hodnocení: 9)
Xcepek  80 %
(zadáno: 6.9.2019, počet hodnocení: 587)
Marcela  70 %
(zadáno: 27.6.2019, počet hodnocení: 410)
Anex  60 %
(zadáno: 27.6.2019, počet hodnocení: 111)
Kubicek  70 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 29)
Weller  70 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 60)
Halirova.jana  90 %
(zadáno: 15.4.2019, počet hodnocení: 76)
Pauko  80 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 22)
MicRuz  60 %
(zadáno: 28.2.2019, počet hodnocení: 19)
Axioma  60 %
(zadáno: 27.2.2019, počet hodnocení: 66)
Matejko  80 %
(zadáno: 25.2.2019, počet hodnocení: 8)
Trafalgaros  70 %
(zadáno: 21.1.2019, počet hodnocení: 34)
McScrooge  90 %
(zadáno: 9.1.2019, počet hodnocení: 10)
Pess  80 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 17)
Martina123  70 %
(zadáno: 29.10.2018, počet hodnocení: 72)
Mr.Schaffer  70 %
(zadáno: 10.7.2018, počet hodnocení: 58)
Ba-jo  70 %
(zadáno: 2.7.2018, počet hodnocení: 225)
Mcenole@senam.cz  50 %
(zadáno: 27.6.2018, počet hodnocení: 52)
Hacko  80 %
(zadáno: 28.5.2018, počet hodnocení: 58)
Lapte  50 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 33)
Katkrau  80 %
(zadáno: 25.4.2018, počet hodnocení: 46)
Lenkad  90 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 61)
Maybe  80 %
(zadáno: 25.2.2018, počet hodnocení: 76)
Volnicko  30 %
(zadáno: 22.2.2018, počet hodnocení: 43)
Veru_stkv  80 %
(zadáno: 17.2.2018, počet hodnocení: 6)
Yvetta Klímová  70 %
(zadáno: 23.12.2017, počet hodnocení: 15)
Graiv  70 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 114)
Oliverpiv  50 %
(zadáno: 20.10.2017, počet hodnocení: 73)
Suzana  50 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 299)
Capinka  90 %
(zadáno: 12.10.2017, počet hodnocení: 77)
Michalsky  60 %
(zadáno: 20.9.2017, počet hodnocení: 12)
Spiteri  50 %
(zadáno: 27.5.2017, počet hodnocení: 54)
Togaf  80 %
(zadáno: 11.5.2017, počet hodnocení: 149)
Jana.janka  70 %
(zadáno: 7.4.2017, počet hodnocení: 53)
Valmez  70 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 328)
Sonule  80 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 21)
Mot  70 %
(zadáno: 7.3.2017, počet hodnocení: 34)
Proda  70 %
(zadáno: 22.2.2017, počet hodnocení: 21)
JitkaJak  30 %
(zadáno: 17.1.2017, počet hodnocení: 54)
Hannah21  90 %
(zadáno: 3.12.2016, počet hodnocení: 159)
Bejdule  100 %
(zadáno: 3.12.2016, počet hodnocení: 29)
IlMagnifico  70 %
(zadáno: 5.11.2016, počet hodnocení: 107)
Poristm  90 %
(zadáno: 10.10.2016, počet hodnocení: 87)
Marie friedlova  60 %
(zadáno: 30.9.2016, počet hodnocení: 73)
Panapollon  80 %
(zadáno: 11.9.2016, počet hodnocení: 51)
Jakubson  90 %
(zadáno: 17.8.2016, počet hodnocení: 90)
Andro  60 %
(zadáno: 5.5.2016, počet hodnocení: 46)
Mcleod  100 %
(zadáno: 3.4.2016, počet hodnocení: 46)
Frankovka  60 %
(zadáno: 14.2.2016, počet hodnocení: 239)
Petr-sima  80 %
(zadáno: 14.1.2016, počet hodnocení: 85)
Lumca  80 %
(zadáno: 21.11.2015, počet hodnocení: 337)
Vlkous  70 %
(zadáno: 14.10.2015, počet hodnocení: 8)
Domouš  100 %
(zadáno: 28.9.2015, počet hodnocení: 9)
Lisarah  80 %
(zadáno: 20.6.2015, počet hodnocení: 78)
Annaj  70 %
(zadáno: 19.4.2015, počet hodnocení: 42)
PavelK  80 %
(zadáno: 30.3.2015, počet hodnocení: 197)
Fido  70 %
(zadáno: 31.1.2022, počet hodnocení: 1)
Tomas.bajus@gmx.com  80 %
(zadáno: 25.9.2020, počet hodnocení: 4)
Haloon  100 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 4)
Znalec  80 %
(zadáno: 21.4.2015, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.