Profil uživatele

Marcellina

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jiří Koula: 16 % (5)
Jiří Landa: 23 % (8)
Pavel Širmer: 26 % (14)
Jan Pařízek: 28 % (11)
Lukáš Holubec: 30 % (6)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 20.5.2019)
Osiřelý západ - Činoherní klub: 30 %
Představení mě zklamalo do té míry, že jsem odešla po přestávce. Hra má určitě velký potenciál, bohužel především panu Taclíkovi se herecky vůbec nedařilo. Nebylo mu skoro vůbec rozumět a celý jeho výkon byl až křečovitý. Škoda.
(zadáno: 20.5.2019)
Kanibalky: Soumrak samců - Městská divadla pražská: 50 %
Představení nelze upřít vtipné momenty, celkový dojem byl ale spíše takový, že znovu bychom ho už určitě vidět nemuseli, protože hra v sobě nemá nic hlubšího. Herecky zaujal pan Hána.
(zadáno: 20.5.2019)
Netrpělivost srdce - Národní divadlo: 90 %
Silný a dojemný příběh, podtržený přesvědčivými výkony paní Štorkové a pana Máchy. Představení určitě patří k tomu nejlepšímu, co Národní divadlo v současné době nabízí.
(zadáno: 30.1.2019)
Deník zloděje - Divadelní společnost Masopust: 80 %
Pan König podává pozoruhodný výkon, do své role evidentně dává vše, takže se těším, až zase někde bude hrát. Představení je silný zážitek, zajímavé je propojení poezie Bedřicha Bridela a hudebního doprovodu. Hraje se bez přestávky, kterou bych už ke konci byla uvítala.
(zadáno: 30.1.2019)
Expres na západ - Divadlo Ungelt: 90 %
V Ungeltu nás zatím ještě nezklamali, ale možná je to i tím, že pečlivě čteme recenze na idivadlu. Každopádně výkon pana Němce byl v Expresu na západ strhující a pan Holub mu úspěšně sekundoval, i když na roli bývalého trestance, který patrně zavraždil vlastní rodinu, působil snad až moc civilizovaně. Celkově jsem byla ráda, že vyhrál rozum pana Němce nad vírou pana Holuba, navzdory morbidnímu důsledku. Hra samotná je výborně napsaná, obsahuje zajímavé dialogy, které nemůže být jednoduché nastudovat.
(zadáno: 30.1.2019)
Bratr spánku - Švandovo divadlo: 90 %
První polovina hry byla až nesnesitelně syrová, s charaktery, jejichž primitivismus jsem nedokázala pochopit. Možná by mohla být o něco kratší. Vše ale bylo skvěle zahrané. A působivé, i když jednoznačně v negativním slova smyslu. Po přestávce dostaly větší prostor ústřední postavy. Smutná romance Eliase, jeho bratrance Petra a sestřenice Elsbeth byla představena naprosto uvěřitelně, a hercům se podařilo skvěle vykreslit charaktery postav. Představení bylo velmi silný zážitek, gratuluji ke skvělým hereckým výkonům (pan Červinek, pan Erftemeijer, pí Barešová), režii a hudebně-zvukové složce.
(zadáno: 19.9.2018)
Audience u královny - Národní divadlo: 90 %
Herecké výkony byly bezvadné (nejen pí Janžurová, ale třeba i paní Medvecká v roli Thatcherové byla skvělá) a celková atmosféra představení byla vyloženě milá. Nepřipadalo mi, by byla inscenace příliš dlouhá, celé mi to až moc rychle uteklo. Naštěstí se mi podařilo sehnat vstupenky ještě jednou, což není vždy snadné. A jsou tedy na můj vkus dost drahé (790Kč do parteru, chce-li člověk vidět), ale za kvalitu se platí.
(zadáno: 19.9.2018)
Smrt a dívka - Divadlo Ungelt: 90 %
Skvěle zahrané představení. V závěru jsem už měla ruku před ústy, abych náhodou nevykřikla, takové to bylo drama. Paní Štěpánková je výborná.
(zadáno: 19.9.2018)
Pan Halpern a pan Johnson - Divadlo Ungelt: 80 %
Herecky velmi kvalitní představení a také velmi vtipné.
(zadáno: 19.9.2018)
Hamlet - Letní shakespearovské slavnosti: 50 %
To bylo zvláštní pojetí Hamleta. První polovina byla naprosto komická, a zdařile, až nás zajímalo, jak se z toho vymotají v tragickém závěru. Bohužel se to nemohlo povést, když je hra míněna jako tragédie. Takže dávám jen 50% za první polovinu, zlom do tragična byl vyloženě křečovitý. Vyzdvihuji herecké výkony pana Plesla a paní Vlasákové, naopak výkon paní Kubařové byl rozpačitý.
(zadáno: 19.9.2018)
Sólo - Mime Prague: 100 %
Představení Sólo pana Vizváryho je geniální: nápadité, promyšlené, profesionální, šokující a zároveň překrásné po umělecké stránce. Nepamatuji si, že by ve mně nějaká inscenace v poslední době vyvolala tolik emocí. Takže jsem si hned koupila vstupenku znovu a vyhlížím s nadějí další Vizváryho představení. Děkuji!
(zadáno: 19.9.2018)
VIP - Mime Prague: 90 %
Představení mělo v porovnání s autorovým Sólem o něco méně zdařilý scénář, přesto však je potřeba ho zařadit mezi to nejlepší, co lze v našich divadlech v současné době vidět. Pan Vizváry je skvělý!
(zadáno: 19.9.2018)
Pýcha a předsudek - Národní divadlo: 10 %
Jak pojmout dílo, které je vtipné už samo o sobě, ještě vtipněji? Poraďte hercům, aby hráli jako v sitcomu. Výsledek je tak nestravitelný, že jsem odešla po první polovině. 10% dávám za nápad převést oblíbený román na divadelní hru, to je určitě dobrý marketingový tah. Škoda že výsledek je tak mizerný.
(zadáno: 19.9.2018)
Nora (Domeček pro panenky) - Divadlo pod Palmovkou: 20 %
Hra jako taková má velký dramatický potenciál, celkové komické pojetí by nevadilo, kdyby přehrávání herců nebylo na hranici vkusu (jakkoli to evidentně byl záměr). Sitcomové hraní je teď asi populární (podobně otřesně je pojata i Pýcha a předsudek v ND), já ale nechápu, proč se hercům nedá prostor ke kvalitní herecké práci. Režiséři by se mohli někdy zamyslet nad tím, jestli je opravdu potřeba obecenstvo překvapovat, šokovat nebo znechucovat, když divadlo přece dokáže vyvolat i pozitivní emoce. 20% dávám za nápad s polštářem, ten byl konstantně vtipný.
(zadáno: 2.7.2018)
Maryša - Národní divadlo: 10 %
Představení bylo otřesné, bývala bych odešla, kdyby byla přestávka. Obzvlášť první polovina byla vyloženě trapná (nebylo potřeba svlékat hlavní představitelku do punčocháčů, to už je přehnaný záměr). Absolutně nefungoval pokus o dialekt, který ale ve skutečnosti žádný dialekt nebyl, podivný náznak venkova v osobách herců v divných kostýmech a některé pateticky přehrávané postavy (teta). 10% dávám hlavně za poslední scénu, která se hlavním představitelům zdařila (pí Beretová, p. Prachař). Naše zklamání bylo o to větší, že inscenace měla na i-divadle hodnocení 70%, a to nechápu.