Profil uživatele

Graiv

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 7 % (17)
Jan Pařízek: 9 % (63)
Veronika Boušová: 10 % (34)
Kateřina Jírová: 11 % (14)
Helena Grégrová: 12 % (58)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 31.10.2021)
(zadáno: 30.10.2021)
Divadelní adaptace úspěšného románu Smrtholka rozhodně stojí za vidění. Vtipná, svižná a dojemná. Přestože svým pojetím úplně nevystupuje z řady posledních rubínovských inscenací, drží pevně vyšší standard a pro čtenáře Lucie Faulerové je tohle představení povinnost!!! Jako bonus skvělé herecké výkony.
P.S. Hoblování nebylo nikdy tak sexy!
(zadáno: 30.10.2021)
Po delší době na Slavnostech a velké zklamání. Vizuálně krásné a hudebně zajímavé představení sklouzlo jinak bohužel k lidové zábavě pro maloměstského diváka, který přijel v létě do Prahy na výlet. Od SKUTRu prostě očekávám jiný typ představení a nezbývá než doufat, že šlo opravdu jen o exces a pánové nás budou brzy opět bavit po svém, jak je máme rádi.
(zadáno: 30.10.2021)
Při pročítání komentářů mám místy pocit, že jsem viděl trochu jiné představení. O jakém moderním divadle se tu bavíme? Tohle byla za mě klasická inscenace, která má ambici oslovit studenty středních škol. Trochu to aktualizujeme, dáme pár vtípků, živá hudba, pěkní kluci a Dana Batulková udělá hvězdu. No komu by se to nelíbilo, viďte?! Inscenace jistě splnila účel, na naší repríze bylo divadlo plné studentů, kteří se dobře bavili. Jestli je tohle cesta, jak dostat mladého diváka do divadla, to nevím, ale neříkejme tomu, probůh, moderní divadlo.
(zadáno: 30.10.2021)
Jak udělat angažovanou a zároveň vtipnou inscenaci? Tohle je rozhodně cesta! Dlouho jsem u inscenace nebrečel smíchy - především díky skvělé J.Schmidtmajerové a H.Třešňákové se to povedlo. Zároveň nešlo jen o samoúčelnou srandulínu, ale důkaz toho, že i kritika kapitalismu se dá podat s humorem a otázka zneužívání nejzranitelnějších článků na pracovním trhu možná začne v hlavách vrtat i těm, kdo dokument Saši Uhlové neviděli. Dobrá práce!
(zadáno: 30.10.2021)
Ohromně silná inscenace a herecký koncert v podání skvělé Zuzany Stivínové. Ostatní kolegové nezůstávají pozadu (hlavně Vančura, Mikluš, Pidrmanová). Po velerybím úvodu (který nesměle interpretuji jako obraz celé rodiny) se jde rovnou na věc. Divákům je představena pavučina rodinných vazeb, které vévodí matka rodu. Ta by jistě s lepším materiálem upletla pavučinu pevnější, ale přízemní lidské potřeby a touhy nasměrují představení ke zřejmému konci. Frič nám zase jednou nastavil to zrcadlo až před ksicht a my se tak můžeme vesele brodit bahýnkem rodinných vztahů ještě dlouho po stažení opony...
(zadáno: 21.10.2021)
Dobrý, nikoli využitý nápad. Kritika současného světa a lidstva naroubovaná na imaginární konferenci konanou v planetáriu začíná slibně, ale postupně se rozplizne v několik na sebe navazujících etud bez ladu a skladu, scénky nevypointované, ukončené často z nouze jen křikem. Bohužel nevyužitý potenciál jak herců, tak unikátního prostoru, některé pasáže vyloženě trapné: scénka s mikrofonem Olafem (opravdu někomu ještě přijde vtipné parodovat finštinu?) či intervence balkánské nevěsty... Asi to chtělo ještě o týden déle zkoušet, ale co dělat, když pronájem planetária už byl zaplacen?!
(zadáno: 23.1.2020)
Po hrozně dlouhé době jsem se odvážil do MDP a překvapení bylo více než milé. Pro mě naprosto výborné uchopení původního textu a mimořádně zábavné divadlo. Jen tak dál a těším se opět brzo na shledanou. Pechlát, Lupták, Bilík a Fidlerová!
(zadáno: 25.12.2019)
Takto se má dnes inscenovat antika!!!
(zadáno: 27.11.2019)
Naprosto nevhodný prostor pro takto komorní titul. Nápad pozvat k účinkování J.Korna asi měl způsobit vyšší návštěvy, celkově ale inscenaci spíše škodí, hudební vsuvky jen zdržují děj a natahují délku představení na nesnesitelných 170 minut. Výkon D.Krejčíka jistě stojí za povšimnutí, ale celkově herecké výkony spíše podprůměrné, na přehrávání herců už dnes snad není nikdo zvědavý. Spousta scén působila až trapně, což je vzhledem k síle tématu a odvaze, že se do tohoto titulu pustili v "populární" Fidlovačce, velká škoda.
(zadáno: 18.11.2019)
(zadáno: 26.3.2019)
(zadáno: 5.3.2019)
(zadáno: 14.2.2019)
(zadáno: 14.2.2019)