Městská divadla pražská [Divadlo Komedie]

Hrdinové kapitalistické práce

Premiéra: 14.9.2020. Dramaturgie: Viktorie Knotková. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřích Čížek. Režie: Michal Hába.
Koprodukce s Volksbühne Berlin v rámci mezinárodního projektu POST-WEST.
1:50x


Inscenace vycházející z dokumentárních materiálů Saši Uhlové, které jsou zpracovány do podoby brechtovského politického divadla. Upozorňuje na neviditelné členky a členy naší společnosti a publiku emocionálně i fakticky přibližuje podmínky jejich každodenní práce.
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
78 %
7841000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Valmez 100 %
(zadáno: 3.10.2020, počet hodnocení: 207)
přínosný / zajímavý komentář
Obrázek dnešní doby.
MMK 60 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Téma zajímavé, ale bohužel zpracované jen jako scénické čtení. Divadlo by mělo poskytovat i vizuální zážitek a mě by určitě víc zaujalo, kdyby scénu např. z drůbežárny odehrály herečky v odpovídajících kostýmech, než aby se jen odvyprávěla.
Snekac 80 %
(zadáno: 24.9.2020, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
Váhal jsem, ale nakonec dávám 80 %. Reportáže Saši Uhlové některé znám a už v době vydání mě dost zaujaly. Byl jsem zvědavý, jak se s tím divadlo popasuje a zvládli to velmi dobře. V podstatě šlo o rozšířené scénické čtení. Texty jsou velmi silné samy o sobě... Za všechny zajímavé momenty jeden - při přečtení komentáře z Facebooku od jiného novináře k reportáži z drůbežárny následovalo skvělé znázornění toho, když někomu dojdou slova :) Ke konci mi některé prvky nesedly (opakovaný příchod Kapitálu, příliš hlasitá hudba a zvukový zmatek u Alberta). Celkově ale skvělý zážitek!
Unionboy 70 %
(zadáno: 24.9.2020, počet hodnocení: 222)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.