Profil uživatele

Stepan.chalousek

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 9 % (10)
Jan Pařízek: 11 % (8)
Iva Bryndová: 12 % (11)
Lukáš Dubský: 12 % (6)
Pavel Širmer: 14 % (25)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 22.11.2022)
Mladí herci se velmi statečně popasovali s náročným textem. Velmi mě také bavilo scénografické řešení a práce se světlem.
(zadáno: 22.11.2022)
(zadáno: 21.11.2022)
Téma velmi aktuální a zajímavé, nicméně mohlo být inscenačně mnohem lépe (a konkrétněji) naplněno. Po herecké stránce musím vyzvednout p.Uhlířovou.
(zadáno: 21.11.2022)
Šestnáct řádících herců v neskutečném tempu. Mladí lidé podávájící zprávu o tom, jak vnímají společnost ve své vlastní osobité adaptaci Žebrácké opery. Aktuální transpozice, skvělá hudební čísla, nadhled s ironií a trefné obsazení. Jisté nedostatky by se zajisté našli, ale jsou spíše technického rázu.
(zadáno: 21.11.2022)
Velmi šťastnou souhra SKUTRU a Dejvického divadla!
(zadáno: 14.9.2022)
Další skvělý počin. Vyzvednout musím především herecký počin (a pro mě i nový herecký objev) Vojtěcha Franců. Viděno na předpremiéře v Kuksu.
(zadáno: 14.9.2022)
Viděno dvakrát (repríza červen a září).
Náročný text (především na diváckou pozornost a výklad). Oceňuji jeho volbu a přehledné zpracování. Skvělá živá hudba i herecké výkony. Obě reprízy zanechaly odlišný dojem, což dokazuje, že se inscenace stále krok po krůčku posouvá. Obecně oceňuji objevnou dramaturgii Řetízku v poslední sezoně (potažmo obecně autorské tendence v posledních dvou letech v DISKU).
(zadáno: 14.9.2022)
(zadáno: 14.9.2022)
(zadáno: 14.9.2022)
Viděna premiéra.
Jsem trochu zklamán - koncepce výtvarně zajímavá, ale nevyužitá bez většího nápadu a tak vše působí spíše jako uměle naroubovaná aktualizace. Pravděpodobně jsem měl vysoká očekávání, neboť jsem fanoušek Kašparů.
(zadáno: 8.9.2022)
(zadáno: 8.9.2022)
Oceňuji Tygra v tísni, že tuto věc zafinancoval a stále ji ještě nestáhl. Já osobně bych snad peníze za vstupné radši vytrousil z kapsy.
(zadáno: 28.5.2022)
Text provařený, ale kvalitní. Bohužel příbramská inscenace není důsledně vedena a postrádá tempo. Tentokrát si mě nezískali ani výborní herci souboru.
(zadáno: 28.5.2022)
Po přečtení několika kritik jsem váhal s návštěvou a nakonec jsem vyrazil bez očekávání. A možná i díky tomu jsem nadšen - jistě Morávek neukazuje nic nového a nesnaží se svou poetiku nikterak proměnit (a tak stále vidíme mikrofony v popředí, kde se cosi komentuje. Stolečky připomínají Amadea z Husy na provázku, pompéznost pak Ubu králem: SVOBODA a mnohé další inscenace), ale funguje to. Milé překvapení je K. Fialová, kterou jsem takto hrát nikdy neviděl.
(zadáno: 28.5.2022)
Herci, hudba a výprava výborní. Bohužel pokulhává dějovost/text, který už tolik poutavý není. Pozornost drží jen energie všech přítomných na scéně.
(zadáno: 28.5.2022)
Velmi milé potěšení.
(zadáno: 21.5.2022)
Skvělé stylizované dokumentární divadlo. Velmi ocenuji, že se hrálo o Jonákovi bez Jonáka. A především pak, že středobodem jsou zaměstnanci a hosti Diskolandu. Nabízí se tak zajímavý protipohled současné seriálové tvorbě na devadesátky.
(zadáno: 5.5.2022)
Problém inscenace lze hledat už v samotném textu, který dle mého není možné uhrát, tak aby nenudil. Dialogy zdají se být krkolomné a často až banálně hloupé. Režie a herci se snaží, co to jde... věřím, že si ale inscenace své publikum najde.
(zadáno: 5.5.2022)
(zadáno: 5.5.2022)
Domnívám se, že není možné představení napsat, režírovat a ještě si v něm zahrát. Chybí totiž odstup, který by tato inscenace potřebovala. Námět je to jistě zajímavý a věřím, že si svého diváka najde - mohla by být o všem mnohem hlubší.
(zadáno: 5.5.2022)
Viděno na první repríze
Z tohoto představení jsem odcházel nadšený. Vážné téma, které vyvolává řadu otázek, ale zároveň je sdělováno lehce a s vtipem. Tři herečky na sceně se krásně doplňují, ale především jde vidět, že se jich téma dotýká a chtějí se k němu vyjadřovat. Právě naléhavost v kombinaci s vtipem velice fungují až do samého závěru, kdy přejede mráz po zádech. Závěrečný obraz si dlouho ponesu v paměti. Divadlo DISK udělalo skvělý krok, že rozehrává i komornější prostor autorskými věcmi. Doufám, že přibudou další. Tleskám!
1 2  >