Profil uživatele

MMK

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 14 % (79)
Jan Pařízek: 14 % (61)
Lukáš Dubský: 14 % (40)
Jiří Koula: 16 % (45)
Jiří Landa: 16 % (63)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6  >  >>
(zadáno: 31.1.2023)
Hra se celkem drží předlohy, scéna jednoduchá, ale plní účel. Několik herců ztvárňuje více postav, ale díky kostýmům jsou dobře rozlišitelné. Poněkud mi chybělo, že vypadlo, že Parsons měl radost z toho, že ho udal vlastní syn. 3 hodiny včetně přestávky je hodně, ale těžko říct, co by se dalo vypustit. Možná nějaké pasáže z mučení. Obsahově má hra co říct i dnes.
(zadáno: 26.1.2023)
Díky "profláknutosti" předlohy byl děj očekávaný, téma je aktuální i dnes. O. Kraus bezcharakterního odporného kariéristu bez špetky svědomí ztvárnil výborně. DnV se zatím úspěšně vyhýbá mánii "modernizovat" klasiky.
(zadáno: 19.1.2023)
Pohledy 3 různých lidí na stejnou situaci. A v čase se mění i pohled téže osoby. Plus bodíky i za to, že fyzikálně je to bezchybné.
(zadáno: 16.1.2023)
Stále inteligentní humor, ale na poměry CC ne nejlepší.
(zadáno: 16.1.2023)
Vtipné, ale zároveň se probírají i zajímavá témata. Co všechno jsou rodiče schopni udělat pro své děti. Jak se mění chování učitelky (člověka) podle toho, jestli má nebo nemá co ztratit.
(zadáno: 12.12.2022)
První část vyzněla hodně černobíle - nevinné Němky (nepravdivé) vs. česká lůza (v r. 1945 pravdivé). Jako úvod pro druhou část však posloužila dokonale. Je to příběh lidí, které nikdo nechtěl. Čech Karel Němec v Divadle Járy Cimrmana působí poněkud komicky :-) Dámy i pán by měli zapracovat na německé výslovnosti, protože u bilingvních postav působí česká výslovnost německých slov nevěrohodně a navíc je problematické si domyslet, co vlastně postava chtěla sdělit. Mezi vier a für je opravdu rozdíl nejen ve významu, ale i ve výslovnosti ;-)
(zadáno: 8.12.2022)
Stejně jako Karel, až na malý detail - bylo vyprodáno :-)
(zadáno: 25.11.2022)
Přesné a syrové vylíčení toho, co to je tradiční rodina založená na křesťanských hodnotách. Když narazí na hormony mladých žen, nemůže to dopadnout dobře. Herecky poněkud vyčnívala R. Rázlová, naopak T. Bebarová několikrát měla problémy se začátkem svojí repliky. Živá hudba by mohla být příjemné zpestření, kdyby nebyla vysílaná přes reproduktory, které byly nastavené na hlasitost pro hluché.
(zadáno: 8.11.2022)
Začátek poněkud rozvláčný, ale pak hra získala spád.
(zadáno: 1.11.2022)
Je skvělé, že Dejvické divadlo nepodlehlo módní mánii za každou cenu "aktualizovat" klasiky. I dnes má hra co říct. Scéna jednoduchá a přitom stačila. Herci výborní, jen Klára Melíšková na svou roli nestačila.
(zadáno: 17.10.2022)
Hezký a pravdivý popis toho, jak fungují farmaceutické společnosti. Role a hlavně výstupy novinářky do děje nezapadají, spíš ho narušují. Vypadá to, jako by byla dopsána později a jiným autorem.
(zadáno: 17.10.2022)
První část má spád a vtip. Druhá se vleče a je melancholická, i když hned od začátku je jasné, jak to dopadne.
(zadáno: 30.5.2022)
(zadáno: 20.5.2022)
Provokativní - určitě. Zajímavé - místy. Humorné - místy. Přes čáru - místy.
(zadáno: 18.5.2022)
(zadáno: 16.5.2022)
K charakteristice, kterou uvádí 3D Company, není co dodat.
(zadáno: 21.4.2022)
Příjemná oddychovka. Člověk se zasměje a vyčistí si hlavu; hlubší myšlenky nehledat. Hlavně je třeba vzít s nadsázkou postižení 4 outsiderů.
(zadáno: 13.4.2022)
Téma zajímavé, ale výsledkem je zmatené, rozvláčné, těžko pochopitelné tlachání.
(zadáno: 7.4.2022)
Hra s nadsázkou rozebírá to, jak prostředí politiky semele původně upřímnou idealistku, vliv a roli pravicových náboženských fanatiků, superbohatých i ekologických aktivistů až teroristů. Velmi trefný a aktuální byl i dialog se zpochybňovačkou (Přesvědčí mě pořádný důkaz. - Já považuji za důkaz recenzovanou vědeckou studii. Co vy? - Pořádný důkaz.), který jako by z oka vypadl zpochybňovačům covidu a očkování. Téma globálního oteplování v Čezku ovládla fosilní a jaderná lobby, takže hra bohužel nebude mít velký úspěch. O to víc smekám před Švandovým d., že se odvážilo ji uvést.
(zadáno: 31.3.2022)
Poněkud rozvláčný úvod, ale pak hra graduje. Je zajímavé, v co se vyvinula návštěva vlezlého obdivovatele. Je dobré zapamatovat si výrok ze začátku hry ve smyslu "směšnosti se nebojím, na tu ještě nikdo nezemřel".
(zadáno: 23.3.2022)
Typické představení CC plné slovních hříček, kdy znalost cizích jazyků prospěje. "Kudlič se vrací" byl viditelně slabší než ostatní dvě zpěvohříčky.
(zadáno: 22.3.2022)
Strhující představení o nerozhodnosti, slušnosti a pomstychtivosti. Café Groll je jen jednou z kulis pro tento příběh. Navzdory všeobecně budovanému přesvědčení se prosadila myšlenka, že lidé z "lepší" společnosti zdaleka nejsou lepší charakterově než lidé z opovrhovaných společenských vrstev.
(zadáno: 22.3.2022)
Humorné i mrazivé zároveň. Pěkně se odhaluje, jak postupně se člověk zaprodává. V současné době je obzvláště aktuální chování k "lebensunwürdigen Leben"
(zadáno: 9.3.2022)
Trapné, ubohé, škoda času a peněz. Asi na 10 sekund se vyskytla zajímavá myšlenka - proč se tak urputně modernizují staří autoři? Na hodinové představení žalostně málo, navíc toto téma skvěle zpracovává Shylock.
1 2 3 4 5 6  >  >>