Profil uživatele

MMK

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 14 % (85)
Jan Pařízek: 14 % (68)
Lukáš Dubský: 15 % (44)
Iva Bryndová: 16 % (41)
Jiří Koula: 16 % (45)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2 3 4 5 6  >  >>
(zadáno: 12.6.2023)
Zajímavé fiktivní setkání, trochu neobvyklé je, že největší vývoj prodělala vedlejší postava v podání J. Ježkové.
Velký mínus patří D. v Řeznické za to, že zhruba 2 řady byly rezervované pro protekční vstupenky. Ať zavedou číslování sedadel místo upřednostňování kamarádů.
(zadáno: 23.5.2023)
Inteligentní pratchettovský humor, který velmi dobře převedli do češtiny. I téměř tříhodinové představení uteče jako voda.
(zadáno: 4.5.2023)
Inscenace má silná (píseň Balíček karet) i hluchá místa. Těžko nalézt cílovou skupinu, protože na jedné straně cílí na teenagery až dvacátníky, ale přitom obsahuje mnoho narážek na 80. léta.
(zadáno: 24.4.2023)
Nový revoluční vypínač prodá pozlátko, ne jeho technické parametry - ano, toto je dnešní život. Velmi pěkně a vtipně podané. Závěr dotažený do absurdity, ale k charakteru představení sedí. Chtělo by to přestávku (na pár místech by udělat šla), skoro 2 hodiny v kuse je hodně.
(zadáno: 23.3.2023)
Určitě to nebylo nudné, ale jinak poněkud roztříštěné - převažoval hororový prvek, ale rušivě působily humorné složky. Poselství je, že když jste hodní na upíra, bude hodný i on na vás :-)
(zadáno: 6.3.2023)
Výborný humor na úrovni, žádné laciné podbízení typu Tele tele. Jednoznačná volba pro ty, kdo se chtějí výborně pobavit a pročistit si hlavu.
(zadáno: 6.3.2023)
První půle byla poněkud monotónní výměna urážek, ale je třeba ji pozorně sledovat, protože vše se projeví ve druhé části.
(zadáno: 24.2.2023)
(zadáno: 24.2.2023)
Nechápu, proč se zmiňuje Lorca, s ním to má společné jen to, že to je divadelní hra. První část je zoufale dlouhá a nezáživná, spíš tlachání určené generacu "júťúberů" a oživuje ji jen skvělá E. Salzmannová. První části by prospělo zkrácení tak na třetinu. Po přestávce se úroveň zvedla, ale i tak se v ní střídají dramatické pasáže, v nichž se mi tajil dech, s "júťúberským" tlacháním. Občas se objeví zajímavé momenty či témata (například když někdo píše příspěvky na (a)sociální sítě a zmiňuje v nich své blízké, jak to ovlivňuje tyto lidi), ale celkové vyznění je dost rozpačité.
(zadáno: 31.1.2023)
Hra se celkem drží předlohy, scéna jednoduchá, ale plní účel. Několik herců ztvárňuje více postav, ale díky kostýmům jsou dobře rozlišitelné. Poněkud mi chybělo, že vypadlo, že Parsons měl radost z toho, že ho udal vlastní syn. 3 hodiny včetně přestávky je hodně, ale těžko říct, co by se dalo vypustit. Možná nějaké pasáže z mučení. Obsahově má hra co říct i dnes.
(zadáno: 26.1.2023)
Díky "profláknutosti" předlohy byl děj očekávaný, téma je aktuální i dnes. O. Kraus bezcharakterního odporného kariéristu bez špetky svědomí ztvárnil výborně. DnV se zatím úspěšně vyhýbá mánii "modernizovat" klasiky.
(zadáno: 19.1.2023)
Pohledy 3 různých lidí na stejnou situaci. A v čase se mění i pohled téže osoby. Plus bodíky i za to, že fyzikálně je to bezchybné.
(zadáno: 16.1.2023)
Stále inteligentní humor, ale na poměry CC ne nejlepší.
(zadáno: 16.1.2023)
Vtipné, ale zároveň se probírají i zajímavá témata. Co všechno jsou rodiče schopni udělat pro své děti. Jak se mění chování učitelky (člověka) podle toho, jestli má nebo nemá co ztratit.
(zadáno: 12.12.2022)
První část vyzněla hodně černobíle - nevinné Němky (nepravdivé) vs. česká lůza (v r. 1945 pravdivé). Jako úvod pro druhou část však posloužila dokonale. Je to příběh lidí, které nikdo nechtěl. Čech Karel Němec v Divadle Járy Cimrmana působí poněkud komicky :-) Dámy i pán by měli zapracovat na německé výslovnosti, protože u bilingvních postav působí česká výslovnost německých slov nevěrohodně a navíc je problematické si domyslet, co vlastně postava chtěla sdělit. Mezi vier a für je opravdu rozdíl nejen ve významu, ale i ve výslovnosti ;-)
(zadáno: 8.12.2022)
Stejně jako Karel, až na malý detail - bylo vyprodáno :-)
(zadáno: 25.11.2022)
Přesné a syrové vylíčení toho, co to je tradiční rodina založená na křesťanských hodnotách. Když narazí na hormony mladých žen, nemůže to dopadnout dobře. Herecky poněkud vyčnívala R. Rázlová, naopak T. Bebarová několikrát měla problémy se začátkem svojí repliky. Živá hudba by mohla být příjemné zpestření, kdyby nebyla vysílaná přes reproduktory, které byly nastavené na hlasitost pro hluché.
(zadáno: 8.11.2022)
Začátek poněkud rozvláčný, ale pak hra získala spád.
(zadáno: 1.11.2022)
Je skvělé, že Dejvické divadlo nepodlehlo módní mánii za každou cenu "aktualizovat" klasiky. I dnes má hra co říct. Scéna jednoduchá a přitom stačila. Herci výborní, jen Klára Melíšková na svou roli nestačila.
(zadáno: 17.10.2022)
Hezký a pravdivý popis toho, jak fungují farmaceutické společnosti. Role a hlavně výstupy novinářky do děje nezapadají, spíš ho narušují. Vypadá to, jako by byla dopsána později a jiným autorem.
(zadáno: 17.10.2022)
První část má spád a vtip. Druhá se vleče a je melancholická, i když hned od začátku je jasné, jak to dopadne.
(zadáno: 30.5.2022)
1 2 3 4 5 6  >  >>