Divadelní spolek Kašpar

Ivan Vyrypajev

Iluze

Premiéra: 20.10.2016. Překlad: Tereza Krčálová. Dramaturgie: Lenka Bočková. Režie: Jakub Špalek.
Klubovna v Jindřišské ulici
1:40


Hořká komedie předního současného ruského dramatika. Neustálé hledání odpovědí a potřeba dovyprávět svůj životní příběh je ve výsledku jen projevem nedostatku víry. A kde není víra, objeví se lež. Rozebírat dávno minulé události nebo tak abstraktní prožitky, jako jsou láska, porozumění či smysl života nebývá vždy dobrý nápad...
Divadelní spolek Kašpar
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kajavhaji 90 %
(zadáno: 29.3.2018, počet hodnocení: 55)
Kateřinka 100 %
(zadáno: 15.2.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem toto představení již 2x a mohu říct, že vám zůstane ležet v hlavě ješte pár dní po shlédnutí.. je to skvěle napsané a provedení je snad ještě lepší. Herci dokážou vyvolat v člověku takové emoce jako by snad sám byl postavou příběhu.. a přitom není třeba přehnaných grimasů, gestikulace ani zpěvu nebo přeplacanych kulis. Velice doporučuji všem genaracím diváků, představení co vás vezme za srdce:)
Suzana 60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 239)
J.anek 80 %
(zadáno: 23.12.2016, počet hodnocení: 230)
přínosný / zajímavý komentář
Čtveřici účinkujících (viděno s Janem Zadražilem) se už od prvního kontaktu s diváky daří vytvořit atmosféru blízkosti, pospolitosti, jakési rodinné sešlosti. Inscenaci to výrazně pomáhá, je jasné, že iluze budeme vytvářet společně, že to nebude jen na hercích (však se prý už k vypravování přidal i jeden z diváků!). Skvělý text se v nebvyklém prostoru stává jakousi seancí, společnou meditací o životě.
Coriolanus 70 %
(zadáno: 20.10.2016, počet hodnocení: 45)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.