Profil uživatele

Karel1964

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Michal Novák: 9 % (14)
Iva Bryndová: 11 % (30)
Anežka Kotoučová: 12 % (9)
Helena Grégrová: 12 % (28)
Jan Pařízek: 13 % (32)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 12.4.2023)
Tak tohle opravdu nevím, jak hodnotit. Může to být cokoli mezi nulou a sto procenty. Je to tak jiné a zvláštní, že nevím. V každém případě doporučuji vidět. Fakt je to svého druhu unikát.
A nezapomeňte si s sebou vzít polštářek. Židličky asi opravdu navrhoval sám kat Mydlář :)
(zadáno: 4.4.2023)
Tak tohle se hodně povedlo. Dvojice Rychlý a Kikinčuk je opravdu úžasná. Je to plné emocí a herecké výkony jsou skvělé. Všech, ale Ondřej Rychlý tu roli využil na maximum. Skvělé představení, na které jen tak nezapomenete.
Jaký to rozdíl oproti Kočce na rozpálené střeše, která je bez emocí.
(zadáno: 4.4.2023)
Super. není to divadlo, ale je to zábavné a dobře udělané. Skvěle strávený večer.
(zadáno: 1.4.2023)
Tak toto mě absolutně minulo. Mám rád nadsázku, ale v tomto případě se z lidí udělali totální trotlové, kteří nemají ani dvě pohromadě, natož pět.
Přehnání současného jazyka mladých je taky až moc. Prostě je to sice krutá groteska, ale bohužel udělala z lidí neuvěřitelné hlupáky. Minulo mě to. V Jindřišské hrají skvělá představení, ale tohle mezi ně nepatří.
(zadáno: 23.3.2023)
Viděl jsem první polovinu a pak jsme to vzdali.
Kniha 1984 je o totalitě, strachu, špiclování, nesmyslnosti diktatury.
Hra je bohužel o strašné nudě. Emoce nula, vyjádření strachu nula. Za mě Nuda v Praze. Škoda...
(zadáno: 8.3.2023)
Je to solidní představení. Herci jsou skvělí, především Fialová a Hájek. Ten hraje ztroskotance skvěle.
Ale celé to nějak nevyvolává emoce. V porovnání s Tramvají do stanice Touha, což je emocionální masakr, je toto tak nějak ploché.
(zadáno: 24.1.2023)
Divadlo bez zábradlí pomalu, ale jistě mění repertoár k náročnějším hrám. Toto je jedna z nich. Oba protagonisté hrají velmi dobře. Hlavně Sarah Haváčová to ke konci doopravdy prožívala. Bylo na ní vidět, že v ní emoce doznívají i při děkovačce.
Je to velmi dobré představení, ale Stockholm od 3D Company na podobné téma, je o chlup lepší. Přece jen vyvolá více emocí. Alespoň ve mně.
(zadáno: 17.1.2023)
Za mě lepší první polovina. Opilce hrál pan Hofmann naprosto neuvěřitelně. I s tím opileckých soustředěním na artikulaci a jemným kymácením. Opravdu skvělé.
Druhou část trochu zabila část publika, která se smála. Asi předpokládali, že jde stále o humorné představení. celkově skvělé představení.
(zadáno: 6.1.2023)
Je to krásná retro komedie. Otce hrál pan Bellan a dá se říct, že si "ukradl" představení pro sebe. Byl skvělý.
Spousta povedených gagů, ale celkově to občas ztratilo tempo.
(zadáno: 6.1.2023)
Je to děsná bejkárka. Ale naprosto skvěle vymyšlená a zahraná. Jak tu mnozí píší, je v tom obrovské množství energie, jak od herců, tak i od tanečníků.
A připomenutí devadesátek s jejich úlety a šílenými outfity je perfektní. Za mě jedno z nejlepších komediálních představení v Praze. Je to praštěné, ale ani trochu hloupé.
(zadáno: 30.11.2022)
Velmi, velmi temné. Pan Rašilov podává úžasný výkon, především v pasážích, kde hraje sám. Jeho utrpení přímo fyzicky bolí. A to závěrečné "musí se říct NE" je mrazivé a bohužel stále velmi aktuální.
Dojem z představení bohužel rušilo špatné ozvučení. Praskání v portech atd. Nevím zda to bylo záměrem nebo ne, ale představení to pro mě o něco srazilo.
(zadáno: 10.11.2022)
Oblomov je v tomto představení podán jako hodný, přející člověk. Který se ale nedokáže dokopat k jakékoli akci. Všichni herci jsou skvělí až na jednoho, který svojí roli nehraje.
A to na pana Isteníka. On tam přijde jako herec Isteník a pak se vám promění na Oblomova. On to nehraje, on je Oblomov. Je to neskutečné. Jeho herectví je opravdu výjimečné, on nehraje, on se mění na své postavy. Úžasné!!!
(zadáno: 13.10.2022)
Je škoda, že se na takové představení vejde max. 20 lidí. O židlích už se tu psalo, jsou opravdu nepohodlné a trošku kazí zážitek.
Ke hře samotné. Paní Krbová to hraje skvěle. Civilně, jako by vám to vyprávěla u vás v obýváku. Mám rakovinu a zbývá mi půl roku. Fajn, svět nekončí, žiju dál. Je to skvělé představení o člověku, který se nehroutí, nedělá ze své situace drama. Prostě žije dál, a jeho pozitivní naladění ani nemoc nezlomí. Krásný zážitek.
(zadáno: 2.10.2022)
První půlka je celkem komedie, ale pomalu to začíná temnět. A druhá půle, to je fakt psycho masakr. Je strašné sledovat, jak člověka i jeho okolí může zničit touha po něčem, co je mu upřeno.
Herci Horáková a Dvořák jsou opravdu vynikající. Ona svým postupným pádem do šílenství, on svojí bezmocí.
Je to vynikající představení, ale oddech opravdu nečekejte.
(zadáno: 30.9.2022)
Hra je nadprůměrná, ale v některých momentech představení nedrží úplně pohromadě. Normálně bych to hodnotil tak na 60%.
Ale výkon Oskara Hese a především Denisy Barešové je naprosto skvělý. Především její upírka. Je to spíš takový křehký tvor, který vlastně nikomu ani ubližovat nechce. A její tiky - to se musí vidět :)
(zadáno: 20.9.2022)
Skvělé! Hra mě opravdu strhla. Ze začátku to vypadá jako hloupá komedie, ale postupem času se atmosféra velmi mění. Oba herci jsou perfektní. V sevřeném prostředí divadla v Řeznické to byl opravdu zážitek.
(zadáno: 17.9.2022)
Krásné představení, scéna je opravdu nádherná. Nejvíc mě uchvátil Vodník. Pan Kassai je opravdu nejlepší vodník, jakého jsem viděl.
(zadáno: 12.9.2022)
Prostor zkušebny vytváří pocit, že jste s postavami ve sklepě, kde se většina děje odehrává. Je to velmi působivé. Oba herci předvádí skvělé výkony. Petra Floriána je vám současně líto i ho chcete zaškrtit. Opravdu intenzivní zážitek. Další skvělý kus od 3D Company!
(zadáno: 11.7.2022)
65% Představení neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Postava Macbetha tak nějak velmi ochotně souhlasí stát se bídákem. Neviděl jsem tam žádné hlubší dumání nad tím, jestli být bídák a král nebo si zachovat čest. Také lady Macbeth to nijak extra neprožívá.
Pan Němec a Měcháček hrají skvěle, ale celkově to nijak zvlášť nezapůsobilo. Ale čarodějnice jsou skvělé :)
(zadáno: 7.6.2022)
Paní Korytářová je opravdu převtělením Buriana. Hlavně ta její očička. To je fakt 100% Burian. Představení je super, hlavně druhá polovina, která je vážnější. Závěr, kdy už je Burian semletý a zničený, je až k pláči.
(zadáno: 3.6.2022)
Je to ptákovina. Ale z popisu představení je jasné, že seo ptákovinu jedná.
Oba herci jsou skvělí. Hlavně paní Dyková. Ta hraje fakt slepici obecnou. A líčení mi přišlo jak od Tima Burtona.
Takže nenáročné představení bez hlubší myšlenky, ale celkem sranda.
(zadáno: 31.5.2022)
První půlka hry vypadá opravdu jako komedie. Tak trochu předvídatelná, typy postav předem dané. Ale druhá půlka, to je něco. Nejdřív opravdu legrace okolo Vincence a pak nakonec rána palicí mezi oči. Nazývat tohle představení komedií, je tak trošku past. Tohle představení je daleko víc. A je skvělé. Především paní Elsnerová je v závěru neskutečná.
(zadáno: 20.5.2022)
Absolutní bejkárná v nejlepším slova smyslu! Vypadá to jako jedna velká šňůra gagů a blbinek, ale tohle vymyslet muselo dát děsnou práci.
Opravdu super představení. A nejlepší je Havel, který se probere zpět k životu. To je prostě dokonalé!
(zadáno: 16.5.2022)
Mnoho různých nápadů. Pár skvělých, ale dost i tak trochu... no na první signální.
Celkově průměr. Chtělo by to probrat nápady a rozvinout ty dobré.
(zadáno: 6.4.2022)
Prvních 30 minut jsem si říkal, že to je trošku nuda. Ale nebyla. Postupně příběh gradoval a ve finále to je hodně silné. Sice pan Heřmánek "pouze" deklamuje seznam, ale člověku z toho jde mráz po zádech.
Je to skvělé představení a bohužel jen potvrzuje jednu pravdu. Lidstvo se nijak nepoučilo a opakuje stejný příběh znovu a znovu.