Divadlo Aqualung

Nohy z jílu

Premiéra: 10.6.2023 | 2:30
Fantasy podle knihy Terryho Pratchetta. Další výprava do Ankh-Morporku, nejzkorumpovanějšího, ale i nejzábavnějšího města Zeměplochy. Tentokrát se stalo nemyslitelné — někdo se pokusil otrávit Patricije, a to dokonce opakovaně. Nikdo nemá nejmenší tušení, kdo by se toho mohl opovážit, proč by to u všech bohů dělal, a jak by se mu to mohlo podařit? Hlídka se tak musí vypořádat nejen s tajemným zločinem, ale i se zjištěním, že je desátník Nóblhóch nejspíš šlechtického původu, a s novou posilou z řad trpaslíků, který je sice výborným alchymistou, ale má tak trochu zvláštní způsoby. A jakou roli v tom všem hraje nanejvýš podezřelé chování golemů...?!
Divadlo Aqualung
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8041000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
14.8.2023 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Některá z fantasy děl T. Pratchetta si o jevištní adaptaci přímo říkají, s jinými je to složitější. Pratchettův „dvorní dramatizátor“ S. Briggs si v případě této knihy příliš neporadil s problémem, že vyšetřování zločinu, potažmo dějové zvraty se po přenesení do dialogů poměrně brzy stanou poněkud stereotypními. Není divu, že takové je i celkové vyznění jinak kvalitně realizované inscenace. Soubor zúročil zkušenosti z předchozích fantasy titulů, pod opětovným vedením J. Kačmarčíka herci navíc dosáhli většího uvolnění. Uznání si zaslouží výkon V. Krátkého v nesnadné hlavní roli, prostor využili i ostatní v mnoha vedlejších a epizodních rolích.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Evusja  70 %
18.2.2024 | 16 hodnocení
+ souhlasím
První jednání trochu chaos a zmatek (alternace několika rolí jedním hercem), druhá polovina výrazně lepší, děj logičtější a množství břitkého humoru. Velmi nápaditá výprava.
Pepca  90 %
11.6.2023 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Asi nejvtipnější pratchettovka od Aqualungu. Opět nápaditá scéna - pouhé dva pohyblivé celky stačily k vyjádření všech prostředí.
Výborné výkony souboru, ale pro mne mezi nimi zářila Bára Poláchová, která velmi přesvědčivě a emotivně zahrála pět různých postav příběhu. Všichni si premiéru užívali, stejně jako my v hledišti. Doporučuji!
Vít Kožuský  80 %
19.5.2024 | 6 hodnocení
Togaf  80 %
1.11.2023 | 179 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.