Profil uživatele

MarekT

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 22.1.2022)
Je těžké hodnotit jako celek, některé části byly skvostné, jiné mi naopak přišly trochu zbytečné a rušivé (v první půli). První polovina je spíše vzájemné špičkování Romea a jeho přátel a sbližování s Julií (balkónová scéna je jedním z highlightů), druhá polovina už rozvíjí kompaktní drama a zaujala mě výrazně více. Hlavní představitelé jsou vhodně vybraní a je možné s nimi sympatizovat, dále vyčnívá postava mnicha Vavřince, která je pojata jinak než obvykle, ale zajímavě. Celkově hra určitě stojí za zhlédnutí, v současné době asi nejlepší Romeo a Julie v českých divadlech.
(zadáno: 22.1.2022)
Inscenace Bouře není vyloženě špatná, ale mě příliš nenadchla. Na můj vkus obsahuje až příliš mnoho pohybových prvků, některé postavy mají celkem málo prostoru a zápletka je průměrná (ta ale není tím nejdůležitějším). Naopak verše (zejména monology Prospera) jsou krásné a do ztemnělé Královské zahrady se hodí. Hlavním tahounem je Prachařův Prospero, který je ztvárněn obdivuhodně. Trinkulo a Stefano zprvu bavili, potom už moc ne, některé jejich narážky byly zbytečné.
(zadáno: 22.1.2022)
Zhlédnuto 2.12.2021 v obsazení Svěrák, Táborský, Rumlena, Reidinger, Šimon, Čepelka. Spolu s Dobytím severního pólu asi nejlepší cimrmanovka, zhlédnout ji naživo je velký zážitek. Hra je nabita hláškami od začátku do konce a rozhodně nenudí. Herecké výkony jsou přes počáteční obavy stále skvostné, ovšem Záskok se točí hlavně na Zdeňku Svěrákovi, který zde předvádí svůj životní výkon.
(zadáno: 22.1.2022)
Tentokrát hra převyšuje seminář, který ale také není špatný. Na rozdíl od ostatních her DJC se nesmějete celou dobu, ale přesto obsahuje některá velmi silná místa. V semináři nejvíce upoutá zhudebněné přiznání, kasařské příběhy a přednáška o krádeži šperku. Hra je zábavná celá, nejlepší je Hlaváčkův výslech a svérázné vyšetřovací metody inspektora Trachty.
(zadáno: 22.1.2022)
Zhlédnuto 13.1.2022 v obsazení Svěrák, Šimon, Brukner, Rumlena a Škrdlant. Trochu opomíjená cimrmanovská hra, kterou osobně považuji za jednu z nejlepších. Zejména seminář obsahuje perly jako vymýšlení anekdot nebo elektrický valčík, i hra samotná je skvělá, úplně je z ní cítit atmosféra starého Rakouska. Vidět Lijavec naživo určitě stojí za to, pánové hrají s ohromným nasazením a publikum si toho náležitě cení.